Třebíč – Jihlava 0:0 (zruš.) | Vsetín – Frýdek-M. 2:3 (po pr.)
VHK ROBE Vsetín
2:3 (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
HC Frýdek-Místek
Čtvrtek 27.08.2020, 18:00 • Zimní stadion Na Lapači • O pohár RT TORAX

Frýdek-Místek si nakonec z Lapače odváží vítězství po prodloužení, je to vůbec první vítězství Slezanů na ledě soupeře v rámci přípravy. Z Lapače je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost při sledování přenosu a ze Vsetína vám přeji příjemný zbytek večera. (20:26:53)

62:30
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Frýdek-Místek dnes na Lapači vítězí v prodloužení, když pohledný pas zachytil VOJTĚCH TOMI a povedenou kličkou do bekhendu překonal Sachra.

62:05
    Vsetínského zaváhání ve středním pásmu se snažil využít Tomi, jenž předložil puk Klimšovi, ten však branku minul.

61:48
    Sachra však hosté neohrozili a nyní se k útoku chystá Vsetín.

61:31
    Frýdek poprvé v prodloužení na puku.

61:21
    Vsetín byl blízko rozhodnutí! Březina poslal puk zcela volnému Pechancovi, ten však ale ani nadvakrát nezasunul kotouč za Malíka.

61:08
    Březina to vzal nyní na sebe a z pravého křídla se natlačil před Malíka, jenž jeho pokus odrazil.

60:43
    Kloz se snažil pálit z mezikruží, jeho střela byla zablokována, přesto jsou Valaši nadále na puku.

60:08
    Vsetínští na puku v útočném pásmu.

60:01

Prodloužení se tedy bude hrát 5 minut ve třech hráčích na obou stranách.

Remíza po šedesáti minutách je nejspíš zasloužená, i když Vsetín předvedl ve 3. třetině velké odhodlání k obratu, stačilo to pouze na srovnání. Jistý výkon dnes zdobí oba mladé brankáře, naopak přesilové hry dnes nejdou ani jednomu z celků. Prodloužení začíná za necelou minutu.

Základní hrací doba nám vítěze neurčila, následovat bude prodloužení, odhadujeme, že bude trvat 5 minut a bude se hrát 3 na 3.

60:00

59:45
    Vsetínskou snahu v závěru základní hrací doby přerušilo postavení mimo hru, i když se zdálo, že to Bartko na modré čáře stihl.

59:00
    Tomiho střelu dorážel Martynek, následně se před brankou Vsetína strhla menší potyčka, kterou však rozhodčí tentokrát nechá bez trestů.

58:20
    Další prudká v podání Zacka Malíka, po dorážce se natahoval Klimša, ale to už měl puk zcela pod kontrolou pozorný Sachr.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:13
    Hru rychle přenesl Šedivý, jeho střelu přizvedl bránící Bartko do ochranné sítě a vhazuje se před brankou Vsetína.

56:01
    Po nahození Bartka se zrodil před brankou Frýdku velký závar, Šilhavý se marně několikrát snažil trefit schovaný puk, hosté nakonec tuto situaci i díky dobré orientaci Malíka ustáli.

55:51
    Zakázané uvolnění Frýdku-Místku.

55:30
    Frýdek si mohl vzít vedení rychle zpět, Stuchlík zadovkou zpoza branky poslal puk na hůl Kaukiče a ten mířil mezi nohy, Sachr však dokázal kotouč udržet pod svým tělem a zabránil soupeři jít znovu do jednobrankového náskoku.

55:08
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! Zvýšená aktivita Vsetínských v poslední desetiminutovce přeci jen vedla k překonání Malíka. Babka dojel v útočném pásmu nahozený kotouč, šikovně jej předložil před branku, kde stál nikým nehlídaný ROMAN VLACH a nekompromisní střelou zavěsil pod víko frýdecké branky. Asistence: Jakub Babka, Jan Kloz.

54:50
    Další střela v podání Štacha na kterou měl Malík dobrý výhled, pokud chce Vsetín srovnat, bude zapotřebí větší důraz do branky.

54:36
    Frýdek znovu kompletní, mezitím pálil Vlach, ale pouze do připraveného Malíka.

54:15
    Vsetín se nyní vlastní vinnou připravil o útočné pásmo a Sachr musel zasáhnout proti pokusu Tomiho.

53:33
    Stuchlík ve spolupráci s Kaukičem osvobodili Frýdek.

52:55
    Střelu Štacha sice Malík zastavil, ale následně dorážel Vítek a brankář Frýdku měl tentokrát štěstí, protože kotouč se pouze svezl po brankové čáře!

52:36
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Klimša – 2 min., nedovolené bránění).

51:18
    Po nahození Jenáčka zůstal kotouč ve skrumáží před brankou, z toho se snažil těžit Kloz, ale Malíka neprostřelil.

51:11
    Vsetín nyní začíná zařazovat vyšší rychlostní stupeň, nejspíš i proto si trenér Wojnar vyžádal oddechový čas.

51:11
    Frýdek si nyní málem vstřelil vlastní branku, do prudké příhrávky Hryciowa vložil hůl jeden z bránících hráčů a Malík musel vytáhnout pohotový zákrok, aby lacinému srovnání zabránil.

50:53
    Ondračka nyní trefil tyčku frýdecké branky!

50:36
    Pechanec se nyní snažil natlačit před branku soupeře z pravého křídla, trefil však pouze boční konstrukci a následně si převzal puk pod kontrolu brankář Malík.

50:23
    Gorčík vybojoval puk v útočném pásmu a rychle pálil po brance Frýdku, dobrý postřeh v podání Malíka vystihl úspěšný zákrok lapačkou.

49:56
    Nyní se opět daří Frýdku-Místku okupovat útočné pásmo, čímž mrazí jakékoliv snahy domácích o nápor.

49:25
    Gajarský nyní obdržel puk do jízdy a okamžitě pálil po brance, Malík byl na místě.

49:04
    Vsetín se nyní už dostal ke kombinaci v útočném pásmu, ale nevzniklo z toho ohrožení pro Malíka.

48:28
    Zakázané uvolnění Vsetína.

48:12
    Nepřesnost Valachů v kombinaci nutí domácí k vyklizení útočného pásma.

47:33
    Na druhé straně už operuje Frýdek, prudká rána v podání Zacka Malíka končí nad brankou Vsetína.

46:44
    Vítek nyní poslal kotouč na hranici brankoviště Šilhavému, tomu však otočka trvala až příliš dlouho, vsetínský buldok se ovšem nevzdával a ještě to zkusil zpoza branky, Malík jeho snahu zneškodnil.

46:35
    Zakázané uvolnění hostů, Vsetín získává možnost usadit se v útočném pásmu.

46:27
    Dnešní utkání sleduje 720 diváků.

45:39
    Nyní se dokázal prudkou střelou prezentovat Štach, Březina mohl vyražený puk dorážet z voleje, ale svou příležitost zmeškal.

44:29
    Frýdek pokračuje v poctivé defenzívě, Valaši to nyní s průnikem před Malíka mají hodně složité.

43:26
    Matiaško se dostal před Sachra po průniku z levého křídla, Sachr úspěšně vyrazil.

43:08
    Frýdek znovu oslabení přečkal a hraje v plném počtu.

42:40
    Až nyní vypálil Štach, dorazit puk mohl Kloz, ale jeho rána postrádala potřebnou razanci.

42:21
    Valaši se ještě vůbec nedostali do útočného pásma.

41:56
    Vsetínští mají problém se k puku vůbec dostat, dobrou práci v útočném pásmu předvedl Macháček.

41:36
    Frýdek zatím výborně brání a navíc kontroluje kotouč.

41:08
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Šedivý – 2 min., podrážení).

40:42
    Nově poskládaná formace se dostala hned do první příležitosti, když Vlach směřoval kotouč Babkovi před branku, ten se však k ideálnímu zakončení nedostal.

40:14
    Vsetín nastoupil do třetí třetiny se změnou v sestavě, na pozici prvního centra vystřídal Pechance Vlach.

40:01

Hostům z pomezí Moravy a Slezska se v prostředním dějství podařilo otočit nepříznivý stav. Vyrovnání se dostavilo z holí dvou bývalých vsetínských juniorů. Nejprve s se o srovnání postaral Michal Matiaško. Vsetín následně nevyužil přesilovou hru a Šimon Jenáček, bratr Jakuba a syn Luboše na lavičce Vsetína, otočil skóre na stranu Frýdku-Místku. Vsetín měl ještě možnost srovnat v dalších početních výhodách, ale zatím nepřišel na to, jak překonat podruhé v utkání brankáře Malíka. Třetí třetina odstartuje mezi valašskými kopci v 19:42.

40:00

39:26
    Vsetín v útočném pásmu sráží vlastní nepřesnost.

38:26
    Stuchlík prověřil Sachrovu pozornost, když prudce mířil do levého růžku vsetínské branky, domácí strážce svatyně v tomto testu obstál.

37:22
    Při vyrovnaném počtu sil na ledě sledujeme hokej nahoru dolů, ale bez větších brankových příležitostí.

36:08
    Hosté zvládli další oslabení bez úhony.

35:40
    Kloz poslal puk na Babku, ale znovu v podání Vsetína jen střela do připraveného brankáře Malíka.

35:16
    Po střele Štacha se k bekhendové dorážce dostal Pechanec, Malík úspěšně zasáhl a hru přerušil.

34:50
    Střelu Hryciowa tečoval Vítek mimo branku soupeře a hosté se osvobozují.

34:08
    Šedivý dobruslil vsetínského brankáře a hned se mu omlouval za spršku, kterou jej obdaroval, rozhodčí byl však nekompromisní a frýdeckého útočníka posílá na trestnou lavici za nesportovní chování.

33:20
    Frýdek otáčí skóre zápasu! Ještě před tím vsetínský Klímek vyzýval ke skórování Vlacha, ale ten z voleje minul. Z následného protiútoku, který vedl Martynek, se pohotovou střelou prosadil ŠIMON JENÁČEK, který svou přesnou trefou určitě nepotěšil vsetínskou část své rodiny. Asistence: Rostislav Martynek.

33:00
    Hosté hrají v plném počtu.

32:25
    Frýdku se nyní daří odrážet vsetínské pokusy o opětovné usazení v útočném pásmu.

31:57
    Bartko připravil slibnou pozici pro Březinu, ten však z mezikruží nevyzrál na připraveného Malíka.

31:00
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Michálek – 2 min., držení).

30:11
    Hořanský nyní postupoval do rychlého protiútoku s Vítkem, kterému předložil kotouč, ten okamžitě pálil, ale Malík puk vyrazil, ze druhé vlny ještě přijel Ondračka, kotouč však promáchl.

28:24
    Kudělka v obranném pásmu napálil puk podél mantinelu a to přišlo vhod Vlachovi, jenž se rozjel na levém křídle, bližší tyč si však Malík dokázal pohlídat.

27:45
    Matiaško si připravil podobnou pozici jako u první vstřelené branky, tentokrát se však Sachr nachytat nenechal a kotouč vytěsnil.

26:38
    Nyní se do puku na modré čáře opřel Štach, Malík ovšem velmi dobře viděl, a tak zasáhla jeho lapačka.

26:12
    Vítek zachytil rozehrávku soupeře ve střední pásmu a odhodlal se vystřelit prudkou ránu z pravého kruhu, Malík si s jeho příklepem poradil.

25:25
    Frýdek pokračuje v aktivním výkonu a drží se v útočném pásmu.

24:49
    Nyní už ovšem mladík ve vsetínské kleci kapituloval. Na pravý kruh si vybruslil MICHAL MATIAŠKO a za pomocí teče domácího obránce překonal Sachra. Asistence: Lukáš Kaukič, Kryštof Stuchlík.

24:10
    Frýdek nyní ostřeluje Sachra, nejprve pálil prudce Mikulík, následně od modré čáry Hrachovský, vsetínský brankář zatím drží stoprocentní úspěšnost.

23:33
    Vsetínu se nyní dařilo usadit se v útočném pásmu, střela Hryciowa však končí sražena v ochranné síti.

22:40
    Úvod druhé třetiny přináší svižnější tempo hry, než tomu bylo v první třetině.

22:00
    Na druhé straně připravil tutovou příležitost Šedivý Matiaškovi, ten zcela osamocen před Sachrem branku přestřelil.

21:36
    V útočném pásmu teď řadil Vsetín, po pohledné kombinaci se od Vlacha dostal kotouč mezi kruhy na hůl Březiny, Malík vytáhl pokus vsetínského útočníka ramenem.

20:49
    Šedivý se dostal do rychlého protiútoku společně s Mikulíkem, nakonec se odhodlal vypálit, Sachr jeho prudkou ránu vytěsnil betonem.

20:04
    Na úvodním vhazování tentokrát úspěšnější Klimša, Frýdek se ihned nastěhoval do útočného pásma a první střelecký pokus prostředního dějství si připsal Haman, jeho střelu Sachr ukryl ve výstroji.

20:01

První třetina je za námi. Pro oko diváka to nebyl příliš atraktivní hokej. Frýdek měl k dispozici hned několik početních výhod, ale nedisciplinovanost Vsacanů nepotrestal. Vsetín se prosadil tak trochu šťastnou trefou z hole Sebastiana Gorčíka. Druhá třetina odstartuje v 18:51.

20:00

19:20
    Frýdek se dokázal vypořádat s přítomností Vsacanů v obranném pásmu a snaží se ještě do první sirény něco vymyslet.

17:39
    Hořanský se za pomoci Šilhavého prodral skrz frýdeckou obranu, na Malíka však nevyzrál.

17:20
    Valaši jsou kompletní.

16:28
    Vsetínu se podařilo na chvíli osvobodit.

16:02
    Další prudká střela v podání Hrachovské a znovu úspěšný zákrok vsetínského brankáře.

15:33
    Po vhazování se do střelecké pozice dostal Hrachovský, mířil na bližší tyč vsetínské branky, tento prostor si Sachr pohlídal.

15:20
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Štach – 2 min.).

15:20
    Na ledě se nyní strhly potyčky, v hlavní roli vsetínský Štach s Mikulíkem, kterého vsetínský obránce zpacifikoval do kravaty.

14:41
    Hosté se snaží usadit v útočném pásmu, Valaši jsou však při obraně důslední a nepovolují kombinaci.

13:54
    Gorčík se dokázal prodrat do útočného pásma po levém křídle a před brankou hledal Půčka, puk si však první vzal pod kontrolu brankář Malík.

13:09
    Matiaško to zkusil na vsetínského brankáře prudkou střelou zápěstím z levé strany, Sachr však předvedl potřebný postřeh a puk vyrazil.

12:30
    Frýdek jakoby inkasovaná branka spíš nabudila, hosté vůbec nemají špatný pohyb a je pravda, že do první inkasované branky měli v dnešní hře mírně navrch.

12:01
    Další pokus měl na holi Březina, jenž z otočky poslal puk bekhendem, Malík si prostor mezi betony pohlídal.

11:04
    Domácí tým otevírá skóre kuriózní brankou. Nahozený puk od SEBASTIANA GORČÍKA, proskákal díky brankáři Malíkovi, jemuž se nepodařilo udržet balanc, až za brankovou čáru. Asistence: Jakub Jenáček, Adam Gajarský.

10:11
    Frýdek nyní uzamkl Valachy v obranném pásmu, ale na střelu Zacka Malíka od modré čáry měl Sachr luxusní výhled a bez problému zasáhl.

09:48
    Nepřesnosti provází domácí tým nadále, nyní z toho dokonce bylo zakázané uvolnění.

09:36
    Vlach mohl jít do slibné akce s Březinou, který si svou jízdou říkal o finální přihrávku, prvně jmenovanému však sjel puk z hole.

09:05
    Domácí jsou v plném počtu.

08:36
    Znovu se Valachům podařilo vyhodit.

08:12
    Vsetínu se nyní daří držet soupeře mimo obranné pásmo.

07:25
    Slibná akce hostů, Šedivý našel šikovně přihrávkou skrz pásmo Mikulíka, ten však nedokázal vystřelit hned z voleje a Sachr se stačil přemístit.

07:05
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Klímek – 2 min., podrážení).

06:36
    Vsetín v plném počtu.

06:23
    Vsetínský Gorčík se nyní opřel do kotouče, ale jeho střela se pouze svezla po zadním plexiskle.

06:17
    Frýdek-Místek zahrává klasickou početní výhodu 5 na 4, do útočného pásma se však zatím nedostal, jeho pokus nyní přerušil ofsajd.

05:28
    Z levé strany se nyní až k brance Frýdku propracoval Hořanský, snažil se kotouč uklidit do levého růžku Malíkovy branky, ten však se štěstím pokus vsetínského střelce zneškodnil.

05:09
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Kudělka – 2 min. + 2 min., napadení).
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Kaukič – 2 min., napadení).

04:36
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Pechanec – 2 min., vysoká hůl).

04:26
    Frýdek zahrozil ve vlastním oslabení, akci dva na jednoho vedl Mikulík a šikovně předložil kotouč Šedivému, ten už měl před sebou prázdnou branku, ale kotouč mu sjel z hole.

03:55
    Kloz si připravil střelu na hranici pravého kruhu, Malík dokázal svou lapačkou kotouč vytěsnit nad branku.

03:36
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Flok – 2 min., sekání).

03:28
    Vlach marně hledal před brankou Klímka a Frýdek vyrazil do útoku, Przybyla postupoval ve spolupráci s Flokem, ale ze slibného přečíslení se nakonec nezrodilo ani vážnější zakončení.

03:07
    Na druhé straně si poprvé na kotouč sáhl brankář Sachr, hru přerušil a vhazovat se bude po jeho pravici.

02:48
    O tu se postaral až nyní Bartko a před Malíkovou brankou ještě dorážel Babka, Frýdek první závar ustál.

02:24
    Úvod utkání se nese v duchu nepřesností z obou stran, zatím jsme neviděli ani jednu střelu na branku.

01:14
    Hrachovského pokus zablokoval Klímek, ale z možnosti brejku nakonec nic nebylo.

00:54
    V úvodu utkání se zatím ani jednomu z celků nedaří přechod středním pásmem.

00:02
    Na úvodní buly se proti sobě postavili Pechanec s Klimšou, úspěšnější byl domácí hráč a Vsetín zakládá první útočnou akci.

00:01

VHK ROBE Vsetín: Sachr (Gába) – Štach, Ondračka, Kudělka, Bartko, Jenáček, Hryciow – Kloz, Pechanec, Babka – Březina, Vlach, Klímek – Půček, Gajarský, Gorčík – Hořanský, Šilhavý, Vítek.

Trenér: Jan Srdínko

HC Frýdek-Místek: N. Malík (Suchánek) – Adámek, Haman, Z. Malík, Michálek, Jenáček, Hrachovský, Homola – Tomi, Klimša, Martynek – Mikulík, Peterek, Šedivý – Matiaško, Stuchlík, Kaukič – Blaško, Przybyla, Flok – Macháček.

Trenér: Vlastimil Wojnar

Rozhodčí: Kovařčík, Škach – Škrobák, Šimek.

Přípravné zápasy Vsetína:

Vsetín – Frýdek-Místek 3:2
    Vsetín – Kopřivnice 3:0
    Frýdek-Místek – Vsetín 3:1
    Prostějov – Vsetín 4:2

VHK ROBE Vsetín: Valaši zatím jedou v podobných kolejích, ve kterých zakončili loňský ročník. Zatímco doma byly jejich výkony podpořeny vítězstvím, na ledě soupeřů se zatím zelenožlutým nedařilo. Po prohře v, pro Valachy zaklété, Polárce se Srdínkovým svěřencům nezadařilo ani v Prostějově, kde se jim sice podařilo smazat dvoubrankové manko, ale na třetí branku už zareagovat nestačili. Trenér Srdínko byl přesto spokojen se zlepšeným výkonem ve 2. a 3. třetině, podaří se Valachům na tom postavit i domácí vystoupení s nepříliš oblíbeným Frýdkem-Místkem?

V přípravě zatím naplňuje předpoklady střelce Jan Kloz, ten vsítil v Prostějově svou druhou trefu v zelenožlutém dresu. Daří se také Davidu Březinovi, jenž by mohl v novém ročníku navázat na úspěšný závěr loňské sezony. Obranné řady Valachů budou stát na zkušenostech Lubomíra Štacha a Tomáše Kudělky. Jedničkou Vsetína by letos měl být David Gába, klub se však před časem domluvil na střídavých startech do konce října s Janem Strmeněm z českobudějovického Motoru.

Přípravné zápasy Frýdku-Místku:

Kopřivnice – Frýdek Místek 2:3
    Vsetín – Frýdek Místek 3:2
    Havířov – Frýdek Místek 4:2
    Frýdek Místek – Vsetín 3:1
    Frýdek Místek – Třebíč 4:5sn

HC Frýdek-Místek Rysi odehrají na Lapači již šesté přípravné utkání, v rámci turnaje O pohár RT Torax půjde o duel s pořadovým čísle tři. Ve dvou předcházejících turnajových klání dokázali Rysi nejprve porazit v domácí premiéře Vsetín 3:1 a poté dokázali stáhnout tříbrankové manko s Třebíčí a dovézt utkání do samostatných nájezdů, ve kterých však Slezané podlehli 4:5 a bonusový bod putoval na Vysočinu.

Frýdek-Místek by měl i v letošní sezoně představovat vstupenku mladých talentů do dospělého hokeje. Na rozdíl od jiných farem se však ve Frýdku-Místku snaží nabídnout mladým hráčům i zkušené harcovníky, kteří už něco ve svých kariérách dokázali. Především v ofenzívě se Rysi mohou spolehnout na Rostyslava Martynka, Milana Mikulíka nebo novou akvizici Ondreje Šedivého. Zkušenost v brance představuje Lukáš Daneček.

Hezký den ze Vsetína, kde se domácí hokejisté již potřetí v přípravě střetnou s celkem Frýdku-Místku. Zároveň jde o odvetu prvního vzájemného zápasu v rámci turnaje O pohár RT Torax, který Valaši v Polárce prohráli 1:3. Bude i tentokrát platit výhoda domácího prostředí?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 12. Gorčík (Jenáček, Gajarský), 56. Vlach (Babka, Kloz) – 25. Matiaško (Kaukič, Stuchlík), 34. Š. (Martynek), 63. Tomi

Rozhodčí: Kovařčík, Škach – Škrobák, Šimek