Makroguzovová, Cholominová – Hermannová, Sluková 2:0 (kon.)
25 21
Hermannová, Sluková (6)
0
23 18
Neděle 20.09.2020, 14:00 • Kurt č.1, Jurmala, Lotyšsko • ME v plážovém volejbale žen • O 3. místo

Barbora Hermannová s Markétou Slukovou končí na mistrovství Evropy na čtvrtém místě. V boji o bronz podlehly ruskému páru Makroguzovová, Cholominová ve dvou setech.

Do prvního setu vstoupily o poznání lépe Rusky. Vedení o čtyři body ale neudržely příliš dlouho. Ihned po technickém oddechovém čase bylo srovnáno na 11:11 a od té doby se ani jeden pár nedokázal vzdálit na více než jeden bod. V samém závěru měla Hermannová se Slukovou hned čtyři setboly, ale ani neproměnily, to Ruskám stačila jedna šance a tak mladé ruské duo bralo úvodní dějství.

To druhý set odstartovala mnoho úspěšněji česká dvojice. Vedení dokonce 10:4 však bleskově po několika minelách Hermannové ztratila a opět přišel boj o každou výměnu. V závěru přišla ruská série a bylo rozhodnuto o tom, že bronzové medaile poputují k ruskému páru. (14:52:01)

Konec zápasu

21:18
    Bronz míří do Ruska! Sluková sice zatlačila plachtícím servisem, poté skvěle zasáhla v poli, ale Hermannová znovu odehrála míč jen přesně do prostoru, kde byla Cholominová a ta poté zakončila zápas smečí do otevřené části.

20:18
    O odvrácení konce zápasu se zasloužila útokem Sluková.

20:17
    Tři mečboly! Hermannová nedůrazným útokem míč jen darovala soupeřkám, naopak Cholominová smečovala tvrdě do písku.

19:17
    Znovu to je o potřebné dva body. Makroguzovová nedala útokem Slukové žádnou šanci na obranu.

18:17
    Hermannová po vysoké nahrávce smečovala o blok Makroguzovové do autu.

18:16
    Markéta Sluková na podání. Bod ale putuje k Ruskám po smeči Makroguzovové do ostré diagonály.

17:16
    Až nyní přichází snížení. Hermannová pustila servis Makroguzovové do autu.

17:15
    A už je to o dva body. Útok Hermannové se do kurtu opět nevešel.

16:15
    Rusky jdou do vedení. Hermannová smečovala pouze do metrového autu.

15:15
    Drama pokračuje. Makroguzovová s klidem zaútočila na druhou přes.

14:15
    České jedničky si ještě drží vedení o bod zásluhou útoku Hermannové.

14:14
    Opět je srovnáno. Sluková napálila útok jen do sítě.

13:14
    Cholominová byla opět pod tlakem na přihrávce. Češky trestuhodně neproměnily dva bodovky a tak se prosadila až Makroguzovová.

12:14
    Po servisu Slukové smečovala za ruskou stranu Cholominová. Bod si ale zapisuje až Hermannová zásahem na síti.

12:13
    Sluková po dlouhé době v útoku a okamžitě sestřelila v poli stojící Cholominovou.

12:12
    Také ve druhém setu je srovnáno. Hermannová na bloku jen tečovala útok Makroguzovové.