Sparta – Zlín 3:0 (kon.) | K. Vary – Třinec 2:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Motor ČB 5:2 (kon.)
Pardubice – Plzeň 3:2 (po pr.) | Olomouc – Liberec 1:4 (kon.) | Litvínov – Mountfield HK 2:4 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
3:2 (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
HC Škoda Plzeň
Neděle 20.09.2020, 16:20 • enteria arena • Tipsport extraliga • 2. kolo

Já se s vámi z pardubické enteria areny loučím. Děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek víkendu. (19:15:54)

Nejlepší hráči obou celků:

PCE
    Radoslav Tybor (1+1)
    PLZ Dominik Frodl (34 zákroků)

Střely: 37 – 24

Tak nakonec domácí mohou být spokojenější, první domácí utkání v této sezóně vyhrávají po prodloužení. Pardubice začaly skvěle, již ve třetí minutě se prosadil poprvé v dresu Dynama Lukáš Anděl. Prostřední dvacetiminutovka se lépe povedla hostům, kteří v ní dokázali výsledek otočit. Nejprve srovnával parádní ránou Petr Straka, na kterého v polovině zápasu navázal David Jiříček. Ve třetí části se nechal na začátku vyloučit do konce utkání Kousal, domácí se kousli a dokázali srovnat. Radoslav Tybor dorazil při úniku dvou na jednoho střelu Blümela. Prodloužení se nehrálo ani minutu, Martin Kaut si nabruslil do útočného pásma a přesnou střelou nad Frodlovo rameno ukončil utkání.

60:56 Martin KAUT - 3:2

60:56
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Tak tohle byla skutečně nádhera. MARTIN KAUT přebral od Tybora kotouč, nabruslil až do útočného pásma a z levého kruhu propálil bezmocného Frodla – 3:2! Asistence: Radoslav Tybor.

60:01

Střely: 35 – 22
    Střely ve třetí třetině: 11 – 4

Máme za sebou šedesát minut a utkání stále není rozhodnuté. Třetí dějství začalo vyloučením Kousala do konce utkání a přesilovou hrou Plzně. Domácí to ovšem nepoložila, ba naopak nakoplo. Vyrovnávací trefu zařídil ve 42. minutě Radoslav Tybor, který dorážel puk po Blümelově střele.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:49
    Hosté drží puk za svou brankou, vypadá to, že nás čeká prodloužení.

59:31
    Teď to bude možné, sudí píská přihrávku rukou. Vhazuje se ve středním pásmu.

59:23
    Domácím se povedlo dostat puk z obranného pásma, unavená pětice ale stále nemůže vystřídat.

Oddechový čas pro domácí. Je to logické, vhazuje se v obranném pásmu Dynama, navíc po zakázaném uvolnění.

59:02
    Náramně to udělal Straka, který v útočném pásmu vybojoval puk a poté připravil brankáři Dynama perné chvíle. Pardubice se dokázaly osvobodit jen za cenu zakázaného uvolnění.

58:18
    Pour z levého kruhu vypálil a Kantor měl co dělat, aby jeho pokus vytěsnil. Povedlo se.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

Milan Šplíchal

Branky a nahrávky: 3. Anděl (Nakládal), 42. Tybor (Blümel), 61. M. Kaut (Tybor) – 22. Straka, 30. Jiříček (Kodýtek, Eberle)

HC Dynamo Pardubice: Kantor (Klouček) – Vála, Nakládal (C), Mikuš, Hrádek, J. Kolář (A), Holland, Bučko – Blümel, R. Kousal, Tybor – Mandát (A), Poulíček, Svačina – M. Kaut, Claireaux, Kusý – Machala, Anděl, Zeman.
    HC Škoda Plzeň: Frodl (Pavlát) – Budík, Čerešňák, Lang, Stříteský, Vráblík, Jiříček, L. Kaňák – Kantner, Mertl (A), Gulaš (C) – Malát, P. Musil, Rob – Pour, Kracík, Suchý – Straka (A), Kodýtek, Eberle.

Rozhodčí: Hejduk, Úlehla – Komárek, Lučan