Levice – Nitra 1:4 (kon.) | Žďár n/S – Velké Meziříčí B 4:5 (2:3 po s.n.) | Mělník – Chomutov 8:6 (kon.)
Písek – Black Dogs Budweis 4:2 (kon.) | SHKM Hodonín – Lev Benešov 7:7 (kon.)
IHC Králové Písek
4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Black Dogs Budweis
Pátek 21.08.2020, 18:00 • Zimní stadion Písek • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

IHC Králové Písek: Hauser (Kříž) – Novák, Parýzek, Turek, Dudáček, Šafář, Růžek – Sýbek, Rod I., Novák, Matějka, Přibyl I., Bednařík, Silný, Krcho, Rod II.

Black Dogs Budweis: Spáčil (Svoboda) – Sitter, Grauer, Hanus, Kříž, Svoboda D., Janoušek, Benda – Vochozka, Koupal, Bahula, Rolínek, Šuhaj, Prokop, Fučík, Šafář, Stephan, Novák, Kaiser, Dvořák

Rozhodčí: Poskočil – Mitáš, Vavruška.

00:01

00:30
    První písecká formace se tlačila do zakončení, ale bez úspěchu.

01:09
    Icing hostů.

02:45
    Zatím sledujeme hodně neurovnanou pasáž zápasu. Černé psy brzdí v rozletu ofsajd.

03:27
    Po Sýbkově kličované se kotouče zmocnili budějovičtí hokejisté.

04:04
    Vyloučení v týmu Black Dogs Budweis (Vochozka – 2 min., podrážení).

04:47
    Hosté se osvobozují.

05:47
    Písku se nedaří založení přesilovkové kombinace. Hosté ale zahráli úmyslný ofsajd a vrací hru do své třetiny.

06:04

08:03
    Turkův pas za obranu byl příliš dlouhý. Zakázané uvolnění Písku.

09:00
    Parýzkova zblokovaná střela došla až na Spáčilův beton.

09:30
    Sitter prověřil Hauserovu lapačku z kruhů.

10:00
    Začíná se přitvrzovat. Domácí kapitán Parýzek byl nepříliš družném obětí s někým z celku soupeře. Vylučovat se nebude.

11:20
    Domácí špatně rozehráli a byla z toho šance Black Dogs. Hauser výtečně zasáhl pravým betonem.

14:46
    Máme za sebou delší pasáž bez přerušení a nutno říci, že kvalita předváděné hry se lepší. Po výpadu obránce Nováka zasahoval Spáčil.

15:19
    Mladší Tomáš Rod zahrozil z mezikruží, když obral o puk beky Black Dogs.

16:48
    Po Sýbkově nahození z vrcholku kruhu zasahuje Spáčil svou lapačkou.

16:55
    Písek právě vstřelil branku!
    Krásný gól matadora Tomáše RODA, který dostal po buly pas před brankoviště. Byl tam úplně sám, takže si mohl dovolit vymíchat Spáčila a zavěsit pod víko. Asistence: Josef Růžek, Jan Sýbek.

18:39
    Tým BLACK DOGS Budweis právě vstřelil branku!
    Tomáš NOVÁK se zmocnil puku, který propadl za píseckou obranu a bekhendem překonal gólmana Hausera. Bez asistence.

19:00
    Adam Novák trefuje tyčku!

20:00

Rozjezd první třetiny byl pozvolný a provázely ho velké nepřesnosti na obou stranách. Zhruba po polovině první dvacetiminutovky se zdálo, že domácí hokejisté začínají svého soka přehrávat. Podtrhl to zhruba tři minuty před sirénou krásný gól matadora Tomáše Roda, který nekrytý před brankou vymíchal gólmana Spáčila a otevřel skóre. Hosté ale našli odpověď těsně před koncem, když Tomáš Novák ukořistil puk, který propadl za obranu, a v úniku bekhendem překonal Martina Hausera v písecké brance.

20:01

20:42
    Písecký střelec Jan SÝBEK si vyjel zpoza branky do mezikruží, odkud propálil Spáčila mezi betony. Trefil se tak zatím v každém z přípravných utkání. Asistence: Tomáš Rod I.

22:46
    Útok Písku zastavuje ofsajd.

23:34
    Šafář z půlky tvrdou ranou prověřil Hauserovu pozornost. Maskovaný hoch s králem na prsou vyráží kotouč do ochranné sítě.

24:56
    Vochozkova střela od pravého hrazení končí v Hauserově náruči.

25:14
    Na druhé straně se hnal kupředu Bednařík. Spáčil drží puk v lapačce.

26:45
    Závar před vlastní brankou řeší Budějovičtí vyhozením na icing.

27:24
    To mohla být zajímavá šance hostů. Jenže sudí píská velmi těsný ofsajd.

29:54
    Šťastná trefa hostů. Nastřelený puk se odrazil do těla expíseckého Martina KOUPALA přímo za Hauserova záda.

31:41
    Sitter objel píseckou klec a přes skrumáž těl ohrozil domácí svatyni.

32:20
    Vochozkova dělovka jen cvakla o držadlo Hauserovy hole. Dobrý zákrok domácího gólmana.

33:47
    Vyloučení v týmu Black Dogs Budweis (Rolinek – 2 min., podrážení).

34:26
    Vyloučení v týmu IHC Králové Písek (Novák F. – 2 min., sekání).

35:33
    Vyloučení v týmu IHC Králové Písek (Bednařík – 2 min., držení).

36:33
    Domácí teď přežili velkou šanci. Závar zakončil Vochozka, ale střelu písecký hráč vytečoval mimo. Domácí jsou ve čtyřech.

38:33

38:35
    Hostující Šafář trefuje tyčku!

39:10
    Sýbek z úhlu míří těsně nad.

40:00

Také v prostředním dějství byl k vidění svižný a tvrdý hokej s brankami na obou stranách. Do vedení poslal písecké Krále Jan Sýbek, když po obětí branky prostřelil z mezikruží brankáře Spáčila. Písečtí pak měli více ze hry, ale k hostům se ve 30. minutě přiklonilo štěstí, když ještě před pár týdny písecký útočník Martin Koupal dostal kotouč do branky o své tělo, kam ho spoluhráč nastřelil.

40:01

41:32
    Turek nahazuje od modré, Spáčil chytá do rozkleku.

44:20
    Jan Sýbek je při chuti a už stihl dvakrát ohrozil Spáčilovu klec.

46:20
    Na jedné Straně Šafář, na druhé Krcho. Dvě příležitosti obou týmů zůstaly nevyužity.

48:11
    Obránce Filip Novák od modré namířil jen na střed soupeřovy branky.

48:56
    Hauser vychytal Koupala, který bez přípravy pálil z mezikruží.

49:39
    Při Králích stáli všichni svatí. Když v úniku selhal hostující Šuhaj, ujeli do brejku domácí a trestají. Sýbek předložil kotouč Vojtěchu KRCHOVI, který jej pohotově z první usměrnil pod Spáčilovy betony. Asistence: Sýbek.

52:28
    Vyloučení v týmu IHC Králové Písek (2 min. – příliš mnoho hráčů).

54:28

56:39
    Brilantní akce písecké elitní formace. Na konci skvělé souhry na jeden dotek stál Jan SÝBEK, který překonal Spáčila po narářežce s asistenty Tomášem Rodem a Lukášem Bednaříkem.

59:21
    Do konce je 39 sekund, hosté se sympaticky tlačí do branky. Vhazuje se před Hauserem, Black Dogs mají time out.

ve třetí třetině už se trefovali jen domácí hokejisté. Na 4:2 upravili Jan Sýbek a Vojtěch Krcho. (20:04:03)

Petr Eliáš

Branky a nahrávky: 17. Rod (Růžek, Sýbek), 21. Sýbek (Rod), 50. Krcho (Sýbek), 57. Sýbek (Bednařík, Rod) – 19. Novák, 30. Koupal

IHC Králové Písek: Hauser (Kříž) – Novák, Parýzek, Turek, Dudáček, Šafář, Růžek – Sýbek, Rod I., Novák, Matějka, Přibyl, Bednařík, Silný, Krcho, Rod II.

Rozhodčí: Poskočil – Mitáš, Vavruška