Zlín – Mountfield HK 2:3 (kon.) | Plzeň – Mladá Boleslav 4:2 (kon.) | Olomouc – Pardubice 3:2 (kon.)
HC Olomouc
3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
HC Dynamo Pardubice
Pátek 25.09.2020, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 3. kolo

Ve třetí třetině se Hanáci gólem Jana Knotka dostali do dvoubrankového vedení. Pardubice ještě zdramatizovaly konec zápasu, když stáhli náskok soupeře na jeden jediný gól. V závěru zápasu zkusily power play, ta však k vyrovnání nevedla, a tak z Olomouce odjíždějí bez bodu.

Nejlepší hráči utkání:

HC Dynamo Pardubice: Radoslav Tybor
    HC Olomouc: Jan Knotek (20:21:16)

Kolouch ještě zkusil v posledních vteřinách vystřelit z dálky, ale mířil mimmo.

59:48
    Konrád rozehrál jen na hokejku soupeře, hráči se přetahují o kotouč v rohu olomoucké třetiny.

59:10
    Babula si před opuštěnou klecí soupeře hlasitě říkal o přihrávku, ta ale nepřišla.

58:43
    Kantor vyjíždí z brány, Pardubice hrají v šesti.

58:22
    Handl tečoval Knotkovu střelu do Kantorovy lapačky.

58:00
    Zacharčukovu střelu Konrád vyrazil betonem, druhý střelecký pokus ruského beka zachytil jeden z hráčů Olomouce.

57:35
    Vhazování před Kantorem vyhrály Pardubice.

57:20
    Dopředu šel Bambula, který ale neměl rychlost, a tak nahrál Burianovi, který obkroužil bránu a zajel zpátky do své třetiny, aby ubral trochu času z časomíry.

56:57
    Pardubice jsou v útočné třetině.

55:54
    Ondrušek při souboji s jedním z Pardubických před brankovištěm upadl, Konrád naštěstí kotouč pokryl.

55:43
    Konrád musel do akce povolat svou lapačku.

54:00
    Olesz trefil jen protihráče, Pardubice tak přebírají kotouč a mohou jít dopředu.
    53:31 Tomáš ZEMAN - 3:2

53:31
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Z gólu se naopak radují hosté, kontaktní branku utkání vstřelil TOMÁŠ ZEMAN. Asistence: Rhett Holland.

52:57
    Hosté jsou kompletní. Hanákům se podařilo vyvinout na soupeře v přesilovce solidní tlak, další gól ale nepřidali.

52:36
    Kolouchova střel k soupeřově bráně nedošla.

51:31
    Pardubice vyhazují kotouč ke Konrádovi.

Kristýna Nováková

Branky a nahrávky: 2. J. Káňa (Kucsera, Kolouch), 35. J. Knotek (Handl), 44. J. Knotek (Škůrek, J. Káňa) – 18. Tybor (R. Kousal, Blümel), 54. Zeman (Holland)

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Ondrušek (A), Škůrek, Švrček, Valenta, Vyrůbalík (C), Dujsík, A. Rutar – Handl, J. Knotek (A), V. Tomeček – J. Káňa, Kolouch, Kucsera – Olesz, Nahodil, Navrátil – Burian, Gřeš, Bambula.
    HC Dynamo Pardubice: Kantor (Klouček) – Vála, Nakládal (C), Mikuš, S. Zacharčuk, Holland, J. Kolář (A), Bučko – Blümel, R. Kousal, Tybor – Mandát (A), Poulíček, Svačina – M. Kaut, Claireaux, Zeman – M. Kratochvil, Anděl, Machač.

Rozhodčí: Pešina, Šindel – Brejcha, Gerát