Třinec – Plzeň 3:1 (kon.) | K. Vary – Kometa Brno 4:2 (kon.) | Zlín – Mladá Boleslav 3:7 (kon.)
Vítkovice – Motor ČB 0:7 (kon.) | Liberec – Litvínov 1:2 (1:2 po s.n.) | Olomouc – Sparta 4:1 (kon.)
po s.n. (1:2)
Bílí Tygři Liberec
1:2 (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
HC VERVA Litvínov
Pátek 20.11.2020, 18:00 • Home Credit Arena, Liberec • Tipsport extraliga • 3. kolo

Z mé strany je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. (20:46:05)

V dramatických nájezdech nakonec došlo na deset sérií, kdy byl úspěšnější Litvínov. Ten si tak odváží pod Krušné hory bonusový bod, Tygři se naopak musí smířit s druhou porážkou v řadě.

Jan ŠČOTKA - 1:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC VERVA Litvínov.
    Autorem vítězné branky je JAN ŠČOTKA.

10. série
    1:2
    Jan Ščotka se s tím nepáral a vymetl horní roh! Litvínov bere druhý bod.

10. série
    1:1
    Rovněž Radan Lenc jel už potřetí a ani on druhou trefu nepřidal.

9. série
    1:1
    Samson Mahbod se rozjel už potřetí a Kváča jeho pokus o kličku vystihl.

9. série
    1:1
    Petr Jelínek to zkusil mezi nohy, jenže ani on neuspěl.

1:1
    Samson Mahbod si další kličkou na Kváču tentokrát nepřišel.

7. série
    1:1
    Michal Bulíř zkusil střelu a trefuje Godlovu lapačku. Litvínov má opět výhodu.

6. série
    1:1
    Viktoru Hüblovi ale sjel puk z hole.

6. série
    1:1
    Radan Lenc začal šestou sérii a Godlu nepřekonal! Verva může rozhodnout!

5. série
    1:1
    Tomáš Filippi trefuje tyč!

5. série
    1:1
    Samson Mahbod parádní kličkovanou obelstil Kváču a vyrovnává!

4. série
    1:0
    Michal Biner mířil mezi nohy, Godla sklapl betony včas.

4. série
    1:0
    Jan Myšák zamířil pouze do Kváčovy lapačky.

3. série
    1:0
    Dávid Gríger je rovněž neúspěšný.

3. série
    1:0
    Tomáš Pospíšil trefuje pouze beton Petra Kváči!

2. série
    1:0
    Tomáš Rachůnek jel hodně pomalu a Godlu nerozhýbal. Puk pak skončil vedle.

2. série
    1:0
    František Lukše se svou kličkou na bližší tyč neuspěl.

1. série
    1:0
    Radan Lenc zamířil přesně k tyči a posílá svůj tým do vedení!

1. série
    0:0
    Patrik Zdráhal zkusil kličku do bekhendu, jenže mu kotouč sjel z hole.

Kapitáni už mají za sebou los. Začínat budou Litvínovští.

Samostatné nájezdy začínají.

Střely na bránu v prodloužení (celkem):

Bílí Tygři Liberec: 2 (28)
    HC Verva Litvínov: 2 (26)

Ani prodloužení neurčilo vítěze zápasu a po úpravě ledu uvidíme samostatné nájezdy. Tygři byli sice v nastaveném čase lepším celkem, jenže si opět vylámali zuby na Denisu Godlovi.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:45
    Samson Mahbod naznačil, že bude objíždět bránu a poté se snažil zasunout kotouč na bližší tyč. Petr Kváča se ale ještě neodpíchl a Mahbodův pokus překazil.

63:38
    Po další tlačenici před Godlou je přerušena hra. Šelmy se tlačí za výhrou, jenže gólman hostujícího celku odolává.

63:23
    Domácí střídačka se teď hodně zlobí, jelikož byl Tomáš Filippi podražen v útočné třetině. Rozhodčí se rozhodli netrestat, což mimo jiné způsobilo to, že Ladislav Šmíd vzteky zlomil po příjezdu na střídačku hokejku.

62:30
    Až teď se Litvínovští dostali ke kotouči. Dnes velmi aktivní Tomáš Pospíšil se chtěl natlačit před Kváču, to mu ale domácí nepovolili. Tygři mají zpět kotouč.

61:56
    Ronald Knot se proháčkoval až do zakončení, mířil ale hodně mimo.

61:10
    Tygři nakonec dobrovolně vyklízí obranné pásmo a střídají.

60:49
    Liberečtí stále kombinují v útočné třetině, k zakončení se ale ještě neodhodlali.

60:20
    Střela Tomáše Filippiho tečována do ochranné sítě.

60:01

Střely na bránu ve třetí třetině (celkem):

Bílí Tygři Liberec: 11 (26)
    HC Verva Litvínov: 8 (24)

Přestože oba týmy měly několik šancí na rozhodnutí duelu, ve třetí třetině jsme se branky nedočkali. Za stavu 1:1 tak jde utkání do prodloužení, které začne za pár minut.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:36
    Denis Godla chytil do lapačky střelu Ladislava Šmída a vytřepal kotouč z lapačky, aby jeho spoluhráči mohli vyhodit.

58:58
    Verva už se podstatě jen brání, Liberci se ale nedaří usadit v útočném pásmu.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:23
    Tygři v závěrečných minutách pořádně přitápí pod kotlem. Je vidět, že dělbu bodů nechtějí připustit.

55:20
    Tak tohle může Liberec hodně mrzet! Tomáš Filippi krásnou přihrávkou našel před bránou zcela volného Michala Birnera, na kterého zírala zcela odkrytá brána! Zkušený útočník ovšem až příliš podebral kotouč a poslal ho až do ochranné sítě!

53:58
    Po sražené střele Petra Jelínka se pokoušel dorážet Jaroslav Vlach, který ale neuspěl. Vzápětí provětral domácí obranu Tomáš Pospíšil, který svým projektilem nadělal Petru Kváčovi pořádné starosti.

53:27
    Michal Birner našel před bránu najíždějícího Michala Bulíře, který kotouč napálil přímo do Denise Godly.

52:15
    Ve třetí třetině už je to hodně bojovné. Na střely vede Litvínov v poměru 6:4.

52:15
    Dávid Gríger nabil na modrou Tomáši Filippimu a ten po dlouhé době prověřil Denise Godlu, který máchl lapačkou a střelu zastavil. Odbudeme si poslední komerční přestávku v tomto zápase.

50:49
    Slibně se rozvíjející akci domácích zastavuje hvizd čárového sudího, jenž signalizuje postavení mimo hru.

49:22
    V posledních minutách drží kontrolu nad zápasem spíš Verva. Jan Myšák v situaci dva na jednoho přehodil lehajícího si Tomáše Hanouska a Viktor Hübl mohl zakončovat do odkryté klece. Svým postavením ale nebyl v úplně ideální pozici a jeho krkolomné zakončení skončilo na zadním mantinelu.

48:07
    Filip Helt poslal puk do tlačení před bránou, kde mimo jiné operoval Martin Hanzl. Ten dostal od domácích nezdravě moc prostoru na dorážení, Petr Kváča ale svou svatyni uhájil.

47:24
    Liberečtí teď povedenou kombinací rozjeli útok a Michal Bulíř se protlačil až před Godlu, jenže z bezprostřední blízkosti puk za brankovou čáru nepropasíroval.

46:00
    Nahození Patrika Demela od modré lajny si Petr Kváča pohlídal a raději poté přerušil hru.

45:22
    Verva se ubránila. Liberec toho v této početní výhodě moc nepředvedl.

45:11
    Jan Myšák se zmocnil kotouče a ušetřil svému týmu pořádný kus času. Ukázková práce v oslabení.

44:30
    Rána Tomáše Filippiho z pravého kruhu rozezněla pouze zadní hrazení.

44:19
    Liberečtí zatím jen kombinují.

43:22
    František Gerhát (LIT) je vyloučen za sekání.

41:51
    Tomáš Pospíšil si stahovačkou na modré doslova vychutnal mladého Jana Štibingra a vzápětí stanul sám před Kváčou. Mířil mezi ruku a betony, Kváča ovšem ucpal všechny své díry včas a těžkým zákrokem podržel svůj tým.

40:57
    Denis Godla jen vyrazil bekhendové zakončení Tomáše Rachůnka z ostrého úhlu, načež se za dorážkou tlačil Dávid Gríger. Litvínovští obránci ale žádné komplikace nedopustili.

40:24
    Aaron Irving to zkusil od pravého mantinelu a mál nachytal Petra Kváču na švestkách. Liberecký gólman však stihl vytasit svou vyrážečku a puk vyrazit.

40:17
    Po icingu domácích se bude vhazovat před Petrem Kváčou.

40:01

Střely na bránu ve druhé třetině (celkem):

Bílí Tygři Liberec: 6 (15)
    HC Verva Litvínov: 9 (16)

Druhá třetina je minulostí. Liberečtí v ní přidali na své aktivitě a nakonec za to byli obměněni vedoucí trefou, o kterou se postaral Tomáš Filippi. Liberečtí ale poté začali být hodně vylučovaní a jejich hazardování s tenkým vedením se jim nakonec nevyplatilo, neboť chvíli před odchodem do šaten využil přesilovku Tomáš Pospíšil. V závěrečném dějství náš tak čeká pořádné drama!

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00
    39:33 Tomáš POSPÍŠIL - 1:1

39:33
    Litvínov právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno! Jan Ščotka se z pravé strany natlačil do brankoviště, načež se před Kváčou strhla nepřehledná skrumáž. Liberecký gólman sice několik dorážek vyrazil, na důrazného TOMÁŠE POSPÍŠILA už byl ale krátký. Asistence: Jan Ščotka.

38:40
    Jenže Tygři jdou hned na to opět do čtyř. Tentokrát je potrestán Tomáš Filippi (LIB) za hákování.

38:19
    Denis Godla odklepal hokejkou další končící přesilovku Litvínova.

37:30
    Domácí vyhazují, Verva musí začít na své polovině kluziště.

37:12
    Petr Jelínek si obětavě lehl do rány Uvise Janise Balinskise a sklidil za to potlesk aspoň svých spoluhráčů na střídačce. Další pokus Balinskise už prošel až na bránu, Petru Kváčovi ale nikdo neclonil a byl to pro něj tudíž velmi jednoduchý zákrok.

36:48
    Libereckým hráčům se povedlo vyhodit, Litvínov je ale rychle zpět v útočném pásmu.

36:15
    Jaroslav Vlach (LIB) putuje na trestnou lavici za sekání. Verva bude mít k dispozici další početní výhodu.

35:45
    Adam Musil rozjel protiútok, jenže jeho lajna už byla unavená, a tak se Litvínovští stihli vrátit do svých pozic. Musil i tak dokázal před bránícího hráče přihrát do pěkné šance Petru Jelínkovi, který však pouze orazítkoval Godlův hrudník.

34:34
    Petr Kváča toho teď moc kvůli provozu v jeho brankovišti neviděl. Naštěstí pro něj skryt rána Oskarse Cibulskise rozezněla pouze zadní plexisklo.

33:33
    Tygři úspěšně zvládli další oslabení.

33:00
    Po nepřehledné situaci v okolí liberecké brány se puk odrazil až k Patriku Demelovi, jenž operoval těsně před Kváčou. Ten si jeho pokus o dorážku pohlídal.

32:22
    Tomáš Pospíšil se pěknou kličkou dostal do palebné pozice, trefil ale pouze betony Petra Kváči.

31:24
    Adam Musil (LIB) je vyloučen na dvě minuty za napadení. Verva má šanci na rychlou odpověď.
    30:39 Tomáš FILIPPI - 1:0

30:39
    Liberec právě vstřelil branku!
    Tygři využívají přesilovku a prosazují se po více jak devadesáti minutách! Tomáš Rachůnek využil zmatků v hostující obraně a přihrál zpoza brány TOMÁŠI FILIPPIMU. Jeho střela z voleje se sice od hokejky hráče Litvínova odrazila směrem mimo bránu, jenže další bek černo-žlutých si ji omylem tečoval do vlastní sítě. Asistence: Tomáš Rachůnek.

30:31
    Martin Havelka (LIT) tvrdě dohrál Ladislava Šmída a odsedí si 2+10 minut za vražení na hrazení.

29:40
    Viktor Hübl velmi šikovně tečoval nahození Tomáše Pospíšila. Petr Kváča však zasahovat nemusel, neboť puk zamířil nad.

28:47
    Pokus Tomáše Hanouska byl tečován až na tribunu. Domácí se evidentně snaží zjednodušit hru a všechno cpát do brankoviště.

27:12
    Jaroslav Vlach vyhrál vhazování na Mislava Rosandiče, který se podél levého mantinelu nacpal až do brankoviště, kde narazil na Denise Godlu. O několik okamžiků poté tvrdě střílel od modré Jaroslav Vlach, jehož tečovanou ránu zneškodnil brankář Vervy.

26:58
    Třetí útok Tygrů zatlačil Litvínov v jeho obranné třetině. Hosty osvobodila posunutá brána po jednom ze soubojů.

26:00
    Teď to s Libercem nevypadalo úplně nejlépe, jenže Litvínovští si nepohlídali přechod přes modrou lajnu a sami se tak připravili o dobře se vyvíjející přečíslení.

24:30
    Domácí se dostali do přečíslení tři na jednoho! Michal Birner dostal od obránce Vervy volnou cestu k bráně, a tak se rozhodl pro individuální řečení, přičemž jeho jedovatá střela těsně minula tyč! Hned na to ujel všem protihráčům František Lukeš, který ovšem svou kličkou Petra Kváču neoklamal.

22:51
    Tohle už bylo o poznaní nebezpečnější! Marek Zachar skočil ze střídačky na led a hned dostal kotouč na hokejku, načež jej poslal do skrumáže před Godlou. Jeho nahození kdosi tečoval a puk proletěl těsně nad břevnem!

21:54
    Tygři začali prostřední dvacetiminutovku aktivněji, zatím se však trefují pouze do Denise Godly.

20:41
    Tomáš Hanousek vyslal od modré ne moc razantní střelu, nicméně tečující Radan Lenc nadělal Godlovi potíže. Ten ale stačil na poslední chvíli zareagovat.

20:10
    Litvínov zahájil druhou třetinu zakázaným uvolněním.

20:01

Střely na bránu v první třetině:

Bílí Tygři Liberec: 9
    HC Verva Litvínov: 8

Máme za sebou první třetinu severočeského derby. K vidění je sice velmi svižný hokej a hra se přelévá z jednoho konce hřiště na druhý, jenže tomu zatím chybí branky. V Liberci to však není nic zvláštního, v tomto ročníku neskončilo pod Ještědem úvodní dějství bezbrankovým skóre jen ve výjimečných případech. Uvidíme, zda pohledné utkání nabídne konečně nějakou trefu ve druhé periodě.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:46
    Adam Musil zblokoval střelu Litvínova a puk se mu příhodně odrazil tak, že se dostal do samostatného úniku! Jeden z hráčů soupeře ho však dohnal, a tak byl Musil ještě nucen udělat stahovačku, z které následně vystřelil a trefil Godlův připravený beton.

18:41
    Denis Godla lapil nahození z dálky a raději touš podržel. Následuje tedy vhazování po jeho levé ruce.

17:39
    Modro-bílí se ubránili bez většího rozruchu před Kváčou. Tomáš Rachůnek je na ledě.

16:54
    Chemici se zatím marně snaží usadit v obranné třetině Liberce. Paradoxně jsou více na kotouči spíš domácí.

16:01
    Málem však udeřili domácí! Marek Zachar se díky své rychlosti protlačil až do brankoviště, kde mu svou holí zabránil v zakončení Denis Godla. Poté ještě dorážel Petr Jelínek, který těsně minut pravou tyč.

15:32
    Tomáš Rachůnek (LIB) je potrestán dvěma minutami za hrubost. Teď už si Verva zahraje plnohodnotnou přesilovku.

15:06
    Ladislav Šmíd se po nahrávce Tomáše Hanouska napřáhl až ke stropu a zkusil prostřelit barikádu skládající se z hráčů obou celků. Puk si našel cestu málem až k Denisu Godlovi, těsně před ním ale Šmídovu dělovku obětavě zblokoval jeden z beků.

12:44
    Michal Birner přihrál z rohu Radanu Lencovi a ten pořádně provětral Godlovu lapačku. Hostujícímu gólmanovi kotouč vypadl, načež jeho spoluhráči zachránili situaci a nedovolili nikomu z Liberečanů dorážet.

12:02
    Po dalším zákroku domácího strážce svatyně následuje komerční pauza.

11:34
    Petr Kváča teď nevypadal stoprocentně jistě při nahození Uvise Janise Balinskise z ostrého úhlu. Nakonec ale našel kotouč ve svých chráničích.

11:09
    Také Tygři už jsou kompletní.

10:36
    Po dlouhé době musel zasahovat i Petr Kváča, který si pohlídal dva dalekonosné projektily soupeře.

10:14
    Verva je v plném počtu a začíná její zkrácená početní výhoda.

10:11
    Ladislav Šmíd pěknou rozehrávkou našel na útočné modré Adama Musila, ten však neměl dostatečnou rychlost, a tak se dostal jen ke střele z levého kruhu, kterou Denis Godla zlikvidoval.

09:09
    Radan Lenc (LIB) zasáhl soupeře vysokou holí, čehož si ještě sudí nevšimli, následné držení už ale nemělo šanci ujít trestu. Po zhruba minutě hry čtyř proti čtyřem přijde přesilovka Litvínova.

09:04
    Tomáši Filippimu se trochu se štěstím povedlo zprostředkovat křížný pas na Tomáše Rachůnka, který číhal na levé straně. Exkarlovarský útočník si však musel narovnat kotouč a tím dal Denisu Godlovi čas na přesun ke druhé tyči.

08:44
    Domácí ale rychle vybojovali útočné pásmo zpět a opět začínají kombinovat.

08:27
    Po sérii odrazů se puk dostal až na pravý kruh k Tomáši Filippimu, jehož ránu bez přípravy Denis Godla vyrazil a kotouč se nakonec dostal až za modrou čáru.

08:14
    Samson Mahbod (LIT) obdržel menší trest za hákování. Uvidíme první přesilovku.

07:49
    Michal Birner přihrál z pravého křídla Tomáši Hanouskovi a ten vypálil z voleje. Denis Godla měl opět velmi dobrý výhled a s přehledem vyráží.

07:24
    Tomáš Rychůnek se povedeným kličkováním dostal až do útočného pásma, Denis Godla ale s jeho střelou neměl výraznější potíže a ukryl puk do své výstroje.

06:44
    Další pokus šelem vyráží Denis Godla do ochranné sítě a osvobozuje tak své mužstvo z tlaku domácích. Navíc následuje komerční přestávka.

05:59
    Lukáš Derner po pasu Adama Najmana střílel od modré čáry, jenže jeho projektil byl tečován mimo tři tyče.

04:40
    Na druhé straně poté Adam Musil přihrál zpoza brány Petru Jelínkovi, jenž pálil bez přípravy. Denis Godla však velmi dobře vykryl prostor a v podstatě Jelínkovi nenabídl žádnou skulinku, kterou by bylo možno kotouč propasírovat do sítě.

03:43
    První vážnější šance Litvínova! Martin Havelka v situaci dva na jednoho vyzval k zakončení pěknou žabičkou Pawla Zygmunta, který ale z bezprostřední blízkosti přestřelil.

03:25
    Teď pro změnu rozjeli rychlou akci Tygři. Michal Bulíř se rozhodl prokličovat mezi hostujícími beky na vlastní pěst a puk mu v rozhodující chvíli sjel z hole.

02:58
    Jaroslav Vlach chtěl na modrou přihrát Tomáši Hanouskovi, místo toho ale nechtěně vyslal na steč Richarda Jarůška. Ten to nakonec zkusil z levého kruhu a Petr Kváča jeho pokus vyrazil ramenem nad břevno.

02:26
    Vervě nevyšel přechod před modrou čáru a je odpískáno postavení mimo hru.

01:25
    Mislav Rosandič dvakrát nabil na modré napřahujícímu Ronaldu Knotovi, kterému v obou případech rána hrubě nesedla a Denis Godla nemusel zasahovat.

00:47
    Úmyslný ofsajd domácích. Hra se přestěhuje před Petra Kváču.

00:13
    Litvínov vyhrál byly, jenže při rozehrávce udělal chybu a Liberečtí se zmocnili kotouče. Po nahrávce Michala Bulíře pálil od modré Ladislav Šmíd, jehož projektil se od blokujícího hráče odrazil do střední třetiny.

00:01

Obě mužstva jsou na ledě, po státní hymně jdeme na to!

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Bílí Tygři Liberec: Kváča (Pařík) – Šmíd (A), T. Hanousek, Rosandić, Knot, Derner, Štibingr – Birner (A), Bulíř, Lenc – T. Rachůnek, Filippi, Gríger – A. Musil, P. Jelínek (C), M. Zachar – J. Vlach, Najman, Šír – Rychlovský.

HC VERVA Litvínov: Godla (Honzík) – Demel, Irving, Cibulskis, Balinskis, Ščotka, Kudla, Štich (A) – Jarůšek, Gerhát, Mahbod – F. Lukeš, V. Hübl (C), Pospíšil – P. Zdráhal, M. Hanzl (A), Myšák – M. Havelka, Helt, Zygmunt.

Rozhodčí: Jeřábek, Kajínek – Obadal, Hynek.

HC Verva Litvínov

Umístění v tabulce: 11.
    Počet bodů: 7
    Skóre: 14:23
    Poslední utkání: Litvínov vs. Zlín 1:0
    Nejproduktivnější hráč: Jan Ščotka (2+3)

Litvínovským se vstup do letošního extraligového ročníku vůbec nevydařil. Prohráli první čtyři zápasy a patřila jim poslední příčka. Po restartu soutěže se ale začínají zvedat a připsali si už i první vítězství. Z posledních pěti utkání hraných po pauze získali sedm bodů, díky kterým figurují na jedenáctém místě. Odehráno ale mají jen osm zápasů, což je méně než většina ostatních týmů. Situace v dolních patrech tabulky je velmi vyrovnaná, Verva tak proti Tygrům bude mít o motivaci postaráno!

V minulém kole se Severočeši utkali se Zlínem. Z vyrovnaného zápasu se nakonec stal souboj gólmanů, který dopadl lépe pro litvínovského Denise Godlu, jenž udržel čisté konto. Libora Kašíka v druhé třetině prostřelil zkušený Viktor Hübl, díky němuž Verva vyhrála nejtěsnějším možným rozdílem.

Umístění v tabulce: 5.
    Počet bodů: 18
    Skóre: 28:22
    Poslední utkání: Liberec vs. Vítkovice 0:3
    Nejproduktivnější hráč: Michal Birner (3+6)

Tygři po vynucené pauze odehráli už pět utkání, ve kterých střídali výhry s porážkami. V tabulce se aktuálně nacházejí na pátem místě s osmnácti body. Odehráno zatím mají deset zápasů a na první Plzeň, která za sebou má o jeden duel více, ztrácejí deset bodů.

V posledním kole přivítali Tygři na svém ledě Vítkovice. Domácí měli zejména v druhé třetině herní převahu, jenže nevyužili ani jednu ze svých šancí, což je pak muselo hodně mrzet. Za hosty totiž na začátku třetí dvacetiminutovky otevřel skóre exliberecký Lukáš Krenželok a šelmy na jeho branku nedokázaly odpovědět. Vítkovičtí naopak ještě navýšili svůj náskok a i díky gólu dalšího bývalého Tygra Dominika Lakatoše nakonec vyhráli 3:0.

Přeji pěkný páteční večer a vítám vás u textového přenosu z hokejové extraligy. Zatímco zbytek extraligy dnes bude odehrávat 19. kolo, Liberec si dohraje to třetí, které se odložilo kvůli karanténě Litvínova. Dnes nás tudíž čeká severočeské derby mezi týmy Bílí Tygři Liberec a HC Verva Litvínov.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Jonáš Majtyka

Branky a nahrávky: 31. Filippi (T. Rachůnek) – 40. Pospíšil (Ščotka), rozh. náj. Ščotka