Vlci Žilina – Trnava 4:2 (kon.) | Vítkovice – Olomouc 1:2 (po pr.) | Dvůr Králové n. L. – Žďár n/S 1:6 (kon.)
Klatovy – Písek 0:0 (zruš.) | Kopřivnice – Val. Meziříčí 3:2 (kon.) | Cheb – Děčín 0:0 (zruš.)
Kometa Brno – Zlín 0:0 (zruš.) | Opava – Nový Jičín 3:4 (1:2 po s.n.)
HC Vítkovice Ridera
1:2 (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
HC Olomouc
Čtvrtek 10.09.2020, 17:30 • Ostravar aréna • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vítkovičtí mají před sebou poslední přípravné utkání před zahájením extraligové sezóny. Úterní přátelské utkání jim odpadlo, když Brno z preventivních důvodů zápas odřeklo, takže fanoušci jsou už nedočkaví na dnešní duel s Olomoucí.

Oba týmy se už letos v přípravě potkaly, zápas hraný na ledě Olomouce byl místy vypjatý, nerozhodný výsledek 5:5 po šedesáti minutách hry byl po dohodě obou týmů konečný.

Domácí nemohou do hry nasadit několik zraněných hráčů, vypomoci by jim ale měl útočník Vojtěch Polák, který prozatím bude v ostravském týmu působit měsíc. Měl by tak zaplnit místo po zraněném Hruškovi, který se zranil právě v utkání s Olomoucí. Michal Barinka, který je v Ostravě na měsíční zkoušce, by měl zaplnit místo beka Dudase, jehož léčení si zřejmě také vyžádá několik týdnů. Hanákům se naopak uzdravilo několik hráčů základní sestavy, a proto nastoupí silnější než na svém ledě.

Generálka na extraligovou sezónu bude i vzhledem k předchozímu vzájemnému utkání zřejmě zajímavá, buďte tedy u toho s námi.

HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Dolíška) – Štencel, R. Polák (C), Demel, Trška, Kovář, Koch, Barinka, Černý – Krenželok (A), V. Polák, Lakatoš – Šišovský, Marosz, Schleiss (A) – Dej, Mikyska, Mallet – Dočekal, Werbik, Kubalík

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Ondrušek (A), Škůrek, Hlaváč, Valenta, Vyrůbalík (C), Rutar – Handl, Knotek (A), Kucsera – Olesz, Kolouch, Tomeček – Mácha, Nahodil, Navrátil – Burian, Gřeš, Bambula

Rozhodčí: R. Janda, Polášek – Cirkl, Urbánek.

00:01

00:04
    Úvodní bully pro hosty.

00:24
    Olomoučtí se dostávají až k Dolejšovi, ale ten těžkou práci neměl.

00:52
    Bojuje se o kotouč v rohu u olomoucké klece.

01:43
    Hosté se protáhli do pásma, Kolouch našel Olesze, ale ten nastřelil jen Dolejšův beton.

02:28
    Gřeš bojoval za domácí brankou, ale vítkovičtí si nakonec puk uhájili.

03:18
    Hosté mají více ze hry, puk mají pod kontrolou častěji.

03:53
    Bude se vhazovat u Dolejše, který skryl puk pod lapačkou.

04:37
    Škůrek se protáhl až do kruhu, ale zakončení mu nevyšlo.

04:38
    Za hru vysokou holí je vyloučen hostující Škůrek.

05:18
    Domácí rozjeli přihrávkový kolotoč, střelu Romana Poláka z kruhu tečoval jeden z domácích, ale Konrád byl připraven.

05:28
    Hosté vyhazují kotouč až k domácí brance.

06:10
    Domácí se snaží udělat si u branky prostor, ale nedaří se jim to.

06:38

06:40
    Za podražení je vyloučen domácí Marosz.

07:17
    Olomoučtí dotírají na vítkovickou klec, ale domácí se brání zuby nehty.

07:32
    Puk je na hokejce Konráda, domácí střídají.

08:03
    Krenželok vystihl přihrávku soupeře a sám míří k olomoucké brance, Konrád měl ale dost času se připravit.

08:40

08:54
    Za sekání je na trestnou lavici odvelen hostující Kucsera.

09:18
    Vítkovice musejí rozehrát od své branky.

09:55
    Olomouc se brání na jedničku, domácím se nedaří přejít ani přes střední pásmo.

10:38
    Průnik vítkovickým příliš nevyšel, rychle ztratili kotouč.

10:51
    Za hákování je potrestán domácí kapitán Roman Polák. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

10:54
    Hosté v plném počtu, mají před sebou přesilovou hru.

11:28
    Škůrek pálil přes ležícího obránce.

11:30
    Dolejš lapá tečovanou střelu, čímž si vysloužil extra potlesk fanoušků.

12:01
    Dočekal zdatně šetřil vteřiny z oslabení v rohu svého útočného pásma.

12:38
    Vítkovičtí mají puk pod kontrolou, hledají skulinku k proniknutí ke Konrádově kleci.

12:48
    Štencel našel spoluhráče, ten nastřelil puk na branku, ale Dejovi se nepodařilo jej tečovat do protipohybu Konráda.

12:51

13:32
    Za sekání bude pykat olomoucký Navrátil.

14:20
    Hosté neměli s ochranou své branky příliš práce, nyní vyhazují puk mimo hřiště.

15:05
    Od modré pálil Štencel, puk vytěsňuje Konrád ramenem.

15:26
    Bude se vhazovat před útočnou modrou domácích.

15:32

15:58
    Vítkovice se drží za olomouckou brankou a bojují o prostor.

16:00
    Další přesilovka pro domácí, Rutar bude pykat za hru vysokou holí.

16:07
    Kucserovi se nepodařilo odpálit puk do bezpečí.

16:44
    Vítkovičtí se drží v pásmu, Krenželok poslal puk do tyče!

16:50
    Domácí musejí vycouvat a znovu rozehrávají svou přesilovku.

17:19
    Mikyska poslal puk na branku, na opačné straně klece číhal Dej, ale puk je v bezpečí Konrádovy výstroje.

17:30
    Olomoučtí se protáhli do pásma, Knotek našel Handla, který vystřelil přes Lakatoše, ale puk se o jeho brusle odrazil do rohu.

18:00

18:50
    Vítkovičtí mají puk pod kontrolou, ale nedokáží se vymanit ze svého obranného pásma.

19:23
    Hraje se ve středním pásmu, puk se od mantinelu snaží vydolovat Štencel.

19:51
    Werbik nahrál zpoza branky mezi kruhy, Dočekal se sice do prostoru dostal, ale nestačil kotouč zasáhnout.

19:59
    Poslední vteřiny první třetiny patří hostujícímu týmu, který ohrožoval zdatně Dolejšovu branku.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:17.

Hosté měli v první části více ze hry, Dolejšova klec byla ohrožena častěji, ale přesto je skóre po první třetině stále 0:0:

20:01

20:12
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Domácí jako první otevírají skóre, po střele ROMANA POLÁKA loví Konrád puk ze sítě – 1:0. Bez asistence.

21:04
    Olomoučtí vyhrávají buly u Dolejše, ale puk jim uniká do středního pásma.

21:58
    Hosté bojují v pásmu o místo, ale vítkovičtí je tlačí k mantinelu.

22:13
    Olomoučtí posílají nepřesnou přihrávku na zakázané uvolnění.

22:42
    Na ledě končí hostující Handl, na trestnou lavici usedá domácí Krenželok za hákování.

22:54
    Vítkovičtí vyhazují puk od své branky až ke Konrádovi a přesunují se za ním.

23:37
    Chvilka Olomouce v útočném pásmu Dolejše neohrozila. Puk znovu míří k olomoucké kleci.

24:09
    Hosté se pomalu rozestavují v útočném pásmu, Navrátilova střela orazila zadní plexisklo.

24:12

25:41
    Burian zavezl puk do pásma a dočkal se také podpory spoluhráčů.

26:11
    Vítkovice změnily směr hry. ale Konráda neohrozily.

26:37
    Šišovský s Polákem míří rychle k olomoucké brance.

26:51
    Romanovi Polákovi se zamotal puk mezi brusle, ale přesto se domácí v pásmu udrželi.

27:27
    Vítkovičtí zvyšovali tlak na branku soupeře, ale gólman byl nakonec přece jen úspěšnější.

28:00
    Oba týmy střídají, hosté se drží u své klece s pukem.

28:36
    Domácí okupovali prostor před Konrádovou klecí, Kovář se snažil dopravit puk přímo do branky, ale olomoucký gólman neuhnul.

28:49
    Konrád znovu drží těsný výsledek, domácí se nepodařilo jej ani při zvýšeném tempu střel překonat.

29:15
    Za držení je vyloučen hostující Hlaváč.

29:50
    Hosté dostali puk do bezpečí a přesunuli se do středního pásma.

30:10
    Kolouch se snaží narušit domácí rozehrávku.

30:23
    Bude se hrát ve čtyřech, na trestnou lavici míří Marosz, který odpyká trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

30:38
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Je vyrovnáno! Hosté využili hru 4 na 4 velmi rychle, s asistencí Bambuly překonává Dolejše ADAM RUTAR – 1:1. Asistence: Jan Bambula.

31:15

32:11
    Vítkovické oslabení trvá, hosté rozjeli přesilovkový kolotoč.

32:31
    Hostující Kolouch svou střelu neumístil přesně, Dolejš se po ní vrhl jako lev.

32:31
    Za sekání je potrestán domácí Lakatoš.

32:50
    Vítkovičtí okamžitě po vhazování poslali puk až k hostující brance, ale Olomouc je rychle zpět.

33:15
    Hosté v červených dresech zkoušejí pozornost domácího gólmana.

33:52
    Domácí se derou do pásma, ale je z toho ofsajd.

34:31
    Vítkovičtí hrají v plném počtu.

35:03
    Krenželok s Lakatošem předvedli pěknou akci, které ale chybělo přesnější zakončení.

35:28
    Vítkovičtí v pásmu, snaží se dostat ke kotouči.

35:42
    Zakázané uvolnění pro hosty.

35:56
    Olomouci se nepodařilo rozehrát, puk mají pod kontrolou vítkovičtí.

36:05
    Šišovského střela z mezikruží ohrozila olomouckou klec, ale gól z toho není.

36:33
    Vhazování u Konráda vyhrávají domácí a Roman Polák se okamžitě dere k brance.

37:20
    Nepřesnou přihrávku v pásmu Werbik nezachytil a olomoučtí tak mohou kupředu.

37:52
    Navrátil s Nahodilem bojují za brankou o puk.

38:16
    Mácha měl prostor, ale nemířil přesně, Navrátil byl už těsně za brankou.

38:51
    Puky létají kolem vítkovické branky, ale v dostatečné vzdálenosti, aby Dolejš nemusel zasahovat.

39:05
    Kubalík s Dočekalem mířili do pásma, první jmenovaný jen nahodil kotouč k brance a urychleně vystřídal.

39:51
    Olomoučtí střílejí alespoň ze středního pásma.

39:59
    Vojtěch Polák u mantinelu sestřelil protihráče zároveň se sirénou ukončující druhou část dnešního zápasu.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:08.

Do druhé třetiny naskočili domácí rychle a po dvanácti vteřinách otevřeli skóre Romanem Polákem. Vítkovičtí začali být aktivnější, ale v polovině zápasu se při hře čtyři na čtyři trefil Rutar a bylo vyrovnáno. Nerozhodný stav vydržel až do konce této třetiny. Nechme se překvapit, který z týmů nastoupí do třetí třetiny dravěji.

40:01

40:16
    Domácí ihned po vhazování míří k brance, Lakatošovu střelu Konrád neudržel, ale ani Krenželok nedokázal následně umístit kotouč za jeho záda.

40:43
    Olomoučtí si sebrali puk a ohrožují Dolejše.

41:12
    Hra se přesunuje zpět do útočného pásma Vítkovic.

41:30
    Schleiss mířil mezi Konrádovy betony, ale ten je sklapl včas, Vojtěch Polák při svém pokusu končí sám v brance.

41:49
    Domácí mají puk znovu pod kontrolou a ohrožují hostující branku.

42:18
    Za hru vysokou holí pyká domácí Koch.

42:33
    Kubalík se protáhl až k brance, ale Konráda nakonec nepřekvapil.

43:06
    Hosté se pomalu usazují v pásmu, domácí se snaží bránit aktivně.

43:29
    Puk je ve středním pásmu.

43:58
    Ex-vítkovický Kolouch to přehnal s důrazem před brankou a bude pykat za hru vysokou holí. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

44:18
    Domácí v plném počtu, mají před sebou zkrácenou přesilovku.

45:19
    Poměrně dlouho trvalo vítkovickým prosadit se a usadit v pásmu, ale Konrád teď už musí být ve střehu.

45:58
    Vojtěch Polák, Krenželok, ale ani Schleiss hostujícího gólmana na hruškách nenachytali. Kolouch se vrací do hry.

47:06
    Přetahovaná o puk pro tuto chvíli končí v útočném pásmu Vítkovic a hosté se musejí bránit.

47:49
    Byl odpískán úmyslný ofsajd, vhazovat se bude u domácího Dolejše.

48:08
    Gřeš sprintoval za nahozeným pukem, ale Trška mu jej odpálil zpět.

48:24
    Třetí vítkovická formace zamotala Konrádovi hlavu, ten si ale vyjel a kotouč schoval do bezpečí.

48:48
    Táhlá střela Schleisse končí se štěstím vedle olomouckého gólmana.

49:13
    Hráči obou týmů se shlukli kolem vítkovické klece, Rutarova střela od modré neměla kudy proniknout.

50:00
    Ofsajd odpískán vítkovickým.

50:17
    Tečovanou střelu zachytil olomoucký gólman do lapačky.

50:33
    Rychlou jízdu Olomouce do pásma brzdí ofsajd.

50:58
    Lehkou střelu vyslal hostující Knotek přímo do lapačky Dolejše.

51:07
    Mallet dostal puk do pásma, ale v rohu jej nedokázal uhlídat.

51:32
    Hosté okupují prostor vítkovického brankoviště, ale Dolejš drží.

52:49
    Vítkovičtí se usadili v pásmu, ale Konrád jejich snahám odolává.

53:33
    Hosté přenášejí hru do bezpečnějších vod středního pásma.

54:09
    Navrátilova střela potrápila Dolejše, ale skóre je stále nerozhodné.

54:33
    Burian ve svém obranném pásmu obehrál Dočekala, ale zbrklost hostů nakonec končí na zakázaném uvolnění.

55:05
    Roman Polák rozdává puky od modré, ale olomoucký brankář je přesně tam, kde má být.

55:36
    Bude se vhazovat po pravici Dolejše.

55:49
    Olomouc rozehrává ze svého obranného pásma.

56:21
    Dejova střela je tečovaná do ochranné sítě.

56:35
    Hosté si najeli do pásma, pokus Kucsery vytěsnil Dolejš betony.

57:16
    Hraje se na opačné straně, nejprve to zkusil Šišovský zprava, poté u stejné tyče zkoušel štěstí Vojtěch Polák, puk se dostal znovu k Šišovskému, ale ten byl vytěsněn.

57:28
    Vítkovickým je znovu odpískán ofsajd.

58:01
    Za napadení odjíždí za katr domácí Lakatoš.

58:37
    Hosté musejí rozehrát znovu od své branky.

58:54
    Nepříliš povedený přesilovkový kolotoč předvedli hosté a musejí se stáhnout do středního pásma.

59:18
    Domácí u Konrádovy klece, Mallet nastřeluje tyč!!

59:42
    Hosté se drží na své útočné polovině, ale přímé ohrožení Dolejšovy klece zatím nehrozí.

60:00

Po krátké přestávce bude následovat prodloužení.

60:01

60:01

60:20
    Vítkovičtí nahodili puk do pásma a střídají.

60:47
    Přetahovaná o puk končí olomouckým ofsajdem.

61:08
    Hosté se drží v pásmu, ale jejich přihrávky nejsou svižné.

61:39
    Domácí v situaci dva na jednoho, ale Dejova přihrávka byla na Schleisse příliš prudká.

61:46
    Za podražení domácího Schleisse je nařízeno trestné střílení.

61:46
    Hostující PETR KOLOUCH se rozjel na branku počkal si na Dolejšův pohyb a poslal puk nad jeho lapačku – 1:2.

V dnešním duelu nebylo k vidění mnoho branek, to nejpodstatnější se událo ve druhé třetině. Množství vyloučených kouskovalo hru, která dospěla až do prodloužení. V tom se díky proměněnému trestnému střílení dařilo více olomouckým, kteří si z posledního přípravného zápasu odvážejí výhru.
    Z Ostravy je to pro dnešek už vše, budeme se na vás těšit u přenosů z extraligové soutěže. (19:55:49)