Benátky n/J – Kolín 5:4 (kon.) | Poruba 2011 – Slavia 0:1 (kon.) | Kladno – Přerov 3:2 (kon.)
Prostějov – Šumperk 3:4 (kon.)
Rytíři Kladno
3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
HC ZUBR Přerov
Středa 07.10.2020, 18:00 • ČEZ stadion, Kladno • Chance liga • 2. kolo

Z mé strany je to dnes vše, hezký zbytek dne! (20:27:45)

Začátek třetiny sehráli dobře domácí, když v dobré pozici byl Martin Kehar. Do hry se ale dostali i více hosté a těžili z toho snížení skóre. Po vyhraném buly se k puku dostal Darek Hejcman, který upravil skóre na 3:2. V posledních minutách utkání měli hosté veliký tlak, když si zahráli přesilovou hru šest proti čtyřem. Gól už ovšem nepadl a tak Rytíři tento zápas vyhráli těsně 3:2.

59:46
    Košarišťan chytá další střelu hostů.

59:16
    Hráč Přerova zpoza branky zkusil nahodit puk ke hráčům před brankou. Košarišťan přerušuje hru.

58:31
    Přerov má možnost vyrovnat skóre, necelé dvě minuty před koncem utkání si zahraje přesilovou hru. A Kacetl zůstává na střídačce.

58:31
    Oddechový čas pro hosty.

58:31
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Adam Kubík – 2 min., podrážení).

57:19
    Bílek obětavě zastavil střelu Přerovských a s bolestmi se odbelhal na střídačku.

56:15
    Ryšavý z otočky zkoušel zaskočit Košarišťana, ten ale puk viděl a odpálil ho do bezpečí.

54:57
    Račuk zachytil špatnou přihrávku Přerovských, obkroužil bránu, ale nedokázal puk dostat až za záda Kacetla.

53:38
    Hosté si jdou za vyrovnávacím gólem, usadili se v útočném pásmu a snaží se překvapit Košarišťana.

52:53
    Hosté se dokázali ubránit a hraje se opět ve vyrovnaném počtu hráčů.

51:40
    Domácí se nemůžou usadit v útočném pásmu.

50:53
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Mikuláš Zbořil – 2 min., vysoká hůl).

49:35
    Číp z otočky pěkně vystřelil na kladenského gólmana, ten byl ale připraven a puk se odrazil do bezpečí.

48:52
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Zachary Frye – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Tomáš Doležal – 2 min., hrubost).
    47:47 Darek HEJCMAN - 3:2

47:47
    Přerov právě vstřelil branku!
    Přerov vyhrál buly a odražený puk od kladenského hráče zachytil DAREK HEJCMAN, který snižuje na 3:2. Asistence: Robert Černý, Jan Süss.

46:00
    Ležící hráč Kladna dokázal šikovně vystrčit puk z hokejky ujíždějícímu přerovskému hráči a Přerov tak ztratil možnost dát gól v oslabení.

44:54
    Přerovští se osvobozují z tlaku Kladna.

44:32
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Daniel Indrák – 2 min., vysoká hůl).

43:57
    Ryšavý ujel kladenským obráncům, ti ho ale dohnali a jeho nebezpečnou střelu z úhlu zablokovali.

43:15
    Hosté se usadili v obranném pásmu Kladna, ale větší šance neměli.

41:00
    Kehar vybojoval puk za brankou, přihrál puk před branku Douderovi, ale ten nebyl úspěšný.

40:01
    Úvodní vhazování třetí třetiny vyhráli hosté, ale ke hře se poté dostali domácí.

40:01

V 5. minutě druhé třetiny srovnal skóre po pěkné souhře Jakub Kubeš. V přesilové hře ale opět šli do vedení domácí, když Tomáš Pitule tečoval puk za záda Kacetla. Do třetí třetiny budou hráči nastupovat za stavu 3:1. Tomáš Pitule necelé dvě minuty před koncem třetiny dal svůj druhý gól v zápase.

40:00

39:53
    Plekancova střela se odrazila od brankáře a Ticháček zkoušel Kacetla překvapit. Ten však byl připraven.
    38:36 Tomáš PITULE - 3:1

38:36
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Guman přihrál před branku TOMÁŠI PITULEMU, který puk doklepl za Kacetla. Asistence: Tomáš Guman, Lukáš Doudera.

38:20
    Hrabal trefil pouze bránícího kladenského hráče.
    35:22 Tomáš PITULE - 2:1

35:22
    Račuk z pravého kruhu pěkně přihrál na druhou stranu Tomáši Gumanovi. TOMÁŠ PITULE tečoval tvrdou střelu do levého růžku. Asistence: Tomáš Pitule, Marek Račuk.

34:58
    Kubík jen nahodil puk z pravého kruhu na gólmana, ten kotouč dobře viděl a chytil ho.

34:00
    Kehar nebezpečně střílel od modré čáry, ale jeho spoluhráči už nedokázali dostat puk za čáru.

33:51
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Kamil Hajšman – 2 min., podrážení).

33:20
    Nicolas Hlava se dostal do útoku, ale střílel už moc ze strany a Kacetl puk bezpečně chytil do náruče.

32:28
    Guman přešel sám až před branku, ale už nedokázal zakončit.

31:38
    Kladenští si přesilové hry dlouho neužili a bude se hrát čtyři na čtyři.

31:38
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Tomáš Plekanec – 2 min., sekání).

30:49
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Radek Kučeřík – 2 min.).

30:20
    Mikliš špatně rozehrál zpoza branky a byla z toho příležitost pro Přerovské. Domácí brankář byl ale připraven.

29:15
    Král pěkně obešel všechny hráče Kladna, dal si puk na bekhend, ale nedokázal dostat puk za záda Košarišťana.

28:25
    Kladno vyhazuje puk.

28:21
    Další možnost pro Čípa, kterou ale chytil Košarišťan lapačkou.

27:30
    Číp byl v dobré pozici, ale byl nedovoleně bráněn Fryem, který si jde odsedět 2 minuty.

27:30
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Zachary Frye – 2 min.).

26:38
    Šapovaliv byl v dobré pozici, ale Kacetl puk viděl a přerušil hru.

24:30
    Rychle na to měli šanci domácí, ale nedokázali přerovského brankáře prostřelit.
    24:13 Jakub KUBEŠ - 1:1

24:13
    Krásná souhra přerovských hráčů! Vlastimil Dostálek dostal rychlou přihrávku od svého spoluhráče a přesně puk přihrál JAKUBU KUBEŠOVI. Ten rychlou střelou po ledě překonal Košarišťana. Asistence: Vlastimil Dostálek.

23:37
    Zelingr měl dobrou šanci navýšit skóre, ale Kacetl puk chytil do náruče.

23:16
    Hra se teď přelévá ze strany na stranu a oba týmy se snaží dát gól.

21:10
    Frye byl rychlejší než hráči Přerova a dříve se dostal k puku. Byl ale dobře ubráněn a ke střele se nedostal.

20:01

V tomto zvláštním utkání bez diváků měli z první třetiny více domácí. Hra začala opatrně, ale postupně se Kladeňáci dostali do tempa. V 5. minutě dal svůj první gól za Kladno Zachary Frye, který střelou k bližší tyči vystřelil Kladnu vedení 1:0. Zbytku třetiny také vládli spíše domácí, ale další gól nepřidali. Skóre po první třetině je 1:0.

20:00

19:16
    Kubík nebezpečně střílel z ostrého úhlu, ale Kacetl byl připraven a puk chytil.

18:00
    Kladno má rozhodně více šancí ve hře čtyři na čtyři, ale zatím je stav stále 1:0.

16:55
    Zelingr krásně obešel všechny hráče Přerova a dostal se až do útočného pásma Přerova. Tady ale puk ztratil a k dokončení se nedostal.

16:31
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jakub Hajný – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jiří Krisl – 2 min., hrubost).

14:56
    Bílek dal puk zpoza branky Ticháčkovi, který byl v předbrankovém prostoru, ale také nedokázal puk za čáru dostat.

13:33
    Kladno teď mělo hodně šancí. Největší šanci měl Adam Kubík, který ale z bezprostřední blízkosti nedokázal puk za Kacetla dostat.

12:34
    Hra je teď převážně v obranném pásmu Rytířů, Přerovští ale větší šance neměli.

10:55
    Hráč hostů mířil z ostrého úhlu, Košarišťan ale puk viděl a přerušil hru.

10:28
    Plekanec zkoušel ohrozit branku Přerova z levého kruhu, Kacetl ale byl připraven a puk chytil do náruče.

08:20
    Kubeš prudkou střelou mířil mezi betony brankáře, ale puk zblokoval jeden z Kladenských.

07:40
    Kladno se zatím úspěšně brání.

06:53
    Plekanec posílá puk do středního pásma.

06:42
    Přerov má možnost srovnat skóre a zahraje si přesilovou hru.

06:42
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Matyáš Zelingr – 2 min., podrážení).

06:10
    Kladno dál zůstává v útočném pásmu Přerova.
    04:25 Zachary FRYE - 1:0

04:25
    Račuk pěkně přihrál z vrcholu pravého kruhu ZACHARYMU FRYEOVI do jízdy a ten mířil k bližší tyčce přesně! Asistence: Marek Račuk, Nicolas Hlava.

03:25
    Doudera byl v dobré šanci před brankou, ale Kacetl puk dobře viděl.

03:10
    Hra se zatím přelévá ze strany na stranu a žádné větší šance jsme neviděli.

01:14
    První střelu na branku obstarali také Přerovští, ale Košarišťan byl připraven.

00:02
    K puku se jako první dostali hosté, ale neudrželi útočné pásmo.

00:01

Rytíři Kladno: Košarišťan (Novotný) – Kehar (A), Zelingr, Frye, L. Doudera, Mikliš, Ticháček, Štochl – Kubík, Plekanec (C), Melka – Hlava, Filip, Račuk (A) – Bílek, Pitule, Guman – Hajný, Šapovaliv, Š. Bláha.

HC ZUBR Přerov: Kacetl (Holík) – R. Černý, F. Král, Zbořil (A), Kubeš, Kučeřík, Krisl, Dřímal – T. Doležal (C), Pšurný (A), Dostálek – Hrabal, Hejcman, Číp – Svoboda, F. Dvořák, Süss – Hajšman, Indrák, Ryšavý.

Rozhodčí: Doležal, Pilný – Zídek, Měkýš.

HC Zubr Přerov
    Přerov začal sezonu o něco později a zatím odehrál pouze 5 utkání. První venkovní zápas Zubři sehráli se Slavií a i přes velký tlak v posledních minutách odjeli poraženi 2:3. O hodně lepší výkon předvedl Přerov doma, kde vyzval lídra tabulky Porubu a Ondřej Kacetl poprvé v sezoně vychytal Zubrům nulu. Zubři tak doma vyhráli 3:0. Naposledy Přerov sehrál zápas s Vrchlabím, ve kterém došlo až na samostatné nájezdy. V této disciplíně bylo úspěšnější Vrchlabí a Přerov tak prohrál 2:3 po samostatných nájezdech. Přerov je momentálně na 11. místě tabulky a z 5 zápasů dokázal získat 8 bodů.

Původně dnes měli hrát Rytíři zápas 9. kola Chance ligy v Třebíči, tento zápas byl však ze strany Třebíčských odložen kvůli nařízené karanténě. Kladno tak přivítá na svém ledě Zubry z Přerova, se kterými sehraje dohrávku 2. kola z poloviny září. Kladenští naposledy hráli doma před čtrnácti dny, kdy porazili Havířov jednoznačně 5:1. Kladenský gólman přišel o čisté konto až v poslední minutě utkání. Další zápas sehrálo Kladno v Litoměřicích, kde i přes to, že dokázalo vývoj zápasu otočit, odjelo s porážkou 2:3 v prodloužení. Naposledy Rytíři zavítali na led Poruby, ze kterého si odvezli porážku 3:4 po samostatných nájezdech. Rytíři Kladno jsou momentálně na 9. místě tabulky a ze 6 zápasů dokázali získat 9 bodů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Anna Ardonová

Branky a nahrávky: 5. Frye (Račuk, Hlava), 36. Pitule (Guman, Račuk), 39. Pitule (Guman, L. Doudera) – 25. Kubeš (Dostálek), 48. Hejcman (R. Černý, Süss)

Rytíři Kladno: Košarišťan (Novotný (A)) – Kehar (A), Zelingr, Frye, L. Doudera, Mikliš, Ticháček, Štochl – Kubík, Plekanec (C), Melka – Hlava, Filip, Račuk (A) – Bílek, Pitule, Guman – Hajný, Šapovaliv, Š. Bláha.

Rozhodčí: Doležal, Pilný – Zídek, Měkýš