Jekatěrinburg – Omsk 4:3 (po pr.) | Čeljabinsk – Chabarovsk 5:0 (kon.) | Kazaň – Soči 5:3 (kon.)
Dynamo Moskva – Spartak Moskva 5:0 (kon.) | Petrohrad – N.Novgorod 2:1 (kon.)
Ak Bars Kazaň
5:3 (1:0, 2:3, 2:0)
HK Soči
Neděle 20.09.2020, 16:00 • Tatněfť Arena, Kazaň • KHL

Česká a slovenská stopa

→ Do tohoto utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista. (18:17:53)

Dnešní utkání sledovalo 3 364 diváků.

Statistické okénko

Střely na bránu: 32 – 25; Přesilová hra: 0/2 – 1/3; Trestné minuty: 6 – 4; Vhazování: 31 – 29; Zablokované střely: 11 – 6

Dnešní utkání Ak Bars Kazaň vs. HK Soči právě skončilo a domácí mužstvo se nakonec raduje z úspěchu 5:3. Hokejisté Kazaně díky tomu získali pátou výhru po sobě.

Po druhé třetině svítilo na výsledkové tabuli nerozhodné skóre 3:3. Vítěznou branku potom obstaral v čase 52:48 obránce Roman Rukavišnikov.

Mužstvu Soči se dnes alespoň trochu podařilo zlomit střeleckou smůlu, když v předchozích dvou kláních vyšlo gólově naprázdno...

Ovšem za dosavadních šest zápasů mají hosté na svém kontě stále pouze jeden úspěch a dohromady tři body – doslova otřesný vstup do letošní sezony KHL.

59:31 Justin AZEVEDO - 5:3

59:31
    Kazaň vstřelila branku!
    O dnešním vítězi už máme jasno! Opuštěnou bránu soupeře trefil ze středního pásma JUSTIN AZEVEDO. Jeho třetí branka v letošní sezoně! Asistence: Dmitrij Judin.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny!

58:58
    Lassinantti míří na střídačku, hokejisté Soči tak zkouší hru bez gólmana.

57:04
    Strömwall teď otestoval Reideborna střelou z pravého kruhu pro vhazování.

56:23
    Hokejistům Soči už nezbývá moc času na vyrovnání, navíc puk mají na svých hokejkách spíš domácí.

54:40
    Rubcov se mezi kruhy dostal k odraženému puku, gólmana domácího mužstva však nedokázal ohrozit.
    52:48 Roman RUKAVIŠNIKOV - 4:3

52:48
    Sedm minut do konce třetiny třetiny a domácí tým vede 4:3! Vyhrané vhazování v útočném pásmu a ROMAN RUKAVIŠNIKOV prostřelil gólmana střelou od levého mantinelu. Asistence: Arťom Galimov.

52:11
    Střely na bránu: 28 – 22

52:11
    Pedan vystřelil zleva, ovšem Lassinantti měl připravenou svou lapačku. Následuje reklamní přestávka.

50:53
    Útočnou akci Kazaně zastavilo postavení mimo hru.

50:01
    Jsme v polovině závěrečné periody, skóre se nám oproti druhé přestávce nezměnilo – 3:3.

49:15
    HK Soči v plném počtu.

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 18. V. Tichonov (Azevedo), 22. V. Tichonov (A. Galimov, Dyňak), 34. Galijev (Zaripov), 53. Rukavišnikov (A. Galimov), 60. Azevedo (Judin) – 34. Rubcov (Garajev, Sedov), 38. A. Galimov (Šmeljov), 39. Strömwall

Ak Bars Kazaň: Reideborn (Biljalov) – Jarullin (A), Wikstrand, Ljamkin, Judin, Chenkel, Pedan, Rukavišnikov – Dawes, Azevedo (A), K. Petrov – Dyňak, A. Galimov, V. Tichonov – Galijev, Burmistrov, Zaripov (C) – M. Gluchov, Safonov, Fisenko – Chovanov.
    HK Soči: Lassinantti (Treťjak) – Rundblad, J. Alexandrov (A), Miromanov, Pogorišnyj, Miščenko, Sedov – Strömwall, Linus Johansson, Nilsson – A. Galimov, Točickij (A), Šmeljov – Michajlov, Rubcov, Apalkov (C) – Ogirčuk, Kukštel, Kolgotin – Garajev.

Rozhodčí: Akuzovskij, Raming – Zacharov, Antonov

Diváci: 3 364