Kometa Brno – Třinec 5:4 (po pr.) | Tábor – Znojmo 0:0 (zruš.) | Bílina – Mostečtí Lvi 0:0 (zruš.)
Velké Meziříčí B – Žďár n/S 0:0 (zruš.) | Cheb – Chomutov 0:0 (zruš.) | Nový Jičín – MŠK Púchov 0:0 (zruš.)
HC Kometa Brno
5:4 (3:3, 1:1, 0:0 - 1:0)
HC Oceláři Třinec
Pátek 04.09.2020, 17:00 • DRFG arena • Přípravné zápasy

Třinec čeká finále letního poháru, Kometu další dva přípravné zápasy. Příští čtvrtek se budeme odsud z DRFG areny těšit na utkání Kometa – Zlín. Hezký páteční večer z Brna přeji. (19:22:37)

Rozhodující trefu si připsal obránce Freibergs a Kometa tak potřetí za sebou dokázala v přípravě zvítězit.

Je dohráno. Kdo dnes přišel na brněnský zimák, nemůže rozhodně litovat. Petr Holík dal dva góly, tři domácí využité přesilovky Komety, plno gólů, šancí a zajímavých momentů. V závěru třetiny měli větší tlak hosté, ale Kometa se dokázala kousnout a ukázala, že i po včerejším mači ve Zlíně má ještě trochu sil. V prodloužení vytáhl zákrok večera brankář Kacetl a pravidlo nedáš – dostaneš udeřilo o pár chvil později.

61:35
    Kometa právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto. Kometa v parádním utkání poráží silný Třinec 5:4. O rozhodující gól se postaral lotyšský obránce RALFS FREIBERGS, který doklepl odražený kotouč po střele Horkého. Kořenář puk neudržel a všudybyl bek Komety byl včas na správném místě. Asistence: Luboš Horký.

61:17
    Teď u puku Horký a jeho dvojička.

60:52
    Tak nejprve dva na jednoho a pak tři na nikoho, ale Kacetl vytáhl famózní semafor. Lapačka po střele Stránského vyletěla jako šraňky.

60:21
    Hraje se systémem tři na tři.

60:01

Je to tak, duel bude pokračovat po krátké přestávce.

60:00

59:33
    Vypadá to, že si páteční večer ještě protáhneme prodloužením.

59:18
    Růžička mohl v závěru rozhodnout, šel v podstatě sám na bránu, ale najetí z pravé strany kruhu a následná střela končí u Kacetla.

58:21
    Dobrá Gulašiho bomba od modré, která proskotačila až před Kořenáře. Ten toho mnoho neviděl, ale kotouč mu zůstal pod betony.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí části hry.

57:12
    Dobrá šance Horkého, jehož bekhend nadělal Kořenářovi starosti. Po buly poté vypálil Zaťovič, kousek vedle.

56:49
    Dnešnímu utkání přihlíží 660 diváků.

56:08
    Buly před brněnským brankářem.

55:50
    Zaťovič si hledal prostor na zakončení, ale nestihl to včas. Na opačném konci prověřil pozornost Kacetla hromotluk Marcinko.

54:38
    Oceláři v závěru zápasu koušou a zlobí, Kometa ovšem dobře brání a neustále bojuje, i když už moc sil ve svém zásobníku nemá.

53:38
    Jestli jsem to viděl z komentátorské pozice dobře, gólovku měl na hokejce Ondřej Kovařčík, který se nadvakrát snažil zasunout kotouč za Kacetla, ale neuspěl. Pak pálil jeho bratr a znovu "Káca" chytá.

52:30
    Ofsajd Třince, něco přes sedm minut do konce základní hrací doby.

52:21
    A na druhé straně přišla střela bývalého beka Olomouce Jana Jaroměřského, Kacetl se ale během zápasu slušně rozchytal a nyní působí jistě a klidně.

51:16
    Valského střelu chytá Kořenář svými betony. Následně pálil Libor Zábranský mladší.

50:37
    Každopádně je to stále parádní bitva mezi těmito dvěma giganty.

49:27
    Oba celky nechtějí udělat chybu, do hry se tak vkrádá mnoho nepřesností a už tolik útoků nevidíme.

48:56
    Po delší době šance jako hrom. Horkého střelu vyrazil Kořenář pouze před sebe, kde mohl dorážet Šoustal, mnoho nechybělo a Brno vedlo.

48:02
    V obraně dnes s Gulašim obránce Zukal, zatím rozhodně nezklamal. Vede si velmi dobře.

47:53
    Valský hledal před bránou Rákose, ten do ní s pomocí obránců zajel a hra se musela přerušit.

47:07
    Stále se hraje, prozatím bez větších šancí. Oba týmy jsou stále ve velkém tempu.

46:26
    Odhadem 500 fanoušků vytváří parádní atmosféru tomuto hokejovému večeru.

45:27
    Hra se kouskuje, další ofsajd Komety. Čekáme na nějakou šanci na jedné nebo druhé straně.

44:57
    Němec zakládal akci, Schneiderovi ale kotouč ukel a poté se píská ofsajd.

44:27
    Zadinovu střelu mírně tečoval Freibergs, Kacetl si v pohodě mohl připsat zákrok.

43:29
    Po delší době se Kometa usadila ve své útočné třetině, hosté jen vyhodili na icing.

42:43
    Pro Kometu je to druhé utkání po sobě a zatím se s ním popasovává velmi dobře. Rozhodne se však v této třetině.

42:07
    Třinec začal tuto třetinu ofenzivně, je stále ve velkém tlaku. Těžko říct, jestli Kometě po včerejšku dochází šťáva, ale hosté jsou nyní velmi nepříjemní.

41:45
    Slušná šance Musila, jehož střelu Kacetl tak tak udržel ve výstroji. Už se zdálo, že se puk klouže do sítě.

41:17
    Třinec to teď zkoušel z každé pozice, Kacetl měl i štěstí, vše skončilo těsně vedle.

40:09
    Už se hraje poslední část, Třinec zahrozil Hrňou a následně Komety Muellerem. Obě střely byly zablokovány.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:40.

Sledovali jsme parádní hokej, šancí jako máku, blíž ke gólu měli domácí, kteří především v přesilovkách ukazují svou sílu. Třinec také nezaostává a předvádí pohledný kombinační hokej. Uvidíme, co přinese poslední dějství.

Závěrečný nápor Třince další branku nepřinesl, takže platí stav 4:4.

40:00

39:39
    Píská se zakázané uvolnění Komety.

39:07
    Kometa drží kotouč na hokejce. S akcí vyčkává.

38:37
    Už se hrají poslední dvě minuty této opět zajímavé třetiny, sice padlo po jedné brance, ale o zajímavé momenty není nouze.

37:55
    A ihned zahrozili letícím Vránou. Parádní akce zkušeného útočníka, který mířil do horních pater brány, ale Kacetl si svůj prostor pohlídal.

37:45
    Slezané přežili složité chvíle, budou za chvíli v plném počtu.

37:41
    Holík měl na lopatě svou čtvrtou branku. Opět ve své klasické pozici napřáhl nad vyrážečku Kořenáře, ten ale jeho záměr vystihl.

36:31
    Buly u třinecké brány, nyní už je na ledě ofenzivní síla domácích, tedy první lajna.

35:58
    Kometa načíná svou další přesilovku, což je dnes její velká zbraň. První čas na ledě tráví mladíci.

35:41
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Kundrátek – 2 min., hrubost).

35:09
    Další loženka Komety. Dnes na body velmi plodný Peter Mueller napřáhl z dobré pozice a Kořenářovi propadl puk mezi betony, těsně před brankovou čárou jej ale dokázal včas uklidit jeden z beků ocelářského týmu.

34:45
    Schneider je zpátky na ledě a hned šel do brejku s Němcem. Zkušený obránce si položil Kořenáře, ale nedokázal zvednout kotouč nad jeho betony. Obrovská šance Komety.

34:31
    Nutno říct, že Třinec měl velký tlak a několik střel, ale ty pochytal Kacetl.

33:38
    Valskému se nepodařilo vyhodit, celá jeho parta musí zůstat na ledě, i když se chystala střídat.

32:30
    Růžičkova střela v přesilovce nepřesná, Kometa vyhazuje přes všechny čáry.

32:19
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Schneider – 2 min., držení).

32:17
    Bude se vylučovat, tentokrát si přesilovku zahraje tým Václava Varadi.

31:20
    Od modré nyní vyslal jedovatou střelu Musil, Kacetl si s ní poradil, Platí to i po následné dorážce Marcinka.

30:42
    Akce Šoustala byla o poznání nebezpečnější. Od červené jel sám na Kořenáře, kterého se snažil překonat bekhendem mezi betony, ty ale zaklaply v pravou chvíli.

29:46
    Kombinace Horkého se Střondalou nevypadala vůbec zle, mladý útok nakonec vyprodukoval střelu těsně vedle.

29:10
    Těsný ofsajd pískají rozhodčí, divákům a hlavně hráčům Komety se to příliš nepozdávalo.

28:41
    Po komerční pauze buly ve středním pásmu.

27:49
    Hektické utkání pokračuje, Třinec reklamoval faul, ale pokračuje se ve hře.

26:38
    Ještě nejsme ani v polovině utkání a už padlo osm gólů. Kometa včera ve Zlíně třikrát využila přesilovku, dnes se jí povedlo totéž.

25:26
    Třinec právě vstřelil branku!
    To jsou věci, střelecké dostihy pokračují. Zase je tu rychlá odpověď hostů. Doudera vypálil od modré čáry a šikovnou tečí se předvedl MICHAL KOVAŘČÍK, který změnil směr dráhy letu a Kacetl nestihl reagovat. Asistence: Milan Doudera, Ondřej Kovařčík.

24:54
    Obrovský tlak brněnského týmu končí gólem. Domácí využívají svou již třetí přesilovku a je z toho druhý dnešní gól PETRA HOLÍKA, který si tradičně najel na pravý kruh a parádní střelou na zadní tyč překonal Kořenáře. Asistence: Peter Mueller, Ralfs Freibergs.

23:54
    Freibergsova nabídka na teč málem skončila gólem. Dnes velmi aktivní Schneider tečoval kotouč, který skončil na boční tyči. Kometa celé dvě minuty vaří soupeře ve vlastní šťávě.

23:32
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Zadina – 2 min.).

23:15
    Bude se vylučovat, Brňané mají výhodu. Dnes už dvě přesilovky dokázali využít.

23:00
    I ve druhé části se hraje svižný hokej, plný kombinací a pohledných akcí.

22:07
    Na druhé straně přišla sražená střela Galvinše. Vhazovat se bude u Kacetla.

21:35
    Pěkná akce po trase Brabenec, Klepiš a zakončující Schneider. Posledně jmenovaný tvrdou střelou ohrozil Kořenáře, který situaci ustál.

21:09
    Dobrá střela Kundrátka od modré čáry, kterou Kacetl dobře viděl a kotouč ukryl do své výstroje.

20:26
    Gernátovu střela zastavuje boční síť. Hosté se ihned na začátku třetiny usadili ve svém útočném pásmu.

20:01

Pozvolna se blíží start druhé části, hráči nastupují na led.

Tak či tak, diváci se mohou bavit parádní hokejem, dnes dvakrát se trefil Petr Holík, dvakrát také Stránský, o další parádní akce určitě nebude v dalším průběhu duelu nouze.

Přesný čas branky tedy 13:29. Pokračovat budeme v 17:52.

Máme za sebou divokou první třetinu, která nabídla mnoho branek, šancí a zajímavých událostí. Kometa dokázala v utkání využít dvě přesilovky, které zhodnotila parádně. Ovšem Třinec dokáže být v koncovce hodně nekompromisní. Ať už při dorážkách nebo i pokusech z každé pozice. Své o tom ví autor dvou tref Matěj Stránský, který se společně se svým týmem radoval, stav byl jasně 3:3, ovšem trestoměřici nechali zápas hrát dál za stavu 3:2 a nenahlásili autora branky. Po pěti minutách se po dohodě s rozhodčími stav změnil a platí tedy 3:3.

20:00

17:50
    Na kostce je stále výsledek 3:2, nicméně Stránského střela dle všeho skončila v síti a hosté se radovali. Nyní se rozhodčí radí. No a po krátké poradě máme stav 3:3.

16:00
    První přesilovka také pro hosty, Kometa ovšem po buly ihned vyhazuje.

15:31
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Mueller – 2 min., sekání).

14:10
    Zdálo se, že Matěj Stránský gól nedal, na kostce bylo stále 3:2, dodatečně mu byla branka připsána a nahlášena po zhruba pěti šesti minutách. I hráči se dost divili, za jakého stav se tedy vlastně hraje.

13:29
    Branka nakonec po zmatcích v boxu trestoměřičů platí. Dost překvapivou trefou překonává Kacetla z velkého úhlu MATĚJ STRÁNSKÝ. Domácí brankář neucpal dostatečně díru u své pravé tyče a je znovu vyrovnáno. Asistence: Jan Jaroměřský.

13:13
    První lajna Komety dnes hýří neskutečným pohybem a zaujetím pro hru. Po kombinaci celého útoku se trefuje MARTIN ZAŤOVIČ, který dotlačil kotouč prakticky až do kuchyně. Asistence: Petr Holík, Peter Mueller.

12:25
    Kometa pálí z každé pozice a Kořenář byl dobrou minutu pod kulometnou palbou. Nejprve se jej snažil překvapit Střondala ranou nad rameno, poté se bez rozpaků opřel do kotouče Horký a trefil tělo mladého brankáře Slezanů.

11:28
    Diváci se i nadále baví ofenzivním hokejem. Teď to byl Pyrochta, který unikl po levé křídle. Brankář Třince musel vytasit zákrok svou vyrážečkou.

10:19
    Tak to byla parádní akce, která končí přesilovkovým gólem. Kometa opět zhodnocuje početní výhodu a je srovnáno. Mozkem celé akce byl Mueller, který křižným pasem na pravý kruh našel PETRA HOLÍKA, jehož střela z první končí za zády brankáře Kořenáře. Asistence: Peter Mueller, Ralfs Freibergs.

09:30
    Kometa usazena v pásmu, na ledě samozřejmě první lajna doplněna Schneiderem, který mohl vyrovnat. Sám před Kořenářem ale trefuje jen jeho výstroj. Hra je následně přerušena.

09:08
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Růžička – 2 min., hákování).

08:30
    Tutovka Martina Zaťoviče, který ujížděl sám na bránu, ale jen o kousek minul bránu. Každopádně Kometa má výhodu a bude hrát v pořadí třetí početní výhodu.

07:07
    Ale ani Kometa nehraje vůbec špatně v útoku. Další dobrou střeleckou pozici měl Horký, ovšem Kořenář natáhl svůj levý beton. Poté Oceláři vyhazují kotouč na icing.

06:39
    V závěru oslabení málem udeřili hosté. Byl to Michal Kovařčík, který dvakrát pálil na Kacetla, ten s vypětím všech sil zachránil své mužstvo.

05:42
    Slezané první minutu oslabení ubránili, zatím se hraje spíše ve středním pásmu.

05:00
    Další přesilovka Komety a hned velká šance. Petr Holík unikl po levé straně a pálil na Kořenáře, ten však zasahuje perfektně lapačkou.

04:48
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Stránský – 2 min., krosček).

03:36
    Zápasy mezi Kometou a Třincem nabízejí vždy mnoho gólů a zábavy, fanoušci se ani dnes rozhodně nenudí.

02:54
    Tak to byla pro změnu rychlá odpověď na druhé straně. Hosté se prakticky podruhé dostali do zakončení a je z toho branka. Růžičkovu střelu ještě Kacetl dokázal vyrazil, ale pohotový MATĚJ STRÁNSKÝ doklepl kotouč do brněnské sítě. Asistence: Martin Růžička, Martin Gernát.

02:34
    Je vyrovnáno. Kometa včera ve Zlíně využila tři přesilovky a dnes hned tu první. Mueller potáhl kotouč na levém kruhu a rychlou střelou napřáhl. Do ní se pak hokejkou vložil PETER SCHNEIDER a ten dostal kotouč do sítě. Asistence: Peter Mueller.

02:17
    Domácí mají teď možnost udělat něco s výsledkem, k dispozici mají přesilovku, protože Oceláři hráli v šesti.

01:57
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Hrňa – 2 min., příliš mnoho hráčů).

01:12
    To na druhé straně přichází rychlá akce hostů. FILIP ZADINA dostal ideální přihrávku zpoza brány mezi kruhy, odkud ihned napřáhl a Kacetl nestihl reagovat. Svižná akce končí gólem a Třinec vede. Asistence: Ondřej Kovařčík, David Musil.

00:55
    Pojďme ke hře, Kometa zahájila zápas akcí své první formace, šance se však neurodila.

00:20
    Domácí mají mimo hru Svozila, Bartejse, Vincoura a Pláška, všechny ve stavu zraněných, byť posledně jmenovaný už trénuje.

00:01

Vše je připraveno k začátku zápasu, Kometa po včerejším zápase malinko pozměnila sestavu, velkou premiéru zažije obránce Lukáš Zukal, který přišel na výpomoc z Třebíče. V Kometě dřív hrál v mládežnických kategoriích.

Před utkáním proběhla minuta ticha za nedávno zesnulého trenéra národního týmu Miloše Říhy.

HC Kometa Brno: Kacetl (Klimeš) – Freibergs, O. Němec, Pyrochta, Zábranský, Gulaši, Zukal – Zaťovič (C), Holík, Mueller – Brabenec, Klepiš, Schneider – Valský, Rákos, Kusko – Horký, Střondala, Šoustal.

HC Oceláři Třinec: Kořenář (Daneček) – Gernát, Doudera, Jaroměřský, Kundrátek, Galvinš, Musil – Stránský, Vrána, Růžička – Kurovský, Marcinko, Hrňa – Zadina, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Kofroň, Raška.

Rozhodčí: Čech, Ondráček – Komínek, Zídek.

V Brně se dá očekávat atraktivní podívaná, pro Třinec to bude první utkání po desíti dnech a pravdou je, že bitvy s Kometou patří většinou mezi ofenzivně laděné hokeje, což dokreslují i papírové předpoklady útočných sil těchto celků, jak to bude nyní? Už mnohé mohlo napovědět ve Zlíně, kde si Kometa zastřílela a vyhrála 5:1.

Třinec měl aktuálně bojovat v semifinále Generali Česká Cupu s Plzní, ale zahájení semifinálové série bylo v důsledku karantény plzeňského mužstva zrušeno, a tak přijedou Slezané ladit formu právě do Brna. Ve skupině D skončili Oceláři druzí za Zlínem, nestačili pouze na tradičně neoblíbený Zlín 0:4 a poté padli i v Přerově 2:3 po prodloužení, na Hané však Třinec postavil kádr složený i z hráčů frýdecko-místecké farmy. Ve čtvrtfinále si celkem ladně poradil s Hradcem Králové, když jej na domácí půdě deklasoval 7:1. Těsná porážka na východě Čech 2:3 už neměla na postupující tým vůbec žádný vliv.

Hezký večer z brněnské DRFG areny, kde se dnes uskuteční přípravný duel mezi Kometou a Třincem. Zatímco Brňané hráli ve čtvrtek duel ve Zlíně, Oceláři ladili formu právě na pátek. Jejich semifinále poháru bylo zrušeno a tak hledali soupeře, který by vyplnil mezeru v rámci přípravy.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Roman Zajíček

Branky a nahrávky: 3. Schneider (Mueller), 11. Holík (Mueller, Freibergs), 14. Zaťovič (Holík, Mueller), 25. Holík (Mueller, Freibergs), 62. Freibergs (Horký) – 2. Zadina (O. Kovařčík, Musil), 3. Stránský (Růžička, Gernát), 14. Stránský (Jaroměřský), 26. M. Kovařčík (Doudera, O. Kovařčík)

Rozhodčí: Čech, Ondráček – Komínek, Zídek