Ufa – N.Novgorod 6:2 (kon.) | Jokerit – Čerepovec 0:0 (odl.) | Nižněkamsk – Jekatěrinburg 3:6 (kon.)
Omsk – Petrohrad 4:3 (kon.) | Soči – Magnitogorsk 0:1 (1:3 po s.n.) | Spartak Moskva – Čeljabinsk 1:2 (kon.)
Viťaz – Minsk 2:4 (kon.)
Spartak Moskva
1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Traktor Čeljabinsk
Úterý 15.09.2020, 18:30 • CSKA Arena, Moskva • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Vítám tu všechny milovníky dobrého hokeje! V rámci úterního programu KHL se utkají také týmy Spartaku Moskva a Traktoru Čeljabinsk. V tabulce je na tom o dva body lépe moskevský celek, který má ale na kontě o jeden odehraný zápas více.

Traktor Čeljabinsk:
    Hokejisté Čeljabinsku dosud odehráli čtyři zápasy, z nichž si připsali tři body za jednu výhru a porážku v prodloužení. Porazit dokázali jen zatím velmi slabý Kunlun, který doma zdolali 3:1, následně pak přidali bod za zmíněnou remízu po normální hrací době proti Soči. V posledním duelu na ledě Jaroslavle hráči Traktoru srdnatě bojovali, přesto nakonec padli 1:2. V kádru mužstva nalezneme hned tři české hokejisty. Brankáře Romana Willa a v první formaci spolu většinou nastupují Tomáš Hyka a Lukáš Sedlák.

Nejproduktivnější hráči:
    Sergej Kalinin – 3b (3+0)
    Alexej Byvalcev a Lawrence Pilut – 3b (0+3)

Brankáři:
    Roman Will – 3 zápasy, průměr 1,98, úspěšnost 90,2 %
    Ivan Fedotov – 1 zápas, průměr 3,12, úspěšnost 83,3 %

Spartak Moskva:
    Hokejisté Spartaku odehráli pět zápasů a na kontě mají stejný počet bodů. Sezonu začali dvěma venkovními porážkami v Jaroslavli a Jekatěrinburgu, ale následně dokázali zvítězit 3:1 na ledě moskevského Dynama a poté 5:3 v domácí premiéře s Ufou. Naposledy padli opět na svém ledě 3:4 v prodloužení s Minskem. To znamená, že momentálně už třikrát v řadě bodovali. Také v kádru Spartaku najdeme české zastoupení, v létě totiž do klubu přišel útočník Lukáš Radil, jenž se vrátil do Evropy poté, co se nedokázal naplno prosadit do sestavy San Jose a doplnil tak v sestavě Robina Hanzla.

Československá stopa

Lukáš Radil (SPM) – 4 zápasy, 2 body (1+1)
    Robin Hanzl (SPM) – 5 zápasů, 0 bodů
    Martin Bakoš (SPM) – 5 zápasů, 4 body (3+1)
    Julius Hudáček (SPM) – 1 zápas, průměr 3,78, úspěšnost 88,2 %

Tomáš Hyka (CEL) – 4 zápasy, 2 body (0+2)
    Lukáš Sedlák (CEL) – 4 zápasy, 1 bod (0+1)
    Roman Will (CEL) – 3 zápasy, průměr 1,98, úspěšnost 90,2 %

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Spartak Moskva: Bespalov (J. Hudáček) – D. Višněvskij, Djuse, Kutějkin, Rylov (A), Gončarov, Zubarev, D. Musin – Bakoš, R. Hanzl, Fjodorov – Nikoncev (C), Zubov, Širokov (A) – Talalujev, Juňkov, Cyplakov – Šablovskij, Arkalov, Ljubimov.

Traktor Čeljabinsk: Fedotov (Sudnicin) – Bailen (A), Karpuchin, Pilut, Manuchov, Jasinskij, Ogurcov, Kirpičnikov, Jevenko – Kravcov, Sedlák (A), Hyka – Kalinin (C), Byvalcev, Äberg – Avcin, Polygalov, Kosov – Šarov, A. Michejev, Berglund.

Rozhodčí: Lavrentěv, Sirorenko – Ponamarenko, Zacharenkov.

Dozněla hymna Ruské federace a teď už bude moci začít samotné utkání.

00:01

00:20
    Hostující obránce Ilja Karpuchin v první útočné aktivitě. Hned v úvodu střílel od modré čáry do bránícího hráče a znovu se dostal k odraženému puku. Ten si natáhl na bekhend, ani tentokrát ale brankáře Bespalova nedonutil k zákroku.

00:33
    Na druhé straně to vzal po pravé straně dopředu Martin Bakoš. Slovenský útočník zakončoval bekhendem a Ivan Fedotov přerušil svým zákrokem hru.

01:05
    Tohle byla dobrá šance hostí! Lawrence Pilut zakončoval z osy hřiště a po zákroku Bespalova zůstal kotouč stát vedle domácího brankáře v brankovišti. Do bezpečí ho odklidil obránce Andrej Zubarev.

02:25
    Sledujeme aktivní začátek zápasu. Nestranný divák zatím může být spokojen s kvalitou hry.

03:08
    Arťom Fjodorov se dostal k puku na ose hřiště a sjel si s ním více na pravou stranu. S jeho střelou si pak poradil Fedotov.

03:55
    Střelu Pontuse Äberga z pravého kruhu vyrazil Nikita Bespalov před sebe a následně mu pomohla obrana. Na druhé straně nahazoval od modré puk na branku Musin, Fedotov schoval kotouč do rukavice.

05:03
    Puk se zřejmě dotkl ochranné sítě za brankou Traktoru a rozhodčí tak přerušili hru. Máme tu první reklamní přestávku.

05:26
    Střela Dmitrije Ogurcova byla tečována spoluhráčem až do ochranné sítě. Vhazovat se bude ves tředním pásmu.

05:49
    Hostující útočník Äberg byl zastaven obranou Spartaku na modré čáře. Založit útok mohou domácí.

06:23
    Ilja Zubov si z druhé vlny najel na přihrávku Nikonceva a z vrcholu pravého kruhu střílel vedle vzdálenější tyčky hostující branky. Utkání si drží velmi slušné tempo.

06:50
    Dalekonosná střela Cyplakova nebyla pro Fedotova nebezpečná. Navíc branku ani netrefila.

07:23
    Tomáš Hyka nemohl hrát. Spoluhráč mu totiž nahrával poté, co se dotkl kotouče až za útočnou modrou. Ofsajd.

07:40
    Jeden z domácích hráčů vložil hokejku pod nohy Avcinovi, ale rozhodčí vylučovat nebude. To zavánělo poměrně jasným podražením.

07:50
    Od modré čáry vypálil Lawrence Pilut a za Bespalovem zvonila tyčka! Velké štěstí pro Spartak.
    07:50 Nahození Piluta skončilo na tyčce domácí branky.

08:37
    Hosté jsou při zakončení zatím nebezpečnější. Fedotov si připisuje spíše snadnější zákroky, to za Bespalovem už i zvonila konstrukce.

09:34
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    A hosté má slova potvrzují vedoucím zásahem! Lukáš Sedlák získal ve středním pásmu puk, který na útočné modré předal VITALIJOVI KRAVCOVOVI. Ten následně vystřelil zápěstím a vymetl pravý horní růžek z pohledu brankáře Bespalova. Asistence: Lukáš Sedlák.
    09:34 Vitalij KRAVCOV - 0:1

10:26
    Domácí odpověděli střelou Damira Musina, která skončila ve výstroji Ivana Fedotova.

10:49
    Alexej Byvalcev udržel puk u pravého mantinelu a nahodil ho na branku, před níž se natahoval na teč Äberg. Kotouč ale je v lapačce Bespalova.

11:18
    Hosté působí svěžím dojmem. Nyní se rozjel na pravém křídle Šarov a jeho prudkou přihrávku před branku musela pokrýt obrana Spartaku.

12:21
    Nyní obkroužil domácí svatyni Alexandr Avcin. Snažil se i natlačit k zakončení, které ale bylo zablokováno.

13:16
    Zachar Šablovskij způsobil svým výpadem rozruch před hostující brankou. Za brankáře Fedotova však kotouč nedostal.

13:45
    Po zákroku Fedotova, který drží puk v lapačce, následuje další reklamní přestávka.

14:35
    Sergej Širokov si s pukem najížděl na osu. Jeho střelecký pokus ale zblokoval jeden z hráčů Traktoru.

15:08
    Anatolij Nikoncev na levém křídle nezachytil dlouhý pas. Kotouč dojel až za brankou a tak ho alespoň nahodil do brankoviště, kde ho Fedotov raději přikryl.

16:15
    Do rány Gončarova od modré vložil hokejku hráč Traktoru. Vhazuje se po levici Fedotova.

17:25
    Na domácí straně se bude vylučovat. Traktor ale drží puk, takže zatím běží výhoda.

17:39
    Vyloučeným hráčem je český reprezentant Robin Hanzl, který se dopustil podrážení.

17:46
    Brzy po vhazování přišla střela Pontuse Äberga, která skončila ve výstroji Bespalova.

18:12
    Na pravém kruhu měl napřaženo Vitalij Kravcov. Branku minul možná i s přispěním zákroku Bespalova.

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

První třetina nabídla hokej ve velmi solidním tempu. Gól padl jediný, v 10. minutě ho vstřelil po asistenci Lukáše Sedláka hostující Vitalij Kravcov, který se zápěstím trefil pod víko. Ještě před tím orazítkoval Pilut tyčku domácí svatyně. Spartak byl v součtu střelecky aktivnější, pokusy jeho hráčů ale zatím nebyly pro brankáře Čeljabinsku Ivana Fedotova až tak nebezpečné.

20:32
    Hosté vyrazili dopředu a Bespalov si musel v úvodu druhé části připsat úspěšný zákrok.

21:10
    Po vhazování se puk odrazil na hostující brankou a Fedotov ho vyhlavičkoval do ochranné sítě. Od hostujícího gólmana to byla taková vložka pro diváky.

21:10
    Domácí Ilja Zubov dostává dvě minuty za porušení postupu při vhazování.

21:26
    Lawrence Pilut střílel z osy kluziště pouze do bránícího hráče.

21:46
    Bespalov podržel Spartak. Byvalcev nabíjel Igorovi Polygalovovi, který střílel na poloodkrytou domácí klec, ale brankář Spartaku se stačil přemístit!

22:40
    Pontus Äberg jel sám na Bespalova. Udělal mu kličku do kličku o forhendu a trefil tyčku!

23:11

23:48
    Z levého kruhu střílel Sergej Širokov. Kotouč je v klíně brankáře Fedotova.

23:53
    Po vyhraném buly pálil od modré čáry Andrej Kutějkin. Fedotov opět na místě.

23:57
    Prakticky totožná situace. Fedotov chytá i další Kutějkinovu ránu.

24:01
    A zase! Další pumelici Kutějkina hostující brankář vyrazil a následně byla jeho svatyně posunuta.

24:19
    Spartak se nadechuje k tlaku. Andrej Kutějkin je při chuti a jeho další nahození skončilo v ochranné síti.

24:42
    Lukáš Sedlák připravil svým pasem šanci pro Tomáše Hyku, který z první neprostřelil přesouvajícího se Bespalova!

25:08
    Hosté navyšují svůj náskok! Tomáš Hyka vybruslil s kotoučem na osu hřiště, odkud vystřelil. Puk pak před Bespalovem tečoval obránce NICK BAILEN, který si sjel až před brankoviště a přizvedl hrací předmět mimo dosah domácího gólmana – 0:2. Asistence: Tomáš Hyka.
    25:08 Nick BAILEN - 0:2

25:48
    Domácí sevřeli svého soupeře v obranném pásmu. Veškeré pokusy Spartaku však stačí obrana Traktoru blokovat.

27:40
    Maxim Cyplakov dostával přihrávku za hostující obranu, ale už neměl dost sil, aby puk dobruslil a tak odjel střídat. Na druhé straně nahrál Kravcov před branku Tomášovi Hykovi, který ve velké šanci minul!

28:28
    Rychlý protiútok hostí. Po sérii přihrávek tečoval Jacob Berglund puk vedle domácí branky.

29:38
    Hostům byla odpískána přihrávka rukou.

30:49
    od modré čáry střílel hostující Ilja Karpuchin. Branku Spartaku netrefil.

31:16
    Hosté dnes předvádějí možná nejlepší výkon v sezóně. Dobře brání, navíc jim to bruslí a jsou dostatečně nebezpeční směrem dopředu.

32:04
    Domácí Šablovskij hrál pod tlakem puk jen do středního pásma. Tak, by mohl se spoluhráči vystřídat.

32:20
    Po přihrávce Šarova měl dobrou příležitost Igor Polygalov, který z pravého kruhu neumístil puk za klečícího Bespalova!

33:10
    Ilja Zubov se snažil natlačit za hostující obranu. Jeden z protihráčů mu v poslední chvíli kotouč vypíchl.

33:45
    Ve druhé třetině se moc nepřerušuje. Momentálně se hraje v kuse už čtyři minuty.

34:19
    Přerušovat se nebude ani teď. Bespalov zachytil nahození ze středního pásma a hned puk poslal ke svým obráncům.

34:59
    Hosté v přečíslení 3 na 2. Tomáš Hyka si počkal na obránce Piluta, který se chtěl stahovačkou zbavit bránícího hráče, ale to se mu nepodařilo. V opačném případě by z toho byla stoprocentní šance!

35:17
    Vzápětí nahrál Kravcov před branku volnému Lukášovi Sedlákovi, který v souboji tváří v tvář nevyhrál na Nikitu Bespalova! Nyní tu máme reklamní přestávku.

35:40
    Od modré čáry pálil Kutějkin, jehož tečovaný pokus se odrazil mimo hostující tyče.

36:05
    Na skóre nic nezměnil ani bekhendový pokus domácího Robina Hanzla.

36:20
    Na slotu zůstal volný Anatolij Nikoncev, jehož střelu pokryl Fedotov! Dobrá šance domácích.

36:57
    Na pravém kruhu se dokázal uvolnit Pontus Äberg. S jeho střelou si Bespalov poradil.

37:52
    Dobré střídání první lajny Čeljabinsku s Tomášem Hykou a Lukášem Sedlákem. Scházela ale větší přesnost střel.

38:26
    Domácí obránce Dmitrij Višněvskij dostal dvouminutový trest za vyhození kotouče do hlediště. Traktor má k dispozici přesilovku.

38:39
    Nikoncev v úvodu domácího oslabení vyhodil.

39:30
    Nahození Äberga směřovalo na vzdálenější tyčku, kde byl Lukáš Sedlák. Český útočník však kotouč nezasáhl.

39:58
    V závěru třetiny si hosté vytvořili ještě dobrý přesilovkový tlak a Bespalov měl velké štěstí! Střelu z osy hřiště vyrazil do zadního mantinelu, od něhož se puk odrazil zpátky do břevna a následně do jeho zad. Moc nescházelo a byl z toho kuriózní vlastňák!

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Také ve druhé třetině padl jediný gól a opět ho vstřelili dobře hrající hosté. Ve 26. minutě střílel Tomáš Hyka a kotouč tečoval za záda brankáře Spartaku Nick Bailen. Domácí se snaží, střílejí však spíše ze střední vzdálenosti a s tím si brankáře Fedotov ví rady. Traktor měl naopak i další příležitosti, které ještě volaly po změně skóre.

40:02
    Hosté ještě mají k dispozici závěr přesilové hry.

40:27
    Spartak je už v plném počtu.

40:51
    Maxim Cyplakov vypálil z vrcholu levého kruhu do připravené lapačky Ivana Fedotova.

41:03
    Ve třetí třetině bychom měli očekávat nátlakovou hru moskevského Spartaku. Domácím už nic jiného nezbývá.

42:39
    Bespalov rozehrával po mantinelu, ale puk zachytil v rohu Michejev. Ten vytáhl hru na útočnou modrou, odkud střílel Oleg Jevenko. Kotouč ale neprošel až na domácího brankáře.

43:19
    Lukáš Sedlák se dostal k puku u zadního mantinelu a dokázal se protlačit před branku. Bespalov se však překonat nenechal.

43:37
    Hosté zatím nepouštějí Spartak do nějakého tlaku. Sami naopak zůstávají nebezpeční.

44:14
    Dmitrij Višněvskij drží kotouč za branku a hledá, na koho by rozehrál.

44:26
    Nakonec založil rychlou akci, která vedla ke střele, jež ale nepřekvapila brankáře Fedotova. Ten přerušil hru.

44:44
    Důležitý obranný zákrok Igora Polygalova, který zablokoval Zubovovu přihrávku na Nikonceva.

45:49
    Robin Hanzl obkroužil útočné pásmo a od mantinelu nahodil puk do ohně. Fjororov tečoval mimo.

46:40
    Nyní tu máme reklamní přestávku.

46:40
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Arťom Michejev – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

47:43
    Polovinu oslabení mají hosté zdárně za sebou.

48:22
    Hosté vyhodili a vypadá to, že se ubrání.

48:38
    Spartak právě vstřelil branku!
    Tak přeci jen je přesilová hra využita! Dvě sekundy před jejím vypršením se na modré čáře opřel z první do střely Jakov Rylov a jeho bomba zapadla za záda brankáře Fedotova, kterému ještě komplikoval práci clonící Ljubimov. Právě ROMAN LJUBIMOV nakonec kotouč ještě tečoval a je tak označen jakou autor gólu – 1:2. Asistence: Jakov Rylov a Robin Hanzl.
    48:38 Roman LJUBIMOV - 1:2

49:43
    Z levé strany vyzkoušel Bezpalova Alexandr Šarov. Gólman Spartaku byl pozorný.

50:11
    Arťom Michejev se vrací na trestnou lavici! Podrazil Višněvského a věnoval Spartaku šanci na vyrovnání.

50:44
    Hosté vyhazují.

51:35
    Od modré čáry vypálil Emil Djuse. Puk je ve výstroji Fedotova.

52:12
    Hosté jsou v plném počtu.

52:45
    Nahození Maxima Cyplakova způsobilo zmatky před hostující brankou. Dobře tam pracoval Jakov Rylov, puk ale nakonec zalehl Fedotov.

52:56
    Jaroslav Kosov je vyloučen za zásah do nohou protihráče. Další přesilovka pro Spartak, který stupňuje tlak.

53:15
    Hostům se podařilo vyhodit.

53:49
    Spartak byl blízko k vyrovnání! Martin Bakoš nastřelil z levého kruhu vzdálenější tyčku.
    53:49 Bakošova střela do tyčky.

54:14

54:30
    Domácí budou hrát 26 sekund přesilovku 5 na 3! Dmitrij Ogurcov odehrál puk rukavicí za plexisklo, což je zdržování hry.

54:30
    Domácí si vyžádali oddechový čas.

54:57
    Hosté jsou ve čtyřech...

55:30
    Domácí si dlouho nahrávali bez střelby. Až to zkusil Sergej Širokov, jehož pokus byl sražen do ochranné sítě.

55:54
    Rychlá souhra, kterou zakončoval střelou z levého kruhu Martin Bakoš. Fedotov se včas přesunul a puk neutralizoval ve své výstroji.

56:00
    Hosté vyhráli vhazování a vyhodili.

56:31
    Čeljabinsk je v plném počtu a zase o něco blíže vítězství.

57:34
    Kapitán Spartaku Anatolij Nikoncev si od pravého mantinelu vybruslil do lepší střelecké pozice. Jeho rána byla sražena mimo hrací plochu.

58:01
    Máme tu už poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:28
    Domácí u kotouče, ale momentálně ho mají u své branky. Rychle se potřebují dostat dopředu a ideálně odvolat gólmana.

58:50
    Je to tu, branka Spartaku je prázdná!

59:13
    Hostující vyhození zastavila tyčka prázdné branky Spartaku!

59:46
    Emil Djuse střílel z voleje z vrcholu pravého kruhu. Kotouč byl ale cestou k brance ztlumen a Fedotov ho přikryl.

Hokejisté Traktoru v závěru ubránili i power play soupeře a po závěrečné siréně se tak mohou radovat! Na ledě Spartaku Moskva zvítězili 2:1 a získali cenné dva body. Hosté si postupně vypracovali dvougólový náskok. V 10. minutě otevřel skóre Vitalij Kravcov a ve 26. minutě tečoval Hykovu střelu Nick Bailen. Ve třetí třetině vstřelil v přesilovce kontaktní gól Roman Ljubimov, který vychýlil mimo dosah jinak bezchybného brankáře Fedotova střelu Rylova. V závěrečné desetiminutovce ještě přišla tři hostující vyloučení, Spartak hrál dokonce 26 sekund dlouhou přesilovku 5 na 3, ale z tlaku vytěžil jen Bakošovu střelu do tyčky.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 42:26 (11:8, 11:14, 20:4)

Lukáš Sedlák (CLJ) 0+0, 4 střely, čas na ledě 17:27

S konstatováním, že zápas sledovalo 2415 diváků, se s Vámi loučím a někdy se těším opět na počtenou! (20:56:36)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 49. Ljubimov (Rylov, R. Hanzl) – 10. Kravcov (Sedlák), 26. Bailen (Hyka)

Rozhodčí: Lavrentěv, Sirorenko – Ponamarenko, Zacharenkov