Colorado – Dallas 4:5 (po pr.) | Vegas – Vancouver 3:0 (kon.)
HC Litvínov
3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
HC Olomouc
Sobota 05.09.2020, 16:00 • Spodní led Litvínov • Juniorská liga akademií • 2. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše, u nějakého dalšího textového přenosu na shledanou. (18:16:39)

Je dobojováno. Litvínov v závěru ustál drtivý tlak Olomouce a v rámci Juniorské ligy akademií získává první tři body. Dvěma brankami se pod vítězství chemiků podepsal útočník Daniel Jouza.

59:44
    Série přihrávek k úspěchu nepovede, hosté se nakonec sami vyhnali z pásma.

59:05
    Dan Bartoš vyhazuje puk na zakázané uvolnění.

58:42
    Oddechový čas pro domácí.

58:42
    Puk po delším tlaku Mory vyletěl mimo hřiště, vhazovat se bude v obranném pásmu domácích.

58:10
    Olomouc to zkouší bez brankáře!

57:17
    Další individuální akce Dana Bartoše, litvínovský útočník ale rozhodující zásah nepřidal. Jeho další pokus z otočky končí pouze na boční síti.

56:51
    Postavení mimo hru hostujícího celku.

56:05
    Ojedinělý útok Litvínova. Daniel Jouza od mantinelu hledal Davida Skuhrovce, ten se ale do šance přes beka Mory nedostal.

54:44
    Černožlutým jakoby teď došla šťáva, olomouckých je plný led.

54:16
    Drama pokračuje, Olomouc chemiky nepouští z pásma. Další pokus Daniela Ministra ale letí vysoko nad.

53:44

53:28
    Kotouč znovu míří do středního pásma, Litvínov nejspíš klíčovou situaci duelu zvládne.

52:37
    Domácí se z velkého tlaku dokázali osvobodit. Stále ale před sebou mají těžkou půlminutu.

52:23
    A znovu Zajíček. Tohle by mohl být jeho zápas, nyní se skvěle přesunul proti střele Tobiáše Handla.

52:07
    Vyrovnání měl na hokejce Daniel Ministr, zblízka ale netrefil branku! S dalšími pokusy si následně poradil brankář Zajíček.

51:44
    Oddechový čas pro hosty.

51:44
    A pozor, Olomouc bude přes devadesát sekund hrát přesilovku 5 na 3!

51:44
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Jouza – 2 min., podrážení).

51:18
    Že by jeden z klíčových momentů zápasu? Hosty čeká další přesilovka.

51:18
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Hocelík – 2 min., nedovolené bránění).

50:53
    O něco aktivnějším dojmem působí Hanáci, kteří logicky musí hrát. Zajíček ale nyní několik minut čeká na zákrok.

50:21
    Zakázané uvolnění Mory.

49:52
    Taktika nyní jde stranou, oba týmy bezhlavě útočí. Vepředu je Litvínov, o chvíli později už ale na druhou stranu spěchá Olomouc. Napínavý závěr se vším všudy.

49:27
    Na ledě po tvrdém zákroku Daniela Jouzy zůstal Matěj Tomajko. Svého spoluhráče se následně vydalo pomstít několik hráčů Kohoutů, ve vzduchu visí bitka.

49:04
    Teď něco ze svého brankářského umu předvedl zase Šimon Zajíček. Dělovku Aleše Poledny od modré sice příliš neviděl, přesto ji však udržel a nedal hostům příležitost k dorážce.

48:43
    Rychlý přechod domácích do útoku zakončoval Vojtěch Kysela. Střela přes obránce měla velkou šanci na úspěch, maskovaný muž Mory ale parádním zákrokem udržel naděje svého týmu.

48:14
    Do konce utkání zbývá zhruba dvanáct minut a na ledě se začíná notně vyostřovat atmosféra.

47:22
    Své schopnosti nyní naplno ukázal litvínovský útočník Marek Berka. Nejprve vystrašil Mokrého rychlou střelou po buly a o chvíli později prověřil jeho lapačku bekhendovým pokusem.

47:05
    Daniel Jouza měl po přihrávce Dana Bartoše na holi hattrick, ránu z levého kruhu ale namířil jen do hrudi brankáře Mokrého.

46:26
    Olomouc je po vstřelené brance velmi aktivní a neustále operuje před brankou Šimona Zajíčka.

44:54
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hosté se přeci jen znovu přibližují. Hanáci se nějakou dobu drželi v třetině Litvínova a jejich akci následně s úspěchem zakončil JAN KUČERA. Asistence: Matúš Hlaváč.

44:48

44:08
    Kohouti jsou na kotouči poměrně dlouho, zatím ale nemohou získat útočné pásmo.

43:22
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Poledna – 2 min., nedovolené bránění).

43:22
    Dan Bartoš nyní ukázal svou rychlost a vybojoval pro Litvínov faul. Přesilovka hostí tak končí velmi rychle.

42:48
    Velká příležitost Mory, která by nyní mohla snížit domácí náskok.

42:48
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Slavík – 2 min., podrážení).

42:21
    Zakázané uvolnění Litvínova.

41:46
    Hráči Olomouc se snaží dotáhnout na rozdíl jediné branky, z pravého kruhu ale mířil Ondřej Tichý nepřesně.

41:01
    A podobný pokus nyní musel zlikvidovat Zajíček, autorem dalšího střeleckého pokusu byl Jan Kučera.

40:16
    Vojtěcha Mokrého zpátky na ledě přivítal tvrdou střelou od modré domácí obránce Ondřej Baláž, brankář Olomouce vyráží betonem.

40:01

Druhá třetina nabídla vyrovnaný hokej, obě mužstva také shodně přidala po jedné brance. Hosty dostal na dostřel velmi aktivní Tobiáš Handl, na druhé straně vrátil Litvínovu dvougólový náskok Vojtěch Kysela. Další třetina začne zhruba v 17:35.

40:00

39:45
    Zajíčkova lapačka je dnes opravdu neskutečná. Domácímu brankáři clonilo několik hráčů, kotouč ale přesto skončil právě v jeho výstroji.

39:39
    Obránce Jonák teď tvrdým hitem zrušil olomouckého Kučeru. Nápravu se snažil zjednat Handl, kterého zase zpacifikoval střelec dvou branek Jouza. Na ledě se přiostřuje.

39:05
    A znovu je Zajíček v permanenci, tentokrát musel zasáhnout ramenem proti jedovce Máchy.

38:41

38:38
    Velká chvíle domácího brankáře Šimona Zajíčka! Ten během pár vteřin zlikvidoval několik střel Olomouce, blýskl se i efektním zákrokem lapačkou proti ráně Jana Kučery.

37:58
    Lukáš Stehlík ve vlastním oslabení ujel po pravém křídle, na brankáře Mokrého ale nevyzrál!

37:43
    Litvínovští se osvobozují a mohou vystřídat.

37:22
    Olomouc zamkla chemiky v jejich pásmu, tlaku hostujícího celku ale chybí více střeleckých pokusů.

36:41
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Čech – 2 min., držení).

36:05
    Matyáš Fasner dostal nabito na levý kruh, přihrávka se mu ale odrazila od brusle pryč. Velká škoda pro Olomouc, Zajíček by se nejspíš nestihl přesunout.

35:05

34:52
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Krupa – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

34:29
    Drtivý tlak Hanáků. V centru dění je znovu Tobiáš Handl, který buď střílí sám, nebo připravuje palebné pozice pro své spoluhráče.

33:43
    Litvínovským se teď podařilo zahrozit ve vlastním oslabení, hosté už však jsou na kotouči a spěchají dopředu.

33:05
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Kroupa – 2 min., napadení).

32:29
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Severočeši si berou dvoubrankový náskok zpět. Ondřej Baláž nahodil od modré čáry přesně k VOJTĚCHU KYSELOVI, který povedenou tečí překonal olomouckého brankáře. Asistence: Ondřej Baláž, Marek Slavík.

31:45
    Střeleckou chuť má především obránce Ondřej Baláž, žádná z jeho střel si ale cestu do sítě zatím nenašla.

31:12
    A znovu puk letí až k litvínovskému brankáři Šimonu Zajíčkovi.

30:46
    Hosté hru v početní nevýhodě začali dobře a ihned se osvobozují.

30:41
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Hlaváč – 2 min., hákování).

30:04
    To byla dělovka! Na modré čáře napřáhl Jakub Kadár a pořádně provětral betony brankáře hostí.

28:56
    Severočeši se nyní nezvykle dlouho drželi v útočném pásmu, jejich naděje na třetí gól ale mizí s každým úspěšným zákrokem Vojtěcha Mokrého.

28:01
    Hodně je vidět hostující útočník Tobiáš Handl, který své protihráče pravidelně zaměstnává dravými průniky.

26:42
    Hra se v této fázi zápasu vyrovnala, útoky obou týmů se rychle střídají.

26:20
    Olomouc zavřela Litvínov v jeho třetině, povedenou pasáž hostů zakončil střelou do Zajíčka obránce Matúš Hlaváč.

25:59
    Ofsajd Mory.

25:50
    Střelecké štěstí zkusil i Jakub Kadár, jeho nahození z mezikruží pokryl brankář Olomouce vyrážečkou.

25:25
    Na druhé straně zahrozil Daniel Dej, střela golfákem mu ale nesedla a Vojtěchu Mokrému příliš starostí nenadělala.

24:47
    Černožlutým se ne a ne podařit dostat z vlastního pásma, domácí jsou teď pod opravdu velkým tlakem.

24:01
    Vrátit chemikům dvoubrankový náskok mohl Daniel Jouza, jenže před brankářem Mokrým selhal.

23:23
    Hosté se přeci jen prosazují. Před brankou Litvínova došlo k dalším zmatkům, který vyřešil TOBIÁŠ HANDL, když zblízka poslal kotouč za Šimona Zajíčka. Asistence: Aleš Poledna, Tomáš Krupa.

22:28
    Velký závar před Zajíčkem uhasil Ondřej Baláž, kotouč letí přes všechny čáry.

22:12
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Kadár – 2 min., sekání).

22:12
    A další šance Kohoutů, kteří do druhé třetiny vlétli opravdu ve velkém stylu. Domácí gólman tentokrát kryje tvrdou ránu Davida Roseckého.

21:36
    Mora byla blízko snížení! Dobrou přihrávku na pravý kruh totiž dostal Jan Kučera, jenže tváří v tvář Zajíčkovi neobstál. Svůj pokus namířil pouze do betonu litvínovského gólmana.

21:06
    Nájezd černožlutých končí podobně, Limanovský poslal nahrávku jen jednomu z olomouckých zadáků.

20:21
    Hosté začali prostřední část zápasu aktivně, Mácha však byl od kotouče odstaven litvínovskými beky.

20:01

Hráči jsou zpátky na ledové ploše, druhá třetina začne každým okamžikem.

První dvacetiminutovka je minulosti, Litvínov si v ní zvládl vypracovat dvoubrankové vedení. V deváté minutě otevřel skóre Daniel Jouza, stejný hráč pak náskok domácích navýšil v závěru třetiny. Další část hry začne zhruba v 16.46.

20:00

19:44
    Domácím vyšel protiútok a rázem vedou o dva góly. Pěknou akci zakončoval znovu DANIEL JOUZA, jemuž se na druhý pokus podařilo umístit kotouč za Vojtěcha Mokrého. Asistence: David Skuhrovec, Dan Bartoš.

19:11
    Před koncem první periody zahrozili i hráči Mory, David Rosecký ale bekhendem Zajíčka příliš nezaměstnal.

18:40
    Domácí se mermomocí snaží ještě před první sirénou přidat další trefu, brankář Mokrý musel krýt několik nebezpečných střeleckých pokusů. Brilantně si poradil zejména s tečí Dominika Broučka.

18:06
    Zakázané uvolnění Kohoutů.

17:24
    Chemici jsou nadále nebezpeční! Na křídle nabral rychlost a vypálil Lukáš Stehlík, další úspěšný zásah pro Vojtěcha Mokrého.

16:51
    Dobrý průnik Dana Bartoše gólem nekončí, jeho nahození s klidem chytá hostující maskovaný muž.

15:53
    Hanáci se po delší době objevili v útočné třetině, Patrik Tarnoczy ale svůj pokus poslal jen do bruslí domácího obránce.

15:05
    Dlouhý boj o puk ve středním pásmu pokračuje, mezitím oba týmy střídají.

14:26
    Icing moravského celku.

13:59
    Domácí se zbavili puku a spěchají střídat. Následně Mokrého pořádně vystrašil Daniel Jouza, jeho rána příklepem ale končí jen na rameni hostujícího gólmana.

13:35

13:12
    Olomouc se marně snaží najít recept na přechod do útočného pásma, i další akce Hanáků přichází vniveč.

12:23
    Rychlé nahození Jakuba Kroupy se snažil tečovat Dominik Brouček, kotouč letí vysoko nad branku.

12:18
    Zakázané uvolnění Hanáků.

11:42
    A další příležitost černožlutých. Tentokrát nebezpečně pálil Lukáš Stehlík, brankář Mokrý vyráží.

10:58
    Tak to byla velká šance Marka Berky! Litvínovský útočník byl úplně sám na levém kruhu, střeli zápěstím ale namířil jen do plexi za brankou.

10:37
    Danu Bartošovi se přihrávka nepovedla, olomoučtí si mohou alespoň na chvíli vydechnout.

10:09
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Mácha – 2 min., podrážení).

09:35
    Mora se snaží o rychlou odpověď, její akce ale prozatím končí na pevné litvínovské defenzivě.

08:52
    Chemici se ujímají vedení. DANIEL JOUZA obral o puk olomouckého beka, zamíchal s ním a bez problému překonal brankáře Mokrého. Bez asistence.

07:50
    Velmi agilní Dominik Brouček ani nadvakrát nepropasíroval puk za záda Vojtěcha Mokrého! Litvínov, zdá se, přidává obrátky.

07:10
    Marek Slavík se hned po návratu z trestné lavice prezentoval dravým průnikem, přízemní střelou ale minul hostující branku.

06:40
    Domácím se podařilo dostat kotouč z blízkosti vlastní branky, Mora musí začínat až od Mokrého.

05:54
    Pěknou přesilovkovou kombinaci Hanáků zakončoval Daniel Ministr, z levého kruhu ale mířil hodně nepřesně.

05:06
    Šimon Zajíček kryje nebezpečnou střelu hned z buly, jejím autorem byl James Joshua Mácha.

05:01
    A máme tu první vyloučení, Olomoučtí si zahrají přesilovou hru.

05:01

04:35
    Na druhé straně mimo branku střílel Jan Kučera. Velmi aktivní pasáž v podání obou celků.

04:11
    Sám před gólmanem se rázem zjevil domácí kapitán Stehlík, zblízka ale Mokrého nepropálil!

03:12
    Po odmlce se do útoku vrátili i hráči Olomouce, v útočné třetině si ale větší příležitost nevytvořili.

02:26
    A další zákrok maskovaného muže Mory, tentokrát ho prověřil Marek Berka.

01:59
    Obrovská šance domácích! Dej vracel před branku, kde se kotouč od brankáře Mokrého odrazil od tyče olomoucké klece.

01:16
    I chemici ale s rozehrávkou mají potíže, až teď se jim podařilo dostat do středního pásma.

00:38
    Dan Bartoš dlouho obtěžoval olomoucké obránce, hostům se nedaří rozehrát.

00:01
    Úvodní buly duelu vyhráli hosté, kteří s pukem ihned zamířili ohrozit Zajíčka.

00:01

Hráči obou týmů už jsou na ledě, utkání mezi Litvínovem a Olomoucí za malou chvíli začne.

HC Litvínov: Zajíček (Čermák) – Hocelík, Kadár, Baláž, Kitzberger, Kroupa, Jonák – Skuhrovec, Berka, Kysela, Stehlík, Limanovský, Bartoš, Slavík, Jouza, Dej, Iljuk, Čech, Brouček.

HC Olomouc: Mokrý (Hořejší) – Kočí, Hlaváč, Hladiš, Stratil, Poledna – Tichý, Ministr, Krupa, Kučera, Tomajko, Havel, Fasner, Štědrý, Rosecký, Handl, Mácha, Tarnoczy.

Rozhodčí: Micka – Klouček, Ganger.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Ondřej Mach

Branky a nahrávky: 9. Jouza, 20. Jouza (Skuhrovec, Bartoš), 33. Kysela (Baláž, Slavík) – 24. Handl (Poledna, Krupa), 45. Kučera (Hlaváč)

Rozhodčí: Micka – Klouček, Ganger