Hvězda Praha – PZ Kladno 0:0 (odl.) | Sparta – Tábor 0:0 (odl.) | Technika Brno – Havlíčkův Brod 0:0 (odl.)
Kladno – HC Litvínov 5:1 (kon.) | Motor ČB – Jihlava 0:0 (odl.) | Vítkovice – Olomouc 15:1 (kon.)
Plzeň – Třemošná 9:1 (kon.) | Mountfield HK – Slavia 3:5 (kon.) | Kometa Brno – Zlín 7:3 (kon.)
Poruba – Třinec 4:12 (kon.) | Sparta – Jihlava 1:8 (kon.) | HK MD Šumperk – Přerov 0:3 (kon.)
Chomutov – K. Vary 1:4 (kon.) | Vsetín – Havířov 1:4 (kon.)
Dallas Stars
2:5 (1:2, 0:3, 1:0) Stav série: 1:2
Tampa Bay Lightning
Čtvrtek 24.09.2020, 02:16 • Rogers Place, Edmonton • Play-off NHL • Finále

Z mé strany je to pro dnešek vše. Někdy zase na počtenou! (05:05:42)

Druhý gól Dallasu nakonec vstřelil Miro Heiskanen. Oficiální statistiky za jeho autora dlouho považovaly Jasona Dickinsona.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 24:32 (16:8, 4:21, 4:3)
    Zblokované střely – 9:12
    Vyhraná vhazování – 26:21
    Trestné minuty – 26:36
    Hity – 59:54

Hokejisté Tampy dnes porazili Dallas 5:2 a ujímají se v sérii vedení 2:1 na zápasy!

Bleskům vyšel už úvod zápasu a v 7. minutě vedly 2:0. Nejprve se dostal do samostatného úniku Nikita Kučerov, který nezaváhal a o 85 sekund později přišla velká chvíle Stevena Stamkose. Kapitán Lightning, jenž se dnes vrátil do sestavy po dlouhém zranění, se z pravého křídla protáhl do střelecké pozice a vymetl vzdálenější horní růžek – od druhé části se však Stamkos už na ledě neobjevoval... Stars se ale nevzdali, naopak zvýšili tlak a ve 12. minutě skórovali dokonce ve vlastním oslabení, když Hintzovu práci zužitkoval Jason Dickinson, který ranou z levého kruhu zaskočil brankáře Vasilevského.

Druhá třetina přinesla dominantní výkon Bolts, kteří svůj náskok navýšili třemi góly. Hned po přestávce využil přesilovou hru střelou z mezikruží skvěle hrající Victor Hedman. Ve 33. minutě zužitkoval přečíslení 3 na 1 po Kučerovově nahrávce Brayden Point a 65 sekund před pauzou zvýšil na 5:1 z dorážky Ondřej Palát. Zatímco v úvodní části byli Texasané střelecky poměrně výrazně aktivnější, tak v prostřední periodě opanovaly veškeré ofenzivní statistiky Blesky.

Ve třetí třetině se už hráči Tampy s vědomím čtyřbrankového náskoku nikam nehnali. Hvězdám pak svitla naděje ve 47. minutě, kdy se po střele Heiskanema a nešťastných odrazech od brankáře Vasilevského a obránců puk ocitl až za brankovou čarou – za autora gólu byl nakonec označen Miro Heiskanen. Následně však Texasané nevyužili dvě nabídnuté přesilové hry a poté už bylo jasné, že si Lightning připíší druhou výhru v sérii.

Stav série – 1:2

59:46
    Roope Hintz ještě v oslabení prověřil Vasilevského střelou na vzdálenější tyčku. Brankář Tampy zasáhl vyrážečkou.

59:30
    Dallas vyhazuje.

59:16
    Tyler Johnson dostal puk na levý kruh, odkud vystřelil a zasahovat musel Oettinger.

59:01
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.

58:05
    Celou situaci vyprovokoval krosček Joea Pavelskiho. Jsou tam také oboustranné tresty za hrubost. Vyústěním je každopádně přesilovka pro Bolts.

58:05
    Šarvátka za brankou Dallasu! Rozhodčí musejí uklidňovat vášně.

57:40
    Jake Oettinger, který po druhé třetině vystřídal v brance Dallasu Chudobina, má minimum práce. Po střele Alexe Killorna si připsal teprve druhý zákrok.

56:39
    Blake Coleman střílel z levého kruhu. Trefil ale jen protihráče a následně byl navíc sražen čistým hitem.

55:41
    Blesky navíc drží puk na svých hokejkách a čas rychle utíká.

55:01
    Pět minut do konce zápasu. Třígólové vedení Tampy by už mělo být dostatečné.

54:47
    Tampa v plném počtu. Nyní je tu reklamní přestávka.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 12. Dickinson (Hintz), 47. Heiskanen (Pavelski, Cogliano) – 6. Kučerov, 7. Stamkos (Hedman, Rutta), 21. Hedman (Cirelli, Palát), 33. B. Point (Kučerov, Hedman), 39. Palát (B. Point, Shattenkirk)

Dallas Stars: Chudobin (41. Oettinger) – J. Klingberg (A), Lindell (A), Heiskanen, Oleksiak, Hanley, Sekera – Radulov, Seguin, Ja. Benn (C) – Gurjanov, Pavelski, Janmark – Perry, Hintz, Kiviranta – Caamano, Dickinson, Cogliano.
    Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Rutta, Hedman (A), Shattenkirk, McDonagh (A), Černák, Sergačjov – Kučerov, B. Point, Palát – T. Johnson, Cirelli, Killorn – Coleman, Gourde, Goodrow – Stamkos (C), Paquette, Maroon.

Rozhodčí: McCauley, O’Rourke – Cherrey, MacPherson