Jekatěrinburg – Omsk 4:3 (po pr.) | Čeljabinsk – Chabarovsk 5:0 (kon.) | Kazaň – Soči 5:3 (kon.)
Dynamo Moskva – Spartak Moskva 5:0 (kon.) | Petrohrad – N.Novgorod 2:1 (kon.)
Dynamo Moskva
5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Spartak Moskva
Neděle 20.09.2020, 16:30 • VTB Arena, Moskva • KHL

Moskevské derby končí všeříkajícím výsledkem ve prospěch domácího Dynama. Ve třetí třetině přidal svůj druhý zářez na pažbu Vladimir Brjukvin, čímž dal skóre konečnou podobu – 5:0. Dynamo dominovalo zápasu od samotného počátku, hlavně ve druhé třetině bylo o dvě třídy lepším celkem. Hostujícímu Spartaku příliš nepomohla ani výměna brankáře, směrem do ofenzivy zůstali jaloví a Ivan Bočarov tak slaví zasloužené čisté konto.

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:
    Dmitrij Jaškin (DMS) – 1+0, 3 střely na branku, 8 vyhraných buly ze 14, čas na ledě: 19:10
    Michal Čajkovský (DMS) – 1+1, 5 střel na branku, 2 zblokované střely, čas na ledě: 19:27
    Martin Bakoš (SPM) – 0+0, 0 střel na branku, 1 bodyček, čas na ledě: 15:39
    Július Hudáček (SPM) – 1 inkasovaný gól, naskočil v čase 32:59 místo Nikity Bespalova. (19:02:43)

59:55
    Hudáček zabránil Ivanu Muranovi ve skórování šestého gólu. Dynamo svou normu dvou branek za třetinu tentokrát nesplní.

58:58
    Dynamo si v závěru neodpustilo technický prohřešek. Na ledě mělo šest hráčů.

58:31
    Daniil Tarasov si povodil Lindberga a poté zkoušel přihrávat do předbrankového prostoru. Bohužel nevěděl, že v něm nikdo nestojí.

58:00
    Jaškin by rád přidal další bod. V rohu se zmocnil volného puku, ale přihrávku mu zablokoval Ljamin.

57:07
    Je jasné, že moskevské derby nemůže končit v klidu. Ivan Muranov a Daniil Tarasov rozdali dva tvrdé hity a mohou očekávat brzkou odplatu.

56:00
    Mironov se svou střelou dlouho váhal. Není divu, že po několikavteřinovém naznačování trefil jen bránícího protihráče.

55:42
    Maxim Cyplakov si zkušeně pokryl kotouč tělem a i přes hůl bránícího Juusa Hietanena jej poslal rovnou na Bočarova. Ten zatím hájí čisté konto a má další důležitý zákrok.

54:20
    Osobní trest schytal za protesty Emil Djuse. Svému týmu tak bude chybět 10 minut.

53:08
    Arťom Fjodorov předvedl krásnou individuální akci. Kotouč si v útočném pásmu prohodil mezi nohama a zpoza branky strojově přesně našel hůl Kirilla Ljamina. Jeho střela zůstala skrytá v hradbě těl a Ivan Bočarov vůbec nevěděl, kde by mohl kotouč vypadnout.

51:46
    Dmitrij Višněvskij si musel dávat pozor, nepříjemně jej totiž napadal Vadim Šipačov. Obránce Spartaku v souboji obstál.

51:06
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    VLADIMIR BRJUKVIN dovršuje bůra. Bývalý zadák Colorada Andrej An. Mironov zavezl kotouč do útočné třetiny, hosté mu ho ovšem odebrali a chystali se k vlastní rozehrávce. Vyjíždějící Kirill Ljamin si ale vůbec nepohlídal prostor za svými zády a Brjukvin mu černou pryž nečekaně sebral. Pak už jen stačilo vypálit do horních pater branky a poprvé překonat i Júliuse Hudáčka. Bez asistence.

50:22
    Před bránu se stahoval Oscar Lindberg, jenže střelu Vladislava Jefremova nedokázal dorazit.

49:45
    Jegor Zajcev zapojil v souboji s Kotljarevským ruce, podle mužů v pruhovaném vše v pořádku.

48:56
    Vadim Šipačov nepřidává pátý gól. Nádherná přihrávka z produkce Dmitrije Jaškina projela celým brankovištěm a ruský útočník na ni nedosáhl.

48:37
    Ani Sergej Širokov nestihl dojet puk včas. Další vhazování po pravé ruce Hudáčka.

48:12
    Hodně často se teď přerušuje. Zakázané uvolnění mají na svědomí hráči Spartaku.

47:45
    Vladislav Jefremov nezvládl souboj s gravitací. Dynamo se přesto dokázalo udržet na puku, jenže o chvíli později hosté opouští defenzivní část hrací plochy.

Tomáš Kubečka

Patrik Czepiec

Branky a nahrávky: 14. Jaškin (Hietanen, Čajkovský), 15. Brjukvin (Grigorjev, Jefremov), 30. Čajkovský, 33. O. Lindberg, 52. Brjukvin

Dynamo Moskva: Bočarov (Kuzněcov) – Čajkovský, Hietanen, An. Sergejev, Mironov, J. Zajcev, Grigorjev, Pribylskij – Zajcev, Jaškin, Šipačov – Tarasov, Pulkkinen, O. Lindberg – Kagarlickij, Alexejev, Jefremov – Brjukvin, Pankratov, Muranov.
    Spartak Moskva: Bespalov (33. J. Hudáček) – Djuse, D. Višněvskij, Rylov, Gončarov, Zubarev, Ljamin, D. Musin – Fjodorov, Juňkov, Bakoš – Zubov, Kotljarevskij, Arkalov – Ljubimov, Šablovskij, Širokov – Nikoncev, Cyplakov, Kruženkov.