Havlíčkův Brod – Chrudim 0:0 (odl.) | Kobra – Písek 5:2 (kon.) | Technika Brno – Vsetín 2:7 (kon.)
Kralupy n. Vltavou – Ústí n/L 6:2 (kon.) | Poruba 2011 – HK MD Šumperk 4:5 (1:0 po s.n.) | Přerov – Warriors Brno 0:0 (odl.)
po s.n. (1:0)
HC RT TORAX Poruba 2011
4:5 (0:3, 3:1, 1:0 - 0:0)
HK Mladí Draci Šumperk
Neděle 20.09.2020, 15:00 • RT TORAX ARENA • DHL Extraliga juniorů • 2. kolo

Hosté byli po prvním kole favorité, ale poslední vzájemné zápasy z přípravy ukázaly, že Poruba jim nenechá nic zadarmo. Přesto, že byli Mladí Draci více na puku a lepší v ofenzívě, chybami v defenzívě nabízeli šanci neomylně trestající Porubě. Domácí držel od 20. minuty brankář Slíž, kterému mohou Porubané děkovat za dnešní bod.
    Ode mě je to dnes z RT TORAX ARENY vše. (17:33:22)

Dnešní zápas přinesl mnoho překvapení. Nejdříve po první třetině vedli jasně domácí, za které se prosadili Jan Štrbík, Matyáš Fasner a Matěj Drlík. Domácí na Draky byli v první periodě krátcí.

Pak ale nastal zvrat. TORAX ve druhé třetině zahájil honbu za vyrovnáním. V rozdílu jedné minuty se prosadili Lukáš Topolanský a Matěj Halata . Poté se ozvali Draci z hole Tomáše Minaříka. V poslední minutě druhé periody se trefil Jonáš Barčák.

Ve třetí periodě to vypadalo, že si Mladí Draci odvezou 3 body, ke konci, kdy mohli domácí odvolat brankáře, hráli hosté dokonce přesilovku. Chybnou rozehrávkou se ale ke kotouči dostal Matěj Halata, který podruhé v zápase překonal Ryšavého a to v 60. minutě zápasu.

Následovalo prodloužení 3 na 3, které branku nepřineslo, i když to byli tentokrát hosté, kdo se více tlačil do brány. Musely rozhodnout až samostatné nájezdy, během nichž byli úspěšnější maskovaní muži, než exekutoři. V páté sérii nakonec kapituloval domácí strážce klece, Slíž, kterého překonal Jakub Horký.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HK Mladí Draci Šumperk.
    V páté sérii nakonec brankáře Slíže překonal JAKUB HORKÝ.