Liberec – K. Vary 5:2 (kon.) | Kladno – Třemošná 9:3 (kon.) | Kobra – Havlíčkův Brod 2:3 (kon.)
Hvězda Praha – Plzeň 0:0 (odl.) | Motor ČB – Slavia 2:3 (kon.) | Mountfield HK – Sparta 1:2 (kon.)
Jihlava – Pardubice 2:4 (kon.) | Kometa Brno – Havířov 4:3 (1:0 po s.n.) | Poruba – Vítkovice 0:8 (kon.)
Mladá Boleslav – PZ Kladno 7:0 (kon.) | HK MD Šumperk – Třinec 0:8 (kon.) | Chomutov – HC Litvínov 3:6 (kon.)
Technika Brno – Tábor 1:5 (kon.) | Vsetín – Olomouc 3:2 (kon.)
po s.n. (1:0)
HC Kometa Brno
4:3 (1:0, 2:1, 0:2 - 0:0)
AZ Havířov
Čtvrtek 17.09.2020, 18:00 • DRFG arena • Extraliga dorostu • Skupina Východ

Nájezdový rozstřel nabídl jedinou branku. O tu se ve čtvrté sérii postaral domácí útočník Matěj Bělohlav. Kometa tak z dnešního zápasu bere dva body, Havířov si odváží jeden cenný bodík. (20:19:08)

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Kometa Brno.

Autorem vítězné branky je MATĚJ BĚLOHLAV.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení nám rozhodnutí nenabídlo, dnešní bitvu tak budou muset rozseknout nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

63:00
    Horký si hezky obhodil obránce a po chvíli hledal spoluhráče, soupeř mu do přihrávky ale vložil hůl.

62:01
    Lukáš Žák najížděl sám na bránu, minul ale pravý horní roh!

61:37
    Ofsajd hostujícího týmu.

60:27
    Adam Horký ztratil vše středním pásmu kotouč a dopředu se hnal obránce Kremnický, jehož střela ale mířila nad bránu.

60:01

Hostům se ve třetí třetině podařilo zásluhou Patrika Mikuly a Ludvíka Lysoňka srovnat! Čeká nás tak prodloužení.

60:00

58:45
    Na druhé straně se do brány naněkolikrát pokoušeli dostat kotouč domácí,Havířov však obětavě jejich pokusy blokoval.

57:45
    Schnattinger teď musel řešit rychlý protiútok hostů a měl trochu štěstí, že přihrávka na Belana byla trochu dlouhá. Havířovský útočník tak musel zakončovat jen bekhendem.

57:29
    Ránu Patrika Ulbrichta od modré čáry chytá gólman Maňásek do svého náručí.

57:15
    S Nesvadbovou střelou, která mu mířila na masku, měl havířovský gólman problémy. Na dorážce však nikdo z Brňanů připraven nebyl.

56:49
    Viktor Nesvadba sice vložil hůl do rozehrávky soupeře, ovšem puk se od ní odrazil jen do ochranné sítě.

56:20

56:00
    Adam Horký tečoval střelu od modré jen kousek mimo bránu.

54:58
    Po nepříliš nebezpečné střele Pigla z pravé strany po ledě se host= znovu osvobozují.

54:38
    Hosté získali puk po souboji u mantinelu a vyhazují jej až k bráně Komety.

54:20
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Žák – 2 min., podrážení).

53:11
    Třetí třetina má poměrně zajímavý vývoj a její výsledek by podle obrázku hry asi mnoho lidí netiplo. Brňané ovšem své šance nevyužívají a hosté jsou naopak efektivní.

51:40
    Štěpán Linka trefuje střelou z první z pravého kruhu tyč. Brankář Maňásek si na puk možná lehce sáhl lapačkou!

50:55
    Havířov právě vstřelil branku!
    Hosté vyrovnávají poměrně šťastnou brankou! Obrana Komety propadla a Havířov se hnal do přečíslení. LUDVÍK LYSONĚK se překvapivě rozhodl nepřihrávat, ale sám zakončit bekhendem. Schnattinger puk vyrazil jen nad sebe a posléze si jej sám sklepl za vlastní záda. Asistence: Patrik Ungr.

49:58
    Nesvadba se pokusil dostat do pásma soupeře po pravém mantinelu, tam si jej soupeř ale pohlídal a kotouč tak brněnskému útočníkovi ujel.

49:43
    Poslední minuty se hraje opravdu svižný hokej prakticky bez přerušení, žádné velké šance ale v této pasáží k vidění nejsou.

47:30
    Adam Horký se s kotoučem na holi prosmýkl do útočné třetiny a od levého mantinelu posílal přihrávku na druhou tyč. Tam ale ani jeden z jeho spoluhráčů nebyl..

46:32
    Snadná práce i pro Maňásek, ten zase sebral do lapačky Otavovo nahození z ostrého úhlu.

46:05
    Schnattinger si jednoduše poradil se střelou z levého křídla na vyrážečku.

45:25
    Po menší šermované na útočné modré čáře Komety kotouč získali hosté, kteří ale opět okamžitě napadáni domácími hokejisty.

43:56
    Kometa si to nechce nechat líbit a znovu se drží s kotoučem v pásmu soupeře. její náskok je nyní už ale pouze poloviční.

43:23
    Jako blesk z čistého nebe přichází snížení hostujícího týmu! PATRIK MIKULA si najel s pukem na pravý kruh, odkud vymetl horní růžek Schnattingerovy brány. Asistence: René Kubíček

42:40
    A znovu se Adam Boltvan hezky individuálně dostával před bránu, tentokrát se mu ale nepodařilo zakončit.

42:00
    Kos nyní protečoval puk na Nekvapila, který s ním najel do útočného pásma. S přihrávkou na obránce ale čekal asi až příliš dlouho a tak Kometa pásmo po chvíli znovu ztratila.

41:24
    Hostující brankář se v úvodu třetí třetiny opravdu nenudí. Tentokrát musel řešit střelu, která mu mířila na lapačku. To se mu povedlo a hra je tak přerušena.

40:55
    Zákrok zákrok havířovského gólmana, tentokrát po střele z levé strany útočného pásma.

40:15
    Boltvan se nyní pěkně prokličkoval až do zakončení a prověřil Maňáska, ten jeho pokus vyrazil.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:30.

Druhá dvacetiminutovka je minulostí. Hosté sice dokázali v 29. minutě srovnat zásluhou Lukáše Žáka, Kometa se ovšem již za 52 sekund dostala znovu do vedení. Prosadil se Adam Horký. V přesilové hře pak Brňané vstřelili ještě jednu branku. Jejím autorem je Roman Otava. Uvidíme, zda se Havířovu podaří utkání v třetí periodě ještě zdramatizovat.

40:00

39:09

38:15
    Hosté nyní kombinovali v útočném pásma do té doby, než se ke střele dostal na pravém kruhu Kolat. Schnattinger toho moc neviděl, i tak ale dokázal puk vytěsnit ramenem nad bránu.

37:31
    Puk končí po teči jednoho z hráčů ve středním pásmu na střídačce hostů. Bude se vhazovat na útočné modré čáře Havířova.

37:09
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Otava – 2 min., nedovolené bránění).

36:37
    Po delší době se v ofenzivě ozvali také hosté. Se střelou Ludvíka Lysoňka na lapačku ale neměl domácí gólman moc problémy.

35:47
    Další zákrok hostujícího gólmana betonem, tentokrát po střele Ondřeje Kose z levého kruhu k bližší tyči.

35:16

35:07
    Bělohlav našel přes šířku kluziště Pigla, jeho střelu z první těsně nad ledem ale Maňásek likviduje betony.

34:09
    Nyní trefil František Němec střelou od modré jen blokujícího Žáka, hosté následně vyhazují.

33:36
    Němcovi střele z první z pravého kruhu úplně nesedla a puk tak skončil na dbránou.

33:16
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Kolat – 2 min., podrážení).

33:05
    Domácí hokejisté jsou při chuti a znovu okupují pásmo soupeře. Navíc si opět zahrají početní výhodu.

32:03
    Kometa právě vstřelila branku!
    Brňané využívají přesilovou hru a vedou již o dva góly. ROMAN OTAVA se do puku opřel na vrcholu levého kruhu, do jeho střely ještě nejspíš vložil hůl obránce a puk skončil v levém horním rohu brány. Asistence: Denis Svoboda.

31:23
    Prakticky celou první minutu početní výhody strávili Brňané v útočném pásmu, k žádní střele se ale nedostali.

30:23
    Skvělá práce Bělohlava, který dokázal vyjet z pásma i přes to, že byl faulován a nahodit puk do útočnému pásma. Tam už s ním domácí neudělali, ale zahrají si přesilovku. Vyloučen byl Ludvík Lysoněk (HAV) za sekání.

28:54
    Domácí si rychle berou svůj náskok zpět. Roman Otava nahrál na svého spoluhráče ADAMA HORKÉHO před brána a ten dokázal prostřelit Maňáska. Asistence: Roman Otava.

28:38
    Další ošemetná situace kolem domácí brány. Schnattingerovi vypadl puk po střele z pravé strany a byl rád, když po té, co si lehl, zjistil, že se puk nachází pod ním.

28:02
    Hosté vyrovnávají. Jeden z obránců Komety rychle dojížděl puk, který se pokusil odrazem o mantinel poslat ven z pásma. Zachytil jej totiž Jakub Belan, který vzápětí našel volného LUKÁŠE ŽÁKA. Havířovský útočník pak překonal Schnattingera přízemní střelou. Asistence: Jakub Belan.

27:14
    Po chybě v rozehrávce soupeře málem zakončoval z mezikruží Nesvadba, puk mu ale v nejdůležitější moment odskočil.

26:15
    Boltvan dojel na levé straně puk a centroval jej před bránu na dojíždějícího Otavu, ten ale v souboji s obráncem nedokázal puk tečovat.

26:13
    Na druhé straně zasáhl Schnattinger, který zatím drží čisté konto.

25:49
    Hostující gólman musel být i nadále na pozoru, po chvíli ale dokázal zachytit puk a přerušil tak hru.

25:27
    Přízemní střelu obránce Lukáše Eicha od modré čáry vyrazil Maňásek svými betony směrem doleva z jeho pohledu.

25:22
    Icing vrací hru před hostujícího gólmana Maňáska.

24:35
    Lukáš Žák nabral na levém křídle slušnou rychlost, natlačil se před obránce, a střílel na vzdálenější tyč. Bránu ale o kousek minul.

23:40

23:04
    Viktor Nesvadba vystihl přihrávku soupeře na modré a vydal se dopředu. Na to, aby unikl obráncům soupeře ale neměl dostatečnou rychlost, takže před ním Havířovští dokázali puk odpálit.

22:28
    Nepovedené rozehrávka hostujícího týmu. Pískáno je zakázané uvolnění.

21:48
    René Kubíček stihl puk vrátit do pásma ještě na modré a nahodil jej na bránu. Jeho pokus mířil vedle, ale Schnattinger si i tak pro kotouč sáhl a přerušil hru.

21:40
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Pigl – 2 min., podrážení).

21:19
    Hosté se udrželi v útočném pásmu a gólman Komety musel znovu zasáhnout. Puk schoval do lapačky a jeho spoluhráči tak mohli konečně vystřídat.

20:55
    Zakázané uvolnění Komety vrátí hru zpět před brankáře Schnattigera.

20:23

20:13
    Hosté zahrozili ještě v pokračující přesilovce. Lysoněk byl v dobré pozici, puk mu ale odskočil z čepele hole. Schnattinger musel zasahovat až proti následné dorážce.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:44.

První třetina úvodního zápasu dorostenecké extraligy mezi Kometou a Havířovem je za námi. Dá se říci, že domácí byli aktivnějším týmem a vypracovali si více střeleckých možností. Do kabin půjdou s jednobrankovým náskokem, protože Štěpán Linka obral v 10. minutě soupeře a dokázal potrestat jeho chybu. Brňané si pak zahráli ještě přesilovou hru, hosté dokonce dvě. Další gól už ale ale prvních dvacet minut nenabídlo.

20:00

19:25
    Tentokrát už hosté rozehráli přesilovou hru lépe a přes minutu se drželi v pásmu Brna. Na konci jejich pobytu přišla střela od modré čáry, které byla ještě tečována. Puk se ale odrazil jen od zadního mantinelu.

18:23
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Němec – 2 min., podrážení).

17:38

16:43
    Havířovu přesilovka zatím vůbec nejde. Roman Otava dokázal obrat soupeře o puk ještě v pásmu hostů a najížděl na bránu z levé strany. Maňáska se pokusil překonat přízemní střelou, ten ale udržel své betony u ledu.

15:55
    O chvíli později se pak právě Svoboda v oslabení dostal ke střele ze slibné pozice, našel ale jen lapačku Maňáska.

15:41
    Kometa dokázala vyhrát vhazování a obránce Denis Svoboda puk rychle napálil po mantinelu z pásma.

15:38
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Boltvan – 2 min., podrážení).

15:01
    Mikulův pokus z levé strany obránce srazil a domácí gólman tak puk jen zkontroloval pohledem.

14:30
    Viktor Nesvadba nedokázal prostrčit puk na spoluhráče do útočného pásma a Havířov se tak vydal do protiútoku. Střelu z pravého křídla Schnattinger nedokázal udržet a musel se po puku znovu natáhnout. Celou situaci však zvládl.

13:43
    Štěpán Linka upadl ve středním pásmu a gesty rukou dával následně najevo svůj nesouhlas s tím, že se rozhodčí rozhodl nevyloučit.

13:02

12:58
    Nyní střílel z první Martin Pigl, jeho střelecky prakticky až od mantinelu ale zůstala ve výstroji Maňáska.

12:30
    Hosté se osvobozují a mohou vystřídat.

11:35
    Domácí pětice dokázala i přes problémy udržet pásmo a nakonec i zahrozit. Střela Eicha z vrcholu pravého kruhu se odrazila od brankáře jen do prostoru před něj, kde ale ani jeden z Brňanů nebyl připraven na dorážku.

11:02
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Mikula – 2 min., faul kolenem).

10:56
    Na Michala Nekvapila nyní mířila pěkná přihrávka do jízdy na pravé křídlo. Domácí forvard si puku ale nevšiml a nedokázal jej dohnat.

09:47
    Domácí střílejí první gól a ujímají se vedení. Jakub Belan nedokázal odehrát kotouč, udělal chybu a nechal se obrat ŠTĚPÁNEM LINKOU. Navrátilec ze zámoří si pak položil gólmana a poslal kotouč po ledě za jeho záda. Bez asistence.

09:21
    Další ofenzivní výpad Komety zastavuje ofsajd.

08:50
    Adam Horký se na levém křídle dokázal prosmýknout kolem dvou obránců, ani jeho střela ale úspěšná nebyla. Trefila totiž jenom brusle jednoho z hráčů Havířova.

08:16
    Němec si teď sjížděl od modré čáry až na kruh, vystřelit ale nedokázal, protože mu puk ujel z hokejky.

07:15
    Belan najížděl se spoluhráčem do velmi slibné šance, v klíčovém momentu přihrávky mu ale kotouč odskočil od hole.

06:44
    Poslední desítky sekund se hraje hraje ve středním pásmu, ani jednomu z týmů se nedaří na další dobu usadit na území soupeří.

05:03
    Ondřej Kos jen nechtěně posunul kotouč do jízdy soupeři Belanovi. Ten se pak dvakrát po pěkné individuální akci pokoušel zakončit, ani jednou však puk k bráně nedoputoval. Belanovi se podařilo ohrozit Schnattingera až napotřetí, z dorážky jej ale nepřekonal.

04:10
    Na druhé straně podobná akce Martina Pigla, ten trefil nastavenou lapačku hostujícího gólmana.

03:40
    Patrik Irgl si od mantinelu sjel na pravý kruh a vystřelil na Schnattingera, ten jeho pokus zastavil a zabránil i případným dorážkám.

03:24
    Kometě se podařilo vyhrát vhazování a o chvíli později puk alespoň prostrčit do středního pásma.

03:10
    Jeden z Brňanů nedokázal zachytit přihrávku po mantinelu a puk tak doputoval až na zakázané uvolnění.

01:51
    Po nedotaženém rychlém výpadu Havířova se naopak rozjela na druhou stranu Kometa. Maňásek musel být připraven proti střele z levého křídla.

01:38
    Po kratší pauze se domácí znovu drželi v útočné třetině. Bělohlavovi se ale puk zamotal mezi bruslemi a následně jej ztratil.

00:40
    Jako první se do útočného pásma dostala Kometa. Boltvan dokázal vybojovat puk a přihrát Otavovi, ten sjel do druhého rohu kluziště a nabil Eichovi, jehož střelu vyráží Maňásek mimo.

00:01

HC Kometa Brno: Schnattinger (Kavan) – Svoboda, Šedlbauer, Máša, Ulbricht, Barčák, Němec, Eich – Pigl, Koš, Linka, Nekvapil, Otava, Rakus, Horký, Bělohlav, Boltvan, Nesvadba

AZ Heimstaden Havířov: Maňásek (Konieczny) – Mlýnek, Valouch, Kremnický, Pilíšek, Zavřel, Kubíček, Kalina – Macko, Jung, Irgl, Ungr, Mikula, Kolat, Lysoněk, Belan, Žák, Svozil, Siekierka.

Brňanům se v přípravě na novou sezónu poměrně dařilo. Dokázali si poradit s Třincem, Olomouci, Vsetínem, Berlínem, Přerovem a nakonec i s Jihlavou po nájezdech. Podlehli pak dvakrát Vítkovicím a v odvetě Třinci po nájezdech. Čtyři z těchto zápasů odehráli na dvoudenním turnaji v Ostravě.

Havířov měl výsledky v přípravných zápasech horší než jeho dnešní soupeř. Odehrál jich ještě víc než Brno i kvůli tomu, že se představil na dvou turnajích. Jednom v Pardubicích a druhém ve Zlíně. Hokejisté ze severovýchodu republiky zapsali celkem osm porážek a pět vítězství. Podařilo se jim porazit Porubu, Olomouc, Vsetín, Přerov a Zlín

Zdravím vás u 1. kola ELIOD extraligy dorostu. Společně se zaměříme na utkání mezi týmy HC Kometa Brno a AZ Heimstaden Havířov.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Filip Krůza

Branky a nahrávky: 10. Linka, 29. Horký (Otava), 33. Otava (Svoboda), rozh. náj. Bělohlav – 29. Žák (Belan), 44. Mikula (Kubíček), 51. Lysoněk (Ungr)