Čeljabinsk – Jekatěrinburg 1:3 (kon.) | Riga – Barys 2:3 (kon.) | Minsk – Jokerit 5:0 (kont.)
Čerepovec – Chabarovsk 6:4 (kon.) | Jaroslavl – Spartak Moskva 7:2 (kon.) | N.Novgorod – Ufa 2:3 (kon.)
Omsk – Novosibirsk 1:0 (kon.)
Avangard Omsk
1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
HC Sibir Novosibirsk
Čtvrtek 03.09.2020, 18:30 • Ledový palác Jurije Ljapkina, Balašicha • KHL

Československá stopa v utkání
    Jiří Sekáč (Avangard Omsk): 2 střely na branku; jedno vyloučení za dvě minuty; 3 hity; celkový čas na ledě: 18:52. (21:32:37)

I ve třetí části Omsk přestřílel svého soka. I když ne o tolik jako ve druhé třetině. Přesto byli domácí lepším týmem a po zásluze se dočkali vedoucí branky, když využili svou třetí přesilovou hru. Sibir měl pak v závěru pár ošemetných situacích před Garipovem, ale ten udržel nulu a i díky němu Omsk vítězí ve svém prvním zápase nového ročníku KHL!

Střely na branku ve třetí třetině: 10:5!
    Střely celkem v zápase: 41:20!

59:55
    Další vyhození Omsku, které míří asi metr od prázdné branky. Už to vypadá pro domácí nadějně.

Oddechový čas pro domácí.

59:20
    Puk byl ve třetině Omsku, avšak bez střelby. Následně se domácím daří vyhodit z vlastní třetiny. Oleg Li přitom ztratil svou helmu a musel rychle na střídačku.

58:30
    Sibir to zkusí bez brankáře. Power play!

58:00
    Poslední dvě minuty zbývají hostům, aby dokázali dostat zápas do prodloužení.

57:15
    Až v závěru se jim daří vytvořit tlak. Puk se odrazil mimo branku a Omsk nyní přečkal těžké chvíle.

56:45
    Hosté se snaží ve své přesilovce o dosažení vyrovnání, ale zatím se jim nedaří dostat do pořádnější šance.

55:31
    Omsk si komplikuje situaci. Za podražení je nyní vyloučen Corban Knight.

53:49
    Omsk přežil i toto oslabení a v koncovce zápasu vede těsným rozdílem.

52:49
    Hosté se nyní usadili ve třetině Omsku. Jedna tvrdá rána, která skončila za brankou a Garipov se jen oháněl, odkud se objeví puk před jeho brankou. Dobře to pro něj nyní dopadlo.

51:26
    Jeden z hráčů Omsku si nyní dovolil husarský kousek. Dostal se až před brankáře, ten vyrazil jeho přízemní zakončení. Vzápětí se ještě pokoušel o dorážku, ale to už byl zpacifikován hráčem Sibiru.

51:11
    Šance pro hosty. Sekáč usedá na trestnou lavici za podražení.

50:20
    Omsk rázem ožil a přidal ještě více na tempu. Nyní se hraje převážně ve třetině hostujícího celku.
    49:19 Reid BOUCHER - 1:0

49:19
    Avangard právě vstřelil branku!
    Svou třetí přesilovku už Avangard využívá. REID BOUCHER dostal ukázkový pas z levé strany a ten v pokleku zavěsil puk pod horní tyč. Zde se již Anton Krasotkin neměl šanci stihnout přesunout. Asistence: Corban Knight a Sergej Tolčinskij.