Magnitogorsk – Chabarovsk 3:1 (kon.) | Jokerit – Nižněkamsk 6:0 (kon.) | Minsk – Kazaň 4:5 (kon.)
Dynamo Moskva – Jaroslavl 2:3 (kon.) | Spartak Moskva – Ufa 5:3 (kon.)
Vegas Golden Knights
3:0 (0:0, 3:0, 0:0) Stav série: 1:1
Dallas Stars
Středa 09.09.2020, 02:00 • Rogers Place, Edmonton • Play-off NHL • Finále Z. konference

Československá stopa v utkání:

Tomáš Nosek (VGK) 1+0, 1 střela, čas na ledě 11:23
    Radek Faksa (DAL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:11
    Andrej Sekera (DAL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:51 (04:44:10)

1. Paul Stastny (VGK) 1+1
    2. Robin Lehner (VGK) 24 zák., 0 gólů, 100,0%
    3. Tomáš Nosek (VGK) 1+0

Statistiky: Střely na bránu: 32-24; Zablokované střely: 11-10; Vhazování: 61%-39%; Hity: 55-47; Přesilové hry: 1/6-0/2; Trestné minuty: 4-14.

Robin Lehner vychytal čtvrté čisté konto v letošním playoff a Vegas zásluhou fantastické prostřední části vyrovnalo stav finále Západní konference (série 1:1). Golden Knights udělali významný krok k vítězství na začátku prostřední třetiny, když se rychle trefili Paul Stastny s Williamem Karlssonem a po nádherné kombinační akci ještě Tomáš Nosek. Debut v playoff si odbyl brankář Jake Oettinger, který nastoupil do třetí části místo Antona Chudobina. Dallas byl dnes horším týmem a ani střídaní brankářů mu nepomohlo. Konečné skóre. Vegas Golden Knights 3 Dallas Stars 0.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:48
    Alexandr Radulov zbytečně fauloval v pravém rohu útočného pásma Dallasu. Dvě minuty vysoká hůl. Tak ne, kvůli krvavému zranění nakonec 2+2 minuty.

57:52
    Další střela přišla z hole Jamieho Oleksiaka, který se dostal do zakončení v levém kruhu pro vhazování, Robin Lehner ale jeho pokus úspěšně vyrazil mimo.

57:21
    Miro Heiskanen je nejproduktivnějším hráčem Dallasu v letošním playoff a nyní na pravém křídle vypálil od modré čáry, jeho ostrá rána ale byla zablokována.

56:07
    Jake Oettinger zamířil na střídačku Dallasu, který se pokouší v šesti hráčích o obrovský zázrak.

55:56
    Miro Heiskanen vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování, jeho pokus zápěstím ale minul bližší levý horní roh brány Vegas, kterou dnes hájí Robin Lehner.

54:00
    Nicolas Roy mohl přidat čtvrtý gól, jeho parádní střela z vrcholu levého kruhu pro vhazování ale orazítkovala přední levou tyč! Málem stav 4:0.

53:14
    Nick Holden se uvedl táhlou střelou od modré čáry, jenže Jake Oettinger byl připravený a kotouč mířící ke vzdálenější pravé tyči ukryl v lapačce. Komerční přestávka.

51:44
    Jako bych to zakřikl. V pravém kruhu pro vhazování vypálil Max Pacioretty, čtvrtý gól Vegas ale nepřidal, protože střídající Jake Oettinger zasáhl pravým betonem.

50:27
    Stars vyhodili kotouč podél trestných lavic na zakázané uvolnění a Vegas už je více než deset minut bez střely na bránu. Jake Oettinger má snadný debut. Zatím na něj nešla žádná střela.

49:21
    Další příležitost měl Miro Heiskanen, jenže jeho pokus z vrcholu levého kruhu pro vhazování skončil v lapačce Robina Lehnera, který je blízko udržení čistého konta.

48:37
    Denis Gurjanov nabral na pravém křídle dobrou rychlost a na bodu pravého kruhu pro vhazování se dostal do zakončení, Robin Lehner ale zasáhl pravým ramenem.

47:40
    Corey Perry už se na to nemohl dívat a na pravém křídle práskl z ostrého úhlu do puku, Robin Lehner byl ale na přední tyči připravený a kotouč hokejkou vyrazil.

46:55
    Robin Lehner si snadno poradil s nahozením Dallasu od střídaček a na přední tyči ukryl kotouč ve své lapačce. V Rogers Place dostává prostor reklamní přestávka.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 25. Stastny (Pacioretty, McNabb), 29. W. Karlsson (Theodore, Stastny), 35. Nosek (Stephenson, N. Roy)

Vegas Golden Knights: Lehner (M.-A. Fleury) – Theodore, Martinez, Schmidt (A), McNabb, Whitecloud, Holden – Mark Stone (A), Stephenson, Tuch – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – N. Roy, Stastny, Pacioretty – Reaves, Nosek, W. Carrier. Hlavní trenér: Peter DeBoer.
    Dallas Stars: Chudobin (41. Oettinger) – J. Klingberg (A), Lindell, Heiskanen, Oleksiak, Sekera, Hanley – Perry, Seguin, Dickinson – Radulov, Pavelski, Janmark – Ja. Benn (C), Faksa, Comeau (A) – Gurjanov, Hintz, Kiviranta. Hlavní trenér: Rick Bowness.

Rozhodčí: Gord Dwyer, Jean Hebert. Čároví: Derek Amell, Steve Barton