Plzeň – Sparta 5:3 (kon.) | K. Vary – Mladá Boleslav 3:2 (kon.) | Zlín – Olomouc 1:4 (kon.)
Liberec – Pardubice 7:1 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
BK Mladá Boleslav
Pátek 18.09.2020, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Krásný páteční podvečer z karlovarské arény, kde se v rámci prvního kola nejvyšší české hokejové ligy utká domácí HC Energie Karlovy Vary s týmem BK Mladá Boleslav.

HC Energie Karlovy Vary Energetikům se v přípravě na novou sezonu náramně dařilo, z deseti duelů odešli šestkrát jako vítězové, s Libercem pak přišli o výhru v nastaveném čase. O poháru hejtmana pak rozhodovaly až nájezdy, do kterých natlačil utkání Václav Skuhravý, který dokázal vyrovnat tři sekundy před poslední sirénou, vítězství ale nakonec slavil Baník. Nejvíce bodů si v přípravě připsal Petr Koblasa, přesněji osm (5+3), se stejným počtem je hned za ním Jiří Černoch (1+7). Do přípravy a také první útočné linie přiskočily dvě posily z NHL, David Kaše a Jakub Lauko, ti se ve spolupráci s Jakubem Flekem stávají čím dál tím větší hrozbou pro soupeře.

,,Na úvod sezony nás čeká velmi těžký soupeř. Mladá Boleslav má mladé, dynamické družstvo, doplněné zkušenými hráči. Myslím ale, že bychom měli být na start extraligy připraveni nejlépe, jak je v dané situaci možné a věřím, že před domácími fanoušky, kteří nás doufám přijdou podpořit a pomůžou nám v tom těžké startu, zápas zvládneme. Za kabinu můžu slíbit, že na ledě necháme úplně všechno!" zhodnotil asistent trenéra Tomáš Mariška.

BK Mladá Boleslav Bruslařům příprava nevyšla dle jejich očekávání. Sice sehráli o dva zápasy méně, než karlovarští hokejisté, i tak se jim ale z osmi utkání podařilo zvítězit je ve dvou. V duelu se Spartou pak jediný gól padl až v prodloužení, bohužel pro mladoboleslavské do jejich sítě.

„Já osobně raději hraji soutěžní utkání než jenom přáteláky, takže se na pátek těším. Doufám, že vyjedeme v plné zbroji a na Karlovy Vary nastoupíme s tím nejlepším, co umíme," řekl směrem k úvodnímu kolu nové extraligové sezony útočník Jan Stránský.

Bilance vzájemných utkání v přípravě
    10 : 6
    4.8.2020 BK Mladá Boleslav – HC Energie Karlovy Vary 5:7 (3:5, 0:0, 2:2)
    Branky a nahrávky: 1. Flynn (Najman), 5. Bernad (Kousal, Fillman), 16. Severa (Maršoun, Vala), 43. Šidlík (Flynn), 49. Brož (Bernad, Flynn) – 4. Osmík, 12. Weinhold (Vondráček, Šenkeřík), 15. Machač (Vondráček, Šenkeřík), 20. Osmík (Šik), 20. Vondráček (Redlich), 41. Koblasa (Weinhold, Černoch), 42. Vildumetz (Mikúš, Vondráček).

Sestavy –
    BK Mladá Boleslav: Schwarz (41. Haas) – Bernad, Fillman, Šidlík, Brož, Drtina, Vala – Flynn, Najman, Kousal – Trávníček, Čermák, Kotala – Grim, V. Houška, Maršoun
    HC Energie Karlovy Vary: Novotný (32. Horák) – Kotvan, Šenkeřík, Kowalczyk, Plutnar, Pulpán, Weinhold, Vodička, Přibyl – Koblasa, Černoch, Kohout – Mikúš, Vildumetz, Hladoník – Redlich, Machač, Vondráček – Zabloudil, Osmík, Šik

18.8.2020 HC Energie Karlovy Vary – BK Mladá Boleslav 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Koblasa (Kohout), 39. Koblasa (TS), 45. Flek (Kaše) – 35. Stránský (Zbořil).

Sestavy –
    HC Energie Karlovy Vary: Novotný – Kotvan, Šenkeřík – Kowalczyk, Weinhold – Graňák "A", Plutnar – Lauko, Kaše, Flek – Koblasa, Černoch, Kohout – Beránek, Machač, Kadlec – Redlich, Skuhravý "C", Vondráček – Hladonik
    BK Mladá Boleslav: Růžička – Hrbas "C", Šidlík – Dlapa, Pláněk "A" – Bernard, Fillman – Cienciala, Szturc, Flynn – Strnad, Najman, Kousal – Kousal, Alderson, Zbořil "A" – Jääskeläinen, Lunter, Bicevskis – Stránský

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Hamrla) – Kotvan, Šenkeřík, Graňák, Plutnar, M. Rohan (A), Zábranský, Weinhold – Lauko, D. Kaše, Flek – Hladonik, T. Mikúš, O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý (C), Vondráček.

BK Mladá Boleslav: Krošelj (J. Růžička) – Hrbas, Ševc (C), Dlapa, Pláněk (A), Bernad, Fillman, Šidlík – J. Strnad, Bičevskis, J. Stránský – Alderson, Zbořil (A), Jääskeläinen – Flynn, Najman, P. Kousal – Lunter, R. Zohorna, Šťastný.

Rozhodčí: Hejduk, Pilný – Frodl, Kis.

00:01

00:03
    Úvodní vhazování patřilo energetikům, ti posílají puk do vlastní třetiny.

00:36
    Hosté se po rychlé akci karlovarských hokejistů dostávají z vlastního pásma a míří na druhou stranu ledové plochy.

01:12
    Pláněk to zkusil zprava od modré, Novotného bránu ale minul.

02:28
    Mladoboleslavští zavezli kotouč před Novotného, nepodařilo se jim ale vystřelit.

V karlovarské hale vytvářejí fanoušci již od prvních sekund parádní atmosféru.

03:58
    Dlapa dvakrát po sobě pálil od levého mantinelu, ani jednou se mu však nepodařilo Novotného propálit.

04:58
    Oldrich Kotvan (KVA) si vysloužil dvouminutový trest za podrážení.

05:27
    Domácí se uvolňují vyhozením puku do bezpečí.

05:42
    Zohorna skončil po hvizdu sudích v bráně Energie, rychle se ale zvedá a bude v pořádku pokračovat.

06:08
    Martin Ševc (MBL) míří na dvě minuty na trestnou lavici za nedovolené bránění.

06:41
    Bruslaři se při pokusu o přechod útočné modré čáry dopouštějí ofsajdu.

07:14
    Flek se natahoval pro volný puk před Krošeljem, ten ale dokázala včas přebrat obrana hostí.

07:31
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Napodruhé to přeci jen vyšlo! JAKUB FLEK prošel přes střední pásmo až do pravého kruhu, odkud parádní bekhendovou střelou propálil mladoboleslavského gólmana. Asistence: Petr Koblasa, David Kaše.
    07:31 Jakub FLEK - 1:0

08:08
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Adam Zbořil nabil DAVIDU BERNADOVI, ten si s pukem sjel do levého kruhu, odkud prostřelil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Adam Zbořil.
    08:08 David BERNAD - 1:1

Komerční přestávka.

09:16
    Stránská prověřil Novotného střelou zprava, domácí gólman ale jeho pokus zastavil betonem.

10:11
    Jakub Lauko vyrazil střemhlav na Krošelje, zakončení z mezikruží ale končí za mladoboleslavskou bránou.

10:36
    Oldrich Kotvan (KVA) míří dnes již podruhé na trestnou lavici, tentokrát na dvě minuty za vysokou hůl.

11:23
    Redlich vyhazuje mimo karlovarské pásmo, a domácí tak mohou vystřídat.

11:49
    Hrbas tvrdě vypálil z pravého kruhu, v bráně domácích ale pouze zaduněl beton.

13:27
    Jakub Flek se dostal nad kruhy a z otočky tvrdě vystřelil, kotouč ale skončil na brusli jednoho z obránců.

14:44
    Alderson obkroužil karlovarskou bránu, nedostal se ale ke střele.

15:52
    Energetici zavážejí puk za vlastní klec, odkud následně vyrážejí do útoku,

17:02
    Martin Ševc (MBL) si odpyká dvouminutový trest za držení.

17:53
    Lauko se pomalu přibližoval bráně z pravého kruhu, následná střela ale cíl v síti nenašla.

18:27
    Koblasa se probojoval až před Krošelje, jeho klička ale na mladoboleslavského gólmana neplatila.

18:55
    Flek pálil zleva, branku hostí ale přestřelil.

19:48
    Energetici se i v posledních sekundách tlačí do útočné třetiny, gól z toho ale nejspíše nevytěží.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Prvních dvacet minut nabídlo velice lukrativní hokej i parádní atmosféru. Domácí byli od úvodního vhazování lehce aktivnější, což jim přineslo v osmé minutě první branku. Tu si připsal při přesilovce Jakub Flek, který překonal Krošelje bekhendovou ránou z pravého kruhu. Vedení ale Energii nevydrželo ani minutu, David Bernad po necelé půlminutě vyrovnal ránou z levého kruhu. Od té doby se hra vyrovnala, gólu už jsme se ale nedočkali. Během posledních minut se ještě karlovarští hokejisté tlačili do útočné třetiny, ani jedna ze šancí ale do sítě neprošla. Druhá třetina začne v 18:23.

S menší prodlevou dorazili i příznivci Mladé Boleslavi, atmosféra tak nejspíše ještě poroste.

20:01

20:15
    Hrbas pálil od modré, Novotný vyráží do ochranné sítě.

21:28
    Fillman to zkusil zprava, proti domácímu gólmanovi ale neuspěl.

22:09
    Na druhé straně zahrozil Plutnar, mladoboleslavskou klec ale těsně minul.

23:27
    Kotvan vystřelil z mezikruží, Krošelj byl ale připraven.

24:00
    Kaše se dostal až před opuštěného mladoboleslavského brankáře, toho ale střelou zblízka nedokázal překonat.

25:33
    Brandon Alderson (MBL) si odpyká dvě minuty za hákování.

26:07
    Šenkeřík poslal rychlý puk na bránu od modré, bohužel pro Energii se netrefil.

26:26
    Domácí jdou znovu do vedení. Kašeho střelu dokázal v předbrankovém prostoru tečovat JAKUB FLEK přímo do sítě hostí. Asistence: David Kaše, Petr Koblasa.
    26:26 Jakub FLEK - 2:1

27:37
    Radim Zohorna (MBL) míří po nepříjemném zásahu Martina Rohana do obličeje na trestnou lavici. Odpyká si 2+2 minuty za vysokou hůl.

28:35
    Šenkeřík zkusil vystřelit z velkého úhlu, kotouč ale skončil na jednom z obránců Mladé Boleslavi.

29:26
    Energetici se při průchodu do útočné třetiny dopouštějí ofsajdu.

30:00
    Skuhravý tvrdě pálil od modré, Krošelje s jeho bránou ale jen těsně minul.

30:37
    Další využitá přesilovka pro Energii! David Kaše nahodil kotouč na bránu, ten dokázal Krošelj vyrazit, vzápětí se jej ale zmocnil PETR KOBLASA, který hostujícího gólmana objel a bekhendem poslal puk do sítě. Asistence: David Kaše.
    30:37 Petr KOBLASA - 3:1

31:50
    Martin Kohout (KVA) míří na trestnou lavici na dvě minuty za hákování.

32:28
    Zbořil to zkusil zpoza kruhů, Novotného klec ale minul.

32:52
    Martin Plutnar (KVA) následuje Martina Kohouta, ačkoliv diváci hlasitě nesouhlasí, odpyká si dvě minuty za hákování.

33:27
    Najman stál na konci kombinace hostí, střela mu ale úplně nesedla, a tak Novotného neohrozil.

34:13
    Ševc zacyhtil vyhození karlovarských hokejistů, Mladá Boleslav z toho ale těžit nedokáže, její kombinace totiž končí za modrou čarou.

34:55
    Oldrich Kotvan (KVA) míří dnes již potřetí na trestnou lavici, tentokrát na dvě minuty za hákování.

36:27
    Stránský pálil z levého kruhu, kotouč ale zastavil jeden ze clonících energetiků.

37:45
    Flek si sjel před bránu a vystřelil, Krošelje ale nepřekonal.

38:39
    Novotný byl tvrdě zasažen jedním z útočících hráčů, energetici jej jeli pomstít, a tak se za karlovarskou bránou strhla bitka.

38:41
    Pavel Kousal (MBL) si vysloužil dvouminutový trest za sekání.

39:22
    Flek vystřelil z pravého kruhu z otočky, mladoboleslavskou bránu ale netrefil.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Druhá siréna značí, že čtyřicet minut hry je za námi. Prostřední dějství přineslo dvě branky, obě si připsala karlovarská Energie. V sedmadvacáté minutě si druhý gól připsal Jakub Flek, ten dokázal protečovat Kašeho ránu z předbrankového prostoru až do sítě. Čtyři minuty poté skóroval Petr Koblasa, ten se dokázal zmocnit volného kotouče a objet s ním Krošelje, bekhendem pak jen nasměroval puk do sítě. Mladá Boleslav si pak zahrála přesilovky, ani jednu z nich však nedokázala využít, tudíž zůstává se stejným skóre z první třetiny. Poslední dvacetiminutovka začne v 19:19.

40:01

40:58
    Na úvod třetí periody se podařilo hostům stáhnout karlovarské vedení. RADIM ZOHORNA mířil přesně a o tyč poslal puk do sítě. Bez asistence.
    40:58 Radim ZOHORNA - 3:2

42:20
    Energie je na puku, nedaří se jí však dostat z vlastního pásma.

43:14
    Dlapa pálil od modré, Novotný ale jeho ránu zachytil do lapačky.

43:25
    Kaše to zkusil z pravého kruhu, Krošelj ale nasměroval puk do ochranné sítě.

44:57
    Energii je odpískána přihrávka rukou.

45:49
    Bruslaři zavezli puk do vlastního pásma, odkud rozjíždějí útočnou akci.

46:14
    Maris Bicevskis (MBL) si odpyká dvě minuty za hákování.

46:44
    Kaše pálil od modré, Krošelj ale jeho pokusu nastavil beton.

47:49
    Domácím se nedaří přesunout do útočné třetiny, kombinují tak ve středním pásmu.

48:50
    Novotný zastavuje rozjetou mladoboleslavskou formaci.

49:27
    Dominik Graňák (KVA) si odsedí dvě minuty za hákování.

50:21
    Kotvan vyhazuje puk do bezpečí.

50:50
    Zbořil se marně snažil o vytvoření střelecké pozice, energetikům se daří znovu vyhodit.

51:51
    Vondráček přihrával za sebe, tam ale nebyl žádný z jeho spoluhráčů.

52:03
    Na trestnou lavici míří dvojice hráčů. Oba po bitce na dvě minuty za hrubost. Za domácí je to Jakub Lauko (KVA) za hosty pak Mario Lunter (MBL).

53:52
    Energie zavezla puk před Krošelje, nedaří se jí ale vystřelit.

54:32
    Oldrich Kotvan (KVA) počtvrté míří na trestnou lavici. Další dvě minuty si odpyká za hákování.

55:37
    Najman nahodil puk za Novotného bránu, tam jej ale přebírají domácí.

Dnešní utkání sleduje 1773 diváků.

56:42
    Na závěr oslabení se daří energetikům vyhodit.

56:56
    Kousal pálil od modré, Novotného klec minul.

57:50
    Mladoboleslavští se tlačí před bránu a snaží se za každou cenu vyrovnat.

Oddechový čas pro hosty.

58:30
    Mladá Boleslav to zkouší bez brankáře v šesti.

59:25
    Plutnar zkusil poslat puk přes celé hřiště, bránu hostí ale minul.

Je rozhodnuto! V prvním kole hokejové extraligy si připisuje první tři body domácí Energie. Mladá Boleslav sice na úvod posledního dějství vstřelila gól, ten si připsal Radim Zohorna střelou zleva, na vyrovnání to ale již nestačilo.

Z tohoto online přenosu je to ode mne vše. Děkuji, že jste o sledovali a u dalších se budu těšit napočtenou. Jakub Mahr (20:00:25)

Jakub Mahr

Branky a nahrávky: 8. Flek (Koblasa, D. Kaše), 27. Flek (D. Kaše, Koblasa), 31. Koblasa (D. Kaše) – 9. Bernad (Zbořil), 41. R. Zohorna

Rozhodčí: Hejduk, Pilný – Frodl, Kis