Třemošná – Hvězda Praha 0:0 (11:45) | Olomouc – Poruba 2:5 (kon.) | Přerov – Kometa Brno 2:3 (kon.)
Havlíčkův Brod – Motor ČB 3:4 (kon.) | Třinec – Vsetín 6:4 (kon.) | K. Vary – Plzeň 5:4 (po pr.)
Liberec – Chomutov 5:1 (kon.) | Pardubice – Sparta 6:3 (kon.) | Tábor – Mountfield HK 2:5 (kon.)
Havířov – HK MD Šumperk 5:1 (kon.) | Slavia – Technika Brno 6:2 (kon.) | PZ Kladno – Kladno 0:0 (odl.)
HC Litvínov – Mladá Boleslav 3:4 (po pr.)
HC Energie Karlovy Vary
5:4 (1:0, 2:1, 1:3 - 1:0)
HC Škoda Plzeň
Sobota 19.09.2020, 13:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Extraliga dorostu • Skupina Západ

Konec zápasu. (15:09:45)
    61:24 SAPOUŠEK - 5:4

61:24
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Autorem branky je ROBIN SAPOUŠEK. Asistence: Filip Krajčík.

60:43
    Soukup se propracoval až k Malečkovi, ten ale jeho pokus zachytil a tak se hraje dál.

60:01

Ve třetí třetině se hosté dokázali dotáhnout na Energii a zásluhou jejich tří vstřelených branek pokračuje zápas do prodloužení.

60:00

59:31
    Energetici se navíc provinili icingem.

58:45
    Indiáni pokračují v tlaku, domácí se nemůžou dostat z obranného pásma.
    57:09 ŘEHOŘ - 4:4

57:09
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Plzeňští si pohráli s karlovarskou obranou a na konci pěkné kombinace stál před odkrytou svatyní DENIS ŘEHOŘ, který tak srovnává stav. Asistence: Jan Bláha a Aleš Mazanec.

56:33
    Střelu Hořejšího vyrazil Maleček betonem.

56:10
    Energetici úspěšně vyhazují.

55:45
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Kočí – 2 min., držení).

55:04

54:07
    Plzeňským se podařilo vyhodit a mohou střídat.

53:04
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Řehoř – 2 min., sekání).
    52:38 PEŠEK - 4:3

52:38
    Před Malečkem se utvořil závar, ze kterého gólově těží ONDŘEJ PEŠEK. Asistence: Marek Soukup a Marek Hořejší.

52:19
    Indiáni drží domácí v útoku a zkouší se stavem něco udělat.
    50:28 CSABI - 4:2

50:28
    ADAM CSABI úspěšně překonává brankáře Lokajíčka a posílá Energii znovu do dvoubrankového vedení. Bez asistence.

50:10
    Hra je teď nestálá, přesouvá se ze strany na stranu.

48:59
    Domácí se utábořili v útočném pásmu.

47:54
    Mazanec vyslal nebezpečný kotouč na Malečka, ten si poradil i s následnou dorážkou.

47:09
    Hosty vstřelená branka nabudila a útočí čím dál více.
    46:19 PEŠEK - 3:2

46:19
    ONDŘEJ PEŠEK střelou zpoza kruhů propálil překvapeného Malečka. Asistence: Marek Soukup a Adam Buzek.

45:25
    Csabi střílel z pravéh okruhu, Lokajíčka ale nepřekonal.

44:09
    Soukup našel před brankou volného Řehoře, ten branku minul.

43:01
    Pešek střelou od modré orazítkoval tyč!

42:01
    Lokajíček se blýskl parádním zákrokem, když vytěsnil dorážku Tobiáše Pastora.

40:53
    Nicolas Schindler to zkusil z levého kruhu, Malečka svou střelou trefil do masky.

40:01

Druhá část nabrala na atraktivnosti. Bylo vidět mnohem více střel a útočných akcí. Nejprve se prosadil po necelých dvou minutách hry Robert Šlechta. Hosté ale našli rychlou odpověď a na 1:2 snižoval Nicolas Schnidler. Ke konci třetiny domácí znovu odskočili na dvougólové vedení, když se trefil Matěj Zeman. Další třetina začne přibližně ve 14:32.

40:00

39:37
    Varvařovský jel na Lokajíčka úplně sám, svou střelou těsně minul jeho branku.

39:13
    Pešek střílel zpoza kruhů, Maleček měl svou vyrážečku připravenou na správném místě.
    38:07 ZEMAN - 3:1

38:07
    MATĚJ ZEMAN prostřelil po Dorotově pasu hostujícího brankáře a posílá Energii do dvoubrankového vedení. Asistence: Ondřej Dorot.

36:38
    Varvařovský našel před bránou Váňu, Lokajíček ale jeho střelu vyrazil.

35:21
    Šmajda přihrával v přečíslení dva na jednoho osamocenému Zemanovi, ten ale branku přestřelil.

34:49

34:16
    Energie chvíli kombinovala v útoku a prověřila Lokajíčka několika střelami.

33:21
    Maleček musel čelit několika nebezpečným dorážkám hostů, všechny ale pochytal a podržel energetiky.

32:41
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Zeman – 2 min., držení).

32:05
    Karlovarští pokazili přihrávku a sami se vyhánějí z pásma.

30:53
    Energetici kombinují v útočné třetině.

29:46
    Po opuštění trestné lavice si puk vzal Robert Šlechta, který jel na Lokajíčka sám, ten si s jeho střelou ale poradil.

29:12
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Soukup – 2 min., krosček).

28:49
    Z levého kruhu střílel Nicolas Schindler, Maleček byl na jeho střelu připravený.

27:35
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Šlechta – 2 min., sekání).

26:49

26:20
    Hostům se podařilo vyhodit.

25:38
    Krajčík to zkusil zprava, Lokajíček byl ale na jeho střelu připravený.

24:49
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Lučan – 2 min., držení hole).

24:11
    Po střele Varvařovského Lokajíčkovi kotouč vypadl, z náseledující skrumáže ale nikdo z domácích nedokázal těžit.
    22:47 Schindler N. - 2:1
    Další třetina začne přibližně v .

22:47
    Na konci úspěšné kombinace stál NICOLAS SCHNIDLER, který z přesilovky snižuje na jednobrankový rozdíl. Asistence: Ondřej Pešek a Marek Soukup.

21:56
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Zolnaj – 2 min., nedovolené bránění).
    21:49 ŠLECHTA - 2:0

21:49
    David Varvařovský namazal před branku ROBERTU ŠLECHTOVI, který nadvakrát po dorážce překonal brankáře Lokajíčka. Asistence: David Varvařovský, Matyáš Váňa.

21:19
    Bláhovu střelu vyrazil Maleček betonem.

20:30
    Do druhé části, vyšel vstup lépe hostům, kteří hned útočí.

20:01

V první části měli navrch domácí hokejisté. Měli mnohem více ze hry a hostům toho moc nedovolili. Dokázali to také vstřelenou branku, v desáté minutě se prosadil Samuel Šmajda. Další třetina začne přibližně v 13:46.

20:00

19:17
    Hostům se nedaří dostat z obranného pásma, energetici skvěle forčekují.

18:06
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Koči – 2 min., podrážení).

17:45
    Na konci karlovarské kombinace stál nebezpečně blízko před Lokajíčkem Pastor, hostující gólman měl ale proti němu připravený svůj beton.

16:39
    Nikomu se nedaří dostat dopředu, obě mužstva dobře brání.

15:24
    Hosté se při přechodu do útoku dopustili ofsajdu.

14:51
    Na ledě zůstal ležet Hodinář, už se ale za pomoci svých spoluhráčů zvedá a míří na střídačku.

14:39
    Teď se hra přelévá ze strany na stranu.

13:22
    Pešek to zkusil z mezikruží, Maleček ale nepřekonal.

12:22
    Krajčík trefil od modré Lokajíčkovu lapačku.

11:16
    Hraje se převážně ve středním pásmu.
    09:48 ŠMAJDA - 1:0

09:48
    SAMUEL ŠMAJDA všem ujel a překonal gólmana Lokajíčka přesnou střelou do levého horního rohu branky. Asistence: Robin Sapoušek.

09:14

08:51
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Hodinář – 2 min., sekání).

08:34
    Plzeňští zasypávají Malečka střelami, ten zatím všemu odolává.

07:14
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Sapoušek – 2 min., držení).

06:58
    Hosté se sami vyhánějí z pásma a musí začít znovu kombinovat.

06:13
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Krajčík – 2 min., nedovolené bránění).

06:05
    Maleček si připisuje první zákrok, do vyrážečky ho trefil Nicolas Schindler.

05:11
    Plzeňským se nedaří přejít přes karlovarskou obranu.

04:08
    Dorot to zkusil od modré, mířil ale vysoko nad Lokajíčkovu svatyni.

02:58
    Hosté vyhazují a spěchají na střídačku.

02:12
    Energetici kombinují v útočném pásmu a na střelu zatím vyčkávají.

01:28
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Mazanec – 2 min., hákování).

00:34
    Od úvodního vhazování se kotouče ujali domácí.

00:01

HC Energie Karlovy Vary: Maleček – Krajčík, Dorot, Kočí "A", Anton, Zolnaj, Smýkal – Šmajda "A", Sapoušek "C", Csabi, Šlechta, Váňa, Zeman, Holejšovský, Pastor, Varvařovský

HC Škoda Plzeň: Lokajíček (Vondraš) – Hodinář "C", Lučan, Bláha, Dolhý "A", Buzek, Schindler S., Černý – Pešek, Soukup "A", Schindler N., Řehoř, Mazanec, Sieger, Hájek, Hořejší, Křemen

Rozhodčí: Kostourek – Baxa, Hanák.

Plzeňští odstartují ligu až tímto zápasem. Původně naplánované utkání s Hvězdou Praha bylo totiž odloženo. V minulé sezoně v tabulce o pořadí v play-off skončili na čtvrtém místě o bod právě před Karlovými Vary. Play-off se ale nakonec kvůli koronaviru neodehrálo. V loňské sezoně energetiky zvládli porazit v obou zápasech.

Energetikům vstup do sezony nevyšel. Na ledě Bílých Tygrů z Liberce padli jasně 2:5. Severočechům se povedla hlavně první třetina, kdy skórovali hned dvakrát. Po jejich další trefě ještě snižoval na 1:3 Dominik Rymon, domácí ale přidali další dvě branky a bylo takřka rozhodnuto. Energie si určitě bude chtít spravit v nadcházejícím West derby.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Vlastimil Mourek

Branky a nahrávky: 10. Šmajda (Sapoušek), 22. Šlechta (Varvařovský, Váňa), 39. Zeman (Dorot), 51. Csabi, 62. Sapoušek (Krajčík) – 23. Schindler N. (Pešek, Soukup), 47. Pešek (Soukup, Buzek), 53. Pešek (Soukup, Hořejší), 58. Řehoř (Bláha, Mazanec)

Rozhodčí: Kostourek – Baxa, Hanák