Motor ČB – Linz 4:3 (kon.) | K. Vary – Mountfield HK 4:1 (kon.) | Velké Meziříčí B – Havlíčkův Brod 6:5 (kon.)
SHKM Hodonín – Břeclav 6:5 (2:1 po s.n.)
HC Energie Karlovy Vary
4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Mountfield HK
Pátek 11.09.2020, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Krásný páteční podvečer. Na závěr přípravy se v karlovarské aréně proti sobě postaví domácí HC Energie Karlovy Vary proti Mountfieldu HK.

HC Energie Karlovy Vary ,,Myslím, že Hradec proti loňské sezoně výrazně posílil, bude podle mě patřit mezi pět nejlepších týmů extraligy, převáděl to už nyní v přípravě,“ odhaduje soupeře Tomáš Mariška. Ve středečním utkání padlo hned jedenáct gólů, přijde podobná smršť i nyní? ,,Čekáme opět ofenzivního soupeře s vysokou kvalitou, jako generálka na extraligu to bude výborný zápas, jak pro fanoušky, tak pro nás. Prověří nás to a pomůže nám se připravit na první kolo," konstatoval asistent Martina Pešouta. Jedno všeobecné pravidlo je dáno, zápasy rozhodují přesilové hry a na to se energetici zaměří ve zbývajícím tréninku. ,,Musíme se soustředit hlavně na nestandardní situace – přesilové hry, oslabení. Neustále musíme pracovat na hře v obranném pásmu, která se nám určitým způsobem zlepšuje, za což jsme rádi, máme tam stále lepší návyky z tréninků,“ uzavírá Mariška.

Mountfield HK „Bude to těžké, nepamatuji si, že bychom ve Varech hráli nějaký lehký zápas. Určitě to bude dobrý test před čtvrtkem,“ těší se hradecká sedmdesátka. A co od hráčů z nejzápadněji ležícího extraligového města očekávat? „Čekáme to, co vždycky. Budou na tom dobře s pohybem, hodně dobře bruslí. Mají tam mladé kluky, kteří lítají,“ udává výčet soupeřových kvalit. Tím ale analýza Energetiků nekončí. „Často se zdá, že to hrají na náhodu a jen vyhazují z pásma. Ale tím, že mají rychlé útočníky, tak nesmíme zaspat a dávat jim situace dva na jednoho nebo nájezdy,“ jmenuje stokilový borec největší zbraň Varů. Obratem ale dodává, že důležitá bude hlavně souhra s jeho spoluhráči. „Loni jsme spoustu času strávili mluvením a koukáním doleva, doprava. Letos se musíme víc soustředit na sebe,“ uzavírá Radek Smoleňák.

HC Energie Karlovy Vary: Novotný (Horák) – Šenkeřík, Weinhold – Mikyska, Rohan "A" – Pulpán "C", Zábranský – Graňák, Kotvan – Lauko, Kaše, Flek – Mikúš, Beránek, Koblasa – Černoch, Kohout, Redlich – Vildumetz, Zabloudil, Adámek

Mountfield HK: Mazanec (Lukeš) – Nedomlel "A", Zámorský – Hronek, Blain – Jank, Pavlík "A" – Šalda – Orsava, Cingel, Smoleňák "C" – Sklenář, Růžička, Klíma – Perret, Klíma, Lev – Chalupa, Koupal, Jergl

Rozhodčí: Hucl, Valenta – Sedláček, Šimán.

00:01

00:10
    Hosté po úvodním buly zavážejí kotouč před Novotného a kombinují.

00:41
    Adámek zachytil kotouč v útočné třetině, z bleskové situace ale vystřelit nedokázal.

01:48
    Pavlík vypálil z pravého kruhu, Novotný ale jeho pokus zneškodnil.

02:23
    Energie vyhazuje puk na zakázané uvolnění.

02:30
    Kevin Klíma to zkusil z velkého úhlu, domácí gólman si s jeho střelou ale poradil.

03:07
    Kaše se dostal do úniku, střelou z mezikruží, ale Mazance nepřekonal.

03:11
    Jérémie Blain (HKM) si odpyká dvouminutový trest plus desetiminutový osobní trest za vražení na hrazení. Dvouminutový trest odpyká Radek Smolěňák.

03:52
    Jakub Flek (KVA) míří na trestnou lavici na dvě minuty za podrážení.

04:47
    Jergl vyrazil po pravé straně ke karlovarské kleci, následnou prudkou přihrávku ale nezpracoval.

05:53
    Orsava vystřelil zprava, Novotný zasahuje.

06:22
    Jakub Lauko (KVA) míří na trestnou lavici za hrubost na dvě minuty, 2+2 minuty za bitku a deset minut osobního trestu za nesportovní chování. Na druhé straně si odpyká čtyři minuty a dvě plus deset minut za hrubost Filip Hronek (HKM). Po odpískaném faulu Lauka se totiž strhla bitka v pravém kruhu před Mazancem.

07:11
    Ondřej Beránek (KVA) se přidá k Laukovi, čeká ho totiž dvouminutový trest za vysokou hůl.

08:16
    Na trestné lavici začíná být trochu přetlak, Radek Smolěňák (HKM) tam totiž míří na dvě minuty za držení.

09:40
    Novotný zachytil puk před vlastní bránou, z odložené rozehrávky se ale málem stala chyba, po převzetí kotouče se ale hradečtí hokejisté prosadit nedokázali.

10:25
    Kevin Klíma vyrazil na steč, dělovkou z pravého kruhu, ale na domácího gólmana nestačil.

Komerční přestávka.

10:48
    Zámorský to zkusil zblízka, Novotný ale jeho střelu zastavil betonem.

11:37
    Beránek najížděl k volnému puku, než ale stihl vystřelit, tak jej sebrali hosté.

12:20
    Jakub Flek se dostal do samostatného úniku, střelou z mezikruží ale trefil jen pravou tyč.

13:12
    Icing hostí.

13:30
    Pulpán dorážel odražený kotouč, Mazanec se ale včas přesunul a zabránil Energii ve vstřelení první branky.

14:59
    Hradec se přesouvá do útočné třetiny.

15:43
    Koupal vypálil od modré, Novotný ale vyráží.

15:49
    Pavlík vystřelil na bránu bezprostředně po vhazování, domácí brankář ale jeho ránu zachytil do lapačky.

16:15
    Cingel několikrát dorážel volný puk před karlovarskou bránou, do sítě jej ale protlačit nedokázal.

16:32
    Koblasa parádně vystřelil z mezikruží poté, co obdržel přihrávku. Tvrdou ránu ale Mazanec schoval do náruče.

17:14
    Jakub Lev (HKM) míří po zákroku na Petra Koblasu na dvě minuty za sekání, Kevin Klíma (HKM) pak na dvě minuty za hrubost, jelikož se dostal do potyčky s Jiřím Černochem. Jiří Černoch (KVA) si odpyká dvě minuty za hrubost, Petr Koblasa (KVA) si vysloužil dvě minuty za sekání, kterým oplatil Jakubu Lvovi jeho zákrok.

17:55
    Petr Šenkeřík (KVA) si odpyká dvě minuty za nedovolené bránění.

19:58
    V posledních sekundách se dostal ke střele David Kaše, mířil však moc vysoko.

20:00

V prvních dvaceti minutách mohli diváci zde v KV Areně poměrně netradiční střetnutí. Po Smoleňákově trestu ve třetí minutě se v 6. minutě strhla v obranné třetině Hradce potyčka po odpískaném Laukově faulu. Jakub Lauko se zaklesl do Kellyho Klímy a vyměnili si pěkných pár ran. Na trestnou lavici pak zamířil Lauko a díky chybě sudích namísto Kellyho Klímy Filip Hronek, Hronek si odpykal čtyři minuty a 2+10 minut za hrubost, na Lauka pak čekal výčet v celkové výši 6+10, dvě minuty za hrubost, 2+2 minuty za bitku a deset minut osobního trestu za nesportovní chování. Hra už vypadala, že se uklidní, tři minuty před první sirénou ale přišlo po potyčce ve střením pásmu vyloučení dalších čtyř hráčů, Jakub Lev odjel na trestnou na dvě minuty za sekání, Kevin Klíma za hrubost. Na straně Karlových Varů to byl Petr Koblasa za sekání a Jiří Černoch za hrubost. Přes tyto vyhrocené okamžiky, ale nestihl ani jeden z týmů vstřelit branku. Druhá třetina začne v 18:31.

20:01

20:10
    Flek prokličkoval s pukem do pravého kruhu, nepodařilo se mu však dokončit tuto akci přihrávkou, ta končí na holích Hradce.

21:09
    Šalda vystřelil zleva od mantinelu, Novotného bránu ale přestřelil.

22:29
    Zábranský pálil zleva, proti Novotnému ale neuspěl.

22:53
    Jergl poslal rychlý kotouč na bránu z otočky, karlovarský gólman ale včas zasáhl.

23:59
    Energetici zavážejí puk do útočné třetiny a kombinují.

24:34
    Šenkeřík to zkusil od modré, Mazancovu bránu ale minul.

25:24
    Růžička mířil na bránu od levého mantinelu, do sítě ale kotouč nenasměroval.

26:54
    Blain vystřelil z pravého kruhu, karlovarskou bránu ale jen těsně minul.

27:46
    Mountfield vyrazil do útočné třetiny, po chvíli ofenzivního snažení, ale musí couvat.

28:05
    Radek Smoleňák (HKM) si odpyká dvě minuty za krosček.

28:34
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Jakub Flek vystřelil z pravého kruhu, tuto ránu dokázal Mazanec vyrazit, volného puku se ale včas zhostil DAVID KAŠE a poslal jej za záda ležícího Mazance. Asistence: Jakub Flek.

29:50
    Kelly Klíma si sjel do mezikruží odkud vypálil, Novotný ale jeho ránu zachytil do lapačky.

30:25
    Kevin Klíma to zkusil z otočky, ani on ale na domácího gólmana nestačil.

31:04
    Dalším neúspěšným střelcem byl Sklenář, ten pálil z pravého kruhu.
    Jakub Lauko a Kelly Klíma

32:16
    Adámek stál na konci karlovarského přečíslení, svou chvilku slávy si ale nejspíše užije až jindy, jelikož z levého kruhu Mazance nepřekonal.

32:51
    Petr Koblasa (KVA) si vysloužil dvouminutový trest za sekání.

33:44
    Hradec právě vstřelil branku!
    Dlouhá kombinace nakonec přinesla Hradci vyrovnání. Jérémie Blain nabil JAKUBU LVOVI do levého kruhu, odkud druhý jmenovaný poslal kotouč rovnou do karlovarské brány. Asistence: Jérémie Blain, Lukáš Cingel.

35:40
    Souboj o kotouč ve středním pásmu vyhrál Hradec, míří tak před Novotného.

36:43
    Hosté obsadili útočnou třetinu, nedaří se jim však kombinovat.

37:32
    Bohumil Jank (HKM) si odpyká dvě minuty za krosček.

38:49
    Energie je kvůli vlastní nepřesné rozehrávce nucena opustit pásmo před Mazancem.

39:40
    Jank hned poté, co opustil trestnou lavici obdržel přihrávku a vyrazil na Novotného, toho ale střelou z pravého kruhu nepřekonal.

40:00

V prostředním dějství se podařilo oběma týmům vstřelit své první góly. Skóre otevřel v devětadvacáté minutě David Kaše, který dorazil Flekovu ránu za záda ležícího Mazance. Vyrovnání přišlo ve 34. minutě branku si v ní připsal Lev, který stál na konci přesilovkové kombinace, Novotného překonal z levého kruhu. Poslední třetina začne v 19:23.

40:01

40:01
    Tomáš Redlich (KVA) si po konci druhé třetiny vysloužil dvouminutový trest za sekání.

41:18
    Energetici podruhé během chvíle vyhazují kotouč na druhou stranu ledové plochy, zkracují tak oslabení.

42:14
    Filip Pavlík (HKM) si vysloužil dvě minuty za podrážení.

42:19
    Tak to je rychle využitá přesilovka! Pulpánova střela v brance neskončila, následně se ale puku zhostil ONDŘEJ BERÁNEK, který kotouč poslal za Mazancův beton. Asistence: Lukáš Pulpán, Jiří Černoch.

43:30
    David Kaše zahrozil z levého kruhu, Mazanec zasahuje.

43:48
    Lauko pálil zprava, i jeho pokus ale Mazanec zastavil.

45:27
    Hra se přesouvá z jednoho konce ledové plochy a ani jednomu z týmů se nedaří obsadit jedno z útočných pásem.

46:52
    Filip Novotný (KVA) obdržel dvouminutový trest za hákování. Trest odpyká Martin Weinhold.

47:53
    Ačkoliv mají hradečtí hokejisté o jednoho muže na ledě víc, nedaří se jim vyrazit z vlastního pásma.

48:48
    Karlovarští ubránili přesilovku a do úniku se dostal Weinhold, Mazance ale zblízka nepřekonal.

50:08
    Ondřej Beránek (KVA) míří na trestnou lavici na dvě minuty za sekání.

50:45
    Tomáš Mikúš se dostal ve vlastním oslabení do šance, od modré, ale Mazance nepřekonal.

51:28
    Jan to zkoušel zblízka, jeho střelu ale zblokoval jeden z karlovarských obránců.

52:37
    Kaše obdržel přihrávku do mezikruží, nepodařilo se mu ale ani vystřelit, jelikož ho o kotouč připravili hostující obránci.

53:02
    Lauko se dostal s pukem do pravého kruhu, tam předal kotouč JAKUBU FLEKOVI, který jej nasměroval o tyč do hradecké klece. Asistence: Jakub Lauko.

54:59
    Hosté se snaží o změnu nepříznivého stavu, energetici je ale nepouštějí do útočného pásma.

55:33
    Rohan zablokoval střelu jednoho z hráčů Mountfieldu při přečíslení.

Dnešní utkání sleduje 767 diváků.

56:33
    Hronek to zkusil sám, střela zleva ale končí v Novotného lapačce.

57:39
    Zámorský pálil zpoza pravého kruhu, bránu domácích ale minul.

58:23
    Vladimír Růžička (HKM) si vysloužil dvouminutový trest za podrážení.

58:49
    DAVID KAŠE předvedl neskutečnou parádu! Z pravého kruhu obdržel přihrávku k pravé tyči, z otočky pak poslal kotouč přímo do sítě. Signalizovaný trest Hradce Králové se nepíská.

Je dobojováno! Poslední přípravné utkání končí ve prospěch domácích Karlových Varů, ty dokázaly rozhodnout zápas v posledních dvaceti minutách, ve kterých nasázeli soupeři z Hradce tři branky. 43. minuta byla gólová pro Ondřeje Beránka, který dokázal kotouč šikovně zasunout za Mazancův beton. V 54. minutě skóroval Jakub Flek, ten obdržel přihrávku od Lauka a přesně ji nasměroval o tyč do sítě. Čtvrtý a poslední gól si připsal David Kaše minutu před poslední sirénou, poté co obdržel puk k pravé tyči se dokázal prosadit z otočky.

Z tohoto online přenosu je to ode mne vše. Děkuji, že jste ho sledovali a u dalších se budu těšit napočtenou. Jakub Mahr (19:58:38)

Jakub Mahr

Branky a nahrávky: 29. Kaše (Flek), 43. Beránek (Pulpán, Černoch), 54. Flek (Lauko), 59. Kaše – 34. Lev (Blain, Cingel)

Rozhodčí: Hucl, Valenta – Sedláček, Šimán