HC Slovan – Michalovce 3:5 (kon.) | Poprad – Slovensko U20 6:1 (kon.)
6:1 (2:0, 1:1, 3:0)
Slovensko U20
sk Středa 02.09.2020, 19:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tatranský pohár

V doplnkových samostatných nájazdoch zvíťazila slovenská dvadsiatka a získava pomocný bod. (21:11:53)

V poslednej časti hry kamzíci nedopustili, aby ich súper prekvapil a svoje vedenie ešte zveľadili. V 46. minúte sa presadil Preisinger, následne skóroval v 53. minúte Skokan a na konečných 6:1 uzavrel v 56. minúte Haščák.

58:40
    Ján Lašák sa s Patrikom Svitanom mierne nechtiac zrazili. Obaja ostali chvíľu na ľade, ale spoločne sa zbierajú, takže to vyzerá dobre.

58:16
    Marcel Haščák sa prepracoval s pukom medzi kruhy a odtiaľ sa snažil strieľať. Zakončenie z otočky smerovalo na hruď Kozela.

57:26
    Müller podporil ofenzívu, dostal sa s pukom k pravému kruhu a strieľal. Kozel sa iba obzrel za pukom, keďže nepresné zakončenie nemusel pokrývať.

57:02
    Do útočného pásma prenikol Oliver Turan, sekundovali mu spoluhráči, mladíci z dvadsiatky sú v tretine, zatiaľ k strele nedošlo.

55:56
    Poprad dal gól!
    Kamzíci strieľajú šiesty gól do siete slovenskej dvadsiatky. MARCEL HAŠČÁK nahodil puk na zadný mantinel. Odrazil sa ku Kozelovi, ktorý ho poriadne neprikryl a samotný Haščák ho doklepol do bránky.
    Bez asistencie.

55:38
    Handlovský už naskočil na ľadovú plochu, mladíci presilovku o dvoch hráčov nevyužili.

Dnešné stretnutie sleduje 347 divákov.

54:24
    Dominik Kramár sa príliš zahnal svojou hokejkou a posiela svoj tím do oslabenia piatich proti trom. Dostáva menší trest za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

53:31
    Presilovku získavajú slovenskí mladíci. Lukáš Handlovský je vylúčený na dve minúty za seknutie.

52:06
    Kamzíci pridávajú ďalší gól a zvyšujú svoje vedenie. Svitana z pravého kruhu ideálne vyššie medzi kruhmi našiel DÁVIDA SKOKANA, ktorý strelou z prvej k ľavej žrdi nedal šancu Kozelovi.
    Asistencie: Patrik Svitana, Marcel Haščák.

51:54
    Svitana sa snažil krížnou prihrávkou na ľavý kruh hľadať Haščáka, veľmi mu to však nevyšlo.

51:15
    Matúš Paločko vypálil spoza pravého kruhu, jeho delovka príklepom však bola nepresná.

50:51
    Poprad už hrá v plnom počte, bez problémov prečkal toto oslabenie.

49:41
    Mladíkom ani táto presilová hra príliš nejde, Popradčania sa bezpečne bránia a vyhadzujú puky preč.

48:38
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Skokan – 2 min., podrazenie).

47:47
    Medzi kruhy sa dostal Dominik Sojka, ktorý strieľal po okamžitej prihrávke. Jeho prudkú strelu však Rychlík dokázal vyraziť.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 8. Vandas (Zagrapan), 14. Svitana (Drgoň, Haščák), 35. Drgoň (Haščák, Skokan), 46. Preisinger (Svitana, Haščák), 53. Skokan (Svitana, Haščák), 56. Haščák – 23. Krajč

HK Poprad: Rychlík (Vošvrda) – Drgoň, Brejčák, Ulrych, Česánek, Müller, Kramár, Romaňák, Hodorovič – Svitana, Skokan, Haščák – Vandas, Zagrapan, Handlovský – Mešár, Preisinger, Lušňák – Matúš Paločko, Bjalončík, Šotek
    Slovensko U20: Kozel (Latkóczy) – Golian, Mudrák, Fatul, Nemec, Droppa, Turan, Hlaváč, Zubák – Faith, Sojka, Melcher – Lašák, Jedlička, Krajč – Jevoš, Kupka, Valigura – Nagy, Eliaš, Olejník

Rozhodčí: Orolin, Snášel – Šoltés, Stanzel