Magnitogorsk – Kunlun 2:1 (kon.) | Nižněkamsk – Petrohrad 1:2 (kon.) | Kazaň – Viťaz 0:4 (kon.)
CSKA Moskva – Soči 3:1 (kon.)
New York Islanders
4:5 (1:2, 3:1, 0:1 - 0:0, 0:1) Stav série: 3:3
Philadelphia Flyers
Pátek 04.09.2020, 01:15 • Scotiabank Arena, Toronto, ON • Play-off NHL • Semifinále V. konference

Druhé nejdelší utkání této sezony NHL skončilo výsledkem 4:5 pro Philadelphii. Letci díky třetí výhře v prodloužení srovnávají stav série na 3:3. Do utkání vstoupili lépe, v rychlém sledu vstřelili dvě branky. V závěru první periody ale inkasovali z hole Dericka Brassarda. Ostrované ale na počátku druhé třetiny skóre zvrátili a rázem to s nimi vypadalo dobře. O vyrovnání na 3:3 se postaral Michael Raffl, jenže pár sekund před druhou sirénou vymetl pavučinku Mathew Barzal a Islanders znovu vedli o gól. Z ničeho nic ale v 50. minutě vyrovnal Scott Laughton. V dalších deseti minutách už gól nepadl, a tak se šlo do prodloužení. V něm měli z počátku navrch domácí, jenže Philadelphia postupem času hru srovnala. Ve druhém prodloužení už byli lepší Letci a za svou zvýšenou aktivitu nakonec byli odměněni. Rozdílovou trefu si připsal v 96. minutě Ivan Provorov. Pro Islanders byl tento zápas krutý.

Celek Barryho Trotze si držel aktivitu a střeleckou převahu, ale nakonec to nebylo nic platné. Psychická výhoda tak bude po dnešku jednoznačně v hlavách Philadelphie.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne. Na počtenou! (05:22:34)

Philadelphia právě vstřelila branku!
    Utkání končí v 96. minutě! Také potřetí se v prodloužení raduje Philadelphia a po dnešku je jasné, že o druhém postupujícím do finále konference rozhodne až sedmý zápas. Letcům pomohla zlomená hokejka Mayfielda. Islanders tak rychle museli pádit dozadu, ale Kevina Hayese dobruslit nestačili. Centr druhé lajny Philadelphie našel na vrcholku kruhu IVANA PROVOROVA, jenž se prosadil parádní střelou do horních pater brány. 4:5 po 2. prodloužení. Asistence: Kevin Hayes.

94:43
    Anders Lee zůstal na okamžik sám v mezikruží. Kapitán domácích ale bránu hostů jen o kousek minul.

94:29
    Nepřesná rozehrávka na Scotta Laughtona skončila icingem. Vhazovat se tentokrát bude po pravé ruce Cartera Harta.

93:58
    James van Riemsdyk nebezpečně přihrával před bránu. Kotouč se od bruslí hráčů v modrých dresech odrazil k Niskanenovi, jehož pohotovou ránu Semjon Varlamov zlikvidoval.

93:26
    Scott Mayfield si dělal prostor na vrcholu pravého kruhu. Jeho pokus zápěstím byl přizvednut do ochranné sítě nad brankářem Hartem.

93:00
    Začala nám probíhat 94. minuta dnešního utkání. Hra je přerušena kvůli ofsajdu Philadelphie.

92:27
    Voráčkovo nahození si dobruslil Nick Leddy. Oba celky v tento moment střídají.

91:53
    Hned po vyhraném buly střílel Pulock. Zadák Islanders se ale prosadit nedokázal.

91:44
    Skákavý kotouč Carter Hart raději přikryl pod svou lapačkou. Po krátkém přerušení se bude vhazovat po pravici talentovaného brankáře Philadelphie.

90:55
    Myers se dokázal vrátit včas na svou polovinu kluziště. Zastavil tak rodící se nebezpečí po pravé straně hrací plochy.

90:19
    Střelecký pokus Brocka Nelsona z levého křídla brankáři hostů napoprvé vypadl. K dorážce se ale domácí nedostali.

88:53
    Ostrované v útočném pásmu nevydrželi příliš dlouho. Letci v posledních minutách bruslí o chlup lépe.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 17. Brassard (D. Toews, B. Nelson), 22. M. Martin (Clutterbuck), 24. Lee (Barzal, Eberle), 40. Barzal (Brassard) – 11. K. Hayes (Konecny, Hägg), 12. J. van Riemsdyk (Voráček, Sanheim), 34. M. Raffl (Aube-Kubel, Provorov), 50. Laughton (Giroux), 96. Provorov (K. Hayes)

New York Islanders: Varlamov (Greiss) – Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews, Leddy, A. Greene – Eberle, Barzal, Lee (C) – Jo. Bailey (A), B. Nelson, Beauvillier – Komarov, Pageau, Brassard – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.
    Philadelphia Flyers: Hart (Elliott) – Niskanen, Provorov, P. Myers, Sanheim, Braun, Hägg – Voráček (A), Laughton, Giroux (C) – Konecny, K. Hayes (A), J. van Riemsdyk – Pitlick, D. Grant, M. Raffl – Aube-Kubel, N. Thompson, Lindblom.

Rozhodčí: Hebert, Dwyer – Amell, Cormier