Chabarovsk – CSKA Moskva 1:5 (kon.) | Novosibirsk – Kunlun 5:4 (kon.) | Barys – Dynamo Moskva 4:5 (po pr.)
Barys Nur-Sultan
4:5 (2:1, 2:1, 0:2 - 0:1)
Dynamo Moskva
Sobota 12.09.2020, 13:00 • Barys Arena, Nur-Sultan • KHL

Děkujeme za pozornost, hezký zbytek dne. (15:59:57)

Dynamo se posléze v poslední třetině dlouho hledalo až se chytilo gólem Šipačova, který po přehození puku na bekhend dokonale využil z mezikruží zakrytého výhledu brankáře Ortia. Na konci měl moskevský celek drtivý tlak až poslal zápas do prodloužení.

Hostům úplně nevyšel vstup do zápasu, když po deseti minutách prohrávali 1:2 a pohár trpělivosti přetekl Ivanu Bočarovovi, který pustil do brány Alexandra Jerjomenka. Dynamo poté vyrovnal nadvakrát Finem Pulkinenem, který skóroval při svém debutu v této sezoně. Jenže v závěru druhé třetiny ujel Videll, náznakem střely se zbavil vyjíždějícího brankáře a zakončil do prázdné branky. Navíc Dietz utaženou střelou na dlouhou tyč využil první přesilovku Barysu v zápase a po dvou třetinách tak kazašský celek vedl 4:2.

Dynamo Moskva může slavit první vítězství v letošní sezoně, i když nebylo daleko od toho, aby počtvrté za sebou vyšlo bodově naprázdno. Přesně třicet sekund dělilo Nur-Sultan od výhry, jenže vyloučení autora dvou branek Dietze využil Šipačov při přesilovce šest na čtyři a vynutil si prodloužení. V něm šli domácí na rovné dvě minuty do tří proti pěti, protože Videll fauloval a ve výhodě ještě podrážel Ševčenko. Nicméně Barys se ubránil a živil šanci na vítězství. Jenže 26 vteřin před koncem prodloužení tečoval Šalapov střelu Tarasova pod horní tyč.

Dynamo právě vstřelilo branku!
    Přece jen Dynamo vítězí! DANIIL TARASOV se rozjel na levé straně, na kruhu naznačil přihrávku, místo toho potáhl kotouč a bránící Šalapov přizvedl puk pod víko vlastní branky. Asistence: Vladislav Jefremov, Jegor Zajcev.

63:53
    V situaci dva na jednoho přišla nahrávka na pravou stranu a Kuljomin zakončil z voleje na bližší tyč, kde zasáhl Ortio.

63:46
    Ortio připraven proti ráně Jegora Zajceva z levé strany.

63:21
    Linus Videll a Ševčenko jsou na ledě a Barys přežil dvouminutové oslabení tři na pět!

63:01
    Lindberg nachystal puk ze středu na pravou stranu a Jaškin zřejmě promáchl před prázdnou brankou.

62:41
    Ortio vyrazil zakončení z levé strany na přední tyč, Jaškin se nedostal k dorážce.

62:17
    Barys se osvobodil na pravou stranu a stihl dokonce vystřídat.

61:55
    Juuso Hietanen vypálil z jedničky na levém kruhu do obránce.

61:34
    Šipačov trefil z pravého kruhu jen beka.

61:12
    Tak nakonec tři na pět, protože Videll dostal dvě minuty za vysokou holů a ve výhodě podrážel Ševčenko.

60:58
    To už vlastně začalo, protože hosté mají výhodu, ve které střílí Šipačov z pravého kruhu do Ortia.

Vít Muzikář

Branky a nahrávky: 2. Dietz (Asetov, Akolzin), 10. Valk (Metalnikov), 32. Videll (R. Starčenko, Makljukov), 38. Dietz (Frattin, Videll) – 6. Jaškin (Tarasov, Šipačov), 29. Pulkkinen (Brjukvin, An. Sergejev), 52. Šipačov (An. Sergejev, Mironov), 60. Šipačov (Mironov), 65. Tarasov (Jefremov, J. Zajcev)

Barys Nur-Sultan: Ortio (H. Karlsson) – Makljukov, Dietz (C), Svedberg, Blacker, Metalnikov (A), Šalapov, Gajtamirov – Videll, R. Starčenko (A), Frattin – Lilja, Valk, Michajlis – Ševčenko, Sagadejev, Petuchov – Musorov, Šestakov, Akolzin – Asetov.
    Dynamo Moskva: Bočarov (10. Jerjomenko) – Čajkovský, Hietanen, An. Sergejev, Mironov (A), J. Zajcev, Grigorjev, Bojkov, Pribylskij – Jaškin, Šipačov (C), Tarasov – Pulkkinen, O. Lindberg, Brjukvin (A) – Alexejev, Šipov, Kagarlickij – V. Kuljomin, Jefremov, Zajcev.

Rozhodčí: Sergejev, Suslov – Borjajev, Stupak