Steinbach Black Wings Linz
4:2 (1:0, 3:0, 0:2)
HC Motor České Budějovice
Neděle 13.09.2020, 17:30 • Linz AG Eisarena (Linec) • Přípravné zápasy

Skončilo nám přípravné utkání mezi Lincem a Českými Budějovicemi. Jednalo se o vyrovnaný zápas i přesto, že Linec vedl 4:0 po 2. třetinách. Herní projev nováčka extraligy ale zas tak špatný nebyl, a proto Motor zcela zaslouženě v závěrečné třetině snížil skóre na 2:4. Branky budějovického celku vstřelili Adam Raška a Roman Přikryl.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního večera. Na počtenou! (19:57:52)

59:43
    Křížná přihrávka Zdeňka Doležala adresáta nenašla. Hosté musí podnikat akci znovu z vlastní třetiny.

59:22
    Kotouč opustil hrací plochu. Ještě se bude vhazovat v obranném pásmu rakouského celku.

59:06
    Hráči v modrých dresech se znovu nastěhovali před branku svého soupeře.
    58:32 Roman PŘIKRYL - 4:2

58:32
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Hosté zaslouženě snižují na rozdíl dvou branek. Tlak Českých Budějovic byl už opravdu velký. Ondřej Slováček vystřelil od modré čáry, ale kotouč se odrazil k hokejce ROMANA PŘIKRYLA, který pohotově uspěl. 4:2. Asistence: Ondřej Slováček a Zdeněk Doležal.

57:54
    České Budějovice si ale dokázaly vytvořit závěrečný tlak. V šesti hráčích v poli jednoznačně dominují.

57:03
    Adam Raška se uvolnil mezi kruhy, kam mu naservíroval přihrávku obránce Pýcha. Útočník Motoru ale podruhé v utkání na Gracnera nevyzrál.

56:30
    Nyní se však Patera musí do brány vrátit. Motor totiž špatně rozehrál, takže bylo odpískáno zakázané uvolnění.

56:23
    Hosté už hrají bez brankáře. Uvidíme, jestli se jim podaří ještě alespoň snížit.

55:51
    Více než čtyři minuty před koncem třetí třetiny se nyní bude vhazovat na středovém kruhu.

54:53
    Jiří Patera si připsal výtečný zákrok proti nepříjemnému nájezdu Andrewa Kozeka z pravého křídla. Útočník Lince krásně objel beka a robustním tělem se natlačil před budějovickou svatyni. Na brankáře si ale nepřišel.

54:26
    Roman Přikryl lehce tečoval přihrávku z pravého kruhu. Luca Gracner ale dával pozor a betony zaklapl včas.

53:54
    Hytönen střílel z levé strany poměrně tvrdě. Bránu hostů ale netrefil.

53:22
    Domácí se ubránili díky vysokému obloučku, který mířil až k bráně Motoru.

52:49
    České Budějovice znovu pobývají v útočné třetině. Snaží se získat kotouč u mantinelu.

51:40
    Adam Raška se uvolnil na levém kruhu, odkud velice tvrdě vypálil. Pokus šikovného centra třetí lajny Budějovic skončil v lapačce gólmana Gracnera.

51:02
    Hosté jsou při chuti a nyní daleko lépe bruslí. Otázkou je, jestli jim k případnému dalšímu zdramatizování nezbývá už málo času.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 8. Gaffal (Tikkinen, Bruckner), 33. Kristler, 39. Beaudoin (Gaffal, Lahoda), 40. Hytönen (Umicevic) – 50. Raška (Pýcha, Přikryl), 59. Přikryl (Slováček, Doležal)

Steinbach Black Wings Linz: Gracner (Kickert) – Müller, Matzka, Dorion, Kragl, Tikkinen, Nielsen, Beaudoin, Piché – Lahoda, Lebler, Hytönen, Freunschlag, Leiler, Kozek, Kristler, Gaffal, Pusnik, Umicevic, Bruckner, Bretschneider
    HC Motor České Budějovice: Patera (Dvořák) – Plášil, Pýcha, Suchánek, Vydarený, Slováček, Allen – Doležal, Přikryl, Voženílek – Michnáč, Gilbert, Indrák – Beránek, Raška, Jonák – Holec, Venkrbec, Christov