Lille – Méty 1:0 (kon.) | Angers – Remeš 1:0 (kon.) | Dijon – Brest 0:2 (kon.)
Lorient – Lens 2:3 (kon.) | Nîmes – Rennes 2:4 (kon.) | Monaco – Nantes 2:1 (kon.)
PSG – Marseille 0:1 (kon.)
Angers SCO
1:0 (0:0)
Stade de Reims
Neděle 13.09.2020, 15:00 • Stade Raymond Kopa, Angers • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 3. kolo

On-line přenos je u konce. Děkuji vám za pozornost a u některého z dalších texťáků na počtenou! (17:11:12)

Vydejme se po stopách zápasu pěkně popořadě. Domácí už ve 4. minutě dali gól, který VAR po přezkoumání ofsajdu neuznal. Další možnost skórovat přišla před přestávkou, kdy šel Bahoken kopat penaltu. Tu rozhodčí nařídil po červeném faulu Faese. Jenže kamerunský exekutor při své práci selhal, a do kabin se tak odešlo za bezbrankového stavu.

Skóre se poprvé (a naposledy) měnilo až v 55. minutě, kdy se trefil právě Bahoken. Od tohoto momentu si domácí slibovali hladký průběh, jenže tak jednoduché to neměli. Jen o pár minut později se totiž po druhé žluté nechal vyloučit Thomas a tím se poměr sil na hřišti vyrovnal. Hosté najednou začali šilhat po vyrovnání, ale to bylo naštěstí pro Angers jediné, co jim jeho neprostupná obrana dovolila.

V právě skončeném souboji se bylo na co dívat. Dvě červené karty, penalta a jeden gól, který nakonec rozhodl o výhře domácího Angers.

Držení míče: 58% : 42%.
    Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 10:5.
    Rohy: 1:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 12:11.

90+4

90+3
    Hosté se ještě pokoušeli nepříznivé skóre zvrátit, zodpovědná defenziva Angers ale nepolevila.

90+1
    V první ze čtyř nastavených minut vidí Angelo Fulgini (Angers) žlutou kartu za podražení.

90
    Kutesa vybojoval pro Remeš roh. Valon Beriša z něj pak adresoval míč přímo před branku, na což se defenziva Angers skvěle připravila.

88
    Fulgini mohl s konečnou platností rozhodnout o výhře Angers. Ze standardky Rajkoviće opravdu překonal, toho ale zachránila tyčka!

86
    Držíš soupeře? Trest tě nemine. Možná právě tato slova říkal rozhodčí Marshallu Munetsimu (Reims), když mu ukazoval žlutou kartu.

85
    Bernardoni ještě jednou. Gólman Angers tentokrát musel krotit míč, který jeho směrem trknul hráč naskakující po Foketově chirurgicky přesném pasu.

83
    Hosté zlobí. Byl to Kutesa, kdo teď protáhl brankáře nebezpečně prudkým centrem.

81
    Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází El Bilal Touré, přichází Fraser Hornby.

79
    Avizovanému rohu se Remeš hravě ubránila.

79
    Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Stéphane Bahoken, přichází Loïs Diony.

78
    Rajkovićovi nadělala starosti skákavá rána, kterou ze střední distance vypustil Thioub. Po nejistém zákroku brankáře budou domácí kopat roh. Ještě předtím však dojde ke střídání.

76
    Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Xavier Chavalerin, přichází Tristan Dingomé.

75
    Statistika držení míče: 60% : 40%.

73
    Standardní situace pro Angers. Malinko přetažený centr Bahoken ještě dokázal ukočírovat, ale z krkolomné pozice už nebyl schopen hlavou přesně zacílit.

Lukáš Jasoněk

Branky: 55. Bahoken (Bobichon)

Karty:   19. Bahoken (AGR), 53. Thomas (AGR), 90+1. Fulgini (AGR) – 49. Touré (REI), 86. Munetsi (REI)   60. Thomas (AGR)   42. Faes (REI)

Neproměněná penalta: 44. Bahoken (AGR), brankář P. Rajković zneškodnil

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 10:5. Rohy: 1:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 12:11.
    Angers SCO: Bernardoni – Bamba, I. Traoré (C), Thomas, Doumbia – Santamaría – Bobichon (63. Pavlović), Fulgini, Mangani (71. L. Coulibaly), Capelle (71. Thioub) – Bahoken (79. Diony).
    Náhradníci: Butelle – Khaled, Ebosse, Pavlović, Manceau, Thioub, L. Coulibaly, Cho, Diony.

Stade de Reims: P. Rajković – Foket, Faes, Maresic, Konan – Zeneli (46. Munetsi), Chavalerin (C) (76. Dingomé), Cassama (61. Valon Beriša), Cafaro (46. Kutesa) – Touré (81. Hornby), Dia.
    Náhradníci: Diouf – Dingomé, Hornby, Munetsi, De Smet, Kutesa, Donis, Valon Beriša, Mbuku.

Rozhodčí: Bastien – Haquette, Zakrani