Přerov – Kolín 4:5 (po pr.) | Vsetín – Kladno 4:3 (po pr.) | Litoměřice – Šumperk 5:3 (kon.)
Slavia – Sokolov 3:2 (po pr.) | Poruba 2011 – Kadaň 11:1 (kon.) | Havířov – Prostějov 4:1 (kon.)
Jihlava – Ústí n/L 5:1 (kon.)
HC Škoda Plzeň
3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Sobota 19.09.2020, 13:30 • LOGSPEED CZ Aréna • Juniorská liga akademií • 30. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Hezký den při sledování Juniorské ligy akademií!

Společně se budeme věnovat již třináctému kolu, přestože na pořadu dne mělo být teprve šesté. Jenže kvůli nemoci COVID-19 jsou v karanténě jak jihočeský Motor, tak rakouský Salzburg. Tedy soupeři, se kterými měli tento víkend hrát své zápasy jak indiáni, tak také Energetici.

A protože by oba celky zbytečně stály, bylo rozhodnuto, že své vzájemné duely třináctého a třicátého kola odehrají tento víkend. V pátek osmnáctého září se zápas konal v Karlových Varech. Toto měření sil ovládli domácí, kteří již mají za sebou v soutěži pět utkání, pro nerozehrané Plzeňany se jednalo o zápasovou premiéru, naposledy odehráli před karanténou přípravný zápas přesně před třemi týdny. Nyní je na pořadu dne v LOGSPEED CZ Aréně odveta.

Dámy a pánové, duel začíná v sobotních 13:30 hodin a v případě, že se utkání nemůžete zúčastnit přímo v LOGSPEED CZ Aréně, je pro vás samozřejmě připraven náš podrobný online přenos!

HC Škoda Plzeň: Pícl (Bočan) – Moravec, Kremláček, Hamšík, Špaček, Vajner, Malák (C) – Šiler, Popelka, Kvasnička, Hollar, Kopic, Adamec, Šuhaj (A), Smola, Marcel, Eremiáš, Beránek, Soukup.

HC Energie Karlovy Vary: Hamrla (Kubát) – Bulka, Pohanka, Blengino, Tureček, Vogel, Stejskal – Bačo, Rymon (A), Novotný (C), Príhoda, Křemen, Adámek (A), Rozhon, Seidler, März, Kupčo.

Rozhodčí: Svoboda – Tvrdík, Šimánek.

Oba celky se již zdraví na obou modrých čarách. Pohodlně se usaďte za chvilku začínáme...

00:01

00:24
    Tečovaný pokus Hamšíka od modré nadělal betonům Hamrly plno práce!

00:54
    Indiáni nadále drží puk, oba celky střídají...

01:26
    Rymon byl nyní dohrán mezi střídačkami tak důrazně, až mu hůl odletěla do tunelu ke kabinám a musel odejít střídat.

02:16
    Dlouhé obléhání hostující svatyně uťal od modré Vajner, rána byla zblokována.

03:05
    Hostům se vůbec nedaří přejít polovinu kluziště...

03:49
    Karlovy Vary mají výhodu...

04:02
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Špaček – 2 min., podrážení).

04:16
    Indiáni vyhazují.

04:49
    Tvrdě pálil z pravé strany Křemen, Pícl vyráží betonem.

08:12
    Adámek najel do útočné třetiny a vypálil bekhendem z osy hřiště, Pícl musel vytasit bleskurychlý zákrok pravým betonem.

09:05
    Icing indiánů.

10:01
    Úvodní pasáž hry se nám překlopila do své druhé poloviny...

10:57
    Hokej se nám zvrhl v boj o útočné modré...

11:49
    Zakázané uvolnění Karlových Varů.

12:17
    Šiler oslovil z prvé strany Kvasničku na brankovišti, ten z otočky pálil jen do betonů Hamrly!

13:10
    Diváci si připadají jako na tenise – hraje se nahoru – dolů.

13:55
    Před Moravcovou ranou od modré sklapl gólman hostí betony včas.

14:50
    Indiáni dlouho svírali svého soka před jeho vlastní brankou, ale gólová šance nepřišla.

15:13
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Malák – 2 min., podrážení).

15:30
    Modrobílí se osvobozují.

15:58
    Energie se nemůže dostat ke kotouči...

16:12
    Až nyní posílají Plzeňští puk přes celé kluziště.

16:59
    Rozhon mohutně napřáhl na vrcholu levého kruhu, Pícl byl s betony na ledě včas!

17:13

18:08
    Soukup zachytil hostující rozehrávku, předal z levého kruhu na pravý Šuhajovi, který orazítkoval bližší tyč!

18:57
    Ofsajd Škody.

19:01
    Rozeběhla se poslední minutě úvodní periody...

19:36
    Kremláčkova střela od modré zblokována.

20:00

Dvacet minut hry je minulostí!

V Plzni jsme se zatím branky nedočkali, avšak utkání je divácky velmi atraktivní. Duel se odehrává ve velkém tempu, nechybí šance a my se tak jen můžeme těšit, co nám nabídne další perioda.

Prostřední část začíná přibližně ve 14:14.

20:01

20:18
    Šuhaj na brankovišti protečoval pokus od modré nad.

20:59
    Pokus Marcela z levého kruhu Hamrlovi přeskočil lapačku, k jeho štěstí ale mimo tři tyče.

21:08
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Popelka.

21:19
    Touš letí až za branku Energie.

21:52
    Karlovy Vary se nemohou dostat do pásma.

22:14
    Turček přihrál na modré Rozhonovi jako psovi a Energie se sama opět připravila o útočnou třetinu.

22:55
    Indiáni sbírají cenné vteřinky v pásmu soupeře.

23:08

23:12
    Zakázané uvolnění Škody.

23:47
    Pokus Popelky z pravého kruhu sražený až do ochranné sítě.

24:24
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Indiáni z vlastní třetiny rozvinuli útočnou akci, kterou po přistrčení od Kopice zakončil z mezikruží do levého horního růžku VÁCLAV ADAMEC. Asistence: Marek Kopic.
    24:24 VÁCLAV ADAMEC - 1:0

24:31
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Pohanka – 2 min., hákování).

24:37
    Ihned po buly tvrdě vypálil od modré Špaček, Hamrla touš mířící ke své pravé tyči udržel.

24:57
    Plzeň přichází o útočnou třetinu.

25:21
    Žabička Soukupa přes bránící hůl na modrou i Kremláčkovi přeskočila hůl.

25:29
    Ofsajd domácích.

25:34
    Rozhon dobře napadal a dostal se k puku na brankovišti, Píclovi byl ale příliš blízko.

25:53
    Postavení mimo hru modrobílých.

26:20
    Tvrdá rána Špačka z levé strany nadělala na brankovišti Energie spoustu zmatků.

26:31

27:04
    Další ofsajd Plzně.

28:03
    Domácí jsou nadále aktivní, naopak hosté pod tlakem...

29:01
    Kremláček dostal příhru z levé strany k pravé tyči, Hamrla se skvěle přemístil!

29:28
    Energie je v těchto minutách pod velkým tlakem, navíc její hráči mají nyní střídačku daleko. Unavenou pětici tak nyní dorazil DOMINIK SOUKUP. Asistence: Jakub Šiler a Vladimír Kremláček.
    29:28 DOMINIK SOUKUP - 2:0

30:01
    Utkání se nám přehouplo do své druhé poloviny.

30:59
    Plzeň nadále diktuje tempo hry, nyní byla ale její šance sražena až do ochranné sítě.

31:22
    Icing Karových Varů.

31:44
    Stejný prohřešek proti pravidlům i na druhé straně.

32:27
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Indiáni chybovali na svojí modré, čímž vyslali soupeře do akce dva na jednoho. Přečíslení na sebe vzal DOMINIK RYMON a nadvakrát dodal utkání nový náboj. Bez asistence.

33:20
    Icing hostí.

34:05
    Sledujeme zákopovou válku o útočné modré čáry.

34:58
    Obraz hry se nemění, z hokeje se stal spíše velký boj.

35:50
    Už už se dral do sóla Smola, hosté na poslední chvíli zakročili.

36:45
    Modrobílí drží kotouč ve své moci, ale nedaří se jim přejít obranný val soupeře.

37:37
    Príhodovi se nepodařilo přihrát v situaci dvou na jednoho.

37:58
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Eremiáš – 2 min., pozdní dohrání).

38:15
    Adam Křemen z pravého kruhu našel hůl na brankovišti DAVIDA NOVOTNÉHO a začínáme opět od nuly! Asistence: Adam Křemen.

39:01
    Rozeběhla se poslední minuta této periody...

39:17
    Icing Škody.

39:34
    Hollar dostal touš mezi kruhy, ale nakonec byla jeho rána sražena vysoko nad.

40:00

Čtyřicet minut hry je minulostí!

Diváci se v LOGSPEED CZ Aréně dočkali již i branek, na dvougólový nástup domácích odpověděli ve druhé polovině třetiny hosté stejnou mincí. Nechme se tak překvapit, jak zajímavý duel dopadne!

Třetí část začíná přibližně v 15:03.

40:01

40:28
    Domácí drží kotouč, obě mužstva střídají.

41:20
    Kupčo to zkoušel jeden na jednoho, neuspěl.

42:01
    Stejskal to zkusil z ostrého úhlu z pravé strany, nakonec ale pouze vlastním tělem posunul domácí svatyni.

42:14
    Indiáni udeřili ihned po vhazování v útočné třetině! Konkrétně vedení svým barvám vrací MARCEL MARCEL. Asistence: David Špaček a Dominik Soukup.

42:30
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Bačo – 2 min. + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení). Trest odpyká März.

43:11
    Hosté nepouštějí indiány do své třetiny.

44:16
    Pokus Smoly z mezikruží z první končí na betonech Hamrly.

44:30

45:21
    Hosté mají výhodu...

45:31
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Eremiáš – 2 min., držení).

45:57
    Domácí vyhazují.

46:21
    Malák vyvezl kotouč, po přejetí útočné modré čáry vypálil a pořádně protáhl Hamrlu.

46:50
    Energie stále bez pásma.

47:31

48:11
    Karlovy Vary zalehly kotouč za domácí svatyní, buly ve středním pásmu.

49:02
    Špačkův pokus od modré vytěsnil mimo tři tyče hřbet lapačky muže s maskou Energie.

50:01
    Rozeběhla se druhá polovina poslední periody...

50:52
    Popelkův pokus od modré zablokovaný.

51:49
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou... Kdo jako první udeří?

52:40
    Obraz hry se nemění, ale chybí gólové příležitosti.

53:20
    Křemen nyní schytal krásný, ale velmi tvrdý hit v útočném pásmu. Hokejka letěla daleko a sám hráč se dlouho belhal na střídačku. Přejeme hlavně, ať je vše v pořádku!

53:42
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Vajner – 2 min., nedovolené bránění).

53:59
    Hosté ztrácejí pásmo.

54:25
    Energii se nedaří protlačit se do útočné třetiny.

55:16
    Marná snaha! Škoda dnes oslabení zvládla povětšinou bravurně.

55:33
    Ofsajd Karlových Varů.

55:42

56:35
    Energie se dostává do tlaku, ale chybí střelba...