Marseille – Saint-Étienne 0:2 (kon.)
Olympique Marseille
0:2 (0:1)
AS Saint-Étienne
Čtvrtek 17.09.2020, 21:00 • Orange Vélodrome, Marseille • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 1. kolo

To j z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek čtvrtečního večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (23:06:55)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 13:12. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 3:5. Fauly: 13:15.

Utkání je u konce a hostující tým se může začít radovat z výhry a tří bodů. Marseille se po přestávce marně snažilo o srovnání nepříznivého skóre, marně bušilo na zelená vrata – vše marně. Naopak v 75. minutě podniklo Saint-Étienne rychlý kontr a Denis Bouanga nekompromisní ranou upravil na konečných 0:2. Saint-Étienne je tak po dnešní výhře stále stoprocentní a je na prvním místě s devíti body, Marseille patří osmá příčka s šesti body.

90+5

90+4
    Moulin si do náruče stáhl vysoký pas z levé strany a už se k rozehrávce vůbec nehrne.

90+3
    Čistý zákrok u pomezní čáry, Marseille pouze vhazuje.

90+2
    Co nejdál od své branky, to je jediná taktika hostů pro závěr. A Bouanga se toho drží.

90+1
    Už je to ze strany Olympique trochu na náhodu, hráči v bílém zkouší, zda se aspoň něco ujme.

90
    Budou se přidávat čtyři minuty.

90
    Roh už domácím tak nevyšel a Saint-Étienne už míří do protiútoku.
    89. Thauvinův přímý kop vytlačil Moulin na roh

89
    Vynikající Moulin! Přímý kop si nachystal Thauvin, pěkně překonal zeď, míč, mířící pod břevno ale gólman ASSE vytlačil na roh!

88
    Možná to půjde přímým kopem kousek za pokutovým územím, to vše po faulu na Germaina.

87
    Domácím to v koncovce nejde, už se nechytají ani dlouhé pasy vzduchem.

86
    Saint-Étienne se ubránilo a po krátkých zmatcích u šestnáctky předvedlo rázný odkop.

85
    Následný brejk Olympique byl zastaven faulem a žlutou kartu za něj dostal Lucas Douath.

85
    K rozehře se postavil Denis Bouanga, napálil však pouze pětičlennou zeď Marseille.

84
    A teď je tu velká šance hostů na definitivní pojistku – přímý kop z hranice šestnáctky.

83
    Thauvin fauloval Bouangu, zase tak nehrajeme, neboť hostujícímu hráči se na nohy moc nechce.

Aleš Pur

Branky: 6. Hamouma (Maçon), 75. Bouanga (Nordin)

Karty:   30. Sakaj (OMA), 45+2. M. Sanson (OMA) – 21. Maçon (SET), 85. Douath (SET)

Olympique Marseille: Mandanda (C) – Sakaj (79. Rocchia), Álvaro González, Ćaleta-Car, Balerdi (46. B. Sarr) – Rongier (78. Strootman), Kamara, M. Sanson (71. Germain) – Thauvin, Maxime López (46. Aké), Payet.
    Náhradníci: Pelé – Aké, Germain, Gueye, Rocchia, B. Sarr, Chauí, Radonjić, Strootman.

AS Saint-Étienne: Moulin – Debuchy (C) (9. Moueffek), Fofana, Kolodziejczak, Maçon – Bouanga, Neyou (71. Douath), M. Camara, Aouchiche (46. Nordin) – Abi (71. Sissoko), Hamouma (58. Youssouf).
    Náhradníci: Bajič – Moukoudi, Krasso, Youssouf, Nordin, Moueffek, Rivera, Douath, Sissoko.

Rozhodčí: Buquet – Debart, Lang