Jekatěrinburg – Spartak Moskva 1:0 (kon.) | Riga – Jokerit 1:3 (kon.) | Jaroslavl – Chabarovsk 2:0 (kon.)
N.Novgorod – Novosibirsk 4:3 (kon.) | Minsk – Barys 5:4 (po pr.) | Čerepovec – Ufa 1:4 (kon.)

David Sklenička (JOK)
    → 0+0, 2 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 18:23 (18:25:56)

Dnešní utkání sledovalo 971 diváků.

Statistické okénko

Střely na bránu: 14 – 38; Vhazování: 40% – 60%; Přesilová hra: 0/2 – 0/3; Trestné minuty: 6 – 4; Hity: 15 – 7

Jokerit ve svém "úvodním" zápase letošní sezony zvítězil na ledě Rigy poměrem 3:1. Rozdílovou branku utkání obstaral ve 32. minutě útočník Jordan Schroeder. Hrálo se de facto na jednu bránu. Domácí tým zachránil od debaklu brankář Stanislav Galimov, který předvedl celkem 35 úspěšných zákroků.
    Konečný výsledek: Dinamo Riga vs. Jokerit Helsinky 1:3

59:45
    Závěr utkání se odehrává v útočném pásmu Jokeritu...

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
    58:07 Iiro PAKARINEN - 1:3

58:07
    Jokerit právě vstřelil branku!
    S největší pravděpodobností je hotovo! IIRO PAKARINEN dostal dobrou přihrávku od Normana a bekhendem zvýšil na 3:1. Jeho první branka v letošní sezoně! Asistence: John Norman, Viktor Lööv.

57:35
    Další skvělá práce Galimova. Nyní si na něm vylámal zuby Mäenalanen, jenž se náhle ocitl za obranou soupeře.

56:45
    Nahození O'Neilla od pravého mantinelu, Galimov pozorný.

56:01
    Necelých šest minut do konce třetí třetiny. Domácím se nedaří prosadit do útočného pásma.

54:49
    Čároví rozhodčí odpískali Dinamu zakázané uvolnění.

54:17
    Vynikající Galimov. Zprava vystřelil Tolvanen, následně z levého kruhu dorážel ještě Schroeder. Důležité zákroky pro Rigu.

52:36
    Neúspěšná útočná snaha Jokeritu – postavení mimo hru. Pokračovat budeme po reklamní přestávce.

52:05
    Dlouho se hraje bez přerušení. Kotouč mají na svých hokejkách především hosté.

50:39
    Haapala vystřelil zprava z dobré pozice, jenže Galimov dokázal puk vyrazit.

49:46
    Kalninš má touš ve své lapačce. Nacházíme se téměř v polovině třetí třetiny a Jokerit nadále vede na ledě Rigy těsně 2:1.

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 10. Dzierkals (Vitásek, Scarlett) – 19. Lehtonen (Pudas), 32. Schroeder (O'Neill), 59. Pakarinen (Norman, Lööv)

Dinamo Riga: S. Galimov (Proskurjakov) – Scarlett, Vitásek, Zile, Maione, Sotnieks, Ellis (A) – Darzinš (C), Indrašis (A), M. Redlihs – Komarek, P. Černov, Paršin – Lipon, Z. Mitchell, White – Dzierkals, Krastenbergs, Zabusovs.
    Jokerit Helsinky: Kalninš (Lindbäck) – J. Krejčík, D. Sklenička, Lehtonen, Pudas, Kivistö, Lööv – Tolvanen, Schroeder, O'Neill (A) – Haapala, Mäenalanen, Nicklas Jensen – Savinainen, Norman, Pakarinen – Joensuu (A), Pihlström, Anttila (C).

Rozhodčí: Ovčinnikov, Sergejev – Zacharenkov, Sivov