Tampa – NY Islanders 2:1 (kon.)
Tampa Bay Lightning
2:1 (1:1, 0:0, 1:0) Stav série: 2:0
New York Islanders
Čtvrtek 10.09.2020, 02:10 • Rogers Place, Edmonton, AB • Play-off NHL • Finále V. konference

Právě nám skončil druhý duel série finále Východní konference mezi Tampou Bay a New Yorkem Islanders. Blesky dokázaly otočit nepříznivě se vyvíjející skóre a navíc rozhodly devět sekund před koncem řádné hrací doby. Jako první se ale do střelecké listiny zapsal jindy defenzivní útočník Matt Martin už ve 2. minutě. Domácí stačili vyrovnat v 19. minutě z hole Victora Hedmana. Nutno podotknout, že první dvě periody herně patřily Islanders, ovšem svěřenci Barryho Trotze se vícekrát neprosadili. V polovině třetí části dokonce hráli přesilovku 5 na 3, ale ani v ní neskórovali. Ten, kdo nepromění přesilovku pět na tři, si nezaslouží vyhrát. Tohle známé hokejové pravidlo se potvrdilo i dnes, pro Islanders ovšem velmi krutě. Nikita Kučerov proměnil přihrávku McDonagha a 9 sekund před koncem třetí třetiny rozhodl. Lightning tak vítězí i dnes a po druhém utkání vedou 2:0 na zápasy.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemné ráno. Na počtenou! (05:03:24)

59:56
    Jordan Eberle ještě střílel z pravé strany, ale trefil pouze připravený levý beton domácího brankáře. Je rozhodnuto!
    59:51 Nikita KUČEROV - 2:1

59:51
    Tampa právě vstřelila branku!
    První formace Tampy předvedla těsně před koncem třetí třetiny skvělé střídání, které vygradovalo rozhodujícím gólem! Ondřej Palát sice v ideální pozici bránu netrefil, ale vyhozený puk se dostal k mantinelu, u kterého skvěle zapracoval Ryan McDonagh. Zkušený obránce poté skvostným pasem našel NIKITU KUČEROVA na pravém kruhu, jenž se prosadil rychlou a zároveň přesnou střelou. Zřejmě rozhodující knockout tak přichází 9 sekund před koncem. 2:1. Asistence: Ryan McDonagh.

59:06
    Začala probíhat poslední minuta základní hrací doby. Ostrované si přihrávají v útočném pásmu.

58:22
    Islanders z ničeho nic zahrozili. Dostali se do brejkové situace, kterou ale střeleckým pokusem nevyřešili. Zpětná přihrávka Anderse Leeho byla zbytečná.

57:56
    Kotouče se ale už zmocnila Tampa. Domácí si přihrávají před bránou.

57:32
    Cizikas vybojoval puk. Poté se dostal k červené čáře, odkud nahodil za bránu Tampy Bay.

56:42
    Vypadá to, že dnešní soupeři už počítají s prodloužením. Nikdo se nikam nežene a stále platí, že pokračuje spíše defenzivní podívaná.

56:08
    Domácí přidrželi puk za svou bránou. Mezitím útočné formace obou celků střídají.

55:25
    Shattenkirk reklamoval podrážení, ale vylučovat se nebude. Volného puku tak využil Anders Lee, jenž pálil z levé strany pouze do připravené Vasilevského lapačky.

54:31
    Barzal vyhrál vhazování na Mayfielda, jehož střela ale až k brankáři Tampy nedoputovala. Posléze se na kotouč dostaly Blesky.

54:02
    Cirelliho snažení v útočné třetině vyšlo vniveč. Útočník Blesků s číslem 71 na zádech se ocitl v přesile mužů v bílých dresech.

53:15
    Victor Hedman na útočné modré čáře kotouč jen posunul před sebe. Islanders ale do rychlé brejkové situace nevyrazili.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 19. Hedman (Goodrow), 60. Kučerov (McDonagh) – 2. M. Martin (Leddy)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Shattenkirk, Hedman (A), Černák, McDonagh (A), Bogosian, Sergačjov, L. Schenn – Kučerov, B. Point, Palát – T. Johnson, Cirelli, Killorn (A) – Coleman, Gourde, Goodrow – Paquette, Maroon.
    New York Islanders: Varlamov (Greiss) – Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews, A. Greene, Leddy – Eberle, Barzal, Lee (C) – Jo. Bailey (A), B. Nelson, Beauvillier – Komarov, Pageau, Ladd – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Rozhodčí: Kozari, Sutherland – Cherrey, Murchison