Tampa – Boston 2:3 (kon.) | Vegas – Vancouver 5:0 (kon.)
Tampa Bay Lightning
2:3 (0:1, 0:1, 2:1) Stav série: 0:1
Boston Bruins
Pondělí 24.08.2020, 02:15 • Scotiabank Arena, Toronto, ON • Play-off NHL • Semifinále V. konference

První utkání série mezi Tampou a Bostonem skončilo. Bruins po dnešku vedou 1:0 na zápasy. Vítězství 3:2 se začalo rodit už na konci první periody, kdy Charlie Coyle dokázal tečovat do brány nahození obránce Carla. Ve 25. minutě pak z přesilové hry skóroval nejlepší střelec základní části NHL David Pastrňák, jemuž nabil David Krejčí. Boston své vedení ještě navýšil hned po začátku třetí třetiny. David Pastrňák našel v předbrankovém prostoru Brada Marchanda, který nezaváhal. Tampa se do hry vrátila, ale na víc, než na dvě branky, to nestačilo. Za domácí se dnes hned dvakrát trefil obránce Victor Hedman. Také Ondřej Palát si připsal jeden kanadský bod za druhou asistenci. Hrdinou večera se stal David Pastrňák, jenž jeden gól dal, na rozhodující přihrál a zaslouženě byl vyhlášen první hvězdou utkání.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. Na počtenou! (05:19:12)

1. hvězda: David Pastrňák (BOS) – 1+1
    2. hvězda: Victor Hedman (TBL) – 2+0
    3. hvězda: Brad Marchand (BOS) – 1+1

Česká a slovenská stopa v utkání

Erik Černák (TBL) – 0+0, 1 střela na bránu, +/- -2, čas na ledě 16:01
    Ondřej Palát (TBL) – 0+1, 1 střela na bránu, +/- 0, čas na ledě 18:20
    Jaroslav Halák (BOS) – úspěšnost zákroků 94,6%, 2 inkasované góly, pokryl 35 střel

59:53
    Závěrečné vteřiny se však odehrávají v rohu kluziště. Boston to s největší pravděpodobností zvládne.

59:33
    Patrice Bergeron prázdnou bránu minul. Jeho rána byla lehce přizvednuta.

59:19
    Hra bez brankáře pochopitelně pokračuje. Znovu se bude vhazovat v útočné třetině Blesků.
    58:46 Victor HEDMAN - 2:3

58:46
    Tampa právě vstřelila branku!
    Tak nakonec ze závěru bude drama! Tampa snižuje na rozdíl jediné branky. Kevin Shattenkirk postrčil na modrou čáru VICTORU HEDMANOVI, který utaženou střelou zápěstím propálil vše, co mu stálo v cestě. Halákovi určitě nepomohla nechtěná teč Charlieho McAvoye. 2:3. Asistence: Kevin Shattenkirk a Tyler Johnson.

58:16
    Bostonští vyhazují na icing. Tampa hraje už 50 sekund bez brankáře a zatím vůbec nic nevymyslela.

57:49
    Joakim Nordström mohl přidat další gól, jenže od modré čáry odkrytou bránu minul.

57:31
    Je tomu tak! Andrej Vasilevskij zůstává na střídačce a domácí to zkouší v šesti hráčích v poli.

57:31
    Důležitý moment pro Tampu. Domácí vybojovali útočné pásmo a nyní zřejmě dojde k odvolání brankáře.

56:58
    Brad Marchand málem využil nepřesné rozehrávky Vasilevského. Pastrňák jej okamžitě hledal z otočky a forvard Bostonu jen o chlup minul bránu ve vyložené pozici.

56:22
    Bruins ale poslední minuty třetí třetiny hrají velice dobře. Už dvě střídání nepouštějí Tampu vůbec k puku.

55:43
    Chris Wagner pálil z otočky pouze do brusle bránícího hráče. Posléze se musel rychle otáčet, aby zachytil případný brejk Lightning.

55:06
    Anders Bjork střílel z vrcholu kruhu velmi zajímavě. Andrej Vasilevskij s vypětím všech sil kotouč vyrazil do rohu.

54:18
    Hedmanova rána hned po buly jen těsně minula cíl. Švédský zadák je po vstřelení branky v dobrém rozmaru. V posledních minutách je nejaktivnějším hráčem v modrém dresu.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 49. Hedman (B. Point, Palát), 59. Hedman (Shattenkirk, T. Johnson) – 19. Coyle (Carlo, Marchand), 25. Pastrňák (Krejčí, Krug), 42. Marchand (Pastrňák, Bergeron)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Bogosian, Hedman (A), Černák, McDonagh (A), Shattenkirk, Sergačjov – Kučerov, B. Point, Palát – T. Johnson, Cirelli, Killorn (A) – Coleman, Gourde, Goodrow – Paquette, Verhaeghe, Maroon.
    Boston Bruins: Halák (Vladař) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, Clifton, Grzelcyk – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand (A) – O. Kaše, Krejčí, DeBrusk – Bjork, Coyle, N. Ritchie – Wagner, Kuraly, Nordström.

Rozhodčí: Lee, Charron – Cormier, Amell