Dallas – Vegas 2:1 (kon.) | NY Islanders – Tampa 1:4 (kon.)
Dallas Stars
2:1 (0:0, 2:1, 0:0) Stav série: 3:1
Vegas Golden Knights
Neděle 13.09.2020, 02:20 • Rogers Place, Edmonton, AB • Play-off NHL • Finále Z. konference

Dallas Stars je jednu výhru od postupu do finále Stanley Cupu, ve kterém se naposledy objevil před dvaceti lety. Svěřenci kouče Ricka Bownesse dnes lepší nebyli, ale díky skvělému Antonu Chudobinovi, a propracované defenzívě, nakonec zvítězili. První branka padla ve 28. minutě z hole Alece Martineze, jenž využil přesilovku. Vedení Vegas bylo naprosto zasloužené, protože první polovina zápasu jednoznačně patřila celku z města hazardu. Dallas ale hru postupem času vyrovnal a navíc skóre dokázal překlopit na svou stranu. Do střelecké listiny se zapsal Joe Pavelski a Jamie Benn, takže po druhé třetině platilo skóre 2:1. Tento stav nakonec vydržel až do konce, přestože třetí třetina opět patřila Golden Knights. Hosté si ale vylámali zuby na bezchybném Chudobinovi a navíc nevyužili minutovou přesilovku pěti proti třem. Třetí bod v sérii tak bere Dallas, který po dnešku vede 3:1 na zápasy.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemné nedělní ráno. Na počtenou! (05:10:10)

59:46
    Ani teď to s útočnou akcí hostům nevyšlo. Vypadá to, že je hotovo.

59:22
    Seguin vyhodil tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění. Rytíři musí podnikat akci opět ze svého pásma.

58:56
    Dallas ale závěrečné minuty hraje zkušeně. Zatím to vypadá, že dění má pod kontrolou a do velkého tlaku se soupeře pouštět nechystá.

58:38
    Lehner už je na střídačce. Hosté hrají powerplay!

57:54
    Miro Heiskanen se objevil v samostatném úniku! Robin Lehner ale udržel šance na prodloužení, neboť zasáhl pravým ramenem.

57:12
    Alex Tuch obral soupeře o puk, ale nyní raději zvolil rozehrávku přes své obránce.

56:36
    Robin Lehner musí za svou bránu. Domácí totiž do tohoto prostoru puk nahodili.

56:06
    Dickinson je zpět na ledě. Dallas zatím dokázal přežít velice těžké chvíle před svou svatyní.

55:52
    Jonathan Marchessault vyslal jedovatou ránu z levého kruhu, ale Anton Chudobin kotouč udržel na své hrudi.

55:14
    A stejný hráč pálil ještě jednou, ale znovu byl Chudobin na svém místě. Z přesilové hry pět na tři zbývají dvě sekundy.

55:10
    Shea Theodore střílel od modré čáry do připravené lapačky Antona Chudobina.

54:42
    Hosté i nadále drží kotouč na svých hokejkách a hledají výhodné střelecké pozice. Chudobin se ale stačí přesouvat velice rychle.

54:25
    Chudobin zlikvidoval střelu Karlssona. Tlak Vegas ale pokračuje.

54:06
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Jason Dickinson – 2 min., podrážení).

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 32. Pavelski (Cogliano), 40. Ja. Benn (J. Klingberg, Radulov) – 28. Martinez (Schmidt, Stastny)

Dallas Stars: Chudobin (Oettinger) – J. Klingberg, Lindell (A), Heiskanen, Oleksiak, Hanley, Sekera – Radulov, Seguin (A), Ja. Benn (C) – Gurjanov, Pavelski, Janmark – Perry, Hintz, Kiviranta – Comeau, Dickinson, Cogliano.
    Vegas Golden Knights: Lehner (M.-A. Fleury) – Theodore, Martinez, Schmidt (A), McNabb, Whitecloud, Holden – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Mark Stone (A), Stastny, Pacioretty – Tuch, Cousins, Stephenson – Reaves, W. Carrier, N. Roy.

Rozhodčí: O'Rourke, Rooney – Murray, Kovachik