K. Vary – Slavia 3:0 (kon.) | Klatovy – Tábor 1:6 (kon.) | Nitra – Zvolen 5:3 (kon.)
Vlci Žilina – Martin 4:3 (kon.) | Trenčín – Bratislava Capitals 1:2 (1:3 po s.n.) | Jablonec n/N – Trutnov 0:0 (zruš.)
Prostějov – Přerov 0:7 (kon.) | Poprad – Lipt. Mikuláš 3:2 (1:0 po s.n.) | Vrchlabí – Litoměřice 1:3 (kon.)
Kolín – Benátky n/J 6:2 (kon.) | Kadaň – Sokolov 0:4 (kon.) | Havlíčkův Brod – Žďár n/S 0:1 (kon.)
Mostečtí Lvi – Děčín 8:3 (kon.) | Břeclav – SHKM Hodonín 4:7 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
HC Slavia Praha
Čtvrtek 27.08.2020, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Krásný čtvrteční podvečer všem hokejovým příznivcům. Příprava před novou sezónou vrcholí, a nás tak čeká další z jejích duelů. Tentokrát vyzve HC Energie Karlovy Vary na vlastním ledě HC Slavii Praha.

HC Energie Karlovy Vary Karlovarským o bod uteklo čtvrtfinále Generali Česká Cupu, v posledním utkání se jim nepodařilo alespoň remizovat a padli na ledě Liberce 0:1. I přes konec v turnaji před hlavní soutěží si ale energetici zahrají další přípravná utkání.

Do těchto bojů již ale nezasáhne mladý gólmanský talent Jan Bednář, který po draftu, ve kterém skončil na druhé pozici míří do Kanady, kde bude hrát tamní juniorskou ligu.

„Bohužel se nám nepodařilo postoupit, takže máme trochu zredukovaný počet přípravných utkání. I tak jsme ale rádi za každý zápas, do kterého budeme moci nastoupit,“ zhodnotil situaci asistent trenéra. Do dalších utkání ale půjdou karlovarští hokejisté naplno: „I přes to, že je Slavia prvoligové mužstvo, tak k tomu nechceme přistupovat jako k soupeři z nižší soutěže. Připravovat se na tento duel budeme jako na každý jiný zápas. Půjdeme do toho s tím, že budeme chtít vyhrát a přenést na led zkušenosti z tréninku,“ ujišťuje Tomáš Mariška.

HC Slavia Praha Pražský prvoligový výběr si odbyl již čtyři přípravné zápasy. Na úvod se představil na vlastním ledě proti Sokolovu, ten dokázal porazit v poměru 4:3. Následovalo první venkovní utkání, v něm čekaly na Slavii Litoměřice, tam sešívaní hokejisté padli 2:3. Stejným výsledkem skončila i odveta proti Sokolovu, který na vlastním ledě dokázal napodruhé zvítězit. Naposledy vyrazili pražští hokejisté do nepříliš vzdáleného Kladna. Svěřenci Jaromíra Jágra se postarali o sedmigólovou přestřelku, ze které vyšli vítězně za stavu 5:2.

Co se změn v kádru týče, asi nejvýraznější odchod zaznamenal pražský celek v útoku. K rivalovi do Sparty totiž přestoupil velice produktivní Tomáš Šmerha. Sešívaný dres nadále nebude oblékat ani Adam Kubík či Vítězslav Bílek. Naopak do Slavie se vrátil třeba Daniel Krejčí, který byl u postupu karlovarské Energie do nejvyšší soutěže, či extraligová legenda Jaroslav Bednář. Zdejším příznivcům je známé také jméno Daniela Vrdlovce, jenž se rovněž podílel na návratu Západočechů zpět mezi elitu.

HC Energie Karlovy Vary: Novotný (Jan Bednář) – Šenkeřík, Kotvan – Plutnar, Pohl – Pulpán "C", Winhold – Kowalczyk – Lauko, Kaše, Flek "A" – Hladonik, Mikúš, Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Vildumetz, Zabloudil

HC Slavia Praha: Michajlov (Málek) – Duda, Novák "C" – Barák, Hovorka – Hejda, Valík – Holý – Kuťák, Jaroslav Bednář, Kafka – Doležal "A", Vlček, Všetečka – Tomica, Vrdlovec, Šteiner – Ondráček, Kohút, Petrov

Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek – Belko, Kokrment.

00:01

00:11
    Na úvod utkání si berou kotouč domácí a míří s ním před Michajlova.

00:50
    Hejda nahodil kotouč do útočné třetiny, tam však nebyl žádný z jeho spoluhráčů aby mohl ohrozit Novotného.

01:42
    Šteiner zblízka dorážel volný kotouč, domácí gólman ho ale zastavil betonem.

02:37
    Novotný rozehrál od vlastní klece a vysílá karlovarské hokejisty do útoku.

03:16
    Flek se dostal do mezikruží, odkud následně vystřelil, kotouč ale trefil jen jednoho z bránících hráčů.

04:00
    Druhou akci znovu vedl Jakub Flek, ten zasáhl do rozehrávky hostí a z předbrankového prostoru překvapil Michajlova, ten v první chvíli nevěděl kde kotouč má, po pár pokusech na dorážku ale sudí pozastavil hru.

04:53
    Lauko zavezl puk do útočné třetiny, ke střele se ale zatím žádný z energetiků nedostal.

05:41
    Šenkeřík pálil od modré, Michajlov ale chytil puk do lapačky.

06:36
    Pulpán zajel s pukem za vlastní bránu a obě mužstva střídají.

07:15
    Flek nabil Kašemu do mezikruží, druhý jmenovaný ale kotouč nasměroval Michajlovi na beton.

08:43
    Slavia se osvobozuje z vlastního pásma vyhozením.

09:48
    Energetici se snaží kombinovat před Michajlovem, nedaří se jim však vymyslet recept na gól.

10:53
    Plutnar zachytil puk před modrou, Karlovy Vary tak nemusí zpět do středního pásma.

Komerční přestávka.

11:11
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

11:48
    Jan Novák (SLA) si odpyká dvouminutový trest za hákování.

12:23
    Daniel Vrdlovec bravurně zasáhl do rozehrávky domácího týmu a dostal se do samostatného úniku, bekhendovým blafákem ale na Novotného nevyzrál.

13:50
    Černoch vystřelil zpoza pravého kruhu, kotouč ale díky dobré obranné činnosti hostí se ale nedostal až na Michajlova.

14:28
    Valík to zkusil od modré čáry, Novotný zasahuje Lapačkou.

14:42
    Na druhé straně zahrozilo duo Kaše a Lauko, jejich kombinace ale karlovarské hokejisty k první brance nedovedla.

15:41
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Je tu první branka zápasu! Plutnar zaskočil Michajlova rychlou přihrávkou do protipohybu, tu dokázal využít ONDŘEJ BERÁNEK a nasměrovat ji zleva do odkryté sítě. Asistence: Michal Plutnar, Jan Pohl.

17:00
    Kafka se pokoušel z velkého úhlu najít před bránou jednoho ze spoluhráčů, kotouč ale skončil na tyči Novotného brány.

18:03
    Pohl obdržel přihrávku do předbrankového prostoru, jeho následnou střelu ale gólman hostí zastavil.

19:53
    Kotvan pálil od modré, nejspíše poslední šanci první dvacetiminutovky ale Michajlov zneškodnil.

20:00

První siréna hlásí, že úvodní dějství je u konce. Divákům nabídla hru hlavně v ofenzivním pásmu Energie, té se ale nedařilo překonat Michajlova. Zatím jediným úspěšným střelcem se stal v 16. minutě Ondřej Beránek, ten obdržel přesnou přihrávku od Plutnara kterou dokázal zleva nasměrovat přímo do odkryté sítě. V posledních minutách se pak domácí tlačili do brány, druhou branku ale vstřelit nedokázali. Druhá dvacetiminutovka začne v 18:19.

20:01

20:18
    Energii na úvod třetiny zastavuje v útočném snažení ofsajd.

20:48
    Hovorka poslal rychlý puk na bránu od modré, Novotný ale do jeho střely nastavil svůj beton.

21:45
    Tadeáš Hejda (SLA) oslabí na dvě minuty svůj tým, provinil se totiž podrážením.

22:24
    Plutnar to zkusil zleva, na Michajlova ale nestačil.

22:58
    Šenkeřík pálil od modré teč jednoho z bránících hráčů kotouč nasměrovala těsně nad bránu hostí.

23:19
    Jakub Flek (KVA) míří na dvě minuty na trestnou lavici za podrážení.

23:39
    Hovorka si sám dojel až do mezikruží, odkud také vystřelil, Novotného klec ale minul.

24:46
    Energetici kombinují před Michajlovem, žádná z dosavadních střel ale domácí do dvoubrankového vedení neposlala.

25:44
    Jakub Flek jel úplně sám na soupeřovu bránu, jeho zakončení z mezikruží ale skončilo v ochranné síti.

25:54
    Jaroslav Bednár poslal kotouč na bránu z otočky, Novotný jeho pokus ale zastavil lapačkou.

26:48
    Kotouč je aktuálně ve střední třetině, ani jednomu z celků se nedaří obsadit pásmo před soupeřovou bránou.

27:26
    Koblasa pálil z úhlu, Michajlov ale včas zasáhl.

28:26
    Pohl to zkusil sám z pravého kruhu, na Michajlova ale nevyzrál.

28:57
    Vildumetz chytře našel připraveného JAKUBA FLEKA, ten poslal puk na bránu z mezikruží, nejprve to vypadalo, že Michajlov puk vyrazí, kotouč se mu ale svezl po betonu až za brankovou čáru. Asistence: Tomáš Vildumetz.

31:07
    Jan Pohl vystřelil zpoza levého kruhu, trefil však jen brusli jednoho z bránících hráčů.

32:48
    Beránek vystřelil zblízka, Michajlova ale zachránila tyč.

33:20
    Kaše tvrdě pálil z pravého kruhu, bránu Slavie ale přestřelil.

34:23
    Hosté vyhazují puk na zakázané uvolnění.

34:26
    Černoch z vhazování poslal puk na Kowalczyka, Kowalczyk na Koblasu, který od pravého kruhu poslal puk krásně do levého horního rohu Michajlovi klece. Asistence:Daniel Kowalczyk, Jiří Černoch.

36:19
    Hejda pálil od modré, Novotný ale jeho střelu vyrazil do ochranné sítě.

36:45
    Jakub Flek stál na konci kombinace karlovarských hokejistů, rychlý kotouč ale do klece hostí usměrnit nedokázal.

37:59
    Pulpán se cpal k dorážce, Michajlov jeho snažení ale nastavil beton.

38:28
    Na druhé straně se dostal do šance Novák, ten ale z úhlu Novotného nepřekonal.

39:33
    Všetečka vypálil zleva, branku Karlových Varů ale minul.

40:00

Druhých dvacet minut přineslo dvě branky, obě na straně domácích, ti tak aktuálně disponují tříbrankovým vedením. V polovině třetiny se trefil Jakub Flek, kterému se podařilo poslat kotouč na bránu tak šikovně, že se odrazil od Michajlova betonu rovnou do brány. O pět minut později se trefil i Petr Koblasa, ten po vhazování obdržel přihrávku a zprava poslal přesnou střelou puk do levého horního rohu. Poslední dějství začne v 19:14.

40:01

40:06
    Kafka na úvod poslední dvacetiminutovky zahrozil zprava, Novotný ale jeho pokus zastavil betonem.

41:30
    Tomica se sám dostal k zakončení, karlovarskou klec ale neohrozil.

42:41
    Zabloudil mířil moc vysoko, kotouč tak končí v ochranné síti.

42:57
    Valík rychle vystřelil od modré, Novotný schoval puk pod lapačku.

43:50
    Slavia vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění, domácí hokejisté tak zůstávají v útočné třetině.

44:08
    Redlich pálil zblízka, Michajlova nepřekonal.

46:17
    Petr Kafka (SLA) si odpyká dvouminutový trest za hákování.

47:47
    Lauko to zkusil zprava, Michajlov ale zasahuje.

48:51
    Vildumetz mířil na hostující bránu, pomalou střelou ale brankáře Slavie nepřekonal.

50:24
    Slavia vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění.

51:19
    Ondráček se snažil posunout kotouč před bránu zprava, zablokovala jej ale obrana domácích.

52:16
    Koblasa to zkusil z předbrankového prostoru, Michajlova však překonat nedokázal.

Dnešní utkání sleduje 914 diváků.

53:24
    Energetici musí kvůli vyhození hostí opustit útočné pásmo.

54:52
    Hejda vystřelil zleva, Novotný bez větších obtíží vyráží betonem.

Jeden z hostujících hráčů protrhl síť u Novotného brány, čeká se na výměnu.

55:58
    Domácí se tlačí do útočné třetiny, nedaří se jim ale vystřelit.

56:59
    Pohl tvrdě pálil zpoza kruhů, Michajlov ale na jeho pokus viděl, a tak jej bez větších problémů zastavil.

58:30
    Energie zaváží kotouč za vlastní bránu a oba týmy střídají.

58:43
    Tomáš Duda (SLA) si odpyká dvouminutový trest za hákování.

59:35
    Beránek to zkusil z úhlu, do brány se ale netrefil.

Posledních dvacet minut již žádnou branku nenabídlo. Energetici se sice tlačili před Michajlova, ten ale za svoje záda již nepustil ani jeden puk. Konečné skóre je tak 3:0 pro domácí Energii, ta si tak alespoň spravila chuť po hořkém konci v Generali Česká Cupu.

Z tohoto online přenosu je to ode mne vše. Děkuji, že jste ho sledovali a u dalších se budu těšit napočtenou. Jakub Mahr (19:53:11)

Jakub Mahr

Branky a nahrávky: 16. Beránek (Plutnar, Pohl), 29. Flek (Vildumetz), 35. Koblasa (Kowalczyk, Černoch)

Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek – Belko, Kokrment