Zlín – Mountfield HK 2:3 (kon.) | Plzeň – Mladá Boleslav 4:2 (kon.) | Olomouc – Pardubice 3:2 (kon.)
HC Olomouc
3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
HC Dynamo Pardubice
Pátek 25.09.2020, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 3. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Přeji pěkný podvečer z plecharény. Odpoledne se olomouckém kluzišti proháněli junioři a nyní se před domácím publikem představí také A-tým Hanáků. Los nového ročníku extraligy do Olomouce dnes zavál Pardubice.

Oba týmy na sebe narazily v rámci skupiny C Generali Česká Cupu, oba zápasy tehdy skončili ve prospěch Východočechů. Ti nejprve na domácím ledě zvítězili 5:2, poté si z Hané odvezli výhru 1:5.

HC Olomouc:

Hanákům se náramně povedl vstup do nového ročníku – z ledu Zlína si odvezl cennou porážku 1:4. Poté hostili Kohouti na domácím ledě Liberec a ačkoli to byli práv červenobílí, kdo otevřel skóre zápasu, ze tří bodů se tentokrát po výsledku 1:4 radovali Severočeši.

V létě se Hanáci museli rozloučit s některými svými oporami (Z. Irgl, J. Jaroměřský) a při hledání nových posil vsadili na dravé mládí. Při pohledu na Generali Česká Cup i začátek sezóny se zatím zdá, že to nebylo vůbec špatné rozhodnutí. Ostatně útočníci Jakub Navrátil a Jan Bambula momentálně vedou se dvěma body kanadské bodování Hanáků. Navrátil se v úvodním zápase na ledě Zlína blýskl svým prvním gólem v nejvyšší soutěži a na svůj výkon navázal asistencí proti Liberci. Bambula má pak ve statistikách zapsány 2 asistence. V obou úvodních zápase hájil brankoviště Olomouce zkušený slovenský gólman Branislav Konrád (92,65 %).

HC Dynamo Pardubice:

Ambiciózní Pardubice v létě hodně posilovaly a obstojně si vedly také v Generali Česká Cupu, v němž prohráli až ve finále s Třincem (nutno však připomenout zrušené semifinále vinou koronavirové nákazy v družstvu soupeře), přesto je však na začátku extraligy čekala studená sprcha. V úvodním zápase sezóny je Liberec smetl poměrem 7:1. V druhém klání už Východočeši svou reputaci napravili, na domácím ledě zdolaly Plzeň v prodloužení 3:2.

Bodování týmu momentálně vede Radoslav Tybor, jenž zaznamenal jeden gól a jednu asistenci. Dynamo už do sezóny nasadilo obra brankáře. Milan Klouček úvodní duel v Liberci neodchytal, v závěrečném dějství ho nahradil Pavel Kantor, jenž tým podržel proti Plzni a aktuálně si drží solidní úspěšnost zákroků 93,1 %.
    Prosadí se Martin Kaut také dnes?

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Ondrušek (A), Škůrek, Švrček, Valenta, Vyrůbalík (C), Dujsík, A. Rutar – Handl, J. Knotek (A), V. Tomeček – J. Káňa, Kolouch, Kucsera – Olesz, Nahodil, Navrátil – Burian, Gřeš, Bambula.

HC Dynamo Pardubice: Kantor (Klouček) – Vála, Nakládal (C), Mikuš, S. Zacharčuk, Holland, J. Kolář (A), Bučko – Blümel, R. Kousal, Tybor – Mandát (A), Poulíček, Svačina – M. Kaut, Claireaux, Zeman – M. Kratochvil, Anděl, Machač.

Rozhodčí: Pešina, Šindel – Brejcha, Gerát.

Na ledové ploše už se rozbrusluje čtveřice rozhodčích Pešina, Šindel – Brejcha, Gerát.

Pavel Kantor právě přivedl na led Pardubice.

A z druhé strany už z tunelu přichází Branislav Konrád a za ním ostatní Kohouti.

00:01

00:07
    Hanáci po vítězném buly nahazují do útočné třetiny, kde kotouč odchytil Kantor.

00:28
    Tobiáš Handl se před brankářem hostů dostal k dorážce, Kantor jeho střelu skryl v náručí.

01:06
    Na druhé straně se na mezikruží dostal ke střele Svačina, trefil však jen obránce před sebou.

01:10
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hanákům se podařil parádní vstup do zápasu, nenápadná střela JANA KÁNI z hole zajela do pardubické brány. Asistence: Lukáš Kucsera a Petr Kolouch.
    01:10 Jan KÁŇA - 1:0

01:28
    Vhazovat se bude před Konrádem.

01:48
    Anděl vybojoval kotouč u mantinelu a poslal ho na spoluhráče před brankou.

02:00
    Pardubice se však ke střele nedostaly a hra se přesunula na druhou stranu.

02:11
    Zakázané uvolnění Pardubic.

02:56
    Vilém Burian nahodil kotouč do útočné třetiny, kde si k němu sjel Kantor, ten byl ovšem obtěžován dojíždějícím hráčem Hanáků, a tak se puk dostal zpátky na hůl Buriana.

03:11
    Vhazovat se bude před bránou Dynama.

03:20
    Tomečkova rána orazítkovala mantinel za bránou hostů.

03:52
    Oba celky střídají, Dynamo bude rozehrávat zpoza své brány.

03:52
    Nakonec je z toho ale jen zakázané uvolnění.

04:10
    Konrád měl zakrytý výhled, Válova střela ale mířila přímo do jeho náručí.

05:17
    Nahodil se vyřítil do útočného pásma a posunul kotouč na Navrátila, ten by si ovšem potřeboval srovnat mířidla, jeho střela skončila jen na plexiskle. O chvíli později Pardubice vyhodily na zakázané uvolnění, takže se bude vhazovat v jejich třetině.

05:24
    Uvidíme první přesilovou hru dnešního zápasu, na trestnou lavici odjíždí Holland (PCE) za pozdní dohrání.

05:40
    Kolouch nabil na modrou čáru Dujsíkovi, ten mířil sice razantně, ale vedle.

06:29
    Burian dostal přihrávku na mezikruží, neposedný kotouč však nezvládl zkrotit a černé pryže se ujali hosté, kteří se následně vydali na krátký útočný výlet.

06:32
    Na ledě je druhá přesilovková formace Hanáků.

07:09
    Kantor si příliš vyjel z brány a kotouč osamoceně klouzal před odkrytou klecí, nikdo z domácích ale nebyl poblíž.

07:24
    Dynamo hraje v pěti.

08:20
    Burian zkoušel vyslat dopředu Gřeše, kotouč však měl v trajektorii čepel jednoho z pardubických hráčů a přihrávka tak nebyla přesná.

08:40
    Anděl trefil boční síťku Konrádovy brány.

10:05
    Kolářova přihrávka na volného Zacharčuka byla moc prudká, o chvíli později pak ruský bek poslal pozdrav Konrádovým betonům.

10:53
    Kucsera poslal kotouč do jízdy Káňovi, ten vjel do útočné třetiny a vrátil puk svému spoluhráči. Kucsera chvíli vyčkal, než si Káňa najel před bránu, a poté mu zkusil přihrát, kotouč ovšem svého adresáta minul.

11:32
    Ondrušek nahodil kotouč do útočné třetiny a Hanáci odjíždějí střídat.

11:42
    Kantor měl trochu problémy se Švrčkovou ránou od modré, nakonec kotouč zkrotil a vhazovat se bude po jeho levici.

11:53
    Na druhé straně kryje Konrád ránu Blümela.

12:31
    Zakázané uvolnění Olomouce.

13:01
    Vála tak tak stihl zastavit kotouč než přešel modrou čáru, zpracování mu ale znepříjemnil Tomeček, hraje se tedy ve střední třetině.

13:38
    Konrád se blýskl parádním zákrokem lapačkou proti střele Claireauxe.

14:30
    Kousal se ocitl sám v útočném pásmu, jeho střela však nebyla dostatečně razantní a Konrád ji bez problému vyrazil betonem.

14:50
    Rutarova přihrávka na Bambulu byla příliš prudká.

16:58
    Skákavý kotouč Kantor skryl pod svou lapačkou.

17:08
    Po zakázaném uvolnění se hra vrací zpátky před Kantora.

17:18
    Vyrůbalíkova dělovka zaduněla o mantinel.

17:24
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    A z následného protiútoku se hosté poprvé v zápase prosazují. Autorem gólu je RADOSLAV TYBOR. Asistence: Robert Kousal a Matěj Blümel.
    17:24 Radoslav TYBOR - 1:1

18:18
    Ondrušek se vydal na útočný výlet, před bránou ale trefil jen beka před sebou. O pár vteřin později musel Kantor proti střele soupeře povolat do akce svou lapačku, což vyvolalo potlesk v ochozech.

18:50
    Dynamo rozjíždí nový útok.

19:06
    Tomeček podrazil jednoho z pardubických a půjde na trestnou lavici.

19:08
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Vojtěch Tomeček – 2 min., podrážení).

19:19
    Hanáci vyhazují kotouč do středního pásma.

19:50
    Kaut dostal přihrávku před bránu, ale nedokázal ji zpracovat.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Už ve druhé minutě zápasu se Hanáci dostali do vedení díky gólu Jana Káni. Šance poté byly na obou stranách, o něco blíže gólu byli domácí, žádnou ze svých šancí už však proměnit nedokázali. Z gólového úspěchu se naopak radovali hosté. Vyrovnávací gól utkání v 18. minutě vstřelil Radoslav Tybor. Druhá třetina začne přibližně v 18:52.

Hráči už se rozbruslují a usedají na střídačky, druhá třetina začne za pár okamžiků!

20:01

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny vyhráli domácí.

20:17
    Kotouče se však za bránou zmocnilo Dynamo a mohlo jít do útoku, nakonec se však muselo vrátit zpátky do svého pásma.

21:05
    Hanáci se s osvobozují.

21:10
    Domácí jsou kompletní.

21:26
    Káňa nabil Dujsíkovi na modrou, ten vypálil dělovku, kterou ještě chtěl autor prvního gólu domácích tečovat, k tomu se ale nedostal.

22:15
    Kucserova rána mířila jen na mantinel, dopředu tak mohou jít hosté.

23:11
    Kucsera poslal dopředu Navrátila, ten měl ale plné ruce s Válou.

23:26
    A domácí fanoušci teď jasně vyjadřují nelibost s tím, že nebyl odpískán zákrok na Olesze.

23:49
    Tomečkova rána byla vytěsněna do ochranné sítě.

24:13
    Kousal vjel do útočné třetiny, rozhodčí ale pískají ofsajd a vykazuje Dynamo do středního pásma.

24:13
    Burian nezachytil Švrčkovu přihrávku, hra se přesouvá na druhou stranu ledové plochy.

24:50
    Nakládalova rána měla razanci, s přesností už to však bylo horší.

26:05
    Káňa rukavicí sklepl Hollandovu přihrávku a dopředu tak může jít Olomouc.

26:41
    Olesz na nic nečekal, vjel do útočné třetiny a jeho dělovka lízla Kantorovo levé rameno!

27:20
    Válova rána neprošla až k bráně, kotouč zachytil Knotek, ale při přechodu útočné modré spadl.

28:07
    Ze stejného místa jako Vála to zkoušel i Mikuš, tentokrát se střela k bráně dostala, Konrád ale neměl sebemenší problém s jejím skrytím v lapačce.

28:40
    Vyrůbalík dokázal na poslední chvíli vypíchnout kotouč, který mířil na osamoceného hráče Dynama před olomouckou bránou.

29:55
    Konrád poslal kotouč po mantinelu na Káňu, ten má ale trochu problémy se dvěma pardubickým hráči.

30:02
    Nakonec se Hanákům podařilo kotouč získat a mohlo jít dopředu, při jejich útočné akci byl ale sražen brankář Dynama a chvíli se těžce zvedal z ledu.

30:26
    Blümelova střela Konrádovi vypadla, slovenský gólman ale kotouč ihned přikryl lapačkou.

31:10
    Dujsík je dnes střelecky aktivní, tentokrát si dokonce najel až před Kantora. Na druhé straně pak ujel Zeman, ten jeho střela mířila vysoko nad.

32:30
    Nakládal přihrával Válovi, ten však byl tou dobou bez hokejky, tak mohl jen rozhodit rukama a kotouč odkopnout zpátky.

33:40
    Konrád kryje další střelecký pokus Dynama, vhazovat se bude před brankářem Olomouce.

34:03
    JAN KNOTEK se před brankovištěm dostal k odraženému kotouči a dopravil ho do odkryté klece – 2:1. Asistence: Tobiáš Handl.
    34:03 Jan KNOTEK - 2:1

34:50
    Před bránou Konráda stáli dva hráči, přesto slovenský gólman dokázal střelecký pokus od modré vytěsnit.

34:54
    Fanoušci dávají hlasitě najevo nesouhlas s vyloučením Jana Švrčka (OLO).

35:25
    Mikuš nahodil do útočné třetiny, Kotouč si za bránou přebral Konrád a Ondrušek následně černou pryž odpálil až na druhou stranu kluziště.

35:34
    Pardubice operují v útočné třetině.

35:45
    Hanáci se opět osvobozují.

36:31
    Kucsera se na útočné modré dostal ke kotouči, přejel ji a vystřelil, jeho střela sice jen orazítkovala mantinel, Olomouci se ovšem podařilo odkrojit cenné vteřiny z oslabení.

36:55

37:49
    Konrád přerušuje hru.

38:20
    Nahodil objel bránu a poslal přihrávku na mezikruží stojícího Ondruška, ten ale nedokázal kotouč zpracovat.

38:58
    Pardubicím se teď podařilo zatlačit na svého soupeře, Olomouce se osvobodila pouze za cenu zakázaného uvolnění.

39:26
    Valentovi přeskočil kotouč na čepeli, Hanáci se ještě chvíli udrželi v útočné třetině, ale teď už se zase hraje před Konrádem.

39:58
    Válova střela od modré se teď odrazila od Káňovy nohy.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Druhé dějství přineslo jen jeden gól, a to na straně domácího celku. Jan Knotek se dostal k teči odraženého kotouče a poslal svůj tým do vedení. Domácím se v závěru utkání podařilo ustát soupeřovu přesilovou hru, takže se do kabin odchází za stavu 2:1. Třetí třetina začne přibližně v 19:42.

Do začátku třetího dějství zbývá 20 vteřin!

40:01

40:04
    Kotouč je za bránou hostů.

40:14

41:11
    Tomečkův střelecký pokus Kantor zneškodnil, kotouč skončil v rohu pardubického pásma, kam si pro něj sjel hráč hostů a hra se přesunula před Konráda.

42:11
    Hráči bojují o kotouč u mantinelu v olomoucké třetině.

42:27
    Přesilovou hru si pro změnu zahrají zase domácí.

42:50
    Pardubice posílají kotouč ke Konrádovi a mohou vystřídat.

42:59
    Střelecký pokus Hanáků musel Kantor skrýt ve svém náručí.

43:49
    Domácí využívají přesilovku a jdou do dvoubrankového vedení. Autorem gólu je JAN KNOTEK.: Asistence: David Škůrek a Jan Káňa.
    43:49 Jan KNOTEK - 3:1

44:29
    Pavel Kantor nemá chvíli klidu, tentokrát se proti němu řítil Jan Bambula. Olomoucký forvard ale kotouč uklidil jen do lapačky svého soupeře.

44:53
    Kantor si teď nebyl vůbec jistý, jestli má kotouč po další olomoucké střele pod svou výstrojí. Nakonec se ukázalo, že ano, a tak se bude vhazovat před pardubickou bránou.

45:15
    Mikušova střela mířila jen do protihráče. Poté se faulem provinil Holland a Kohouty čeká další přesilovka.

45:17
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Rhett Holland – 2 min., faul kolenem).

45:40
    Kotouč mají Pardubice a snaží se pošetřit cenné vteřiny z oslabení.

46:21
    Kantor teď kotouč poskakující před brankovištěm vzhledem k množství hráčů v červených dresech před sebou raději vyrazil hokejkou.