Přerov – Kolín 4:5 (po pr.) | Vsetín – Kladno 4:3 (po pr.) | Litoměřice – Šumperk 5:3 (kon.)
Slavia – Sokolov 3:2 (po pr.) | Poruba 2011 – Kadaň 11:1 (kon.) | Havířov – Prostějov 4:1 (kon.)
Jihlava – Ústí n/L 5:1 (kon.)
HC Stadion Litoměřice
5:3 (2:0, 0:1, 3:2)
DRACI PARS ŠUMPERK
Sobota 19.09.2020, 17:00 • Kalich Arena, Litoměřice • Chance liga • 3. kolo

Já se s vámi loučím a u dalších zápasů na shledanou. (19:17:01)

Viděli jsme velice vyrovnané utkíní ve kterém Stadion po infarktovém závěru vítězí. Utkání rozhodl minutu a třicet pět vteřin před koncem Lukáš Válek, který zajistil domácím první tři body v letošním ročníku Chance ligy.

58:39 Peter JÁNSKÝ - 5:3

58:39
    Litoměřice právě vstřelily branku!

Stadion rozhoduje o svém vítězství! K puku se na útočné modré čáře dostal PETER JÁNSKÝ, který poslal kotouč do prázdné hostující branky. Asistence: Josef Jícha a Patrik Marcel.
    58:25 Lukáš VÁLEK - 4:3

58:25

Kališníci se dostávají minutu a půl před koncem základní hrací doby do vedení! Po skrumáži před Peksou se nejrychleji zorientoval LUKÁŠ VÁLEK, který procpal kotouč do branky. Asistence: Matěj Beran a Martin Procházka.

58:12
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Jakub Řezáč – 2 min., držení).

56:35
    Patrik Miškář stejně jako před pár minutami trefil tyč!
    55:28 Tadeáš JAROŠ - 3:3

55:28
    Draci právě vstřelili branku!

Šumperk vyrovnává! Po šťastném odrazu se u kotouče ocitl TADEÁŠ JAROŠ, který neměl problém nasměrovat kotouč do zcela volné domácí branky. Asistence: Jan Milfait a Petr Gewiese.

55:00
    Kabelka minul z velmi dobré střelecké pozice!

54:17
    Tyč po střele Miškáře z bezprostřední blízkosti!
    53:05 Matěj TOMAN - 3:2

53:05

Stadion se sedm minut před koncem základní hrací doby dostáva do vedení! Poizlovu střelu dokázal mezi kruhy ještě ztečovat MATĚJ TOMAN a svou trefou posílá kališníky o gól vpřed! Asistence: Daniel Poizl a Pavel Novák.

52:00
    Draci jsou nyní lepším týmem a zasypávají domácího brankáře mnoha střelami.

51:41

51:16
    Po Kratochvílově střele nikdo nevěděl kde má Král puk, proto si nakonec litoměřický brankář lehl a kotouč se za brankovou čáru nedostal.

50:54
    Vitouch jel s Novákem do přečíslení dva na jednoho, přihrávka prvně jmenovaného ale adresáta nenašla.

50:09
    Gewieseho střelu od modré zblokoval Novák. Šumperk ale stále drží puk.

49:41
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Josef Jícha – 2 min., podrážení).

49:25
    Miškářova střela z mezikruží letí těsně nad horní tyč.

48:12
    Domácí jsou v plném počtu.

47:55
    Zakázané uvolnění vrací hru před Krále.

47:24
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Petr Kratochvíl – 2 min., nedovolené bránění).

46:47
    Matěj Beran skvěle zblokoval Kabelkovu bombu a kališníci mohou vystřídat.

46:20
    Stadion se hned v úvodu osvobozuje.

46:12
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Josef Jícha – 2 min., krosček).

45:12
    Jánský si vybruslil až mezi kruhy a svou střelou prověřil Peksu.
    44:13 Petr GEWIESE - 2:2

44:13

Šumperk vyrovnává! PETR GEWIESE objel Poizla a vybruslil si až před domácího brankáře, kterého překonal střelou mezi betony. Asistence: Petr Kratochvíl.

42:54
    Miškářovi utekl puk a Draci míří na druhou stranu.

42:09
    Vypadalo to, že Uhlík zkusí útočný výpad, nakonec ale jenom odevzdal puk a jede střídat.

41:23
    Puk se nyní nachází za domácí brankou kde o něj bojují dva hráči na obou stranách.

40:32
    Holý ztratil puk a kotouče se zmocnil Jozef Baláž, jehož střela letěla vysoko nad branku.

40:01

Po druhé třetině je stav 2:1. V této třetině byli lepší hosté, kteří si připsali několik dobrých šancí, z kterých skončila v brance jedna a Stadion tak bude mít do poslední periody jednogólový náskok.

40:00

39:27
    Nahození hostujícího Baláže nenašlo žádného z jeho spoluhráčů a domácí míří na druhou stranu.

38:09
    Kotouč se po Gewieseho střele odrazil od zadního mantinelu ke Kabelkovi, ten ale nebyl připraven a ani nedokázal vystřelit.

37:13
    Král ukryl nahození v lapačce a bude se tak vhazovat po jeho levici.

35:57
    V přečíslení tři na dva puk obdržel Kabelka, jehož střela po ledě skončila na betonu Krále.

35:27
    Stadion se konečně dostal k puku a začíná kombinovat před Peksou.

35:08
    Jánskému v dobré pozici utekl puk.

33:45
    Další obětavý zákrok Výtiska, ten nyní zblokoval nebezpečnou střelu Baláže.

33:15
    Zakázané uvolnění vrací hru před Peksu.

32:45
    Weintrittova tvrdá střela letí vysoko nad.
    31:32 Jozef BALÁŽ - 2:1

31:32

Šumperk dává kontaktní branku! Gewieseho střelu ještě dokázal Král vyrazit, kotouč se však odrazil přesně na hůl JOZEFA BALÁŽE, který doklepl puk do odkryté klece. Asistence: Petr Gewiese a Tadeáš Jaroš.

31:07
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Lukáš Válek – 2 min., sekání).

30:18
    Šumperk má výhodu a snaží se založit útok od vlastní branky.

29:48
    Puk je nyní v rohu kluziště, kde o něj svádí boj několika hráčů obou týmů.

29:00
    Kubíčkova tečovaná střela letí těsně vedle.

27:36
    Novákova střela z velkého úhlu skončila ve výstroji hostujícího brankáře.

26:51
    Procházkovu skrytou přízemní střelu vyrazil opět velmi dobrý Peksa.

26:01
    Výtiskovo nahození ukryl Peksa v lapačce a ihned rozehrál.

24:57
    Po pěkné kombinaci se ke kotouči dostal Baláž, Král si ale s jeho střelou z bekhendu poradil.

24:04
    Další nepřesnost Stadionu a je z toho zakázané uvolnění.

23:41
    Draci poprvé vyhazují.

23:22
    Procházka zkoušel najít před branku volného Berana, ale kotouč k němu nedoputoval.

22:44
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Lukáš Kučera – 2 min., hákování).

22:14
    Kubíček udělal chybu ve svém vlastní pásmu a ke kotouči se dostal Baláž, avšak mladý litoměřický obránce napravil svoji chybu a nebezpečí zažehnal.

21:16
    Kabelkova střela skončila mimo branku a hostující početní výhoda je u konce.

20:43
    Domácí hrají ve čtyřech.

20:30
    Litoměřice vyhazují.

20:03
    Milfait vyhrál vhazování a Šumperk míří vpřed.

20:01

Po první třetině je stav 2:0 pro domácí, kteří byli v této třetině aktivnější. Skóre otevřel již ve 3. minutě Erik Čermák. Druhou branku přidal kapitán Stadionu Jan Výtisk. Nutno říci, že oba brankáři zatím předvádějí skvělé výkony a drží svůj tým.

20:00

19:48
    Kabelkovu ránu vyrazil Král.

19:23
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (David Vitouch – 2 min., podrážení).

18:58
    Gewieseho střela skončila těsně vedle branky.

18:43
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jan Výtisk – 2 min., faul kolenem).

18:13
    Kratochvílova střela z pravého kruhu mířila pouze do Králova betonu.

17:13
    Milfaitovu střelu od modré zblokoval Matěj Beran.
    15:37 Jan VÝTISK - 2:0

15:37

Kališníci ještě před sirénou dávají druhý gól! Hašek našel na modré čáře kapitána JANA VÝTISKA, který nad ničím nepřemýšlel a poslal svou dělovku přesně nad Peksovu lapačku. Asistence: Petr Hašek.

14:44
    Tak tohle byl neskutečný zákrok Krále! Ten předvedl skvělý zákrok lapačkou proti střele Jaroše, který již posílal kotouč do prázdné branky.

14:17
    Litoměřický tlak trvá i po konci přesilové hry, většina střel ale končí mimo branku.

13:26
    A opět skvělý Peksa! Ten drží svůj tým, když několikrát zabránil kališníkům ve skórování.

13:08
    Hosté hrají ve čtyřech.

13:06
    Kubíčkova skrytá střela skončila v lapačce hostujícího brankáře.

12:50
    Peksa vyrazil Marcelovu střelu od modré do ochranné sítě.

12:07
    Velmi dobrý obranný zákrok Doska, který vložil hokejku do Procházkovy přihrávky a Draci mohou alespoň vystřídat.

11:46
    Stadion vyhrál vhazování a začíná kombinovat před Peksou.

11:39
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Jan Milfait – 2 min., hákování).

11:08
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Martin Nepokoj – 2 min., krosček).

10:38
    Marcel zkoušel projet až do útočného pásma, tam ho ale odzbrojilo několik hráčů Šumperka.

09:02
    Gewieseho lehké nahození Král vyrazil.

08:29
    Zakázané uvolnění Šumperka vrací hru před Peksu.

08:03
    Šumperk sice dopravil kotouč do sítě, avšak pouze za cenu postavení útočícího hráče v brankovišti a gól neplatí.

07:49
    Skvělý Král! Jaroš našel křižnou přihrávkou Milfaita, jehož střelu domácí brankář skvěle chytil a zamezil téměř jistému gólu.

07:32
    Nebezpečnou Uhlíkovu střelu zblokoval Výtisk až do ochranné sítě.

07:00
    Válek vystihl hostující rozehrávku, a zkoušel najít na druhé straně kluziště svého spoluhráče, ten šel ale střídat.

06:20
    Gewieseho střela skončila na betonech domácího brankáře.

06:03
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jiří Jebavý – 2 min., hákování).

05:44
    Král vyrazil Balážovu střelu přesně na hůl Milfaita, na kterého zívala prázdná branka, ale jeden z domácích hráčů skvěle zakročil a střelu zblokoval.

05:17
    Jíchovi utekl kotouč na modré čáře a na druhou stranu míří Baláž.

04:25
    Skvělý zákrok domácího brankáře! Tadeáš Král byl zcela volný před domácí brankou, litoměřický gólman si ale na jeho střelu počkal a vyrazil.

03:03
    Nebezpečná střela Výtiska končí v náruči hostujícího brankáře.
    02:37 Erik ČERMÁK - 1:0

02:37

Stadion dává první gól zápasu! Šumperk udělal velkou chybu v obraně a kotouč se dostal k Jánskému, jehož zblokovanou střelu dokázal Peksa vyrazit přesně na hokejku Jíchy, který ještě našel před brankou úplně volného ERIKA ČERMÁKA, a ten již neměl problém doklepnout kotouč do prázdné branky. Asistence: Josef Jícha a Peter Jánský.

01:27
    Kubíček ještě dokázal zachránit kotouč na modré čáře a poslal nahození za hostující klec, kde byl ale Válek v obležení několika hráčů a o puk přišel.

00:47
    Válkovu střelu od modré ukryl ve své lapačce Peksa, a hned rozehrává.

00:11
    První střelu si připsal Milfait, ta ale letěla hodně mimo branku.

00:01

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král (A. Beran) – Marcel, J. Holý, Výtisk (C), Poizl, Jebavý (A), Kubíček, Baláž – M. Beran (A), Miškář, Procházka – Koffer, Válek, P. Novák – Vitouch, Jícha, Jánský – Čermák, Hašek, Toman.

DRACI PARS ŠUMPERK: Peksa (Altrichter) – Gewiese (C), Kabelka, Řezáč, Nepokoj, Weintritt, Dosek – Jaroš (A), Milfait (A), Baláž – Bernovský, Tadeáš Král, P. Kratochvíl – Uhlík, Spratek, Hroch – Kučera, Scheuter, Horký.

Rozhodčí: Valenta, Hucl – Horažďovský, Hnát..

Kališníci si nejprve v úvodním zápase sezony poradili na domácím ledě po prodloužení s Třebíčí, poté ale zamířili do Sokolova. Utkání rozhodla již první třetina, během které Baník vstřelil čtyři branky. Litoměřičtí se sice zkoušeli dotáhnout, avšak neúspěšně a ze západu Čech si odvezli vysokou porážku 12:5.

Týmové bodování zatím vedou Patrik Miškář a Martin Procházka, kteří mají shodnou bilancí dvou gólů a jedné nahrávky. Mezi obránci mají na svém kontě dvě asistence Jan Holý a Patrik Marcel.

Šumperk měl v přípravě padesátiprocentní úspěšnost, Padli s Havířovem a dvakrát s Vrchlabím, poté si spravili chuť proti Opavě a Žďáru. Naopak nestačili na Vítkovice. V posledních dvou zápasech nejdřív rozdrtili Přerov, a poté i Prostějov. V úvodu Chance ligy se Drakům zatím příliš nedaří, když nejprve vysoko padli na ledě Vsetína a poté dlouho vzdorovali Havířovu se kterým nakonec prohráli po prodloužení.

Šumperk se po čtyřech letech znovu vrací do druhé nejvyšší soutěže. Tým opustili brankář Michal Wanecki, obránci Tomáš Drtil, Tomáš Sedlák a útočníci Daniel Vachutka, Adam Kofroň, Dominik Pokorný a Vladimir Antonov. Do kádru přibyli brankáři Denis Vacek, Martin Altrichter ml., Martin Nepokoj, Stanislav Dosek, Jiří Uhlík, Jan Bernovský a Petr Kratochvíl. Velkou posilou by měl být Tadeáš Král, jenž minulou sezonu strávil v dresu Třebíče.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Filip Hulín

Branky a nahrávky: 3. Čermák (Jícha, Jánský), 16. Výtisk (Hašek), 54. Toman (Poizl, P. Novák), 59. Válek (M. Beran, Procházka), 59. Jánský (Jícha, Marcel) – 32. Baláž (Gewiese, Jaroš), 45. Gewiese (P. Kratochvíl), 56. Jaroš (Milfait, Gewiese)

Rozhodčí: Valenta, Hucl – Horažďovský, Hnát