Ufa – N.Novgorod 6:2 (kon.) | Jokerit – Čerepovec 0:0 (odl.) | Nižněkamsk – Jekatěrinburg 3:6 (kon.)
Omsk – Petrohrad 4:3 (kon.) | Soči – Magnitogorsk 0:1 (1:3 po s.n.) | Spartak Moskva – Čeljabinsk 1:2 (kon.)
Viťaz – Minsk 2:4 (kon.)
Spartak Moskva
1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Traktor Čeljabinsk
Úterý 15.09.2020, 18:30 • CSKA Arena, Moskva • KHL

S konstatováním, že zápas sledovalo 2415 diváků, se s Vámi loučím a někdy se těším opět na počtenou! (20:56:36)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 42:26 (11:8, 11:14, 20:4)
    Zblokované střely – 18:16
    Vyhraná vhazování – 32:27
    Trestné minuty – 8:8
    Hity – 12:6

Hokejisté Traktoru v závěru ubránili i power play soupeře a po závěrečné siréně se tak mohou radovat! Na ledě Spartaku Moskva zvítězili 2:1 a získali cenné dva body. Hosté si postupně vypracovali dvougólový náskok. V 10. minutě otevřel skóre Vitalij Kravcov a ve 26. minutě tečoval Hykovu střelu Nick Bailen. Ve třetí třetině vstřelil v přesilovce kontaktní gól Roman Ljubimov, který vychýlil mimo dosah jinak bezchybného brankáře Fedotova střelu Rylova. V závěrečné desetiminutovce ještě přišla tři hostující vyloučení, Spartak hrál dokonce 26 sekund dlouhou přesilovku 5 na 3, ale z tlaku vytěžil jen Bakošovu střelu do tyčky.

59:46
    Emil Djuse střílel z voleje z vrcholu pravého kruhu. Kotouč byl ale cestou k brance ztlumen a Fedotov ho přikryl.

59:13
    Hostující vyhození zastavila tyčka prázdné branky Spartaku!

58:50
    Je to tu, branka Spartaku je prázdná!

58:28
    Domácí u kotouče, ale momentálně ho mají u své branky. Rychle se potřebují dostat dopředu a ideálně odvolat gólmana.

58:01
    Máme tu už poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:34
    Kapitán Spartaku Anatolij Nikoncev si od pravého mantinelu vybruslil do lepší střelecké pozice. Jeho rána byla sražena mimo hrací plochu.

56:31
    Čeljabinsk je v plném počtu a zase o něco blíže vítězství.

56:00
    Hosté vyhráli vhazování a vyhodili.

55:54
    Rychlá souhra, kterou zakončoval střelou z levého kruhu Martin Bakoš. Fedotov se včas přesunul a puk neutralizoval ve své výstroji.

55:30
    Domácí si dlouho nahrávali bez střelby. Až to zkusil Sergej Širokov, jehož pokus byl sražen do ochranné sítě.

54:57
    Hosté jsou ve čtyřech...

54:30
    Domácí si vyžádali oddechový čas.

54:30
    Domácí budou hrát 26 sekund přesilovku 5 na 3! Dmitrij Ogurcov odehrál puk rukavicí za plexisklo, což je zdržování hry.

54:14
    Hosté vyhazují.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 49. Ljubimov (Rylov, R. Hanzl) – 10. Kravcov (Sedlák), 26. Bailen (Hyka)

Spartak Moskva: Bespalov (J. Hudáček) – D. Višněvskij, Djuse, Kutějkin, Rylov (A), Gončarov, Zubarev, D. Musin – Bakoš, R. Hanzl, Fjodorov – Nikoncev (C), Zubov, Širokov (A) – Talalujev, Juňkov, Cyplakov – Šablovskij, Arkalov, Ljubimov.
    Traktor Čeljabinsk: Fedotov (Sudnicin) – Bailen (A), Karpuchin, Pilut, Manuchov, Jasinskij, Ogurcov, Kirpičnikov, Jevenko – Kravcov, Sedlák (A), Hyka – Kalinin (C), Byvalcev, Äberg – Avcin, Polygalov, Kosov – Šarov, A. Michejev, Berglund.

Rozhodčí: Lavrentěv, Sirorenko – Ponamarenko, Zacharenkov