Magnitogorsk – Viťaz 1:4 (kon.) | Ufa – Čeljabinsk 3:1 (kon.) | N.Novgorod – Chabarovsk 2:3 (po pr.)
CSKA Moskva – Čerepovec 5:0 (kon.) | Soči – Dynamo Moskva 2:3 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
HC Viťaz Moskevská oblast
Čtvrtek 24.09.2020, 16:00 • Arena Metallurg • KHL

Statistiky zápasu:

Střely na bránu 29:39, vhazování 28:36, hity 20:17, čas v útoku 11:31 – 11:45 vyloučení 2:5, navíc Karpov 5 minut + do konce – Lugin 10 minut, využití 0:1.

Česká stopa:

Andrej Nestrašil
    (MET) 0+0, 3 střely, čas na ledě 21:17
    Jakub Jeřábek (VŤZ) 0+0, 5 střel, čas na ledě 19:58 (18:33:18)

Viťaz konečně po šesti zápasech vítězí v základní hrací době, když překvapivě dobyl led Magnitogorsku, pro který je to naopak teprve druhá letošní porážka.
    Výsledek je ovšem plně zasloužený, hostům patřila první třetina a za stavu 0:2 jim ještě nebyl uznán gól při hraniční situaci kvůli vysoké holi. Magnitka byla lepší pouze v úvodu druhé části, kdy přežila pětiminutové oslabení a snížila šťastnou tečí o brusli.
    Podolští hokejisté si však úspěch nenechali vzít, na domácí bránu vyslali málokdy vídaných 39 střel a dalšími dvěma góly zvýraznili výsledek.
    28. narozeniny oslavil vítězstvím z druholigové Rjazaně zapůjčený brankář Anton Todykov, který si připsal teprve třetí start v KHL a premiérově odchytal celý zápas.

59:33
    Zakázané uvolnění přesouvá hru před Todykova, který už nepochybně oslaví 28. narozeniny vítězstvím.

59:11
    Z protiútoku nenašel skulinku u bližší tyčky z úhlu Daugavinš.

58:57
    Anton Todykov se natáhl na břicho a pokryl si brankovou čáru, Bogdan Potěchin jej ani z takto výhodné pozice z dorážky nepřekonal.

58:09

58:00
    Dnešní utkání sleduje 1399 diváků.

57:33
    Zpětná přihrávka přeskočila Martynovovi hůl, čerstvá posila z Omsku musí pro kotouč až za červenou čáru.

56:40
    Tmavomodří ještě vycítili šanci a sevřeli hosty v přesilovkovém zámku. Jakovlev však golfákem netrefil bránu a Viťaz vyhazuje, načež může bíločervená čtveřice prostřídat.

56:09
    Vyloučení v týmu Viťaz Moskevská oblast (Kaspars Daugavinš – 2 min., hákování).
    55:59 Jurij PAUTOV - 1:4

55:59
    Viťaz právě vstřelil branku!
    A je zřejmě hotovo. Hosté dovedli rychlou akci po zisku kotouče ve vlastním obranném pásmu až do cíle. Lugin na sebe natáhl dva obránce a z jeho práce těžil obránce JURIJ PAUTOV, který prostřelil gólmana mezi betony.
    Asistence: Dmitrij Lugin.

55:14
    Hostující Linus Hultström čeká za vlastní bránou na střídající spoluhráče, Magnitka se nemůže dostat k závěrečnému náporu.

53:33
    Z levého kruhu pálí jen do gólmana Andrej Nestrašil.

52:42
    Domácím hokejistům je pískán ofsajd.

51:25
    Beckovu prudkou přihrávku nezpracoval v dobré pozici Nestrašil a volný kotouč přicvakl na ledě hostující brankář.

50:33

50:25
    Hostům utíká kotouč do středního pásma.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 26. Lammikko (S. Plotnikov) – 3. Arťuchin (Mojsejev, Pylenkov), 8. Danforth (Daugavinš), 46. Danforth (Pautov, Tedenby), 56. Pautov (Lugin)

Metallurg Magnitogorsk: Olkinuora (Košečkin) – Pašnin, Minulin, J. Jakovlev, Zemčonok, Dronov, Martynov, Va. Antipin /C/ – Karpov, S. Plotnikov, Beck – Pesonen, Lammikko, Košelev – Potěchin, Nestrašil, Čibisov – Korobkin, Švyrjov, Rožkov – Jurov.
    HC Viťaz Moskevská oblast: Todykov (Kočetkov) – Jeřábek, Pylenkov, Voronkov, Hultström, Borodkin, Golovkov, Pautov – Daugavinš, Danforth, Tedenby – Grebenščikov, Malychin, Lugin – Valickyj, Bardakov, Laričev – Smolin, Moisejev, Arťuchin /C/ – Ivaňuženkov.

Rozhodčí: Lavrenťjev, Oskirko – Judin, Antonov