Třinec – Pardubice 3:0 (kon.) | Třinec – Plzeň 0:0 (zruš.)
HC Oceláři Třinec
3:0 (0:0, 1:0, 2:0) Stav série: 1:0
HC Dynamo Pardubice
Středa 09.09.2020, 18:20 • WERK ARENA, Třinec • Play-off Generali Česká Cup • Finále

Z mé strany je to pro dnešek vše, budu se na Vás těšit u dalších zápasů třineckých Ocelářů. (20:49:10)

Je za námi úvodní střetnutí v rámci finále Generali Česká Cupu, ve kterém se z vítězství mohou radovat domácí Oceláři. Třinec dominoval zejména ve druhé a třetí třetině, kdy se mu také povedlo vsítit všechny branky dnešního utkání. Do Pardubic si tak vezou Slezané poměrně komfortní náskok, tříbrankový rozdíl však na ledě Dynama nemusí znamenat nic. Ve čtvrtfinále si na pardubické ledové ploše vylámali zuby zlínští Berani, kteří také po úvodním duelu vedli o tři góly.

59:50
    Tak přeci jen se ještě Východočeši odhodlali k útoku, obranné řady Třince však pomohly Štěpánkovi a branka z toho nebude.

59:26
    Pod Javorovým je rozhodnuto, Dynamo již pouze rezignovaně kombinuje ve vlastním pásmu.

58:45
    Kusý v pásmu Třince přichází o kotouč a Oceláři se ještě pokusí o navýšení náskoku.

58:21
    Na druhé straně se do útoku drali Oceláři, útočnou akci domácích ale zastavuje ofsajd.

58:01
    Poslední dvě minuty třetí třetiny, Dynamo se ještě snaží vstřelit alespoň jednu branku, Štěpánek je zatím proti.

57:20
    Blümel se prezentoval střelou z levé strany kluziště, Štěpánek vyráží.

56:23
    Hned po buly před Štěpánkem to zpoza pravého kruhu zkusil Machala, střela východočeského útočníka však mířila pouze nad branku domácích.

55:59
    Další dobrá akce Třince končí opět na dobře chytajícím Kloučkovi.

55:20
    Chmielewského nahození po mantinelu nedokázal využít žádný z jeho spoluhráčů, kotouč ale pásmo hostů neopustil.

54:33
    Roman si na útočné modré fotbalově posunul kotouč bruslí a Oceláři tak pro tuto chvíli zůstávají před Kloučkem.

54:06
    Další ofsajd v podání Pardubic, přechod do útočného pásma teď hostům nejde podle jejich představ.

53:18
    Po útočné akci Dynama mohli dopředu znovu Oceláři, Gernát však raději kotouč pouze nahodil do pásma Pardubic a jel vystřídat.

52:25
    Michal Kovařčík nyní dobře napadal rozehrávku Dynama a skoro se mu to vyplatilo. Vypíchnutého kotouče se ale rychleji zmocnily pardubické hokejky.

52:15
    Komerční přestávka pod Javorovým končí a zápas může znovu pokračovat.

52:07
    Kusý se s kotoučem na holi prodíral do pásma Třince, jeho záměr však špatně přečetl jeden z jeho spoluhráčů a píská se ofsajd.

51:56
    Dynamo reaguje na obdrženou branku oddechovým časem.
    51:56 Martin RŮŽIČKA - 3:0
    Zdroj: HokejkaTV.cz

51:56
    Třinec právě vstřelil branku!
    Oceláři se radují znovu, Matěj Stránský skvělým pasem našel před brankou stojícího MARTINA RŮŽIČKU, který z bezprostřední blízkosti usměrnil kotouč do sítě Dynama. Asistence: Matěj Stránský.

51:26
    To je jim nepovedlo a iniciativu přebírá opět celek z Třince.

51:00
    Pardubice nyní krouží s kotoučem ve středním pásmu a snaží se najít skulinku v obranných řadách domácích.

50:32
    Na útočný výlet se vydali i hráči Dynama, jejich útočné snažení však zabrzdil ofsajd.

50:11
    Stejně jako po první trefě, ani nyní Oceláři nepolevují v tlaku a obsazují pásmo soupeře.
    49:35 Miloš ROMAN - 2:0

49:35
    Oceláři využívají přesilovou hru a rázem je to 2:0. MILOŠ ROMAN se před brankou Kloučka uvolnil a následně skvěle využil vybídnutí Stránského zpoza pardubické klece. Asistence: Matěj Stránský a Martin Růžička.

48:48
    Vrána nyní z předbrankového prostoru nedokázal prostřelit Kloučka, i přes toto zaváhání domácího forwarda je však kotouč na hokejkách Třince.

48:38
    Pátá přesilovka pro Třinec v tomto utkání, dvě minuty za hákování si odsedí Matěj Blümel.

48:29
    Jakub Štěpánek raději podrží nahození od modré ve své lapačce, hra se tak přerušuje.

48:03
    Ofsajd Pardubic pozastavuje hru.

47:50
    Další závar před Štěpánkem, ani tato akce však brankou Pardubic nekončí.

47:30
    Klouček nyní musí před napadajícím Zadinou odehrát kotouč holí, Pardubice jdou dopředu.

46:50
    Klouček se doslova přilepil k levé tyči a kotouč se tak pouze odrazil od jeho betonu mimo branku.

46:20
    Oceláři na buly úspěšnější, elitní formace Třince tak zůstává v útočném pásmu.

46:16
    Čárový sudí čeká na konec komerční přestávky, vhazovat se bude po Kloučkově pravici.

46:16
    Miloš Roman měl teď na hokejce dobrou příležitost ke zvýšení třineckého náskoku, tváří v tvář Kloučkovi však neuspěl a strážce pardubické svatyně si připisuje další důležitý zákrok.

45:20
    Machala nedokázal s kotoučem opustit obranné pásmo a jeho práci tak dokončuje až Kusý.

44:51
    Vhazování po pravici Kloučka dopadlo lépe pro Pardubice, i tak se ale Dynamu nedaří dostat kotouč z obranného pásma.

44:20
    Třinec se sice na malou chvíli dostal do útoku, hned se však musel vracet a plnit defenzivní povinnosti.

43:42
    Oceláři si teď mohou oddychnout, doslova infarktová situace branku soupeře neznamenala, hra přesto pokračuje v jejich pásmu.

42:58
    Neskutečná minela ze strany Dynama, Tomáš Zeman měl před sebou práznou klec, jeho střela se však od zadní tyče odrazila mimo Štěpánkovu klec.

42:08
    Oceláři stejně jako v předchozí části hry dominují, nyní se o branku snaží lajna kolem Draveckého.

41:52
    Svačinův forčeking ziskem kotouče neskončil a Klouček tak byl znovu zaměstnán.

41:30
    Druhá branka Třince zatím nepřišla, místo toho Dynamo vyhazuje na zakázané uvolnění.

41:08
    Druhá pětka Ocelářů kombinuje před Kloučkem, dočkáme se druhé branky?

40:05
    Hned na úvod třetiny se píská icing Třince.

40:01

Hráči jsou připraveni na ledové ploše, třetí třetina může začít!

Druhá třetina se odehrávala pod taktovkou domácího Třince, Oceláři svou dobrou hru korunovali brankou v sedmadvacáté minutě, o kterou se postaral Filip Zadina. Střela z hranice levého kruhu však byla jedinou, která rozvlnila síť za zády Kloučka a Slezané tak rozhodně nemůžou být se svou úspěšností spokojeni. Spokojenost však nejspíš nepanuje ani v druhém táboře, Dynamo mělo ze hry rozhodně méně, jedním z mála světlých okamžiků byl zásah brankové konstrukce Štěpánkovy klece. Blíže vstřelení branky se ale hosté nedostali a po čtyřiceti minutách tak pod Javorovým platí stav 1:0 ve prospěch Třince.

Další třetina začne přibližně v 20:08.

40:00

39:54
    Šest sekund před koncem prostřední části hry se bude vhazovat ve středním pásmu.

39:30
    Tybor se ve středním pásmu pokouší založit útočnou akci hostů, kotouč však končí na holích domácího celku.

39:13
    Ani pokus Musila z pravého kruhu brankou neskončí, po zákroku Kloučka ještě v jeho brankovišti došlo ke strkanici mezi Marcinkem a jedním z defenzivně laděných hráčů Pardubic.

38:27
    Doudera se v mezikruží natáhl ke střele, pokus třineckého beka však zamířil nad branku Dynama.

37:45
    Růžička diagonálou přesně našel Vránu, jeho střela však končí na jednom z bránících hráčů.

37:23
    Další nevybíravý zákrok ze strany pardubické defenzívy, tentokrát se na ledě ocitl jeden z třineckých útočníků.

37:10
    Třinec znovu aktivní v útočné třetině, Klouček likviduje další pokus z pravé strany.

36:53
    Další vyloučený z řad Dynama, Zeman si za sekání odpočine na trestné lavici.

36:39
    Tyčka zazvonila, brankovou konstrukci Štěpánkovy klece rozezněl jeden z hostů po střele z pravého kruhu.

36:00
    K velké nevoli domácích fandů nyní hlavní rozhodčí akceptovali drobné osekávání ze strany hostů.

35:53
    A třinecká posila ze zámoří se po chvíli ocitá na zemi, k ledové ploše ho jeden z hostujících beků v rohu kluziště.

35:10
    Zadina opět aktivní v pásmu soupeře, tentokráte jeho snažení brankou neskončilo.

35:07
    Další zákrok Kloučka, hra se tak opět přerušuje.

34:30
    Pardubická kombinace končí neúspěchem, o založení protiútoku se stará Galvinš.

34:05
    Až nyní se kotouč dostává z prostoru před Kloučkem, akci Dynama však domácí přerušují icingem.

33:36
    Na vhazování úspěšnější domácí, Oceláři tak mohou kombinovat v pásmu Pardubic.

33:23
    Štěpánek se nyní hodně zapotil, velká šance Dynama však končí neúspěchem a následuje komerční přestávka.

33:07
    A po dlouhé době tu máme zakázané uvolnění na straně Pardubic, domácí už v této chvíli kompletní.

32:40
    Dobrý forčeking v podání bratrů Kovařčíkových. Michal nejprve vybojoval puk v útočném pásmu, Ondřej pak dorážel před Kloučkem.

32:01
    Východočeská ekipa znovu v útočné třetině, Štěpánek musí být znovu připraven.

31:23
    Vrána teď ujel jednomu z beků, jeho střela ale minula branku asi o metr.

30:52
    Dynamo bude mít k dispozici přesilovku, za vysokou hůl si dvě minuty odpyká třinecký Tomáš Marcinko.

30:27
    Dravý Zadina dokázal posunout kotouč do pásma hostů a Oceláři mohou opět zaútočit.

30:19
    Zadinova střela z mezikruží byla jedním z bránících zblokována do ochranné sítě a bude se znovu vhazovat po pravici Kloučka.

30:16
    A další zákrok na konto Kloučka přerušuje hru.

30:13
    Galvinš to také zkusil z pravé strany kluziště, Klouček znovu úspěšný.

29:48
    Hrehorčák nyní příklepem provětral výstroj Pardubického gólmana, druhá branka Třince však na sebe zatím nechává čekat.

28:49
    Čtyři hráči Dynama se nyní hnali na dvojici bránících Ocelářů, Radoslav Tybor to však vzal na sebe a prověřil Štěpánka z pravého kruhu.

28:28
    Matěj Stránský to zkusil z levého kruhu, jeho střelu však Klouček dokázal schovat pod lapačku.

28:05
    Kotouč nyní v moci Milana Doudery, který jej vyváží do pásma hostů.

27:24
    Ondřej Kovařčík nyní za brankou Dynama přišel o kotouč a Pardubice velí do útoku.

27:22
    Hráči již krouží kolem vyhazovacího kruhu po pravici Kloučka a jsou připraveni na pokračování hry.

27:10
    Oceláři ani po vstřelené brance nepolevují v tlaku, Dynamu tak rozhodně, právě probíhající, komerční přestávka přijde vhod.
    26:20 Filip ZADINA - 1:0

26:20
    Oceláři jdou do vedení. Milan Klouček sice dlouho držel čisté konto, po střele FILIPA ZADINY zpoza levého kruhu je však jasné že ho do konce utkání neudrží. Asistence: Lukáš Jašek a Tomáš Marcinko.

25:49
    Jašek nyní nedokázal dobruslit Kousala, který velmi nebezpečně otestoval Jakuba Štěpánka.

25:37
    Lapačka Kloučka nyní zasvištěla vzduchem a zastavila pokus jednoho z domácích.

25:12
    Stránský nyní s pukem na hokejce rozjíždí akci z levého kruhu.

24:59
    Další vyloučený z řad Dynama, chuť lavice hanby tentokrát okusí Patrik Poulíček, který se dopustil faulu kolenem.

24:12
    Zadinovo vybídnutí zpoza branky Kloučka letělo přímo na čepel Marcinkovy hole, třinecký útočník však touš za záda Kloučka usměrnit nedokázal.

23:07
    Útočné choutky Pardubic ale neměly příliš dlouhého trvání, z pásma Třince se kotouč na hokejkách domácích přesouvá na druhou stranu ledové plochy.

22:24
    Kundrátek ve středním pásmu nedokázal Kusého zbavit kotouče a Dynamo jde do útoku.

21:49
    Třinec až nyní přichází v pásmu hostů o kotouč a jsou to právě hráči Pardubic, kdo může dopředu.

21:29
    Individuální akce Zadiny brankou neskončila, bekhendové zakončení třineckého forwarda totiž zablokoval chumel hráčů stojící před Kloučkem.

20:39
    Růžička nyní netradičně prověřil Kloučka od modré čáry, touš však nakonec mezi tři tyče nemířil.

20:02
    Tentokrát vyšlo úvodní vhazování lépe třineckému Vránovi, kotouč se tak nachází na hokejkách Ocelářů.

20:01

Hráči obou celků již krouží po ledové ploše, druhá třetina tak započne za méně, než minutu.

První dvacetiminutovka úvodního finálového střetnutí mezi třineckými Oceláři a pardubickým Dynamem je již minulostí, i přes mnoho šancí na obou stranách jsme zatím pod Javorovým branku neviděli, ve druhém dějství se tak máme na co těšit. Asi nejvíce byl zatím vidět hostující gólman Klouček, který svůj tým několikrát podržel skvělými zákroky, na druhé straně pak žádného z hráčů asi do role rozdílového hráče obsadit nelze, pochvalu si však jednoznačně zaslouží Jakub Štěpánek, který stejně jako jeho protějšek za svá záda kotouč nepustil.

Další třetina začne přibližně v 19:12.

20:00

19:54
    Šest sekund před koncem ještě Klouček schovává kotouč ve svém náručí, stav po první dvacetiminutovce zůstane bezbrankový.

19:37
    Štěpánek nyní vyráží střelu jednoho z hostujících beků na tyčku.

19:09
    Poulíček s kotoučem na holi vjíždí do pásma Ocelářů.

19:03
    V ní však vyhazují na zakázané uvolnění a hra se přerušuje.

18:50
    Nakládal je zpět ve hře, Pardubice tak mají k dispozici krátkou početní výhodu.

18:05
    Tomáš Kundrátek nyní mezi kruhy úspěšnější v boji o puk, i tak ale touš po chvíli získávají hosté.

17:37
    Oba týmy si tak vyzkouší hru ve čtyřech, kotouč zatím na holích Třince.

17:21
    Jakub Štěpánek se zachoval chladnou hlavu a betonem zlikvidoval trestné střílení Jana Mandáta.

17:21
    Po podrážení Stránského se na trestnou lavici za nesportovní chování odebírá Filip Zadina.

17:21
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Matěj Stránský – trestné střílení, podrážení).

17:00
    Růžička nyní ze své oblíbené pozice prezentoval dobrou střelou, dělovka třineckého forwarda však končí mimo branku Dynama.

16:48
    Druhé vyloučení na straně Dynama je tu, za podrážení se na dvě minuty odebere na lavici hanby Jakub Nakládal.

16:15
    Po delší době je v akci i Štěpánek, který se zapojil do rozehrávky domácích.

15:40
    Vhazování po pravici Kloučka vyšlo lépe Marcinkovi, i přesto se ale kotouč přesouvá do pásma Třince.

15:32
    Oceláři nyní drží svého soupeře v šachu, hráči Dynama tak s povděkem přijmou přerušení hry.

14:37
    Musil nyní v rohu kluziště dokázal vybojovat puk, o pár metrů dále se však hned strhla šťouchanice.

13:45
    Pas Chmielewského zpoza branky hostů nenašla Douderovu čepel a puk tak klouže až do pásma domácích.

13:38
    I tak se ale za malou chvíli vrací zpět před Kloučka, Dynamo se dopustilo zakázaného uvolnění.

13:30
    Jeden z domácích se nyní v pásmu Dynama prezentoval vysokou holí a hra se přesouvá do středního pásma.

13:08
    Kundrátek nyní v pásmu Třince zachytil špatnou rozehrávku hostů a Oceláři se ženou k brance hostů.

13:01
    Druhá komerční přestávka je tu, diváci pod Javorovým tak mohou na chvíli vydechnout a vstřebat skvělý hokejový zážitek, který zatím hráči obou celků na ledové ploše vytvářejí, zejména pak Milan Klouček v brance Pardubic. Gólman Dynama zatím jednoznačně drží svůj celek nad vodou.

12:45
    Musil v souboji na útočné modré úspěšnější, o chvíli později se ale kotouč přeci jen dostává na hole hráčů Pardubic.

12:28
    A maskovaný Východočech znovu v akci, tentokrát skryl kotouč před dorážejícím Stránským.

12:19
    Ta však neměla příliš dlouhého trvání a Klouček se opět blýsknul skvělým zákrokem.

11:52
    Vála zpoza branky Dynama rozjíždí novou útočnou akci Pardubic.

11:05
    Tyborovi se nepovedlo zachytit kotouč na obranné modré a Třinec se tak může usadit před Kloučkem.

10:02
    Na druhé straně se do zakončení dostal Kusý, ani jeho pokus nakonec za záda Štěpánka neprojde.

09:54
    Další obrovská šance na hokejkách Třince, Klouček opět bezchybný.

09:04
    Růžička nyní bekhendovým pasem přes brankoviště hledal čepel Vrány, třinecký centr však na puk nedosáhl a odkrytou část pardubické klece trefit nedokázal.

08:30
    Stránský se nyní otočil s kotoučem v pásmu Dynama a Oceláři mohou začít utahovat pomyslnou smyčku kolem Kloučka.

07:50
    Souboj o kotouč se vydařil lépe hostům, v oslabení se do útoku žene Jan Mandát.

07:49
    První komerční přestávka dnešního duelu je za námi, hra bude pokračovat vhazováním v pásmu Pardubic.

07:49
    První vyloučení zápasu je tu, za hákování na Martina Gernáta si dvouminutový trest odpyká Denis Kusý.

06:39
    Betony Kloučka nyní zastavily střelu jednoho z ofenzivně laděných Ocelářů, do útoku tak velí Claireauxova formace.

06:04
    Druhé zakázané uvolnění na straně Třince, vhazovat se bude po pravici maskovaného Oceláře.

05:25
    Zpoza levého kruhu to nyní zkusil Blümel, střela pardubického křídelníka však skončila pouze na plexiskle za brankou Štěpánka.

04:50
    Hned dvojice Ocelářů si za brankou Dynama počíhala na Nakládala, pardubický bek tak o kotouč přichází.

04:39
    Hra vysokou holí nyní na malou chvíli přerušuje duel, vhazovat se bude po pravici Kloučka.

04:10
    Útočné snažení Třince neskončí úspěšně ani po akci bratrů Kovařčíkových, Pardubice zatím zvládají defenzivní práci na jedničku.

03:20
    Vrána se nyní zkouší protáhnout kolem pravého mantinelu, důsledná obrana Dynama však kotouč rychle získala na své hokejky a hosté mohou založit útočnou akci.

02:48
    Další velká akce Dynama brankou nekončí, v chumlu před brankou Třince se nejrychleji zorientoval jeden z Ocelářů a kotouč vyhazuje na icing.

02:10
    Teď už ale Oceláři okupují pásmo Dynama, o kotouč za brankou bojuje kapitán domácích, Vladimír Dravecký.

01:44
    K velkému nedorozumění došlo mezi třineckými beky a kotouč se na malou chvíli ocitl v držení Pardubic.

01:00
    Svačina nyní zpoza levého kruhu provětral vyrážečku Štěpánka, maskovaný Ocelář však kotouč vyráží za svou branku.

00:25
    A Klouček poprvé v akci, pardubický gólman si dobře poradil se střelou jednoho z domácích a hra se přerušuje.

00:22
    Na druhé straně však aktivní i Oceláři, Pardubice vyhazují na icing.

00:10
    Úvodní vhazování dopadlo lépe pro hosty, Robert Kousal tak může založit útočnou akci Dynama.

00:01

A na ledové ploše už máme i hráče obou celků, ještě krátkou chvíli počkáme na jejich nástup na modré čáry a nic nebude bránit začátku úvodního finálového střetnutí.

Sudí již krouží na ledě, z poloviny zaplněná WERK ARENA tak již čeká na příchod hráčů obou celků.

Ještě zhruba deset minut před začátkem utkání Vám znovu připomínáme, že i finále Generali Česká Cupu se hraje stejným způsobem jako ostatní utkání play-off, tedy na celkové skóre z dvojzápasu. V případě, že celkový součet výsledků z obou utkání je nerozhodný, následuje po odvetném zápase prodloužení. Úvodní zápas série se tedy odehraje dnes, odveta je pak naplánovaná na 12. září.

Pardubické Dynamo v úvodním finálovém střetnutí vsází na osvědčenou sestavu, jedinou změnou kádru oproti poslednímu zápasu Východočechů vidíme na levé straně třetí obranné dvojice, kde místo Martina Bučka nastoupí ruský bek Stepan Zakharchuk. V mužstvu Třince je změn v sestavě přeci jen o něco více, v brance vystřídá Josefa Kořenáře Jakub Štěpánek, Tomáše Marcinka pak v druhé formaci místo Kurovského s Hrňou doplní zámořský tandem Zadina – Jašek. Do třetího útoku se po bok bratrů Kovařčíkových postaví Aron Chmielewski a čtvrtá útočná trojice bude ve složení Dravecký, Roman a Hrehorčák. Do rotace tak bude k dispozici, stejně jako v minulém zápase, Adam Raška.

HC Oceláři Třinec: Štěpánek (Kořenář) – M. Doudera, Gernát (A), D. Musil, Galvinš, Kundrátek, Jaroměřský – Martin Růžička (A), P. Vrána, M. Stránský – Jašek, Marcinko, Zadina – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – Dravecký (C), Roman, Hrehorčák – Raška.

HC Dynamo Pardubice: Klouček (Kantor) – Nakládal (C), Vála, Holland, Mikuš, J. Kolář (A), S. Zacharčuk, Hrádek – Tybor, R. Kousal, Blümel – Svačina, Poulíček, Mandát (A) – Kusý, Claireaux, Vondrka – Zeman, Anděl, Machala.

Rozhodčí: Hradil, Veselý – Gebauer, Rožánek.

Ohlasy z kabiny

Před stratem finále se oba celky shodují, že absence semifinálových duelů je jednoznačně nepříjemnou záležitostí. "Je to o dva přípravné zápas méně, navíc Liberec je jeden z nejlepších týmu v republice. Z tohoto důvodu nás zrušení zápasu určitě mrzí," komentoval situaci pro web Dynama pardubický útočník Vladimír Svačina. Forward, který do kádru Milana Razýma přišel z brněnské Komety před zápasem i krátce zavzpomínal na angažmá pod Javorovým: "Na Třinec mám pěkné vzpomínky, v kabině byla pohoda a dokonce jsme získali titul, oslavy byly nádherné."
    V podobném duchu se neslo i vyjádření ke zrušení semifinále v podání třineckého lodivoda Václava Varadi. "Mrzí mě, že se nemohly odehrát dvě kvalitní série semifinále. Oba týmy, tedy Plzeň a Liberec, mají v kádru velmi kvalitní hokejisty. Teď se potýkají s onemocněním a nařízenou karanténou."
    Velmi zajímavý bude tento souboj i pro asistenta Václava Varadi, Marka Zadinu, který ve východočeském klubu působil jako hráč i trenér. "Vnímám Pardubice jako každý jiný tým, žádné větší emoce v tom nejsou. Co bylo, to bylo. Je to vrchol přípravy a čekám proto kvalitní zápas. Mám radost, že konečně může do WERK ARENY přijít větší počet fandů, kteří hráčům vytvoří atmosféru. Kluci jsou nažhavení, těší se. Ohledně sestavy ještě máme pár otazníků, během úterý se o tom pobavíme. Pardubice už loni neměly špatný tým, ale pohybovaly se dole. Letos ještě posílily, přišel například zkušený Nakládal. Čeká nás velmi silný soupeř, ale chceme turnaj vyhrát."

Cesta pardubického Dynama:

Východočeši ve skupinové fázi soutěže rovněž dokázali získat třináct bodů a stejně jako třinečtí Oceláři ovládli svou skupinu. V šesti zápasech se Dynamu povedlo hned dvakrát zdolat brněnskou Kometu, šest bodů Pardubice urvaly i proti Olomouci. Jediným soupeřem, na kterého svěřenci Milana Razýma nestačili byl rival z Hradce Králové, se kterým nejprve pardubičtí prohráli na domácím ledě 0:1 a v odvetě podlehli 5:6 po prodloužení.

Čtvrtfinále bylo pro Dynamo ve srovnání s Oceláři diametrálně odlišné, na ledě zlínských Beranů Východočechům nevyšla prostřední třetina a s dvoubrankovou ztrátou se mini-série přesunula na led trojnásobného vítěze české Extraligy. V odvetném duelu však právě druhá třetina byla rozhodujícím faktorem a po závěrečné siréně se Pardubice radovaly z vítězství 5:2 a postupu do semifinále. V něm se měla pardubická ekipa utkat s Bílými Tygry Liberec, i tento souboj o postup do finále ale skončil dříve, než začal a o druhém účastníkovi v souboji o titul tak bylo rozhodnuto úřední cestou.

Tabulku kanadského bodování soutěže táhne pardubický útočník Radoslav Tybor, který v průběhu Generali Česká Cupu nabíral již osm kanadských bodů za šest branek a dvě nahrávky. Do role nahrávače se pak nejčastěji obsazuje Patrik Poulíček, který si na své konto připsal již pět asistencí.

Ocelářská cesta turnajem:

Svěřenci Václava Varadi ovládli svou základní skupinu se ziskem třinácti bodů, kdy během šesti duelů dvakrát zdolali Vítkovice, jednou si poradili se zlínskými Berany a čtyři body získali také v dvojzápase se Zubry Přerov.

Ani vyřazovací boje Ocelářům stopku nevystavily, v úvodním zápase rozstříleli královehradecký Mountfield poměrem 7:1 a ani prohra 2:3 v odvetném utkání tak konec v rámci turnajového snažení neznamenala. V semifinále se Třinec měl potkat s Plzní, ze známých důvodů však byl dvojzápas zrušen ve prospěch Slezanů.

Nejproduktivnějším hráčem v třineckém kádru je s pěti brankami a jednou asistencí třiadvacetiletý forward Michal Kovařčík, nejvíce asistencí (5) pak má na svém kontě hned dvojice Ocelářů, Matěj Stránský a Ondřej Kovařčík.

Vrchol Generali Česká Cupu je zde, pod Javorovým již za několik málo okamžiků započne úvodní finálová bitva mezi třineckými Oceláři a pardubickým Dynamem. Jelikož semifinálové zápasy obou aktérů dnešního střetnutí nekompromisně zrušila epidemie zmítající napříč celým světem, úvodní finálové střetnutí bude jistě zajímavým měřením sil obou celků. Jen pro upřesnění, stejně jako uplynulá utkání v rámci play-off Generali Česká Cupu, tak i finále se skládá ze dvou zápasů. Odvetný duel je naplánován na 12. září a odehraje se na ledě Pardubic, oba celky tudíž budou v dnešním měření sil usilovat o zisk co největšího brankového náskoku.

Příjemný podvečer z třinecké WERK ARENY. Na programu dne je první finálový souboj v rámci Generali Česká Cupu, ve kterém se představí domácí HC Oceláři Třinec a hostující celek HC Dynamo Pardubice. Začátek utkání je naplánován na 18:20.

Jakub Kotajny

Branky a nahrávky: 27. Zadina (Jašek, Marcinko), 50. Roman (M. Stránský, Martin Růžička), 52. Martin Růžička (M. Stránský)

Rozhodčí: Hradil, Veselý – Gebauer, Rožánek