NY Islanders – Philadelphia 3:1 (kon.) | Vancouver – Vegas 0:3 (kon.)
New York Islanders
3:1 (0:1, 2:0, 1:0) Stav série: 2:1
Philadelphia Flyers
Neděle 30.08.2020, 01:10 • Scotiabank Arena (Toronto) • Play-off NHL • Semifinále V. konference

Islanders dokázali otočit průběh dnešního utkání a podruhé se v této sérii ujímají vedení! Celek kouče Barryho Trotze tahal od druhé třetiny za delší konec a tato výhra se dá popsat jako zasloužená. V 15. minutě sice skóroval Tyler Pitlick, ovšem ve druhé dvacetiminutovce Ostrované skóre otočili zásluhou Matta Martina a Lea Komarova. Ve třetí třetině už padla jen jedna branka. Postaral se o ní v přesilové hře Anders Lee. Islanders tak dnes vítězí 3:1 a v sérii vedou 2:1 na zápasy. Další duel této série je na programu zítra.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek rána! Na počtenou! (03:48:36)

59:38
    Islanders vyhazují tak, aby z toho nebyl icing a teď už to s hokejisty v modrém vypadá velice dobře.

59:13
    Claude Giroux si najel na levý kruh, odkud ale nevystřelil. Včas byl zpacifikován bekem.

58:36
    Konecny nebezpečně přihrával před bránu, ale jeho spoluhráči se v těchto místech neobjevili. Následovala nepřesná rána Sanheima od modré čáry.

58:08
    Philadelphii se po konci přesilové hry už nedaří se usadit před Varlamovem.

57:50

57:26
    Až nyní domácí vyhodili. Přežili totiž těžké chvíle.

56:55
    Nyní už hosté pořádně zatlačili. Závar před bránou gólem neskončil, stejně jako i následná rána Niskanena z kruhu.

56:30
    Varlamov dokázal zapracovat za svou bránou. Letci zatím honí puk pouze okolo mantinelu.

56:03
    Hosté to už nyní zkouší bez brankáře. Carter Hart je na střídačce!

55:50
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Anders Lee – 2 min., nebezpečná výstroj).

55:16
    Travis Konecny sice střílel z pravého kruhu, ovšem přes Toewse se černá guma až k Varlamovovi nedostala.

54:24
    Komarov společně s Brassardem přidržel puk za bránou Philadelphie. Do konce řádné hrací doby zbývá už jen necelých šest minut.

53:33
    Flyers sice měli výhodu vhazování v útočném pásmu, ale buly prohráli, takže znovu musí svou akci načínat od Harta.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 28. M. Martin (Barzal, Eberle), 40. Komarov (Brassard), 44. Lee (Eberle, Pulock) – 15. Pitlick (Laughton, Niskanen)

New York Islanders: Varlamov (Greiss) – Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews, A. Greene, Leddy – Eberle, Barzal, Lee (C) – Jo. Bailey (A), B. Nelson, Beauvillier – Komarov, Pageau, Brassard – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.
    Philadelphia Flyers: Hart (Elliott) – Niskanen, Provorov, P. Myers, Sanheim, Braun, Hägg – Voráček, Couturier (A), Giroux (C) – Konecny, K. Hayes (A), Farabee – Aube-Kubel, D. Grant, J. van Riemsdyk – Pitlick, N. Thompson, Laughton.

Rozhodčí: Hebert, Dwyer – Amell, Cormier