Philadelphia – NY Islanders 0:4 (kon.) | Colorado – Dallas 2:5 (kon.)
Philadelphia Flyers
0:4 (0:1, 0:0, 0:3) Stav série: 0:1
New York Islanders
Úterý 25.08.2020, 01:00 • Scotiabank Arena, Toronto • Play-off NHL • Semifinále V. konference

To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc! (03:49:21)

Československá stopa

Jakub Voráček (PHI) 0+0, 1 střel, čas na ledě 14:33

1. Semjon Varlamov (NYI) 27 zák., 0 gólů, 100 %
    2. Jean-Gabriel Pageau (NYI) 1+0
    3. Andy Greene (NYI) 1+0

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 29:29 (4:15, 15:7, 10:7)
    Zblokované střely – 10:22
    Vyhraná vhazování – 30:28
    Trestné minuty – 4:4
    Hity – 29:34

Hokejisté New Yorku Islanders skvěle zvládli vstup do série proti Philadelphii, kterou v prvním zápase poráží 4:0. Isles předvedli takticky vyzrálý výkon podpořený výborným Varlamovem v brance.

V první třetině tedy neměl ruský gólman moc práce. Jeho spoluhráči soupeře přehrávali a ze svého náporu vytěžili vedoucí zásah Andyho Greena. Ve druhé části se Letci zvedli, ale při svých šancích nechali vyniknout již zmíněného Varlamova. A třetí dvacetiminutovku zvládli Ostrované skvěle. Ve 43. minutě těžil Jean-Gabriel Pageau z důrazného forčekinku spoluhráčů a sám u brankoviště se nemýlil. Když pak navíc předvedla krásnou souhru první formace a Anders Lee zvýšil na 3:0, bylo o osudu utkání prakticky jasno. Kouč Letců Vigneault ještě zkusil zariskovat a osm minut před koncem odvolal brankáře. Za to ale soupeře ztrestal Devon Toews, který poslal přes celé hřiště kotouč do opuštěné branky.

Stav série – 0:1 na zápasy

59:29
    Ještě je pískáno zakázané uvolnění Philadelphie.

59:01
    Ohlášena poslední minuta zápasu.

58:45
    Už se spíše jen dohrává. Ani jeden tým se nikam nežene.

58:01
    Máme tu poslední dvě minuty tohoto utkání. O vítězství Islanders je rozhodnuto.

56:40
    Islanders jsou již v plném počtu.

56:33
    Proti ráně Travise Konecnyho švihla lapačka dnes bezchybného brankáře Varlamova!

56:09
    Za vzájemné držení jsou vyloučeni Matt Niskanen a Brock Nelson. Tresty se vykrátí a tak se bude pokračovat v klasické přesilovce Letců.

55:39
    Andy Greene poslal kotouč až k Hartovi.

55:15
    Pelech dokázal vyhodit.

54:39
    Nepříjemný moment pro Dereka Granta, kterého zasáhl hokejkou do obličeje Mathew Barzal. Ten se snažil hrát kotouč, který ale netrefil a odnesl to Grant. Po reklamní přestávce si Philadelphia zahraje přesilovku.

54:25
    Aube-Kubel se snažil dostat puk k brankovišti, kde byl Scott Laughton. Toho ale odzbrojil Nick Leddy.

53:41
    Zakázané uvolnění Islanders. Teď už se bojuje hlavně o čisté konto pro Semjona Varlamova.
    52:21 Devon TOEWS - 0:4

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 7. A. Greene (B. Nelson), 43. Pageau (Komarov, Pelech), 49. Lee (Barzal, Eberle), 53. D. Toews

Philadelphia Flyers: Hart (Elliott) – Niskanen, Provorov, P. Myers, Sanheim, Braun, Gostisbehere – Voráček (A), Couturier (A), M. Raffl – Konecny, K. Hayes, Farabee – Laughton, Giroux (C), Aube-Kubel – Pitlick, N. Thompson, D. Grant.
    New York Islanders: Varlamov (Greiss) – Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews, A. Greene, Leddy – Eberle, Barzal, Lee (C) – Jo. Bailey (A), B. Nelson (A), Beauvillier – Komarov, Pageau, Johnston – Clutterbuck, Cizikas, M. Martin.

Rozhodčí: McCauley, Furlatt – Devorski, MacPherson