Arizona – Colorado 1:7 (kon.) | Carolina – Boston 3:4 (kon.) | Vancouver – St. Louis 1:3 (kon.)
Montreal – Philadelphia 0:2 (kon.) | Dallas – Calgary 2:1 (kon.)
Carolina Hurricanes
3:4 (1:0, 1:0, 1:4) Stav série: 1:3
Boston Bruins
Úterý 18.08.2020, 02:00 • Scotiabank Arena, Toronto • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference
    Bruins otočili duel s Carolinou čtyřmi góly v rozmezí 6 minut a 51 sekund. Po 11. v historii organizace pak vyhráli po základní hrací době utkání play off, v němž po 2. třetině prohrávali o dvě a více branek.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 19:33 (7:6, 10:11, 2:16)
    Zblokované střely – 18:15
    Vyhraná vhazování – 32:29
    Trestné minuty – 6:2
    Hity – 37:36

Je konec! Třetí třetina přinesla naprostou dominanci Bostonu a také jeho velký obrat. Canes si do ní přinesli vedení 2:0, ale pak si až téměř do jejího konce v podstatě ani neškrtli. Ve 48. minutě protrhl střelecké trápení Bruins Jake DeBrusk, který byl u puku dříve než vyjíždějící brankář Reimer a poslal ho do prázdné branky. V 51. minutě pak srovnal ranou do šibenice Connor Clifton a o dalších 90 sekund později už Medvědi vedli. Krug poslal přihrávkou o mantinel do úniku Brada Marchanda a ten se nemýlil. Ani to ale nebylo vše. Nápor Bostonu pokračoval a v 55. minutě předvedla krásnou souhru jeho druhá formace, když se po přihrávkách Krejčího a Kašeho podruhé v zápase prosadil Jake DeBrusk. Canes ještě přeci jen svitla naděje, v čase 58:33 snížil při power play z vůbec první střely svého týmu na branku ve třetí části Teuvo Teräväinen, ale vyrovnat se už Hurricanes nepovedlo. Boston tedy dělí od postupu jediné vítězství.

Stav série – 1:3 na zápasy

59:21
    Sebastian Aho to měl na holi, ale jeho projektil z levého kruhu drží Halák!
    58:33 Teuvo TERÄVÄINEN - 3:4

58:33
    Carolina právě vstřelila branku!
    Závěr utkání dostává zápletku! Po nepovedené střele Skjeie se dostal na pravém kruhu k puku TEUVO TERÄVÄINEN, který ho bekhendem nametl na branku. Kotouč ještě nešťastně tečoval bránící McAvoy a ten propadl mezi betony Haláka do svatyně Bruins. Jednalo se o první střelu Caroliny na branku ve třetí třetině. Asistence: Brady Skjei a Dougie Hamilton.

58:27
    Charlie Coyle spadl za brankou Bostonu na kotouč a rozhodčí tak byli nuceni přerušit hru. Vhazovat se bude v útočném pásmu Canes...

58:02
    Canes to zkoušejí bez brankáře!

57:40
    Pokud by po Wagnerově přihrávce trefil puk před brankovištěm Caroliny Nordström, asi by už bylo definitivně hotovo!

57:16
    Pokus Caroliny o založení útoku skončil postavením mimo hru. Reklamní přestávka a šance pro Hurikány na poradu.

56:58
    Tři minuty do konce a Bruins kontrolují hru.

55:25
    Medvědi nadále drží soupeře v jeho obranném pásmu. Carolina vůbec neví, co hrát.
    54:17 Jake DEBRUSK - 2:4

54:17
    Bruins právě vstřelili branku!
    Tenhle kolotoč Bostonu se nedá zastavit! Nádhernou kombinaci po ose David Krejčí – Ondřej Kaše – JAKE DEBRUSK zakončoval posledně jmenovaný, který byl před Reimerem zcela nepokrytý a zblízka poslal puk za jeho záda – 2:4. Asistence: Ondřej Kaše a David Krejčí.

53:53
    Útočí ale Boston. Po McAvoyově nahození dorážel Jake DeBrusk a do akce musel levý beton Reimera.

53:12
    Canes budou muset přepnout na jiné obrátky, jinak ztratí hodně dobře rozjeté utkání. Ve třetí třetin ještě netrefili Halákovu branku.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 10. Williams (Gardiner, Trocheck), 33. Martinook (Aho), 59. T. Teräväinen (Skjei, D. Hamilton) – 48. DeBrusk (O. Kaše, Clifton), 51. Clifton (Nordström, Wagner), 52. Marchand (Krug), 55. DeBrusk (O. Kaše, Krejčí)

Carolina Hurricanes: Reimer (Mrázek) – D. Hamilton, Slavin (A), Vatanen, Skjei, H. Fleury, Gardiner – T. Teräväinen, Aho, Martinook (A) – Williams, Trocheck, Dzingel – B. McGinn, J. Staal (C), Foegele – Nečas, Geekie, Niederreiter.
    Boston Bruins: Halák (Vladař) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, Clifton, Grzelcyk – Bjork, Bergeron (A), Marchand – O. Kaše, Krejčí (A), DeBrusk – Studnicka, Coyle, Kuraly – Wagner, P. Lindholm, Nordström.

Rozhodčí: Hanson, Furlatt – MacPherson, Nansen