Plzeň – Sparta 5:3 (kon.) | K. Vary – Mladá Boleslav 3:2 (kon.) | Zlín – Olomouc 1:4 (kon.)
Liberec – Pardubice 7:1 (kon.)
HC Dukla Jihlava
3:5 (2:1, 1:2, 0:2)
HC Olomouc
Pátek 18.09.2020, 17:00 • CZ LOKO Aréna, Jihlava • Juniorská liga akademií • 5. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího kola Juniorské ligy akademií, tedy nejvyšší české juniorské soutěže. Dukla Jihlava, která má za sebou dvoubodový vstup do sezony výhrou na nájezdy ve Zlíně (předtím těsně prohrála v Kometě), se dnes představí poprvé doma. Jejím soupeřem bude tým HC Olomouc, jenž po třech odehraných zápasech má šest bodů za dvě výhry a porážku.

Z dnešního onlajnu Vám nabídneme změny stavu a info o důležitých událostech.

HC Dukla Jihlava: Krejčí (Maláč) – Zedek, Piskač, Rašín, Kerber, Smolko, Zeman – Barák, Juda (C), Brož – Fiala, Čermák, Vyvial – Nevšímal, Rauš, Doležal – Zdarsa, Pavelec, Malenovský. Trenér: Štěpán Moravec

HC Olomouc: Špunar (Hořejší) – Hlaváč, Groch, Poledna, Kočí, Hladiš (A), Stratil, Fojt – Ministr, Mácha, Rosecký – Tomajko, Štědrý (A), Krupa (C) – Tarnoczy, Fasner, Rusina – Ruda, Havel. Trenér: Karel Beran

Rozhodčí: Ondráček – Zídek, Polák.

00:01

02:31
    Dukla právě vstřelila branku!
    Tohle byl hodně povedený vstup do utkání. Již po dvou a půl minutách se prosazuje DANIEL PAVELEC a přesně takhle si svěřenci trenérského dua Moravec – Svoboda přáli začít. Asistence: Šimon Zdarsa.

06:32
    Jihlavští se budou bránit po tom, co Michal Kerber dostává dvě minuty za držení. Nutno říct, že celé situaci předcházel pořádný tlak hostí v útočném pásmu.

07:15
    Dvě minuty také pro Olomouc. Za příliš mnoho hráčů pyká hráčská lavice hostí a trest si odsedí Tomáš Krupa.

07:59
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Jihlava přichází o dvoubrankové vedení po tom, co se do úniku dostal DANIEL MINISTR a dokázal ho také přesně zakončit. Bez asistence

08:32
    Domácí hrají v pěti a začíná jejich krátká přesilovka.

09:15
    Také hosté jsou v pěti hráčích.

09:50
    Adam Rauš a Dan Fiala se dostali před brankou Olomouce do střelecké pozice. První jmenovaný si vylámal zuby na Špunarovi, Fialovi pak při dorážce přeskočil puk hokejku.

12:03
    Akce olomouckých hokejistů je zastavena ofsajdem.

12:14
    Domácí se hned po vyhraném buly dostali před Špunara, kterého svojí střelou zaměstnal zřejmě Patrik Čermák. Gólmana Olomouce ale nepřekonal a stav je tak stále nerozhodný.

12:45
    Říkám to pořád a stojím si za tím. Jiří Ondráček má lepší zrak než sova noční! Tenhle háček viděl naprosto jasně a proto se není čemu divit, že David Rosecký poslušně odchází na trestnou lavici.

13:28
    Čermák posílal na branku tvrdou střelu z osy hřiště, leč puk těsně minul prvou tyčku

13:48
    Olomoučtí ušetřili spoustu cenných vteřinek dobrým napadáním jihlavské rozehrávky za brankou soupeře.

14:14
    Jihlavský útok končí ofsajdem.

14:45
    Olomouc hraje v plném počtu, Dukla první celou přesilovku nevyužila.

15:48
    Další nepřesnost, tentokrát na olomoucké straně. Zakázané uvolnění kohoutů.

17:08
    První třetina se trošku natahuje. Nyní se totiž činí oba brankáři. Filip Krejčí zastavil dvě střely soupeře, vzápětí se na druhé straně prezentoval úspěšným zákrokem také Jan Špunar.

17:21
    Aleš Poledna kličkuje s pukem na pravém kruhu, ovšem rychle k němu přistoupili dva protihráči a uťali jeho akci.

18:01
    Matyáš Fasner nyní dostal krásnou přihrávku před branku a chtěl to udělat dobře – trefit puk k levé tyči přesouvajícího se Krejčího. Jenže branku o metr minul!

19:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny a Krejčí má znovu puk ve své moci.

19:37
    Jihlava šla do útoku a Rosecký se snažil na modré soupeři vypíchnout kotouč. Vzápětí zůstal na chvíli ležet na zemi. Nebylo to nic vážného, už je (snad) v pořádku na střídačce. A pro případné "rejpaly" – nemějte strach, medik je na obou halách...

19:53
    Jihlava se znovu dostává do vedení, přesně 6,9 sekundy před koncem první třetiny. Na levém kruhu dostal trošku volného prostoru JOSEF VYVIAL a trefuje se přesně kolem betonu Špunara. Asistence: Patrik Čermák, Dan Fiala.

20:00

Další třetina začne přibližně v 17:50 a začneme změnami stavu, jelikož dnešní onlajnista míří do vedlejší haly, kde Ježek demoluje Kobru 9:0 v rámci zápasu extraligy dorostu.

20:01

22:04
    Další šance pro Duklu, Matúš Hlaváč jde ven za podrážení.

22:55
    Stejné chyby, stejné fauly. Při jihlavském přesilovkovém tlaku se podrážení dopouští také Jan Štědrý. Že by zlomový moment mače?

23:19
    Již první akce Jihlavy byla nebezpečná a tak tak, že puk neskončil v síti. Když ale Rašín následně přihrál na PATRIKA ČERMÁKA a ten z dobré pozice poblíž kruhu vystřelil, tak se puk zastavil až v síti. Asistence: Patrik Rašín.

24:19
    Úmyslný ofsajd Olomouce.

24:55
    Hosté hrají v plném počtu a začátek druhé třetiny si za rámeček určitě nedají.

25:00
    Po zakázaném uvolnění se hra stěhuje před Filipa Krejčího.

26:47
    Tato pasáž hry rozhodně nepatří k neujčesanějším, co si budeme povídat. Nepřesnosti jsou na obou stranách.

27:08
    A k nepřesnosti se přidal ještě faul Dukly, takže Martin Barák jde ven na dvě minuty za sekačku.

27:33
    Domácí se hned po buly osvobozují.

27:35
    Ministr určitě viděl, že mu před branku najíždí spoluhráč, ale přes jihlavské hráče nemohl najít žádnou skulinku, jak k němu dostat puk.

27:44
    Domácí hráli vysokou holí.

28:18
    Olomoučtí sice nahodili kotouč do útočného pásma, ale hráči ve žlutém u něj byli dříve a posílají ho až ke Špunarovi.

28:46
    Trošku se nám také přiostřuje. V obranném pásmu Dukly jsme viděli pár tvrdších soubojů.

28:55
    Jan Špunar si nyní zcela nevšiml, kdo bude vyloučený, ale poté už pálil ze své branky, aby měli hosté výhodu.

29:06
    Daniel Piskač jde na dvě minuty ven za hrubost. Tím se Olomouc prakticky přesune do další dvouminutové přesilovky, protože dvojnásobnou početní výhodu bude hrát jen dvě sekundy.

29:08
    Martin Barák je na placu a domácí jsou tak opět ve čtyřech.

29:49
    Dukla navíc nyní výborně napadá rozehrávku soupeře a střádá za brankou Olomouce cenné sekundy.

30:06
    Hanáci také využívají přesilovou hru a jsou znovu v utkání. Puk se totiž po dvou zblokovaných střelách dostal na vrchol levého kruhu pro MATĚJE TOMAJKA, který zamířil krásně k tyči. Od ní se puk otřel a zaplul do sítě. Asistence: Stanislav Ruda

Tímto znovu přecházím na malou halu a budu informovat o změnách stavu. Na malé hale totiž finišuje zápas Dukla – Kobra. Třetí třetina zápasu juniorů už bude klasicky v plném znění.

31:43
    Jan Štědrý se snažil vybojovat puk, ale za brankou Dukly to trošku přehnal s agresí a dostává dvě minuty za krosček.

33:43
    Jihlava hraje v plném počtu.

38:00
    Vyrovnáno jest, za hosty se prosazuje TOMÁŠ KRUPA a dvoubrankový náskok Dukly ze čtyřiadvacáté minuty je pryč. Bez asistence.

40:00

Ve druhé třetině se jako první prosadil domácí Patrik Čermák, který využil přesilovku pět na tři, ale hosté stihli do přestávky srovnat trefami Matěje Tomajka a Tomáše Krupy. Stav je tak nerozhodný a ve třetí třetině bude všechno stále otevřené – 3:3.

Další třetina začne přibližně v 18:40.

40:01

40:37
    Joshua James Mácha jde na dvě minuty ven za podrážení.

42:37
    Dukla nedokázala přesilovou hru využít a stav zůstává nezměněn.

46:42
    Miroslav Juda se pokoušel z pozice před brankou dorážet, avšak Špunar byl pozorný.

48:06
    Nyní to bude hodně o tom, kdo dá branku. Troufám si říct, že ve vyrovnaném utkání bude vítězem ten, kdo dá čtvrtý gól.

48:30
    Vítězslav Brož se rychle hnal za dorážkou, ale puk mu nesedl zcela ideálně na hůl a Špunar je pokryl.

49:56
    No jak kdybych to před chvílí neříkal! VÁCLAV KOČÍ vypálil od modré a nyní bylo zcela jasně vidět, jak se Krejčí zakrytým výhledem zlobí na spoluhráče. Olomouc je ze stavu 1:3 nyní rázem blíže třem bodům. Bez asistence.

50:41
    Vyrovnání měl na holi Vítězslav Brož. Šikovný klučina, jenž se trefil i za A-tým Dukly, ujel po chybné rozehrávce olomouckým bekům. Ačkoliv mohl jet ještě blíže Špunarovi, jeho úmysl vystřelit byl hodně dobrý. Jenže kotouč zastavila tyčka!

52:41
    Olomouc dělá to nejjednodušší, co jde. Posílá puk na zakázané uvolnění.

54:04
    Domácí hokejisté jdou do čtyř a to se jim vůbec nehodí. Josef Vyvial jde ven na dvě minuty zahákování.

54:15
    Dukla odpaluje puk pryč na druhou stranu. Hádám, že Olomouc se nyní zaměří hlavně na defenzívu.

55:47
    Přesilovka Olomouce nemá zatím gólové parametry a Vyvial vyhlíží svůj návrat na led.

56:04

57:01
    Když už máme komentovat dění na stadionu, tak zatímco Jihlava se marně tlačí za vyrovnáním, jeden z fanoušků v hledišti hlásí poměrně hlubokým hlasem jakési nesrozumitelné gandalfí zvuky. Vůbec nevím, co to má znamenat a je to poměrně úsměvná vložka tohoto jedince.

57:39
    Jihlavští si berou oddechový čas. Vhazovat se sice bude jen ve středním pásmu, ale při dalším útoku patrně Krejčí pojede ze své branky ven.

57:48
    Dukla ale buly nevyhrála a naopak Tomáš Krupa prověřil pozornost Krejčího střelou z levého kruhu.

57:54
    Krátce poté přišla další střela hostí, ovšem Filip Krejčí v brance Jihlavy byl opět pozorný.

58:18
    Filip Krejčí jde ven z klece, to se dalo předpokládat. Nicméně chvilku váhal, zda jet nebo ne.

58:25
    Je rozhodnuto. Jihlavští hokejisté totiž v útočném pásmu nedokázali udržet kotouč. Krupa poslal puk na JANA ŠTĚDRÉHO, který se z vlastního pásma trefuje naprosto přesně. Tři body putují do Holomóca. Asistence: Tomáš Krupa.

59:00
    Poslední minuta utkání je zde.

Jihlavští hokejisté na domácí půdě ztratili dobře rozehraný zápas, když ve druhé třetině vedli již 3:1. Olomouc ale ještě v téže části srovnala na 3:3 a vyrovnaný špíl se zlomil na olomouckou stranu v čase 49:56. Vítězný gól totiž obstaral Václav Kočí. Srovnáno mohlo být hned, ale při další akci trefil domácí Vítězslav Brož jen tyč. Tři body pro Hanáky pak stvrdil minutu a půl před koncem Jan Štědrý, který trefil prázdnou klec.

S konstatováním, že HC Olomouc vyhrává na ledě Jihlavy 5:3 a potvrzuje úspěšný vstup do nové sezony Juniorské ligy akademií, se s Vámi loučí a hezký den přeje Tomáš Lysý. (19:16:02)

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 3. Pavelec (Zdarsa), 20. Vyvial (Čermák, Fiala), 24. Čermák (Rašín) – 8. Ministr, 31. Tomajko (Ruda), 38. Krupa, 50. Kočí, 59. Śtědrý (Krupa)

Rozhodčí: Ondráček – Zídek, Polák