Třinec – Plzeň 3:1 (kon.) | K. Vary – Kometa Brno 4:2 (kon.) | Zlín – Mladá Boleslav 3:7 (kon.)
Vítkovice – Motor ČB 0:7 (kon.) | Liberec – Litvínov 1:2 (1:2 po s.n.) | Olomouc – Sparta 4:1 (kon.)
po s.n. (1:2)
Bílí Tygři Liberec
1:2 (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
HC VERVA Litvínov
Pátek 20.11.2020, 18:00 • Home Credit Arena, Liberec • Tipsport extraliga • 3. kolo
    Jan ŠČOTKA - 1:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC VERVA Litvínov.
    Autorem vítězné branky je JAN ŠČOTKA.

55:20
    Tak tohle může Liberec hodně mrzet! Tomáš Filippi krásnou přihrávkou našel před bránou zcela volného Michala Birnera, na kterého zírala zcela odkrytá brána! Zkušený útočník ovšem až příliš podebral kotouč a poslal ho až do ochranné sítě!

49:22
    V posledních minutách drží kontrolu nad zápasem spíš Verva. Jan Myšák v situaci dva na jednoho přehodil lehajícího si Tomáše Hanouska a Viktor Hübl mohl zakončovat do odkryté klece. Svým postavením ale nebyl v úplně ideální pozici a jeho krkolomné zakončení skončilo na zadním mantinelu.

43:22
    František Gerhát (LIT) je vyloučen za sekání.

41:51
    Tomáš Pospíšil si stahovačkou na modré doslova vychutnal mladého Jana Štibingra a vzápětí stanul sám před Kváčou. Mířil mezi ruku a betony, Kváča ovšem ucpal všechny své díry včas a těžkým zákrokem podržel svůj tým.
    39:33 Tomáš POSPÍŠIL - 1:1

39:33
    Litvínov právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno! Jan Ščotka se z pravé strany natlačil do brankoviště, načež se před Kváčou strhla nepřehledná skrumáž. Liberecký gólman sice několik dorážek vyrazil, na důrazného TOMÁŠE POSPÍŠILA už byl ale krátký. Asistence: Jan Ščotka.

38:40
    Jenže Tygři jdou hned na to opět do čtyř. Tentokrát je potrestán Tomáš Filippi (LIB) za hákování.

36:15
    Jaroslav Vlach (LIB) putuje na trestnou lavici za sekání. Verva bude mít k dispozici další početní výhodu.

31:24
    Adam Musil (LIB) je vyloučen na dvě minuty za napadení. Verva má šanci na rychlou odpověď.
    30:39 Tomáš FILIPPI - 1:0

30:39
    Liberec právě vstřelil branku!
    Tygři využívají přesilovku a prosazují se po více jak devadesáti minutách! Tomáš Rachůnek využil zmatků v hostující obraně a přihrál zpoza brány TOMÁŠI FILIPPIMU. Jeho střela z voleje se sice od hokejky hráče Litvínova odrazila směrem mimo bránu, jenže další bek černo-žlutých si ji omylem tečoval do vlastní sítě. Asistence: Tomáš Rachůnek.

30:31
    Martin Havelka (LIT) tvrdě dohrál Ladislava Šmída a odsedí si 2+10 minut za vražení na hrazení.

24:30
    Domácí se dostali do přečíslení tři na jednoho! Michal Birner dostal od obránce Vervy volnou cestu k bráně, a tak se rozhodl pro individuální řečení, přičemž jeho jedovatá střela těsně minula tyč! Hned na to ujel všem protihráčům František Lukeš, který ovšem svou kličkou Petra Kváču neoklamal.

22:51
    Tohle už bylo o poznaní nebezpečnější! Marek Zachar skočil ze střídačky na led a hned dostal kotouč na hokejku, načež jej poslal do skrumáže před Godlou. Jeho nahození kdosi tečoval a puk proletěl těsně nad břevnem!

19:46
    Adam Musil zblokoval střelu Litvínova a puk se mu příhodně odrazil tak, že se dostal do samostatného úniku! Jeden z hráčů soupeře ho však dohnal, a tak byl Musil ještě nucen udělat stahovačku, z které následně vystřelil a trefil Godlův připravený beton.

16:01
    Málem však udeřili domácí! Marek Zachar se díky své rychlosti protlačil až do brankoviště, kde mu svou holí zabránil v zakončení Denis Godla. Poté ještě dorážel Petr Jelínek, který těsně minut pravou tyč.

15:32
    Tomáš Rachůnek (LIB) je potrestán dvěma minutami za hrubost. Teď už si Verva zahraje plnohodnotnou přesilovku.

09:09
    Radan Lenc (LIB) zasáhl soupeře vysokou holí, čehož si ještě sudí nevšimli, následné držení už ale nemělo šanci ujít trestu. Po zhruba minutě hry čtyř proti čtyřem přijde přesilovka Litvínova.

08:14
    Samson Mahbod (LIT) obdržel menší trest za hákování. Uvidíme první přesilovku.

04:40
    Na druhé straně poté Adam Musil přihrál zpoza brány Petru Jelínkovi, jenž pálil bez přípravy. Denis Godla však velmi dobře vykryl prostor a v podstatě Jelínkovi nenabídl žádnou skulinku, kterou by bylo možno kotouč propasírovat do sítě.

03:43
    První vážnější šance Litvínova! Martin Havelka v situaci dva na jednoho vyzval k zakončení pěknou žabičkou Pawla Zygmunta, který ale z bezprostřední blízkosti přestřelil.

Jonáš Majtyka

Branky a nahrávky: 31. Filippi (T. Rachůnek) – 40. Pospíšil (Ščotka), rozh. náj. Ščotka