Mladá Boleslav – Sparta 0:1 (po pr.) | Bílina – Chomutov 0:0 (zruš.)
0:1 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
HC Sparta Praha
Úterý 15.09.2020, 17:00 • ŠKOENERGO Aréna • Přípravné zápasy

To je ode mě pro dnešek vše. Přeji hezký zbytek dne a zase někdy příště, na počtenou! (19:23:01)

Generálku před začátkem nového ročníku ovládla pražská Sparta. Přesná střela Jana Buchtele rozhodla o vítězství Pražanů v prodloužení.

62:00
    Sparta právě vstřelila branku!
    A je rozhodnuto. David Němeček poslal přihrávku před bránu, kde číhal připravený JAN BUCHTELE a ten zavěsil do poodkryté brány. Asistence: David Němeček.

61:15
    Zbořilova tvrdá rána proletěla kolem levé tyče Neužila, na druhé straně se o převrat pokusil Rousek.

60:28
    Kotouč na holi sparťanů, jednu z akcí Krošelj zlikvidoval.

60:01

Třetí část také o vítězi utkání nerozhodla. Zápas bude pokračovat do pětiminutového prodloužení tři na tři.

60:00

59:57
    Sparťané se snaží ještě projít přes obranu domácích, ale na zakončení už jim čas nezbývá.

59:15
    Hraje se čtyři na čtyři. Pláněk poslal dělovku od modré, ta se mezi tři tyče nevešla.

58:32
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Zohorna – 2 min., hrubost).

58:32
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Dvořák – 2 min., sekání).

58:30
    Ševc otestoval pozornost Neužila.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí části, Bruslaři kombinují v útočném pásmu.

57:41
    Více jak minuta už uběhla z přesilovky domácích, diváci zatím žádnou zajímavou akci neviděli.

57:01
    Bruslaři začínají útok ve svém obranném pásmu, avšak neúspěšně.

56:32
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Němeček – 2 min., krosček).

56:28
    Flynn svádí boj o puk v rohu kluziště.

55:44
    Stránský zpoza brány přihrával, jeho nabídky se zmocnila protistrana a vyjela v přečíslení dopředu.

55:10
    Odpískáno úmyslné postavení hráče v brankovišti. Za Neužilem se sjeli hráči obou celků a málem došlo k bitce.

54:45
    Na modré se objevil osamocený Ševc, který se pokusil svižnou střelou mezi betony překvapit gólmana hostí. Ten se stihl přesunout včas a zamezit tak vstřelené brance.

54:14
    Po úmyslném ofsajdu se děj přesunul před branku Pražanů.

54:04
    Bruslaři vyhazují přes všechny čáry, zakázané uvolnění se nepíská. Kotouč tečoval jeden z hráčů v rudém.

53:10
    Střela Stránského zacinkala na pravou tyč Neužilovy svatyně!

52:34
    Před Krošeljem se vynořil Tomášek, ale nezakončoval. Hra pokračuje u Neužila.

52:02
    Sparta zastavena ofsajdem.

51:49
    Mladá Boleslav rozehrává zpoza své brány, nedaří se jim projít přes střed kluziště.

51:01
    Buchtele přihrával na Formana, u něj se objevili obránci Bruslařského klubu a kotouč mu z hokejky odebrali.

50:14
    Buly před Neužilem ovládli hosté a ujížděli na Krošelje, ten vše pokryl a hra opět pokračuje na opačné straně.

49:23

48:57
    Obrovská šance domácích! Fanoušci Bruslařů už pomalu jásali, avšak Hrbas ani jeho spoluhráči nedokázali využít poloprázdné brány.

47:58
    Bruslařům se nedaří uzamknout Spartu v pásmu.

47:37
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Buchtele – 2 min., nedovolené bránění).

47:28
    Kousal prošel do obranné části Sparty, puk mu ale utekl a pásmo už nezachránil.

47:04
    Sparťané jsou nyní aktivnější, vhazování u levého kruhu.

46:27
    Hra se přesunula na druhou polovinu kluziště, od modré poslal kotouč na Neužila Bernad.

45:40
    Domácí už jsou v plném počtu, avšak Pražané stále nebezpečně krouží před brankou boleslavského muže.

45:07
    Už to vypadalo ve změnu skóre. Krošelj se vyšvihl svým zákrokem, stav stále bezbrankový.

44:45
    Sparťanům se nedaří projít přes modrou.

43:45
    Řepík znovu testoval pozornost Krošelje, ten secvakl betony včas.

43:26
    Ihned po vhazování se kotouče zmocnil Řepík a pustil se do samostatné akce. Ta v branku nevyústila, a tak se opět vhazuje před domácím brankářem.

43:11
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Ševc – 2 min., podrážení).

43:04
    Kousal projel až za bránu Neužila, zde mu byla černá pryž hostujícím obráncem zabavena.

42:12
    Dvořák nahrával svým spoluhráčům, puk doputoval na hůl Fillmana, který rozehrává.

41:15
    Tomášek nabízel Kudrnovi, jeho rána zblokována těsně před boleslavským strážcem.

40:49
    Oba mančafty střídají.

40:18
    Bruslaři se dopustili zakázaného uvolnění, vhazování po levici Krošelje.

40:13

40:01

Ani druhé dějství branku nepřineslo. Oba celky si střihly přesilové hry, žádný z nich je ale zúročit nedokázal. Vyrovnaný stav se tak přenáší i do závěrečné periody.

Odhalí tato třetina vítěze souboje nebo se bude rozhodovat až v prodloužení?
    Třetí část začne v cca 18:42.

40:00

39:46
    Sparťané se osvobozují, v této třetině branka už také nepadne.

39:10
    Dokonce se sparťané snažili využít zaváhání domácího týmu.

38:33
    Ani Bruslaři nezačali přesilovku tak, jak by si představovali. Kotouč ve středním pásmu.

38:10
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Forman – 2 min., podrážení).

38:07
    Necelé dvě minuty do konce prostřední části a stále je stav bezbrankový.

37:37

37:18
    Další akce Sparty zastavena ofsajdem.

37:14
    Pavelkova střela od modré zblokována bránícím hráčem v zelenobílém dresu, kotouč opustil hrací plochu.

36:45
    Více jak minuta z početní výhody Pražanů je pryč, zatím se žádná velká akce nekonala. Sudí píská ofsajd.

36:11
    Z počátku se mladoboleslavskému celku podařilo vyhnat hosty z pásma, ovšem nyní už jsou sparťani opět na puku.

35:37
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Hrbas – 2 min., podrážení).

35:22
    Bruslaři poputují do čtyř.

34:40
    I další pokus Stránského zablokován, tentokrát se mu do cesty postavil obránce Sparty.

34:07
    Do předu si řítil Stránský, ale měl příliš vysokou rychlost a nedokázal zakončit.

33:06
    Ani Mladé Boleslavi se přesilová hra moc nevydařila, nyní na puku hosté.

32:41

32:21
    O zatím nejzajímavější šanci této přesilové hry se postaral Alderson, který mířil k tyči. Neužil si s jeho akcí poradil.

31:38
    Bruslaři krouží a snaží se taktizovat, puk nakonec končí za jejich brankou.

30:51
    Hráči bojují o kotouč v levém rohu pravém rohu kluziště, Sparta úspěšnější.

30:41
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Řepík – 2 min., sekání).

30:35
    Hra se opět přesunula před domácího strážce tří tyčí.

29:51
    Od pravého kruhu pálil Šťastný, jeho střela tancovala kolem Neužilovy levé tyče.

29:36
    Hra se přesouvá před Neužila, vhazuje se po jeho levé ruce.

29:18
    Bruslařům se opět daří vyhodit, ke konci přesilové hry se v šanci objevil Forman.

28:51
    Vhazování po pravici boleslavského gólmana.

28:30
    Pavelkova tvrdá rána doletěla až ke Krošeljovi, ten vyráží a za pomoci spoluhráčů se puk dostává ze třetiny.

27:54
    Boleslav se osvobozuje.

27:24
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Ševc – 2 min., držení).

27:21
    Sparťané si zahrají přesilovou hru.

26:47
    Vitouch se pokusil překvapit boleslavského Krošelje tím, že objel bránu. Ten si ho pohlídal.

26:18
    Buchtele poslal na Pecha příliš tvrdou přihrávku, čímž dostal sparťany z útočného pásma.

25:48
    Na druhé straně se před brankáře Sparty dotírali Bruslaři, hra přerušena.

25:15
    Nebezpečnou ránu Kudrny boleslavský gólman vytěsnil ramenem.

24:45
    Bruslaři drží pásmo.

24:09
    Strnad poslal kotouč na Stránského, který se pokusil zakončit. Jeho střelu Neužil vyráží.

23:10
    Šidlík rozehrává z obranného pásma Bruslařů.

22:36
    Neužil zastavuje další pokusy Mladé Boleslavi.

21:52
    Už to vypadalo, že se skóre otevře. Trojice Bruslařů Lunter – Pláněk – Zbořil se nachomýtla před Neužilovou svatyní. Zbořilova střela se za záda gólmana Sparty nepřekulila.

20:59
    Špatná rozehrávka Bruslařů málem skončila šancí Sparty. Pražané se ale v situaci nedokázali zorientovat.

20:09
    Začátek druhé třetiny má opačný scénář. Buly ovládli hosté a vyjeli na Krošelje.

20:01

Druhé dějství vypukne přibližně v 17:51.

První perioda žádnou branku nepřinesla. Oběma celkům se nepodařilo využít ani jednu z početních výhod. Ze hry měli více domácí Bruslaři, v závěru se o změnu stavu pokoušeli i Pražané.

20:00

19:21
    Bruslaři se snaží rozehrát z pásma.

18:44
    Najman měl zajímavou příležitost, mířil do růžku Neužilovy branky. Ten lapačkou vychytal boleslavského mladíka.

18:27
    Jeřábek nahrával přes všechny čáry na Vitoucha, puk nikdo netečoval, čímž sudí pískají zakázané uvolnění Sparty.

17:50
    Přihrávka na Aldersona byla nepřesná, kotouč uprostřed kluziště.

17:13
    Sparťanští fanoušci už zvedali ruce nad hlavu. Krošelj zázračně zastavil kotouč těsně před brankovou čárou.

16:45
    Domluva mezi boleslavskými útočníky trochu vázla, dopředu jde Piskáček.

16:35
    Tažení Bruslařů zastaveno ofsajdem.

16:16
    Na jedné straně se v šanci ocitl Řepík, na druhé Stránský.

15:10
    Rouskova přihrávka zamířila před Krošelje, ale spoluhráče nenašla.

14:30
    Ani jeden celek zatím početní výhodu v gól nepřetavil, puk mají na holích domácí.

14:10

13:50
    Bruslaři se osvobozují.

13:16
    Sparťané kombinují v útočném pásmu, ale recept na překonání boleslavského maskovaného muže zatím neobjevili.

12:09
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Bernad – 2 min., hákování).

12:07
    Oba týmy už hrají v plném počtu.

11:00
    Zakázané uvolnění hostů.

10:53
    Pláněk se chopil vyraženého puku od Neužila a pokusil se dorážet, neúspěšně.

10:10
    Zohorna zpoza brány nahrával Šťastnému, ten byl ale nepřesný.

09:47

09:47
    Počty na ledě se na chvíli srovnaly, avšak sudí opět vylučuje.

09:23

09:23
    Velká šance pražského celku. Tomášek ujížděl ve vlastním oslabení na Krošelje, při úniku faulován.

08:55
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Horák – 2 min., podrážení).

08:33
    Hra přerušena. Jeden ze sparťanů se ocitl v brankovišti boleslavského brankáře.

08:21
    Souboj o kotouč v rohu kluziště.

07:08
    Fillman poslal dělovku od modré, mladíkům z celku Bruslařů se nepodařilo střelu tečovat.

06:45
    Zbořil zkusil střelu přes obranu Pražanů. Rána doletěla až k Neužilovi, který vyráží.

05:42
    Zohorna doslova proskočil mezi obranou dvojicí Sparty, jeho nabídku Lunter nedokázal zúročit.

05:06
    Jeden z hráčů se dopustil hry vysokou holí, vhazování po pravici gólmana sparťanů.

04:33
    Kousal s Najmanem si teď hezky pohrávali s obranou hráčů v rudém. Neužil jejich akci kryje.

04:16
    Útok domácích zastavuje ofsajd.

04:00
    Jučina pálil od modré, jeho střela byla nepřesná.

03:01
    Bernad měl na holi tutovku, ale nedokázal kotouč za Neužila dopravit.

02:06
    Hra se přesunula na druhou stranu kluziště. Souboj u mantinelu za bránou Krošelje.

01:22
    Bruslaři kombinují v útočném pásmu, Spartě se nedaří uniknout.

00:46
    Nejprve odpískán ofsajd domácím, následně se ho dopouští i Pražané.

00:17
    Hra přerušena, vhazování po levici Neužila.

00:06
    Úvodní buly vyhráli domácí a derou se do útoku.

00:01

Na led už naskakují sudí a hráči, utkání za pár minut začne.

BK Mladá Boleslav: Krošelj (Růžička) – Hrbas, Ševc (C), Dlapa, Pláněk (A), Bernad, Fillman, Šidlík – Lunter, Zohorna, Štastný – Alderson, Zbořil (A), Jääskeläinen – Flynn, Najman, Kousal – Strnad, Bičevskis, Stránský

HC Sparta Praha: Neužil (Krbeček) – Němeček, Kalina, Piskáček (A), Pavelka, Dvořák, Jandus, Jurčina, Jeřábek – Rousek, Horák, Řepík (C) – Buchtele, Sukeĺ, Kudrna – Vitouch, Pech (A), Tomášek – Zikmund, Říčka, Forman.

BK Mladá Boleslav během srpna odehrála celkem šest zápasů v soutěži Generali Česká Cup. Bruslařům se ale v základní skupině „B“ moc nezadařilo a po čtyřech porážkách si uzavřeli cestu do vyřazovacích bojů.

HC Sparta Praha si počínala v letním poháru lépe. Ze skupiny „A“ postoupila do play-off z prvního místa. Své tažení ukončili Pražané ve čtvrtfinále, kde nedokázali najít správný recept na liberecké Bílé Tygry.

V uplynulé nedohrané sezóně se týmy proti sobě střetly čtyřikrát, všechny souboje dopadly ve prospěch pražského celku.

Krásný podvečer z města automobilů!

V rámci přípravy zdejší ŠKOENERGO Aréna nabídne v úterý 15. září souboj celků BK Mladá Boleslav a HC Sparta Praha. Úvodní buly je naplánováno na 17:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.