Monaco – Remeš 2:2 (kon.) | Lorient – Štrasburk 3:1 (kon.) | Nîmes – Brest 4:0 (kon.)
Nice – Lens 2:1 (kon.)
FC Lorient
3:1 (0:1)
RC Štrasburk
Neděle 23.08.2020, 15:00 • Stade Yves Allainmat - Le Moustoir (Lorient) • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 1. kolo

To už je ode mne pro dnešek vše. Přeji příjemný zbytek nedělního odpoledne a zase někdy na počtenou. (16:56:18)

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 3:6. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 17:10.

Nováček z Lorientu zažívá výborný vstup do Ligue 1, protože na úvod sezony poráží Štrasburk 3:1. Ten sice po prvním poločase vedl a dokonce to vypadalo, že si pro výhru může bez problémů dojít, ale domácím se více než povedla šestá desetiminutovka, kdy se prosadili rovnou dvakrát a otočili tak vývoj utkání. Tři minuty před koncem základní hrací doby pak na konečných 3:1 upravil střídající Pierre-Yves Hamel.

90+4

90+3
    Z hranice šestnáctky ještě pálí Majeed Waris, jehož ránu sráží Jérémy Morel na rohový kop.

90+2
    Hosté se v nastavení pořád pokoušejí o čestný zásah, Majeed Waris nyní bude vhazovat na levé straně.

90+1
    Ludovic Ajorque sice skóruje, ale postranní sudí ihned signalizuje ofsajd, který je po kontrole u videa potvrzen!

90+1
    Nastavují se tři minuty.

90
    Paul Nardi musel ještě trochu zpozornět, protože jeden z protihráčů se dostal až před něj, ale zakončil nepřesně, díky čemuž bude odkopávat.

89
    Zápas už se tedy dohrává, jelikož Štrasburk už se prostě dvakrát neprosadí. Lorient navíc drží míč daleko od své klece.
    87. Pierre-Yves HAMEL - 3:1

87
    Lorient právě vstřelil branku!
    Dva střídající hráči, kteří přišli před třemi minutami na hřiště, se starají o rozhodující branku! Sylvain Marveaux dostal výborný lob za obranu, díky čemuž byl až před Kawašimou, který ho však výborně vychytal. Jeho spoluhráči však zase dovolili dorážku, ta tentokrát byla gólová, postaral se o ní PIERRE-YVES HAMEL. Asistence: Sylvain Marveaux.

86
    Domácí klidně zapojí svého gólmana do hry, ten následně odkopává až na útočnou polovinu, kde hráči v oranžovém získávají další sekundy.

85
    Lorient už hraje vyloženě na čas, vždyť teď stáhl oba své hlavní útočné hráče, takže chce těsné vedení těch pět minut udržet.

84
    Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Adrian Grbic, přichází Pierre-Yves Hamel.

84
    Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Quentin Boisgard, přichází Sylvain Marveaux.

83
    Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Adrien Thomasson, přichází Idriss Saadi.

82
    Hraje se opravdu hodně tvrdě, nyní to na vlastní kůži pocítil Adrian Grbic, který schytal doslova kopanec od Lionela Carola. Ten vidí žlutou kartu.

81
    Mohamed Simakan se po souboji s Yoanem Wissou svíjí v bolestech, ale faul to nebyl. Hra však musí být na chvíli pozastavena.

Lukáš Mihal

Branky: 51. Wissa (Boisgard), 60. Grbic (pen.), 87. Hamel (S. Marveaux) – 30. Chahiri (Ajorque)

Karty:   69. Boisgard (LOR), 72. Wadja (LOR), 79. Laporte (LOR) – 37. Simakan (SSG), 82. Carole (SSG)

FC Lorient: Nardi – Morel, H. Mendes, Laporte, Le Goff – Le Fée, Lemoine (C) (71. Wadja) – Diarra (12. Abergel), Boisgard (84. S. Marveaux), Wissa – Grbic (84. Hamel).
    Náhradníci: Dreyer – Fontaine, Saunier, Abergel, S. Marveaux, Delaplace, Wadja, Bozok, Hamel.

RC Štrasburk: Kawašima – Simakan, L. Koné, S. Mitrović (C) – Lala (64. Djiku), Prcić (64. Waris), Thomasson (83. Saadi), Carole – Sissoko (76. Zohi) – Ajorque, Chahiri (76. Bellegarde).
    Náhradníci: Kamara – Caci, Djiku, Aaneba, Bellegarde, Waris, Saadi, Zohi.

Rozhodčí: Hamel – Hebrard, Grosbost