Kazaň – Ufa 4:1 (kon.) | Kunlun – Jekatěrinburg 2:5 (kon.) | N.Novgorod – Čerepovec 3:4 (po pr.)
Soči – Jaroslavl 0:0 (odl.) | Spartak Moskva – Petrohrad 0:2 (kon.) | Viťaz – Čeljabinsk 1:3 (kon.)
Ak Bars Kazaň
4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Salavat Julajev Ufa
Čtvrtek 17.09.2020, 18:00 • Tatněfť Arena, Kazaň • KHL

To už je ode mne pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. (20:23:47)

Čas v útočném pásmu: 11:27 – 9:56

Kazaň nakonec mnohem lépe zvládla druhou i třetí třetinu, díky čemuž nakonec bere plný bodový zisk. Lépe sice započala Ufa, která se brzy dostala do vedení, ale prvních deset minut bylo jediné období, kdy byla lepší. Poté už dominovali Bars, kteří rychle vyrovnali a na začátku druhé periody se postarali o vítěznou branku. Těsné vedení poté docela dlouho jenom drželi, dvěma góly si ho pojistili až kolem 50. minuty, takže utkání mohli dohrávat v klidu. Salavat tak prohrává druhé utkání v sezoně, zatímco Kazaň má na kontě pořád jen jedinou porážku.

59:10
    Arťom Pimenov se ještě zkusil prokličkovat skrz tři protihráče, ale to mu nevyšlo. Kazaň se následně samozřejmě osvobozuje co nejrychlejším vyhozením.

58:56
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Teemu Hartikainen – 2 min., krosček).

58:50
    Nikita Ljamkin dokonce unikl celé soupeřící obraně a na Juhu Metsolu jel úplně sám, toho si vymíchal, ale v rychlosti pak zakončil jen mimo!

58:33
    Domácí drží hru mimo své pásmo a doufají, že už v přesilovce neinkasují. Ještě je ale před nimi opravdu hodně práce.

58:04
    Po pěkné kombinaci Teemu Hartikainen nebezpečným bekhendem pálil z mezikruží, Timur Biljalov však výborně udržel puk pod svým betonem!

57:42
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Justin Azevedo – 2 min., podrážení).

57:16
    Bars se opět vůbec nepovedlo založení útoku, z čehož mohla těžit Ufa, který vyprodukovala ránu od modré čáry, ale tu bez problémů lapil Timur Biljalov.

56:40
    Další souboj jde ve prospěch Kazaně, která se ještě zkouší protlačit do útoku, avšak to jí nevychází.

55:44
    Juha Metsola svým spoluhráčům pomáhá a rozehrávkou a doufá, že se alespoň ještě pokusí snížit. To ale domácí nepřipustí.

55:04
    Arťom Lukojanov si dobře našel odražený puk ve vlastní třetiny a okamžitě započal protiútok, ale do cesty se mu postavil protihráč, který byl tentokrát úspěšnější.

54:23
    Zápas už se vyloženě dohrává. Salavat je smířený s porážkou, takže do útočení se pouští víceméně jenom z povinnosti.

53:46
    Sakari Manninen tvrdě pálí z mezikruží, ale jeho střela se jenom odrazila do ochranné sítě, což znamená alespoň vhazování v útočném pásmu.

53:22
    Po delší době se musil činit také Timur Biljalov, který střelu vyrazil před sebe a pak ve velkém zmatku přikryl i kotouč. Stejně se to neobešla bez menší šarvátky.

52:58
    Hosté se konečně osvobozují vyhozením a mohou si na chvíli oddechnout. Soupeř jim ale moc času nedává.

Lukáš Mihal

Branky a nahrávky: 15. Dawes (K. Petrov, Zaripov), 23. Zaripov (Galijev), 48. Zaripov (Galijev), 52. Galijev (Pedan, Zaripov) – 8. Hartikainen (M. Granlund, Manninen)

Ak Bars Kazaň: Biljalov (Reideborn) – Wikstrand, Jarullin, Judin, Ljamkin, Pedan, Chenkel, Rukavišnikov – Dawes, K. Petrov, Azevedo (A) – Voronkov, Dyňak, A. Galimov – Galijev, Zaripov (C), Burmistrov – Fisenko, Safonov, Kuvardin – Lukojanov (A).
    Salavat Julajev Ufa: Metsola (Suchačov) – Koledov, J. Birjukov, Panin (C), Alexejev, Lisovec, Korobov, A. Semjonov, Muchamadullin – M. Granlund, Manninen, Hartikainen (A) – Baranov, V. Žarkov (A), Kadějkin – Kugryšev, M. Vorobjov, Chochrjakov – Gimatov, Baškirov, Pimenov.

Rozhodčí: Birin, Sergejev – Savenkov, Viljugin