FK Kaisar – APOEL 1:4 (kon.) | Ventspils – Rosenborg 1:5 (kon.) | Renova – Hajduk Split 0:1 (kon.)
Ararat-Armenia – Fola 4:3 (po pr.) | Astana – Budućnost Podgorica 0:1 (kon.) | KF Teuta – Granada 0:4 (kon.)
Lincoln – Rangers 0:5 (kon.) | KuPS – Slovan Bratislava 1:1 (4:3 po pen.) | Botoşani – Škendija 0:1 (kon.)
Bodö/Glimt – Žalgiris Vilnius 3:1 (kon.) | Riteriai – Liberec 1:5 (kon.) | Lokomotiv Plovdiv – Tottenham 1:2 (kon.)
Göteborg – Kodaň 1:2 (kon.) | Neftçi Baku – Galatasaray 1:3 (kon.) | Flora – Reykjavík 2:1 (kon.)
Olimpija Lublaň – Zrinjski Mostar 2:3 (po pr.) | Connah's Quay – Dinamo Tbilisi 0:1 (kon.) | Djurgården – Europa 2:1 (kon.)
Hibernians – Fehérvár 0:1 (kon.) | Laçi – Beer Ševa 1:2 (kon.) | CSKA Sofia – BATE 2:0 (kon.)
Sfîntul Gheorghe – Partizan Bělehrad 0:1 (po pr.) | OFI FC – Apollon Limassol 0:1 (kon.) | Locomotive Tbilisi – Dynamo 2:1 (kon.)
Maccabi Haifa – Kajrat 2:1 (kon.) | Escaldes – Dundalk 0:1 (kon.) | FK Sileks – KF Drita 0:2 (kon.)
Shamrock – AC Milán 0:2 (kon.) | Piast Gliwice – Hartberg 3:2 (kon.) | Kukësi – Wolfsburg 0:4 (kon.)
Banja Luka – Rio Ave 0:2 (kon.) | Aris Soluň – Kolos Kovalivka 1:2 (kon.) | Standard – Bala Town 2:0 (kon.)
Mura – Aarhus 3:0 (kon.) | Viking FK – Aberdeen 0:2 (kon.) | Coleraine – Motherwell 2:2 (0:3 po pen.)
Linfield – Floriana 0:1 (kon.) | Osijek – Basilej 1:2 (kon.) | Dunajská Streda – Jablonec 5:3 (po pr.)
Servette – Remeš 0:1 (kon.) | Bačka Topola – FCSB 6:6 (4:5 po pen.) | Honvéd – Malmö 0:2 (kon.)
CSKA Sofia
2:0 (0:0)
BATE Borisov
Čtvrtek 17.09.2020, 19:00 • Stadion Bâlgarska Armija • Evropská liga (předkola) • 2. předkolo

Ode mě to bude pro dnešek vše. Doufám, že jste si zápas užili a budu se těšit zase někdy příště. Přeji hezký zbytek večera a dobrou noc! (21:03:09)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 2:4. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 13:14.

Je konec! Máme za sebou utkání druhého předkola Evropské ligy. V něm jsou nakonec šťastnější hráči CSKA Sofia, kteří svého soupeře zdolali poměrem 2:0. Vítězství se nerodilo vůbec lehce. V prvním poločase měli hosté možnost pokutového kopu. Ten zneškodnil Busatto a domácí trestali. V závěru prvního dějství si odražený míč našel Sowe, který poslal bulharský tým do vedení. V druhé části měli hosté několik zajímavých příležitostí, z nichž nejnebezpečnější byla střela Skavyshe, která zazvonila na břevno. V závěru pečetil vítězství domácích Carey, který tak pojistil postup CSKA Sofia do třetího předkola Evropské ligy. Naopak pro běloruský tým cesta končí.

90+4
    90+4. CAREY - 2:0

90+4
    Tým CSKA Sofia právě vstřelil branku!

Všichni hráči Bate Borisov se vydali do pokutového území. Centr se ale hrubě nepovedl a to znamenalo otevřené dveře pro GRAHAMA CAREYHO, který dovezl míč přes celé hřiště do prázdné branky.

90+3
    Dubajič ještě vidí žlutou kartu za zmíněný zákrok.

90+3
    Faul na domácí, kteří teď s rozehrávkou příliš spěchat nebudou...

90+2
    Domácí brankář vyběhl, ale nezasáhl balón. Ten spadl na hlavu hráči Bate, který ale v souboji nemohl přesně zamířit a trefuje vysoko nad branku.

90+1
    Tlak Bate Borisov začíná sílit. Uvidíme rohový kop.

90
    Rozhodčí nastavuje 4 minuty.

89
    Záložník Bate ztratil trpělivost a pokusil se o dalekonosnou střelu. Ta ale končí vysoko nad.

88
    Rozhodčí domlouvá domácímu brankáři, že žádné zdržování nehodlá tolerovat. Nutno podotknout, že Busatto už jednu žlutou kartu má.

87
    Centr domácích proletěl vápnem běloruského celku. Naštěstí pro Bate nenašel vůbec nikoho.

87
    Chyba v rozehrávce Bate a u míče jsou opět domácí.

86
    Sowe se pokoušel probít do vápna. Nakonec střílí z nulového úhlu a zajišťuje svému týmu další roh.

86
    Pokus o rychlý protiútok domácích zblokovala obrana pouze na roh.

85
    Centr do vápna a klíčový souboj ve prospěch domácího fotbalisty.

84
    Přihrávka záložníka Bate nenašla vůbec nikoho. Rozehrávat bude Busatto.

83
    Čas se neúprosně krátí! Hosté mají na vstřelení vyrovnávacího gólu už jenom něco přes 7 minut.

81
    Tvrdý zákrok na jednoho z fotbalistů CSKA, který rozhodčí řeší pouze domluvou.

79
    Třetí střídání pro domácí. Trávník opustil Henrique. Místo něj přišel Carey.

79
    Skavysh se ocitnul v zajímavé příležitosti na hraně malého vápna. První kontakt s míčem mu ale hrubě nevyšel a bude z toho odkop od branky.

77
    Hostující trenér se pokouší oživit svou sestavu pro závěrečný tlak. Místo Bagy, tak na posledních zhruba 15 minut přišel Moukam.

77
    Hosté jsou ve druhém poločase více na míči a pokoušejí se vyrovnat. Obrana CSKA ale funguje velice dobře.

76
    Skvělý obranný zákrok Matheije, který znemožnil zakončení útočníkovi Bate Borisov.

75
    Střelu zhruba ze třiceti pěti metrů likviduje Busatto. Následný odražený balón si již vzala na starost obrana, a hosté tak na vyrovnání stále čekají.

74
    Zajímavá standartní situace pro Bate.

73
    Druhé střídání domácího celku. Posledních 20 minut základní hrací doby si zahraje Keita, který nahradil Yomova.

72
    Tvrdý zák ve středu hřiště, po kterém zůstávají ležet oba aktéři. Naštěstí to vypadá, že lékařská pomoc nebude potřeba.

71
    Domácí obrana znovu zafungovala perfektně a odvrací centr.

70
    Další příležitost z rohového kopu pro hosty.

69
    Střídat se rozhodl i trenér běloruského celku. Zápas skončil pro Yablonskiho, kterého nahradil Volodko.

68
    A skutečně tomu tak je. Sankhareho nahrazuje Rodrigues.

68
    Zdá se, že jeden z domácích hráčů bude muset střídat. Vypadá to na Sankhareho.

67
    Centr si pohlídal domácí obránce a hlavou ho posílá daleko od branky.

66
    Centr odvrací domácí obrana pouze za cenu rohového kopu.

65
    Ještě teď pravděpodobně domácí obraně zvoní v uších! Na hraně vápna natáhl Skavysh ke střele a orazítkoval břevno Busatteho branky.

63
    Žluté napomenutí dostává další hostující hráč. Konkrétně je to Filipovič.

63
    Krásná rána Sankhereho, které chybělo k úspěchu opravdu málo. Hosté však zůstávají v kontaktu.

61
    Domácí se dožadují rohového kopu. Sudí ale zůstává neoblomný a bude se kopat od branky.

60
    Další zajímavá pozice pro hosty. Přízemní centr propadl až k Nekhajchikovi. Ten ho ale z voleje posílá zhruba do 25. řady...

58
    Rychlý protiútok vyřešili domácí tvrdou ranou do zad jednoho z obránců Bate, který jim za to děkovný dopis asi nepošle.

57
    Balón propadl na zadní tyč k Skavyshovi. Ten ho ale v těžké pozici nedokázal správně trefit a končí v rukou brankáře Busatta.

56
    Henrique se uvolnil a vystřelil. Scherbitsky byl pozorný a likviduje ji.

55
    Zmatek před brankou domácích řeší jeden ze stoperů dalekonosným odkopem.

53
    Dva centry CSKA v krátkém sledu po sobě. Oba se povedly hostující obraně odvrátit bez větších potíží.

52
    Nekjhajchik spadl v pokutovém území soupeře a dožadoval se odpískání pokutového kopu. Rozhodčí mu ale dává najevo, že jeho názor nesdílí a ve hře se pokračuje dále.

51
    Vhazování Bate u rohového praporku domácích.

49
    Willumsson se pokusil ohrozit bránu Sofie. Brankář ale mohl zůstat v klidu, jelikož pokus přeletěl jeho branku o pěkných pár metrů.

48
    Narážečka na kraji hřiště a následný centr v podání běloruského týmu. Ten ale nikdo nedokázal usměrnit směrem k bráně CSKA.

47
    Centr domácích je příliš dlouhý a rozehrávat bude brankář Scherbitsky.

46
    Sowe si ve středu hřiště poradil s Yablonskim, kterým ho fauloval a vidí žlutý kartónek.

46

První poločas je u konce a i přes absenci diváků na stadionu zápas rozhodně nenudil! Úvodních 25 minut bylo hlavně ve znamení pevných obran a šancí jako šafránu. Posledních 20 minut ale vše vynahradilo! Nejprve ve vápně fauloval domácí brankář Busatto, který po svém zákroku uviděl žlutou kartu. Sám se za pár chvil stal hrdinou, když Miličův pokutový kop zneškodnil a udržel bezbrankový stav. V úplném závěru první půle se prosadil Sowe, který skvěle číhal na odražený balón. Otázka pro druhou půli je jasná! Podaří se Bate otočit vývoj zápasu a nebo se z postupu budou radovat domácí? Druhý poločas by měl začít zhruba za 10 minut.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45
    Hosté se pokoušeli rychle odpovědět. Jeden z útočících hráčů se ale nacházel v postavení mimo hru.
    44. SOWE - 0:0

44
    Autorem branky je SOWE.
    Tentokrát se ale domácí sniper nemýlil! Výbornou práci odvedl Yomov, jehož střelu brankář pouze vyrazil před sebe. Tam však stál nikým nehlídaný ALI SOWE, který posílá domácí tým do vedení! Asistence: Yomov

43
    Soweho zakončení si cestu do branky nenašlo o poměrně značný kus.

43
    Yomov zabojoval a místo odkopu od branky musí hosté vhazovat.

42
    Milič znovu nedovoleně. Tentokráte ale u branky soupeře, takže žádné ohrožení branky hostů nehrozí.

41
    Ti s ní však naložili prachbídně, když trefili prvního bránícího hráče.

40
    Milič si počínal nedovoleně a nabízí zajímavou standartní situaci domácím.

39
    Chyba jednoho z domácích obránců, kterou však zvládl v zápětí napravit. Doběhl hráče a čistě mu odebral balón.

38
    Centr ze strany v podání Yomova na poslední chvíli likviduje jeden z bránících hráčů.

37
    Průnikovou přihrávku záložníka CSKA by Sowe pravděpodobně nestihl ani na kole...

36
    Útočný faul Bate. Hrát budou domácí stopeři.

34
    Domácí brankář ještě uviděl za předchozí penaltový zákrok žlutou kartu.
    34. Penalta.

34
    Busatto skvěle napravuje své zaváhání a zneškodňuje pokutový kop. Milič zvolil variantu přízemní střely, kterou domácí brankář vystihl a drží pro svůj tým bezbrankový stav!

32
    Obrovská šance Bate. Hlavička Nekhajchika skončila pouze na horní tyčce. Následný odražený balón se pokusil doskočit domácí brankář. Počínal si ale nedovoleně a sudí nařizuje penaltu!

Byla nařízena penalta.

30
    Pěkná akce CSKA na jejímž konci Sowe nedokázal zpracovat těžký balón. Z akce tak bude alespoň vhazování.

29
    Dlouhý centr ale nenašel nikoho z domácích hráčů.

28
    Chyba ve středu hřiště, kterou musí hostující Yablonski hasit pouze za cenu nedovoleného zákroku.

27
    Hosté mají problémy s dobře napadajícími útočníky CSKA a ztrácejí balón,

25
    Obrovská šance Bate Borisov! Jeden z hráčů pelášil nikým nehlídaný na branku. Brankář Busatto ale skvěle vyběhl a znemožnil útočícímu hráči zakončit. Skóre tak zůstává nezměněno.

24
    Zákrok jako z učebnice obrané hry předvedl Nastic. Čistě soupeři sebral balón tak šikovně, že bude Bate dokonce rozehrávat od branky.

23
    Zajímavý protiútok domácího týmu. Přihrávky ze strany se ale příliš nepovedla a bude z toho pouze vhazování.

21
    V dnešním zápase je zatím alfa a omega kvalitní obrana. Na nějaké vetší šance si budeme muset počkat.

20
    Na třikrát se útočící hráči Bate pokoušeli ohrozit bránu Busatta. Všechny pokusy ale skončily pouze v bloku.

19
    Útočný faul po němž vyvázl Henrique jen s napomenutím od rozhodčího Fesnice.

18
    Pokus Henriqueho z hranice vápna zablokovala hostující obrana.

17
    Domácí kombinují na své polovině ve snaze najít mezeru v obraně Bate.

16
    Křižná přihrávka Henriqueho nenašla nikoho z bulharského celku.

14
    Sowe se probíjel do vápna, avšak neprošel přes jednoho z bránících hráčů. Bude z toho alespoň vhazování pro domácí.

13
    Nekhajchik se pokusil ohrozit domácí bránu ze střední vzdálenosti. Jeho pokusu ale chyběla kvalita a Busatto si s ním bez větších problémů poradil.

12
    Máme za sebou úvodní desetiminutovku. Hra je zatím velice vyrovnaná a ani jeden z týmů nenašel recept na obranu soupeře.

11
    Zajímavý centr do pokutového území Sofie s přehledem likviduje brankář Busatto.

9
    Filipovič se pokoušel naservírovat balón do vápna domácích. Jeho pokus však skvěle zablokoval jeden z bránících hráčů.

8
    Napadání domácího celku je přerušeno hvizdem rozhodčího.

7
    Po jednom ze soubojů ve středu hřiště se dvojice hráčů držela za hlavu. Hráči CSKA zakopli míč, ale naštěstí to vypadá, že se nebude jednat o nic vážného.

5
    Domácí v úvodu zápasu vysoko napadají a nenechávají Bate příliš prostoru.

4
    Pokus o signál v podání domácích. Mazikou ale svým centrem našel pouze připraveného obránce běloruského celku.

3
    Kombinace CSKA končí faulem na Henriqueho. Domácím se nabízí zajímavá standartní situace.

2
    Rozehrávka pod tlakem se hráčům Bate příliš nepovedla, a domácí jsou tak znovu na míči.

1
    O úvodní výkop se postarali domácí fotbalisté. Dlouho však balón na svých kopačkách neudrželi.

1

Sofia bude hrát v červené sadě. Hosté z Běloruska vstoupí do dnešního zápasu v dresech žlutých.

Hráči již nastupují na hrací plochu a my se můžeme těšit na minimálně 90. minut doufejme kvalitního fotbalu.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

CSKA Sofia: Busatto – Galabov, Antov, Mattheij, Mazikou – Youga, Geferson – Henrique, Sankhare, Yomov – Sowe
    Náhradníci: Evtimov (B), Beltrame, Carey, Jurič, Keita, Rodrigues, Yordanov

BATE Borisov: Scherbitsky – Filipovič A., Filipovič J., Filipenko, Nastic – Baga, Yablonski, Willumsson – Milič, Skavysh, Nekhajchik
    Náhradníci: Chichkan (B), Bessmertny, Dubajič, Kopitovič, Moukam, Myakish, Volodko

Rozhodčí: Horațiu Feșnic.

Když se zaměříme na konkrétní hráče, tak v domácím táboru rozhodně nesmíme opomenout Aliho Soweho, který jak už jsem psal níže, rozhodl předchozí zápas předkola Evropské ligy gólem v 91. minutě utkání. Je to taky se dvěma brankami prozatím nejlepší střelec týmu v ligovém ročníku. Za hosty musíme zmínit Maksima Skavyshe, který je s jedenácti brankami druhým nejlepším střelcem v běloruské soutěži.

Pokud nyní očekáváte zmínku o vzájemných zápasem, abychom měli trochu vylepšené šance odhadnout kdo je v zápase favoritem, tak vás musím zklamat. Sázkové kanceláře se přiklánějí k názoru, že o něco silnějším týmem by měli být domácí. Bude se ale jednat o vůbec první utkání těchto dvou týmů a stát se může naprosto cokoli.

Bate Borisov
    CSKA však dnes nebude mít jednoduchou práci, ba naopak! Proti nim se postaví běloruský vícemistr, který rozhodně nebude snadným soupeřem. Bate se v současném ročníku běloruské ligy nachází na druhém místě pouze o skóre za Soligorskem. Svěřenci trenéra Alshevského nemuseli, narozdíl od svého soupeře, řešit první předkolo Evropské ligy, jelikož se kvalifikovali automaticky. V domácích soutěžích Bate nenašlo přemožitele již 4 zápasy, ve kterých dohromady nastřádalo 13 gólů a obdrželo pouze 2.

CSKA Sofia
    A začneme domácími. Bulharská liga má za sebou úvodních 5 kol, v nichž fotbalisté z hlavního města této východoevropské země nenašli prozatím přemožitele. Každopádně jim v tabulce patří 3. místo, a to díky dvěma remízám s celky ze středu pole. V loňské sezóně se CSKA umístilo na druhé příčce za Ludogorcem Razgrad, který trénuje český kouč Pavel Vrba. Co se týče prvního zápasu v boji o pohárovou Evropu, tak se svěřenci Belcheva zapotili více než čekali. Na domácím stadionu ještě v 75. minutě prohrávali proti outsiderovi z Malty, týmu Sirens. Pohromu naštěstí pro bulharský tým zažehnali Ahmedov a Sowe, kteří překlopili vývoj utkání, a domácí tak mohou soupeřit o Evropskou ligu dále.

Pojďme se společně podívat o něco blíže na účastníky dnešního klání.

Letošní rok není sportu příliš nakloněn. Již několik akcí muselo být odloženo, popřípadě zrušeno. To se ale naštěstí netýká evropského fotbalu, jehož soutěží si můžeme užívat do sytosti. Bohužel, ale bez přítomnosti diváků na stadionu. I přesto věřím, že zápas druhého předkola Evropské ligy mezi CSKA Sofia a Bate Borisov, přinese podívanou té nejvyšší kvality! Mé jméno je Jakub Čermák a budu vás provázet tímto utkáním. Přeji příjemnou zábavu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.