Jekatěrinburg – Kunlun 7:0 (kon.) | Čeljabinsk – Soči 2:3 (po pr.) | Riga – Viťaz 4:3 (kon.)
N.Novgorod – Petrohrad 4:6 (kon.)
Dinamo Riga
4:3 (2:1, 1:2, 1:0)
HC Viťaz Moskevská oblast
Úterý 08.09.2020, 17:00 • Arena Riga • KHL

Děkujeme za pozornost, hezký zbytek dne. (19:40:50)

Zápas navštívilo 727 diváků.

Riga otočila utkání s Viťazem Podolsk a vítězí poměrem 4:3. Domácí výborně vstoupili do zápasu a v první třetině přestříleli svého soupeře 16:2. Nicméně ve druhém dějství se obraz hry změnil a naopak hosté byli lepším mužstvem. Sjomin odrazem o záda brankáře srovnal a Smolin vzápětí z levého kruhu vyhnal z brány Galimova, který přepustil místo v brankovišti Proskurjakovi. Ten už neinkasoval.

Mužem zápasu se stal čtyřbodový Lauris Darzinš. Ten nejprve v poslední minutě druhé třetiny vstřelil gól do šatny po krásné akci s Mitchellem a Komarkem. Následně po devatenácti sekundách závěrečné dvacetiminutovky vymetl z pravého kruhu protější šibenici. Dinamo se poté velice dobře bránilo, zvládlo poslední minuty a může slavit vítězství urvané silou vůle. Pro domácí celek to je vůbec první výhra v letošní sezoně po prohře s Nur-Sultanem a Jokeritem Helsinki.

59:57
    Dinamo ubránilo na ose hřiště Tedenbyho a vyhraje.

59:47
    Ihned po buly zakončoval Sjomin z hrany levého kruhu do připraveného domácího brankáře.

59:43
    Dinamo prohrál souboj za bránou a najednou se Danforth objevil na levé straně u tyče, jenže na Proskurjakova si nepřišel.

59:19
    Linus Hultström vypálil z levé strany vedle přední tyče.

59:11
    Icing domácích na levé straně.

58:50
    Po kombinaci Jeřábka s Tedenbym a Daugavinšem neprocpal Danforth puk přes položený levý beton brankáře do brány!

58:34
    Jeřábek nahrál pod sebe z pravé strany na osu a Hultström golfákem vyprášil pouze lapačku brankáře.

58:30
    Oddechový čas pro hosty.

58:30
    Zakázané uvolnění domácích. Brána už je prázdná.

58:16
    Vitásek ani nadvakrát nevyhodil u levé strany, ale následně nezakončil Tedenby.

57:51
    Dinamo brání skvěle a prakticky nepouští soupeře k zakončení.

57:23
    Linus Hultström rozehrával z pravé strany a hosté protečovali puk do útočné třetiny.

Vít Muzikář

Branky a nahrávky: 12. Komarek (Maione, Darzinš), 19. Z. Mitchell (Darzinš, M. Redlihs), 40. Darzinš (Z. Mitchell, Komarek), 41. Darzinš (M. Redlihs, Scarlett) – 7. Daugavinš (Děrgačov), 30. A. Sjomin (Jeřábek, Daugavinš), 31. Smolin

Dinamo Riga: S. Galimov (31. Proskurjakov) – Scarlett, Ošenieks, Ellis (A), Zile, Sotnieks, Vitásek, Maione – Darzinš (C), M. Redlihs, Z. Mitchell – Paršin, P. Černov, Indrašis (A) – Dzierkals, Lipon, Komarek – Krastenbergs, Meija, Berzinš – Zabusovs.
    HC Viťaz Moskevská oblast: Kočetkov (I. Ježov) – Jeřábek (A), Pylenkov, Hultström, Voronkov, Golovkov (A), Borodkin, Pautov – Daugavinš, Děrgačov, A. Sjomin (C) – Danforth, Tedenby, Grebenščikov – Lugin, Varfolomejev, Malychin – Ivanjuženkov, Smolin, Bardakov – Mojsejev.

Rozhodčí: Kudrjašovs, Morozov – Zunde, Sizov