Colorado – Dallas 4:5 (po pr.) | Vegas – Vancouver 3:0 (kon.)
HC Slavia Praha
4:3 (0:1, 1:1, 3:1)
Mountfield HK
Sobota 05.09.2020, 12:00 • Zimní stadion Eden • Juniorská liga akademií • 2. kolo

Slavii se povedl velký obrat a nakonec dokázala zvítězit. Zejména druhá třetina byla v podání domácího celku lepší, obě mužstva však měla spoustu šancí a celý zápas předváděla velmi pěkný juniorský hokej. Slávisté tak odčinili jak dvě prohry s Mountfieldem v přípravě, tak i včerejší zaváhání s Pardubicemi. (14:15:10)

58:53
    Tichý stále drží jen jednogólové manko pro svůj tým. Právě zlikvidoval velkou šanci domácího týmu.

58:23
    Rána od modré v podání Naara končí mimo.

57:42

57:23
    Slavia se snaží něco vymyslet, nedaří se jí však na delší dobu usadit v útočné části hřiště.

56:15
    Skvělý pokus od modré v podání Hovorky končí na Tichém, následná dorážka končí mimo.

55:42
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Jušta – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
    55:03 TUREK - 4:3

55:03
    Slavia právě vstřelila branku!
    Slávisté otáčí skóre! Téměř z totožné situace jako u předchozí branky Slavie, jen nyní z druhé strany, udeřila Slavia znova. Autorem branky je TUREK. Asistence: Kižlin.
    54:44 HAVRDA - 3:3

54:44
    Tak přeci jen! Slávisté zužitkovali nápor a překonali Tichého. Autorem branky je HAVRDA. Asistence: Slavíček, Hovorka.

53:21
    Teď už je hra vyloženě rozkouskovaná, puk vylétl ze hřiště a vhazovat se bude ve střední třetině.

53:15
    Také hosté se dopouštějí zakázaného uvolnění.

53:07
    Tichý raději přikryl kotouč před lavinou blížících se slávistů.

52:36
    Hovorka dokázal obrat o puk hned dva hráče Mountfieldu, Slavia se pouští do útoku.

52:04
    Pokus o rychlou akci domácích nevyšel, hra se kvůli icingu vrací zpět před Pittra.

50:47
    Pittr pomáhá týmu nejen skvělými zákroky, ale i když se puk odrazí do blízkosti jeho klece, hned odpálí hokejkou puk mimo nebezpečí.

50:07
    Obrovská šance! Hradecký útočník se sám zjevil před Pittrem, ten jeho bekhendový blafák vykryl pravým betonem!
    49:22 TUREK - 2:3

49:22
    Už předchozí akce Slavie vypadala velmi slibně, tu však ještě dokázali hosté odvrátit. Následná kombinace sešívaných však už byla nad jejich síly. Autorem branky je TUREK. Asistence: Kižlin.

48:49

48:15
    Hosté sice mají početní výhodu, příliš to ale neodpovídá hernímu obrazu. Slavia soupeře nepouští do pásma. To podtrhuje i následný icing hostů.

47:07
    Domácím se však rychle podařilo, alespoň prozatím, zažehnat nebezpečí rychlým výhozem z pásma.

46:49
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Havrda – 2 min., nedovolené bránění).
    45:35 POPPEL - 1:3

45:35
    Hradec právě vstřelil branku!
    Hradec přidává třetí branku a opět z dorážky. Pittr zlikvidoval první pokus, na druhý už však nedosáhl. Autorem branky je POPPEL. Asistence: Pinkas M. a Naar.

45:00
    Naopak slávistický brankář teď musel vytasit skvělý zákrok, aby udržel stav zápasu.

44:22
    Slavia teď hraje velmi sebevědomě, vyrovnat se jim však zatím nepodařilo.

43:52
    Tichý si připisuje zákrok, když zlikvidoval schovanou slávistickou střelu.

42:55
    Turek vybojoval kotouč, Slavia se tak může pustit do útoku.

42:30

41:32
    Pittr famózním zákrokem likviduje velikou šanci. Ani rychlé přenesení hry však slávistického golmana nezaskočilo.

41:07
    Hradečtí kombinují, když už to vypadalo, že vystřelí, přeskočil hradeckému hráči puk a jen promáchl.

40:30
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Janča – 10 min. osobní trest + 2 min., vražení na hrazení). Trest odpyká Brummel.

40:06

40:01

Druhá dvacetiminutovka byla o poznání zajímavější a ačkoliv padly jen dva góly, rozhodně bylo na co koukat. Hned v úvodu třetiny se dostaly oba týmy do přečíslení prakticky hned po sobě. Síť však rozvlnil až Kašpar z Hradce Králové, který využil početní výhodu. Slavia se však za půl minutu také přesně trefila, když Brummel dokázal ve zmatku před brankou doklepnout kotouč do branky, mimo dosah brankáře Tichého.

40:00

39:10
    Až teď! Hradecký útočník mířil na zadní tyč, Pittr však ramenem vyráží.

38:27
    Hradec kombinuje v přesilovkové formaci, k nebezpečné střele se však zatím nikdo nedostal.

38:06
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Němeček – 2 min., držení).

37:34
    Nikým nebráněný Havrda přejel celé kluziště a našel Kvasničku, ten nedokázal přesně zakončit.

37:10
    Ránu od modré vyslanou Němečkem brankář Tichý kryje.

36:25
    Pittr má další zákrok do statistik, nešlo ale o nic složitého, střelu celou dobu viděl, a tak pohodlně chytá.

35:24
    Štíbr vyslal Kižlina, ten se snažil předat puk dojíždějícímu Havrdovi. Havrda byl ale příliš rychlý a tak jen promáchl naprázdno.

34:40
    Hostující Lang se nedokázal prosadit přes bránícího slávistu.

34:25
    Zakázané uvolnění domácích.

33:48
    Hosté se teď také dostali do slibné pozice, Pittr dnes však chytá skvělé utkání a drží červenobílý tým.

33:22
    Slavíček kombinuje s Klattema dalšími spoluhráči před brankou hostů, žádný puk ale nedolétl do sítě.

32:47
    Úžasné přenesení hry Slavie na osamoceného červenobílého hráče. Tichý skvělým semaforem chytá.

32:24
    Hosté ztrácejí útočné pásmo, protože puk končí na jejich střídačce.

32:07
    Teď skákající puk přidělal Pittrovi malé problémy, ty však hasí pozorný slávistický bek.

31:53
    Ani další sešívaný pokus neskončil mezi třemi tyčemi, Tichý má další zákrok.

31:24
    Hosté v plném počtu. Slavia ani přes velký tlak a nebezpečné střely zatím nedokázala snížit.

30:40
    Havrda vzal vše na sebe a pořádně vystrašil hostující tým, když provětral boční síť hostující klece.

30:00
    Hovorkův pokus od modré končí pár centimetrů mimo bránu Tichého.

29:24
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Naar – 2 min., sekání).

28:57
    Znovu Klatt výborně vyslal Brummela přes celé hřiště, Brummel však měl dost práce s dotírajícím obráncem, a tak vystřelit nedokázal.

27:54
    Hovorka s Klattem prokázali, jak skvěle umí spolupracovat v obranné fázi. Připravili hostující únik o kotouč, který však po špatném vyvezení zůstává v držení hostů.

27:05
    Hosté se ale také snaží vstřelit další branku, Pittr byl položený na zemi a hostům stačilo jen puk doklepnout dovnitř. Sešívaná obrana však nepřipustila další obdrženou branku.

26:49
    Tichý znovu lapačkou lapil nebezpečně plachtící kotouč ze slávistických hokejek.
    26:11 BRUMMEL - 1:2

26:11
    Autorem branky je BRUMMEL, který se dokázal nejlépe zorientovat v závaru před brankou Tichého. Utkání nabírá grády a slávisté se derou za dalším gólem.
    25:44 KAŠPAR - 0:2

25:44
    Pittr nejprve perfektním zákrokem vykryl nebezpečnou střelu, na dorážku však byl krátký. Autorem branky je KAŠPAR. Asistence: Naar a Pinkas M..

25:29
    Sešívaní se osvobodili vyhozením puku, Hradec při následném přechodu zpět do útoku brzdí ofsajd.

24:57
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Labuzík – 2 min., podrážení).

24:46
    Hosté ani napotřetí nedokázali vyhodit ze své obranné třetiny, proto raději Tichý přerušuje hru.

23:50
    Sešívaným teď nevyšel přechod do útočného pásma, po ofsajdu se bude vhazovat ve střední části hřiště.

23:00
    Tečovaný pokus Pinkase T. končí mimo branku.

22:41
    Icing Slavie dává hostům možnost na chvilku vydechnout.

21:43
    Hosté v plném počtu. Slávisté tak přesilovou hru nevyužila, Hradec si však také vytvořil gólovou šanci z protiútoku.

20:22
    Nejprve šance z protiútoku pro Hradec skončila na zákroku Pittra, následné přečíslení slávistů zase skvělým zákrokem Tichého.

20:01

Skóre po první třetině je 1:0 pro hosty a výsledek odpovídá tempu i vývoji zápasu. Oba týmy hrají velmi vyrovnaně, pokud je na ledě stejný počet hráčů. Hradec se dokázal prosadit 21 vteřin po začátku přesilové hry. Slavia zatím drží tempo a dostala se do několika šancí, žádná střela však v kleci východočeského týmu neskončila.

20:00

19:43
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Drbal – 2 min., podrážení).

19:07
    Hostující útočník Jušta unikl všem červenobílým obráncům, hledal ještě svého spoluhráče, který hned vystřelil. Pittr však vše viděl a nemá se zákrokem sebemenší problém.

18:29
    Ani domácí brankář Pittr není bez práce. Právě si připsal další zákrok ze střední vzdálenosti.

17:32
    Slavíček vybojoval kotouč ve střední třetině a vyslal Hofmanna po levé straně. Golman Tichý je však zatím bezchybný.

16:45
    Po delší odmlce to jsou i hráči Hradce, kteří kombinují ve své útočné třetině.

15:30
    Domácí Palát se nezorientoval nejlépe a přenechal puk hostujícímu útočníkovi. Vzápětí slávista vše sám napravil.

14:38
    Teď je to spíše Slavia, která diriguje tempo hry. V rozhodující moment ale zatím vždy chyběla přesnost, a tak golman Tichý zatím drží čisté konto.

14:25
    Icing hostů i přes nespokojenost hostujících trenérů.

13:10
    Slavíček si udělal prostor, střela ale nebyla tak precizní a přesná. Puk se odráží od zadního mantinelu na hokejky sešívaných.

12:50
    Ani únik Labuzíka a Janči neskončil v brance hostů.

11:54
    Slavia i po buly nepouští soupeře ven z obrany. Znovu vše řeší až lapačka Tichého.

11:19
    Konečně i domácí celek operoval delší dobu v útočné třetině, hostující brankář Tichý jistým zákrokem puk chytá.

10:10
    Hosté se usazují ve své útočné třetině, ale vlastní chybou v přihrávce pásmo rychle opouštějí.

09:12
    Nyní tempo zápasu zase opadá, hraje se opět ve středním pásmu a síly obou týmů jsou ve stejném počtu hráčů zatím vyrovnané.
    07:58 POPPEL - 0:1

07:58
    Hosté využívají přesilovou hru a ujímají se vedení. Dokázali udeřit prakticky z první větší šance zápasu. Autorem branky je POPPEL. Asistence: Naar, Beneš Ma.

07:37
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Klatt – 2 min., podrážení). Klatt se snažil napravit svoji chybnou rozehru, bohužel za cenu nedovoleného zákroku.

05:59
    Slavia byla dlouho uzamknuta ve své obranné třetině, teď se jim povedlo se osvobodit a Tichý uniká po pravém křídle. Gól z toho však není.

05:00
    Hra plyne neuvěřitelně rychle, kromě ofsajdu hostů a zakázaného uvolnění domácích nebyl důvod k delší pauze. Ani jeden z týmů si však větší šanci nevytvořil.

04:11
    Hosty teď zastavil ofsajd, vhazovat se bude ve střední třetině.

02:50
    Křenek si troufl proti přesile, přes dva protihráče prošel, třetí už však byl nad jeho síly. Kotouč má Hradec.

02:33
    Icing domácích přerušuje útočnou snahu Slavie.

01:51
    Hra je zatím vyrovnaná, nejvíce se hraje ve středním pásmu.

00:52
    I slávistický golman si připisuje první zákrok, když chytil střelu ze střední vzdálenosti.

00:04
    Úvodního buly se zhostili sešívaní a hned se pustili do útoku. Hostující golman však s jistotou první pokusy chytá.

00:01

Rozhodčí už bruslí na ledě, za malou chvíli začínáme.

Domácí Slavia si včera nedokázala poradit s Pardubickým Dynamem a dnes se bude snažit spravit si chuť proti druhému východočeskému klubu – Hradci Králové. Sešívaným může hrát do karet i to, že už má odehrané jedno kolo. Oproti Slavii Hradec ještě Juniorskou ligu Akademií nezačal, první kolo Mountfieldu s Jihlavou bylo odloženo. Za poslední dva vzájemné zápasy Slavie s Hradcem, které se odehrály jako přátelská utkání, dokázali červenobílí skórovat jen jednou, Hradci se to povedlo patnáct krát. Slávisté tak mají Mountfieldu rozhodně co vracet ...

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Michael Schuster

Branky a nahrávky: 27. Brummel, 50. Turek (Kižlin), 55. Havrda (Slavíček, Hovorka), 56. Turek (Kižlin) – 8. Poppel (Naar, Ma.), 26. Kašpar (Naar, M.), 46. Poppel (M., Naar)

HC Slavia Praha: Pittr (Ondrík ) – Hovorka, Němeček, Štíbr, Palát, Hrdlička, Klatt – Štrombach, Havrda, Kižlin, Brummel, Slavíček, Křenek, Turek, Hofmann, Labuzík, Janča, Tichý, Kvasnička
    Mountfield HK: Tichý (Sajdl) – Drbal, M. Pinkas, Havlíček, Naar, Janoušek, Perička, Pelda – Lukačka, Ma. Beneš, T. Pinkas, Kašpar, Pajer, Jušta, Mi. Beneš, Lang, Janda, Poppel, Budina

Rozhodčí: Sýkora – Ondráček, Špůr