Hronov – Děčín 9:3 (kon.) | Dvůr Králové n. L. – Mostečtí Lvi 0:0 (odl.) | Kopřivnice – Znojmo 2:4 (kon.)
Řisuty – Tábor 0:0 (odl.) | Cheb – Příbram 2:8 (kon.) | Havlíčkův Brod – Písek 0:0 (odl.)
Bílina – Nová Paka 0:0 (odl.) | Žďár n/S – Opava 2:1 (kon.) | Vel. Meziříčí – Nový Jičín 0:0 (odl.)
Jablonec n/N – Trutnov 0:0 (odl.) | SHK Hodonín – Val. Meziříčí 0:0 (odl.) | Kobra – Klatovy 8:3 (kon.)
HC ISMM Kopřivnice
2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
HC LERAM Orli Znojmo
Sobota 19.09.2020, 17:00 • Zimní stadion Kopřivnice • 2. liga skupina Východ • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Po sérii přípravných utkání nastoupí dnes Kopřivnice do prvního utkání sezony proti Znojmu, které minulý rok hrálo zahraniční EBEL ligu.

Aqotec Orli Znojmo

Orli minulý rok ukončili své působení v EBEL lize, a vrátili se zpět do české ligy. Český hokejový svaz jim přiřadil 2. ligu Východ, a tak se minimálně v této sezoně budou pravidelně potkávat s Kopřivnicí a dalšími týmy z této skupiny.

00:01

01:11
    Hosté se usadili v útočném pásmu.

02:02
    Domácím se podařilo vyhodit puk mimo obranné pásmo, ale puk mají opět na hokejkách Orli.

02:52
    Robin Gebauer zavezl puk do útočného pásma.

04:43
    Marek Bail zakládá útok zpoza kopřivnické brány.

05:15
    Adam Daron střílel na brankáře hostů, ale trefil jeho betony.

06:27
    Jakub Mach střílel z mezikruží.

07:06
    Střelu Anthonyho Luciana chytil Hromada do své lapačky.

07:25
    Zakázané uvolnění domácích.

07:46
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Daron – 2 min., podrážení).

08:04
    Hosté kombinují v útočném pásmu, zatím bez žádné střely.

08:38
    Hosté se vlastní nepřesností vyhnali z útočného pásma.

09:09
    Robin Gebauer vyhodil z obranného pásma a Kopřivnice může vystřídat.

09:46

10:27
    Domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

10:46
    Vyloučení v týmu Aqotec Orli Znojmo (Stránský – 2 min., držení).

11:19
    Kopřivnice právě vstřelila branku!
    Až k brankáři se dostal a první gól v novém ročníku za tým HC ISMM Kopřivnice vstřelil v přesilovce DOMINIK SUCHÝ a otevřel tak skóre utkání. Asistence: M. Mach a Štěpánek.

12:05
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (F.Fojtík – 2 min., příliš mnoho hráčů).

14:05

14:15
    Domácí zvládli ubránit i druhé oslabení, ale stále jsou v obranném pásmu.

14:46
    |Z obranné třetiny vyvezl puk Dominik Suchý.

15:30
    Domácí nahodili puk do útočného pásma a šli vystřídat.

15:59
    Střela hostů skončila sražená v ochranné síti za brankou Petra Hromady.

16:29
    Hosté zakládají útok ve vlastním obranném pásmu.

16:50
    Ofsajd hostů.

17:47
    Do útočného pásma se dostali domácí.

19:01
    Petr Hromada vychytal samostatný únik Anthonyho Luciana.

20:00

V první třetině trávili většinu času v útočném pásmu hosté, a i přes to, že měli k dispozici 2 přesilové hry, nedokázali skórovat. Kopřivnice dokázala využít jedinou přesilovku, kterou měla v této třetině k dispozici, a otevřela tak zásluhou Dominika Suchého skóre utkání. Po první třetině tedy Kopřivnice vede v prvním utkání sezony 1:0 nad týmem HC Orlli Znojmo.

Další třetina začne přibližně v 17 hodin a 40 minut.

Oba týmy se postupně dostávají na led, druhá třetina co nevidět začíná.

20:01

20:27
    Domácí se dostali do přečíslení 3 na 2, puk ale skončil mezi betony brankáře Groha.

20:40
    Přečíslení 3 na 2 i na druhé straně, ale branka také nepadla.

21:36
    Hosté vyslali několik střel v krátkém sledu za sebou na Hromadovu bránu, ale ani jednou nepřekonali brankáře domácích.

23:18
    Hosté opět v útočné třetině.

23:33
    Zakázané uvolnění domácích a vhazování po levici brankáře Hromady.

24:16
    Další nátlak hostů ukončil Ondřej Sluštík vyhozením do středního pásma.

25:20
    Domácí zakládají další akci.

26:14
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Suchý – 2 min., vysoká hůl).

26:44

27:16
    Adam Kofroň vyvezl puk až do útočného pásma, tak aby jeho spoluhráči mohli vystřídat.

28:14

28:49
    Domácí se dostali do útočného pásma.

29:14
    Radim Matuš jel sám proti 4 kopřivnickým, k zakončení ho nepustili.

30:31
    Podešvovu střelu chytil Hromada do lapačky bez jakýchkoliv potíží.

33:38
    Přetlačovaná o puk u mantinelu v útočném pásmu domácích.

34:17
    Zakázané uvollnění hostů.

34:32
    Orli právě vstřelili branku!
    Po nepovedeném výjezdu Hromady z brány se puku ujali hosté a RADIM MATUŠ ve spolupráci s Anthonym Lucianim a Adamem Havlíkem srovnali. Asistence: Luciani a Havlík.

35:23
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Štěpánek – 2 min., podrážení).

36:28
    Domácím se podařilo osvobodit se a vystřídat.

36:44
    Z prostoru pro vhazování střílel Petr Beránek.

37:23

37:36
    Domácím se opět podařilo vyhodit tak, aby mohli bez problémů vystřídat.

37:54
    Druhý gól hostů, tentokrát z předbrankového prostoru přidává JAKUB KOVER a obrací tím vývoj utkání ve prospěch hostů.. Asistence: Kališ a Podešva.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:37

40:00

Ve druhé třetině se stav utkání otočil ve prospěch hostů. První branku vstřelil po chybě domácího brankáře Radim Matuš a zatím rozdílovou branku vstřelil o 3 minuty a 22 sekund později Jakub Kover.

Další třetina začne přibližně v 18 hodin, 28 minut.

Oba týmy už jsou na ledové ploše, půl minuty do začátku třetí třetiny.

40:01

40:12
    Vyloučení v týmu Aqotec Orli Znojmo (Svoboda – 2 min., hákování).

40:44
    Domácí se usadili v útočném pásmu aa zkoušejí střílet na bránu.

42:12

43:26
    Zakázané uvolnění hostů.

44:05
    Série střel z hokejek domácích, bohužel pro ně ale ani jedna střela neprošla přes Dominika Groha.

44:46
    Hosté se dostali do útočného pásma.

45:16
    Petr hromada raději pokryl puk mířící kolem brankoviště.

45:57
    Hosté se stále drží v útočném pásmu.

46:29
    Kopřivnice vyhodila puk do středního pásma.

46:57
    Dominik Pokorný střílel na branku Znojma, ale střela skončila na plexi skle.

47:28

47:32
    Střela Dominika Suchého tečována několika hráči nadělala velké problémy brankáři Orlů.

48:00
    Sám se před brankáře dostal TOMÁŠ SVOBODA a dokázal jej překonat a zvýšit na rozdíl dvou branek. Asistence: Kališ a Beránek

48:05
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Bartošák – 2 min., sekání).

48:48
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Kofroň – 2 min., podrážení).

49:03
    Početní výhodu 5 na 3 dokázal využít DAVID STRÁNSKÝ a zvýšit tak na 4:1 pro Orly.. Asistence: Rudovský a Svoboda.

49:34
    Ofsajd zastavil akci hostů.

51:06

51:43
    Domácí se snaží napadat ve středním pásmu.

52:21
    Daniel Hrubý střílel z bezprostřední blízkosti, ale pouze do betonu znojemského brankáře.

52:46
    Další zakázané uvolnění hostů.

53:16
    Za pukem do útočného pásma se vydal Robin Gebauer.

53:48
    Zakázané uvolnění znojemských hráčů.

54:36
    Dobrou přihrávku dostal Patrik Gola, z první ale střílel do betonů brankáře Groha.

54:36
    Petr Hromada dokázal pokrýt puk i před dorážejícími hráči.

55:06
    ROBIN GEBAUER vymetl pravý horní růžek branky a snížil na rozdíl dvou gólů..

56:24
    Domácí se snaží co nejvíce napadat, ale přesto mají puk na hokejkách hosté.

57:11
    Menší potyčka v obranném pásmu Kopřivnice, obešla se ale bez vyloučení.

58:01
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:16

58:26
    Puk sice doklouzal až za brankovou čáru, rozhodčí ale píská postavení útočícího hráče v brankovišti.

Ve třetí třetině nejprve zvýšilo Znojmo vedení na 4:1 zásluhou Tomáše Svobody a Davida Stránského, Kopřivnice ale ještě zabrala a zásluhou Robina Gebauera snížila na konečný stav 2:4. Zápas byl po většinu času celkem vyrovnaný, ke konci už si ale více šancí vytvářeli hosté, a proto vyhráli poměrem 4:2.

Další domácí utkání čeká Kopřivnici v sobotu 26. 9. 2020 proti Velkému meziříčí, opět v 17 hodin. Pro dnešek vše, na shledanou za týden. (19:11:04)

Bořek Vajda

Branky a nahrávky: 12. Suchý (M.Mach, Štěpánek), 56. Gebauer – 35. Matuš (Luciani, Havlík), 38. Kover (Kališ, Podešva), 48. Svoboda (Kališ, Beránek), 50. Stránský (Rudovský, Svoboda)

HC ISMM Kopřivnice: Hromada (Fendrich) – Krzak, Mituchovič, Bail, Fojtík, Štěpánek – Mach J. (C), Gebauer, Sluštík, Kofroň, Mach M., Pokorný, Daron, Hrubý, Suchý, Bartošák, Gola, Fojtík, Marek
    HC LERAM Orli Znojmo: Groh (Pechek) – Stehlík, Stránský, Tejnor, Kališ, Šáňa, Sedlák (A) – Köver, Havlík, Kvasnica,Oščádal, Svoboda (A), Matuš (C), Podešva, Rudovský, Luciani, Beránek

Rozhodčí: Rapák – Bezděk